Herní výzva č. 8 - Cesta do pravěku

To je ale blbost :D Veverky mají velký hlad a chtějí si prostě grilovat barbecue a chillovat. Ale to se nelíbí místní dinosaurům, kteří mají taky velký hlad! Hra je typickým příkladem žánru tower defense a od svých známějších kolegů se ani příliš neliší. Jak je známo u tohoto žánru – zbraně, síla nepřátel a obtížnost značně stoupá. I v této hře, která je zaměřena spíše na dětské publikum. Poslední levely a jsou extrémně těžké. Ale paradoxně jsem měl největší problém s 3 levelem od konce než s těmi úplně posledními :)

Postupně si člověk osvojí ideální zbraně proti nebohým dinosaurům a také taktiku, která v 90% map funguje. Až v obtížných levelech je třeba zkoumat nové taktiky metodou pokus omyl. Po porážce prvního bose se veverky rozhodly, že pojedou do zimních krajin, kde očekávají klid. Nic nebude! Dinosauři je našli a opět je chtějí vyžrat. Dinosauři nafasují vkusné zimní oblečení a zkouší opět ulovit kousek toho bbq pro sebe. Naštěstí se veverky umí statně bránit.

Hra je opravdu zábavná a jak tady zaznělo, je to tip hry, kdy stačí jeden – dva levely denně a v pohodě to člověk za nějaký čas dohraje :) Na závěr musím ocenit druhy dinosaurů a zbraní a taky vtipné hlášky veverek. Také zvuky a hudba jsou fajné :)

Outro mě pobavilo.

Pro: Skvělý level design, druhy zbraní a dinosaurů. Zvyšující se obtížnost a vtipní bosové.

Proti: /

Hru jsem "vyhrál" na steamu v letošní předvánoční akci. Po shlédnutí videí jsem si říkal, že je to sice běžná hra, ale se zajímavým nápadem, proto jsem si hru hned zahrál.

Už od začátku mi hra připomínala jakýsi klon mezi Angry Birds a Plants vs. Zombies. První zmíněnou mi připoměla podobně laděná videa před a mezi herními oblastmi. Druhou zase celková podoba hry, kdy roztodivné kytky nahradily různá šikovná udělátka. Už tady předesílám, že ani jedné hře se Go Home Dinosaurs! rovnat nemůže, ale to se snad ani nedalo očekávat.

Hra působí značně bláznivě, veverky si grilují steaky (ač jsou býložravé) a dinosauři (kde se sakra vzali) jim je chtějí sníst. Veverky mají naštěstí plno nástrojů, jak poslat dinosaury domů (mají být přeci vymřelí), od kulometného hnízda, přes vražednou DJskou muziku až po přitahování meteorů. Tato vylepšení se dají ale kupovat jen za kokosy (proč zrovna kokosy?), které během kola rostou všude kolem na palmách (ano palmy rostou i na poušti a v polárních oblastech). Cesty dinosaurů ke steakům jsou pokaždé jinak klikaté, a protože je dinosaurů několik různých druhů s různými vlastnostmi a schopnostmi, tak je nutné i přemýšlet před každým kolem, která vylepšení na ně zrovna teď budou platit, a také jestli se vůbec vejdou na hrací pole :)

Hra se mi líbila a strávil jsem u ní relativně dost času. Doporučuji ji všem ztřeštěným jedincům a těm, kteří mají jen pár minut na to si něco zahrát (co takhle si dát aspoň jeden level).

Pro: ztřeštěná hratelnost, dinosauři

Proti: ztřeštěná hratelnost, existují lepší hry v rámci žánru