Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

  • PC 65
Jill of the Jungle je v podstatě typická plošinovka pro DOS z počátku devadesátých let. Graficky i herně je velice podobná svým souputníkům jako Commander Keen, první Duke Nukem, Cosmo nebo Bio Menace. Každá z těchto her má ale i svá specifika, a to platí i o Jill. Na začátku zaujme volba levelů, které nejdou jako obvykle v řadě, ale vstupuje se do nich z centrálního levelu. Tím je postup hrou částečně nelineární (podobně jako v Keenovi, ale mapa je z boku a ne z vrchu). Z centrálního levelu je možné vstupovat i do bonusových úrovní, které sice nejsou ukryté, ale přístup je nutné najít/odemknout - to mi zabralo asi hodinu, protože jsem musel část hry opakovat. Hratelnost je zpestřena možností se na daných místech proměnit v žábu, ptáka nebo rybu a dostat se tak i na jinak nedostupná místa. Postupu skrze džungli brání nejen nebezpečné překážky, ale i nepřátelská zvířena. Zlikvidovat se nechá vrháním nožů nebo hvězdic. Na pohyb hozených zbraní jsem si musel chvíli zvykat.

Grafika je na úrovni již zmiňované konkurence, ale samotná kresba je spíše průměr. Prostředí je zajímavé, je to příjemná změna oproti technické sci-fi tématice. Jill of the Jungle je první díl trilogie a byl šířen jako shareware. To je důvod proč jsem ho jako jediný kdysi hrál. Obtížnost je poměrně nízká, ukládat lze volně a tak není problém hru dokončit. Přesto si nejsem jistý zda jsem jí tenkrát dohrál. Dnes je hra zdarma na GOGu a tak jsem jí rád dokončil a jsem zvědav na další dva díly. Jde o klasickou plošinovku s příjemnou hratelností. Není to žádný revoluční titul, ale slušně odvedená práce.

I méně známá hra jako Jill se dočkala svého source portu - Javové OpenJill, ale upřímně jsem raději zůstal u DosBoxu.
+25
  • PC 95
Jill byla svého času mojí oblíbenou hrou. Tehdy jsem býval malý kluk a počítač pro mě byl novinku. Měli jsme tam tehdy několik her jako Dyna Blaster, Alcatraz, Wolfenstein 3D, Prince of Persia atd. Nejvíc jsem si však zamiloval právě tuto hru. Dost se mi líbily levely, které jsou opravdu různorodé co se týká prostředí, ale i co se týká náplně hraní. V několika částech se vaše postava přemění v nějaké zvíře (tyto části jsem měl nějraději). Než mě hra omrzela, tak jsem ji měl dohranou nečetněkrát.

Pro: Hratelnoost, prostředí

Proti: Některé části mohou být frustrující

+11
  • PC 60
Časy 286-486, pc speaker, zožltnutá vymačkaná klávesnica a Jill of the Jungle. To sú veci, ktoré idú v mojich spomienkach neodlúčiteľne k sebe. Je jasné, že keby som sa k tej hre vrátil teraz, asi by som pri nej toľko nevydržal, ale vtedy som neskutočné rád preskakoval pavúky a žaby a všelijakú pľujúci/strieľajúcu/skákajúcu háveď, menil sa na rybu, na vtáka, či likvidoval vyššie spomínané bumerangom a spol.

Pro: rôznorodé prostredia, transformácia na vtáka a rybu

Proti: ale stále o tom istom a občas bolo to skákanie frustrujúce

+7
  • PC 85
Disky od Špidla data processing vždy obsahovaly plno zajímavých titulů, většinou sice jen jejich demoverze, ovšem Jill of the Jungle (coby první epizoda) tam byla kompletní.

Na této hře mě vždy fascinovala její podoba. Ta pohádková (nepříliš složitá) grafika navozovala příjemnou atmosféru. A v množství levelu mohl hráč navštívit různorodá prostředí, utkat se s různorodými nepřáteli a dokonce se proměnit do jiných hratelných podob (žába, ryba či tvor podobný ptáku).

Trochu naškodu bylo ovládání, na které je potřeba si zvyknout, ovšem po pár misích a zrušení varovného okna, které vyskakuje při častém mačkání shiftu, je všechno v pohodě.

Jill of the Jungle se řadí k mým nejoblíbenějším starým hrám a Já ji nemohu než doporučit. Dnešního hráče už sice moc nezaujme, ale pro mě je to srdcová záležitost.

Pro: Klasika

Proti: Dnes už to není pomalu kde spustit :D

+6