Mafia the city of Lost Heaven
Naprosto užasná hra
Užasný příběh
Užasná ovladatelnost
Užasný všechno
Hra se mi líbila i po grafick stránce

Pro: Všechno

Proti: nic

-16 +11 −27
stále považuji za nejlepší českou hru a stále si myslím že svého vrstevníka GTA III předčila v mnohém. Dohrál jsem jí 4krát a nemyslím že to bylo naposledy. Jediné co mě mrzí že půlka lidí si myslí že byla tato skvostná hra udělána Italy... neptejte se mě proč.

Pro: AWESOME!

Proti: NIC

-18 +5 −23
Pro mě stoprocentní hra. Několikrát dohráno, pokaždé s chutí a radostí. Naprosto jedinečný příběh a zpracování. Už se těším na pokračování, ale myslím, že prvnímu dílu se nevyrovná ;) ...
-19 +3 −22
Mafia je jednoznačne skvostom na českej scéne musím dodať že dosť ma zaujal príbeh a veľa iných vecí na okolo ale to by bolo na dlhé rozprávanie tak to zhrniem proste pri Mafii sa človek nudiť nebude vždy tam objaví niečo čo predtým nevidel a to je veľká výhoda ak človek prejde tak to je neskutočný zážitok.

Pro: Singleplayerová kampaň, príbeh, náplň misií, grafika, atmosféra

Proti: Niektoré bugy

-19 +3 −22
Naprosto bezkonkurenčně nejlepší česká hra a jedna z nejlepších her všech dob. Víc se k tomu dodávat nemusí.

Pro: Příběh, atmosféra, hratelnost, dabing, na tu dobu velice slušná grafika

Proti: některé bugy

-20 +6 −26
Mafia mne velmi zaujala svým příběhem, který hráče dovedl rychle a příjemně zavést do tehdejšího podsvětí. Dohrál jsem jí asi tak šestkrát a přitom mne vždy bavila a hraní jsem si vážně užíval. Myslím, že se Mafia stala skvostem herní stránky České republiky.
-22 +3 −25
Mafia toť záležitost ovlivněna našim vlastenectvím do té míry, že jsme schopni ji bránit proti komukoli a kdykoli. Lepší hry existují, to nikdo nepopírá, ovšem i hra s chybami dokáže býti legendou.....
-23 +5 −28
Nejlepší hra všech dob. Neskutečně poutavý příběh, úžasná grafika, která přečí i hry vydávané v dnešní době vč. gta IV a nika bellice.
Prostě bomba

Pro: Příběh, grafika, level desing

Proti: Čekání na dvojku :(

-24 +5 −29
Podle mě jedna z nejelpších českých her. Hra je na styl GTA (má to i celkem podobný příběh) akorát se odehrává někdy kolem 30. let minulého století. Ve hře se mi líbilo spoustu krásně propracovaných vozidel a zbraní. A taky nesmím zapomenout na skvělý dabing, který se opravdu povedl.
Pokuď ste fanoušky her na styl GTA, tak na nic nečekejte a sežeňte si tuhle pecku.

Pro: Dobrý příběh, dabing a spoustu dalších věcí

-28 +4 −32
Tak tahle je jedna z her na kterou se nedá zapomenout skvělé zbraně a vozy, na její dobu dobré grafické zpracování a hlavně nejlepší příběh co jsem zatím mohl shlédnout ve hře. Jedinou zápornou věcí pro mě je že vývojáři z Illusion softworks nevidaly další díl nebo alespon datadisk i-když drůhého dílu jsme se již dočkaly pouze v recenzích, tak škoda byla že se neobjevil v blízké době po prvním (tím myslím asi tak do roka), ale jinak hra prostě skvělá.
-31 +2 −33
Tato hra je celkem dobrá.Když jsem ji hrál poprvé tak jsem se nemohl odtrhnout :D.Hra mě baví i ted ale ne tak moc.Už je to pro mně takové ohrané.Nejtěžší mise jsou asi závody ve kterých musíte být první jinak jste v háji.Na závěr bych chtěl říct že hra má na svou dobu celkem dobrou grafiku.

Pro: Honičky,Dabing,Některá slova :D

Proti: Závody,Chyby

-34 +4 −38
Můj komentář je věnován mému dobrému příteli @Lukaskon (24.01.2014 20:04):, za jeho podnětnou podporu a přízeň, která mi vždy byla hlubokou inspirací...

Mafia je jeden z klenotů svého žánru, o to více člověka potěší, že je z českých (d)luhů a háj(zl)ů. Co mě na mafii velmi příjemně překvapilo, ba co překvapilo! Oslnilo! Byly velmi propracované charaktery do posledního puntíku. Dále přímo božský dabing, který řadím vůbec mezi nejlepší na světě! YES WE CAN! A všechno tohle dohromady hrálo ódou pro radost, až slzičky se mi valily ze slzných kanálků, vědom si toho, že něčeho tak božského, člověka přesahujícího, pronikajícího všemi prostory a časy, nejsem snad ani hoden. Plakal jsem dojetím jak dokonalé dílo, snad samotného boha, mi bylo svěřeno! Jakou prvou plápolavou láskou jsem z toho splál, jak májový plamínek pomýlený štěstím!!!! A děkoval bohům, za každou vteřinu svého života!!!

