Nemám ve zvyku psát komentáře ještě ve chvíli kdy jsem hru nedohrál. Nicméně Fallout London je velmi rozsáhle dílo, které neplánuji přestat hrát a tak zde budu postupně editovat svůj komentář o další poznatky. 22 hodin už je myslím slušná doba strávená ve hře jde mi nyní o to nasdílet své nadšení:).
Fallout London mě po jen částečně zdařilém Fallout Frontier velmi mile překvapil. Kladně hodnotím už samotnou instalaci hry, která je naprosto bezproblémová. Hru jsem si pořídil na GOG a London se prostě instaluje jedním klikem jako “datadisk”. Jedná se o totální konverzi, tedy po instalaci nelze hrát původní Fallout 4 na kterém je tato fanouškovská hra postavená.
Pro modding first person Falloutů představuje London dle mého názoru naprostý milník a ukazuje možnosti a schopnosti současných modderů. Zárovně samozřejmě jejich lásku k materiálu. Team muflon pochopitelně vymyslel nové frakce (NCR by se do Londýna asi příliš nehodila a Legie taky ne). Všechny výborně zapadají do světa Falloutu, což ve Falloutí modderské scéně rozhodně není standard. Ano, řada z nich je ujeta a je to takvé “fantasy post-apo” nicméně to je i samotný Fallout, že? S tím souvisí i ztvárnění samotného Londýna v alternativní post-apo budoucnosti. Jednou větou: za mě je skvělé! Zatím jsem nenarazil na nic co by bilo do očí a nepatřilo do hry. Ať už se jedná o zbroje, zbraně, auta, budovy, potvory a lidi, prostě všechno. V tomto ohledu je to za mě dokonce nejlepší díl celé serié a myslím tím i první dva díly. Nemyslím teď přímo vkusem, tam je stále asi nejlepší původní a jediný originál, ale spíše zpracováním zdevastované metropole. Dosud to takto komplexně žádný díl nedokázal. Ani D. C. ani Boston a New Vegas nebo 76 už vůbec ne. Neuvěřitelně propracované jsou samostatné čtvrti. Ve Westminsteru, kde za zdí žijí bohatí trochu jako v New Vegas jsou fungující auta. Ne, že by jezdily. To limity enginu nedovolují, ale nejsou to vraky. Přirovnal bych to třeba k sérii Deus Ex, nebo Robocop: Rogue City. Takových fungujích “měst”, nebo přesněji čtvrtí je tu hned několik a jsou velmi rozsáhle. Vstupuje se do nich načítací obrazovkou. Na něco takového už docela dlouho čekám a je to moje největší výtka Bethesda příspěvkům do série. Nicméně platí to i pro New Vegas a snad kromě Cyberpunku už ani nic podobného neexistuje. Což, je na “mod” za mě neskutečné! Najdeme tu i několik unikátních zbraní. Skvělá je laser puška která střílí výboje co odmrští nepřátele do dalí. Je to fakt pr***.
Příběh je celkem průměrný, ale je minimálně srovnatelný s oficiálními hrami. Dialogy jsou ok, dabing je ok. Něky lepší, jindy horší, ale celkově v pohodě. Co se rozhodnutí týče. Zatím jich nebylo moc a byly spíše povrchní. V tomto ohledu zůstává New Vegas stále nejlepší hrou v sérii. Nechce se mi tu příliš rozebírat. Tady prostě koho tohle může zajímat ať si zahraje sám:).
Gameplay je hodně podobný Falloutu 4, ale pouze na lehkou obtížnost. Pokud chcete hru hrát na střední obtížnost, pak se hra začne chovat spíše jako Prey, tedy málo munice, nepřátele silní a tedy vždy zvažujete jestli má cenu jít do boje. Popravdě nemám toto zatím otestováno natolik abych se k tomu mohl sáhodlouze vyjadřovat. Snad bude někdy čas a chuť doplnit.
Na internetu se vede diskuze o technické stránce Fallout London. Moje zkušenost po patchi 1.1 je 0 crashes. Jen při spouštění bylo potřeba párkrát shodit černé okno a spustit znovu. Polovinu herní doby jsem "testoval" na ROG Ally.
London nastavil laťku velmi vysoko. Jedná se o nejlepší “mod” co jsem kdy hrál. Možná snad Autumn Leaves je o něco lepší, ale to je nesrovnatelné rozsahem a prostě vůbec:). Doporučuji všem co takové hry baví!

Další Postřehy:

Ve čtvrti Westminster se lze přepravovat fungujícím metrem.
Narazil jsem na dva bugy se zavřenými dvěrmi, které zabraňovaly dokončení hlavního questu. Lze obejít pomocí consoled command: unlock
Autoři do hry zahrnuli ganz typisch anglický humor.

Pro: Úžasně zpracovaný Londýn, působí jako oficiální a velmi podařený díl.

Proti: Možná dabing v některých momentech, jinak by to byly spíše drobnosti.