• iOS 75
No... bolo to fajn, kým to trvalo. Dosť ma zamrzela správa od Kabam, že 16. decembra 2024 sa s Mirrorverse navždy rozlúčime a servery budú vypnuté. Nie ani tak preto, že som do hry aj niečo zainvestoval, no najmä z toho dôvodu, že hra mala podľa mňa úžasný potenciál k tomu byť vynikajúcou. Neviem čo by ale bolo treba zmeniť, nakoľko ja som bol s výsledkom spokojný.

Zrkadlový svet Disney, kde v paralelnom vesmíre bojujú proti roztriešteným je zaujímavý, postavy boli nádherne nadizajnované (väčšinou) a páčilo sa mi, že každý disponoval svojimi vlastnými schopnosťami, ktoré boli často aj veľmi užitočné. Človeku možno chvíľu trvá, kým sa plnohodnotne dostane do hry, no v momente ako sa mu podarí zosilniť svojich hrdinov a nájsť tú správnu trojicu, hra bola veľmi zábavnou.

Vadilo mi dokopy iba pár vecí. V prvom rade som nechápal, prečo mi Mirrorverse behom chvíľky dokázal totálne rozpáliť telefón, zožrať celú batériu a navyše ešte k tomu následne začať lagovať. Ak som hral dlhšie ako 15 minút, bolo to absolútnou pravidelnosťou, že sa všetko spomalilo alebo sa dokonca zastavil celý obraz a musel som počkať, kým to odmrzne. Z času na čas som sa dočkal aj nejakého toho crashu.

Navyše ale ako plynul čas, tak Kabam začali robiť celkom nepríjemné rozhodnutia. Počas prvého roku v hre sme mali každý mesiac dve nové postavy. Následne sa ale rozhodli, že mnohí hráči nové postavy až toľko nepoužívajú, preto bude lepšie ak sa budú venovať tým čo už vytvorili a skúsia ich hráčom viac priniesť. Na papieri pekný nápad, ktorý však nedopadol úplne ideálne. Pretože zrazu sme sa ako komunita nemali už tak veľmi na čo tešiť. V hlave sme mali veľké množstvo nápadov na nových hrdinov, no neustále prevládal pocit, že sme ostali v tomto ohľade nakoniec trochu odignorovaní.

Treba aj priznať, že pokiaľ sú hráči príliš spokojní, je potrebné urobiť nejaké obmedzenia. V čase, keď do hry pribudli Elizabeth Swan a kráľ Triton totiž Kabam otvorili v eventovom queste aj dva špeciálne bonusové levely, ktorých úspešným zvládnutím ste mohli zosilniť vášho nového hrdinu. Podľa úrovne ste mohli získať tak hrdinu v rozpätí od 3 až do 5 hviezd. Výsledok bol ale ten, že zrazu veľa hráčov malo nové postavy na astrálnej úrovni a Kabam asi nechceli, aby boli hráči spokojní až tak veľmi. Koniec koncov, free to play hry potrebujú, aby hráči platili za mikrotransakcie.

Napriek tomu všetkému si však myslím, že hra mala veľmi dobre spracovaný bojový systém, príbehová kampaň bola dobrá, odmeňovací systém bol veľmi solídne nastavený a nikdy som nemal pocit, že by som absolútne musel míňať peniaze na to, aby som sa počas hrania bavil. Bol som schopný (väčšinou) v pohode vyžiť zo všetkého, čo nám Kabam dával ako denné odmeny a takisto aj za úspešne prechádzanie veží, dungeonov alebo neskôr "rift raids". Práve v tomto si myslím, že Mirrorverse oproti mnohým iným hrám bol voči svojim hráčom férovejší, než mnohé iné mobilné hry.

Keď som v júni 2023 tvorcom gratuloval k úspešnému roku, myslel som si, že nás ešte niekoľko ďalších bude čakť. Žiaľ, všetko je úplne inak. Jediné v čo aspoň trochu dúfam je, že Disney by si zobrali tento herný koncept a pretransformovali to do nejakého animovaného seriálu a hodili na Disney+. Pretože tento paralelný vesmír má už len svojou existenciou ohromný potenciál mať svojich fanúšikov. Uvidíme, či teda ešte niekedy v nejakej forme zrkadlové univerzum Disney navštívime, alebo to skutočne bude v decembri posledná klapka.