Grafická stránka je stejně tak vznešená a krásná jak láska Romea k Julii a stejně tak je i věčná! V té době nebylo krásnějšího vizuálního zážitku, který vždy jak ostrá dýka útočně bodal do očí!!! Kdepak! Kde jste vy všichni umělci!? NIČEHO jste nedosáhli! Hanba vám a proklínám vaše hroby!!! Pche! Co je nějaký Rembrandt, Vincent van Gogh, či Édouard Manet o proti této kosmické symfonii pixelů, křivek a barev!!! Nejlepší grafika na světě! Kde každý objekt má své opodstatnění a symoblickou rovinu!!! Je to filozofie harmonie ve své netečnosti! Nezprzněnosti lidským egem!!!! Čistá a čirá transcendální energie uskupená v tvary!! Když pohlédnu na to dílo, vždy do kolen padnuuuu!!!!!!! YES WE CAN!!!!
A co teprve příběh, dialogy...dějová linie...co pak by snad Shakespeare mohl napsat něco lepšího, nebo Bukowski, Lovercraft či snad samotný život? Kdepak!!! Ti totiž kdyby toto dílo kdykoliv zřeli, nikdy by nezačali psát! Příběh mafie je epos! Sága! Legenda! Nesmrtelná tvář tohoto světa!!! Mesiáš!!!! Nic lepšího napsáno nebylo a nebude!!!! Jelikož vše v sobě zahrnuje! V nekonečné spirále abstraktní mysli!!!! Má všechny významy jak sny dávných proroků, jenž zcela jistě předpovídali příchod Mesiáše ano Mafii !!!!!!!! Copak podtitulek jasně nenaznačuje, že se jedná o Jeruzalém?! Ztracené město!!!! Mafia je svatým místem!!!!

Avšak ke hře mám jednu malou výtku, neváhal bych ihned mafii, tomuto božskému nadčasovému dílu dát 100 % Ale bohužel nelíbil se mi padesáty pixel z leva, v 70 řádce v úvodním intru 30 %

Pro: warez verze, na pirate bay k dostání!!!

Proti: simulátor nudy

-35 +10 −45
Noo,Mafia je (zatial) najlepšia hra akú som kedy hral...Výborné misie, až na tie prvé typu UPRCHLÍK alebo BEŽNÁ RUTINA...Náročnosť hry sa postupne zvyšuje až do konca a v niektorých misiach až moc, že sa vám ich po chvíľi nechce hrať a dáte si dlhúúúú pauzu (FAIRPLAY,COURA,RADŠI SI ZVYKEJ)....Vadí mi povodná verzia hry,kde sa dajú niektoré ťažké misie ocinkať,lepšia je seria hry 1.2 - napr.v KOLEKCE KLASIKY.

Inak sa dá všetko.

Pro: Misie,zbrane,autá (až na niektoré typu Falconer alebo Bolt a Schubert Six),Extrémní Jízda

Proti: Nedopracovanosť Jízdy, umelá inteligencia,detaily ako napríklad podávanie ničoho pri pokute,alebo ked kradnete auto...

-38 +3 −41
Jelikož českou herní scénu moc nemusím(přijde mi totiž dost amatérská), musím se vyjádřit alespoň k této hře, která na mě působí nejméně amatérsky, je to čistě profesionální práce.
Graficky celkem zdařilá věc, ale o proti dnešním hrám působí už dost zastarale. Prostředí ve kterém se hra odehrává je velmi příjemně zpracováno, ale i tak jsem v něm bloudil až do konce hry. Po dějové stránce se ale jedná o opravdu slabej odvárek GoodFellas a dalších mafiánských filmů. Autoři se s tím moc nemazlili a vzali to téměř přes kopírák, ale o děj v téhle hře naštěstí stejně moc nejde. Spíš a parádní akci, kterou mi jen kazila "špatná" fyzika modelu aut, uvítal bych něco více arkádového.
Co mi ale celkem vadilo byl velmi byl dabing, který mi nejednou vykouzlil úsměv na tváři. Pro mě je Mafia o něco slabší GTA, není tam tolik možností a tak i celkem brzo omrzí. Což je naprostá škoda, větší sandboxový model by tuhle hru posunul a tři třídy výše, protože takhle člověk ve velkém městě nemá vůbec co dělat.
Stále však nadprůměrný herní kousek.

pozn: Mafia není žádnou legendou, už se s tím smiřte.

Pro: povedená akce

Proti: špatný dabing, fyzika aut, slabý děj

-57 +13 −70
Nevim, co na ty hre vsichni vidite. Me tato hra nikdy nechytla a to sem ji zkousel hrat nekolikrat. Mozna je taky tim, ze jsem se nikdy nejak moc nedrzel pribehu a jen si tak bloudil. Asi si ji zkusim zase nekdy zahrat.

Pro: Dokonaly CZ dabing, pribeh,

Proti: Grafika, obcas nuda, bugy...

-83 +4 −87