@Všivák (komentář): Hmmm... je to nějaký pátek, ale myslím, že to není určeno jen závěrečným dialogem. Mělo by to být také určeno tím jak blízko se hlavní hrdina dostane k okultismu, jestli bude hodně pít atd.
@Dunemaster (13.03.2021 09:16): Já jsem to pochopil tak, že tohle je spíše first person adventura s RPG prvky. Kupříkladu střílet můžeš jen v momentě, kdy je na scéně nepřítel a hra snad ani příliš neřeší, kam míříš (tedy řekněme adventurní přístup). DCotE je proti tomu kombinace FPS a adventury.

Já jsem si to právě chtěl pořídit proto, že mi to přišlo na první pohled podobné DCotE a po přečtení různých recenzí jsem naopak nabyl dojmu, že jde o úplně jiný žánr.
@Pluto (komentář): Do komentáře jsem to moc nepsal, ale autora kamery bych pověsil za koule do průvanu. Nejen ty halucinogenní pasáže, ale hlavně pohyb obrazu při otevírání dveří či prohlížení předmětu je pro nás s kinetózou doslova smrtící.
Tak jsem to rozehrál. Podle prvních dojmů bych neřekl, že to vyšlo o tolik let později než Dark Corners of the Earth. Atmosférou (a bohužel i grafikou) to působí jako přímý sequel.
A hlavní hrdina působí jako stejný trouba jako Jack Walters.
Lol oni mně ti šulini z Humblu aj suspendovali účet. Pohodka, něco poseru, ale potrestám zákazníka. Fajn přístup.
@Milfhunter (22.11.2018 07:34): teď jsem si toho mailu taky všiml...tak nic no, holt moje prachy zatím mít nebudou. Ale divím se, že to takhle berou zpátky..většinou když shopy udělaj podobnou chybu, tak to nechají být.
Dear Humble Store customer,
You recently placed an order for Call of Cthulhu at a high discount from the Humble Store. We're so sorry, but this was actually a mistake due to some technical problems on our end.

Along with this email, you will be receiving a refund of your order, and the game key will also be revoked shortly. If you don't see the refund to your payment method within 72 hours, please contact our support team at https://support.humblebundle.com.

We sincerely apologize that we weren't able to fulfill the discounted price for you. By way of apology, we have added a coupon for $5 in Store credit to your Humble Bundle account. It will be automatically applied to your next purchase when you check out.

Thank you for being the awesome customer that you are, and remember: Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn.

Best,

The Humble Store Team
Takže ze slevy 75 % nic nebude no :D.
Tak ono to bude pravděpodobně za chvíli stejně v nějakém výprodeji :) Tohle nemělo šanci chytit se mezi těma fifama, RDR a bohužel i Call of duty a pod ... já na to docela chuť mám, ale za 40 éček určitě ne :)
Zlé předpovědi škarohlídů se nepotvrdily. Je to dobré až do konce. Rezervy jsou sice vidět a v poslední třetině se v rychlém sledu děje několik ne příliš dobře provedených zvratů, ale dobrá hratelnost, napětí a slušný příběh povznáší hru do zelených čísel. Dohráno za 6:20, takže nářky nad krátkou hrací dobou spadají do kategorie - jaký si to uděláš, takový to máš. Navíc spoustu hádanek jsem díky své genialitě vyřešil docela rychle, takže pro méně chápavé může být první průchod ještě delší.
@Tarhiel (08.11.2018 22:49): Atmosféra a príbeh sú rovnako funkčné, ale inak sú obe hry diametrálne odlišné. Ani z jednej som nebol vyložene nadšený (i keď zakaždým z trochu iných dôvodov), ale tá staršia je určite o niečo ambicióznejšia a to nielen na papieri, ale aj v praxi. Svojho času išlo, samozrejme, o ťažký prepadák, ale inak bola verejnosťou prijatá lepšie.
Já mám za sebou zatím dvě hoďky - konec 4 kapitoly - a zatím se mi to líbí hodně. Průzkum a vyšetřování sice není moc složité, ale povedené a napínavé. Příběh zajímavý, i když stokrát omletý. Atmosféra rozhodně nejlepší v rámci žánrových her za poslední dobu. Conarium, Vampyr, Lust for Darkness, Get Even, Gray Dawn, Layers of Fear... se můžou jít bodnout.
@Ronik (08.11.2018 15:44): Jestli právě něco, tak tohle ve mně aspoň vyvolalo chuť si zas zahrát Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth. Tam aspoň může hráč podrobit rybí lidi těžkým snižováním stavů.
Na Sunken City se taky těším, panečku, tam to bude s vícero střílením do rybích lidí a sektářů.

Ale jak už tady někdo psal, tak městečko rybích lidí žádné kliše není (LOL), takže úplně v pohodě.
Tak a teď upřímně. NA konci vykosím všechny rybáky v Innsmouthu? Jestli ne tak o to nestojím.