Nostalgická hodnota tohohle šperku ve mně naprosto přebíjí jakékoliv možné negativní pocity či zárodky kritiky. O Mafii totiž nelze říct něco co by ještě nebylo řečeno a já vím jistě, že Lost Heaven prostě nepřestanu milovat.

Pro: Atmosféra, Příběh, Postavy,...

Proti: První Taxi mise

HRÁNO NA PC

Ve své době nejlepší hra, troufám si říci, že nejen v ČR, ale i ve vzdálené cizině. Tuhle českou klasiku musí znát každý hrdý Čech, takže za nějaké spoilery se nezlobte, protože nedokážu pochopit, když to někdo nehraje.
Je tu velká konkurence v komentářích, protože to tu okomentoval snad každý, takže budu mít zase málo plusek a budu smutný a zbytečně strávím svůj volný čas jen u tohoto a to bych přitom mohl dělat zajímavější věci, ale pořád lepší, než se plácat ve sněhu anebo ho odhrnovat, že jo... Tak si užijte mou nadílku, ale asi si to nikdo nepřečte, protože můj komentář nebude stát za to a asi bych měl ukončit odstavec a vrhnout se na samou hru.

Zejména tématikou mě hra zaujala. Přece jen se vžít do role mafiána, to je něco neskutečného, něco co se každý den nevidí a něco, co se asi nestane. K druhému dílu Mafie jsem dal taktéž stejné hodnocení, takže oba díly jsou pro mě mistrovskými kousky české tvorby.
PŘEDSTAVTE SI:
Jste na dovolené, krásný hotel s hezkým, ženským/mužským personálem, slunce praží jak zběsilé, venku až čtyřicet stupňů a vy si jen tak sedíte na verandě, vedle vás po pravé straně Italové svou řečí si říkají tou jejich řečí, že máte pod paží na šedém tričku zpocené kolo a vy se divíte, čemu se tak smějí. Popíjíte skotskou(nebo co máte rádi) a po levé Angličané a vy, jako rozený filolog a talent na všechny světové jazyky se zeptáte nádherné manželky toho ignoranta Ruperta "Where are you from"... "England, you?"..."Czech republic, do you know Mafia?" ... "Of course I know. That's a perfect game."
O překlad mi nepište. Google to za vás jistě vyřeší. Děkuji mockrát vážení.
............................................................................
To by bylo, konec komentáře...

Chybíte mi už teď, takže to trošku rozeberu. Hra je boží, skvělá, boží, boží, boží, boží, boží a boží a boží a boží. Vlastně na ni není nic špatného. A líbí se mi mnohem víc, než nějaké loňské Kól of Djůty nebo Fár Kráj. Co je na hře nejvíce legendární jsou její hlášky, které v angličtině zní jako ožralá stařena s penetrací, ale v češtině to zní velmi dobře!
Nebudu se s vámi dělit o žádné hlášky, proč? Protože je jich většina sprostá a já nehodlám všechno hvězdičkovat a cenzurovat. Děkuji za pochopení.

K této hře více napsat nejde. Legenda, legenda, legenda. Skvělé hlášky a víc mně vážně nenapadá. 100%

Pro: Hlášky, česká hra, boží, legenda, hlášky, grafika atd...

Proti: ...

Absolutní klasika, nikdy už nevznikne hra, která by Mafii sahala alespoň po kotníky. Sice jsem se k ní dostal až v roce 2007, kdy už byla mírně za zenitem, ale přesto mě její grafika, parádní soundtrack, výborná hratelnost a především geniální filmový příběh zaujal natolik, že jsem ji dohrál desetkrát a pořád mě to neomrzelo, asi si ji zahraji znovu. Samozřejmě, měla svoje mouchy, ale velice nepodstatné, které jako by nebyly. Kdo nehrál, tomu silně doporučuji.

Pro: Mafia

Proti: Nic

-3 +13 −16
Čas, hromada jiných her a taktéž oficiální pokračování - to vše hovoří v prospěch Mafii, ideální hry pro někdejšího konzumenta počítačových her, který byl bezesporu vkusnější než ten dnešní. Kulturní bohatství, které si však své místo v učebnicích vedle Koljy, Pelíšků a Žertu nejspíše nikdy nevybude, leč by si ho bezesporu zasloužilo.
-3 +18 −21
Naprosto bezkonkurenčně nejlepší hra jakou jsem kdy hrál.Úžasný příběh skvělá hratelnost zábava od začátku do konce proste GENIÁLNÍ DÍLO.

Pro: Příběh,možnost volné jízdy,extrémní jízda,dabing.

Proti: nic

-4 +15 −19
Nezapomenutelný zážitek, to je Mafia.Taky je to nejlepší česká hra, a nejlepší hra svého žánru...sakra ať už vyjde dvojka!

Pro: Dobová atmosféra, příběh, hratelnost

Proti: Pro někoho obtížnost závodů

-5 +13 −18
Jedná z nejlepších a nejprodávanějších českých her. A nebál bych se říct, že i jedná z nejlepších her celkově. Oproti GTA mnohem více zaměřená na příběh a jeho podání. Také jízdní model a uvěřitelnost celého příběhu dělá z Mafie nezapomenutelný počin.

Pro: Atmosféra, jízdní model, různorodost misí, skvěle vyprávěný příběh

Proti: Pár nepříjemných bugů, AI

-6 +9 −15
Naše milá Mafia se dobelhá tam, kam až ji dotáhne její příběh. A ten, milí zlatí, je sotva nějaké geniální dílo. Sled více nebo méně očekávatelných epizodek s mafiánskou tématkou se možná dal brát jako geniální v době jejího vydání, tedy kdy se jako dobrý příběh bral ten, který aspoň dával smysl. Z dnešního pohledu ale působí jako naivní gangsterská pohádka.
Řeči o výrazných osobnostech postav jsou mimo, Tommy je až neuvěřitelný dobrák od kosti, Paulie byl nejspíš myšlen jako pocta Joe Pescimu, ale vyšel z něj (snad i vinou dabingu) legrační pitomeček a Sam zůstává absolutní hádankou, možná proto, že se ve většine hry nevyskytuje a vy se dívíte, kdo vás to na konci přišel zabít. Mafia je kvalitní hra, a to i po mnoha letech od svého vydání, ale její nadčasový statut je jen zbožně přání fanoušků.
-6 +17 −23
Jedna z nejlepších her co sem hrál... Legenda mezi hrama... Skvěle realisticky vypracované prostředí hry a detajlně promyšlené mise a město :)
-6 +5 −11
Občas si říkám, jestli nejsem Tommy Angelo. Sympaťák, žijící usedlý život, jezdim si jen tak s tak taxíkem (to ale bohužel zrovna ne) a ze dne na den je ze mě prvotřídní mafián. Příběh je fakt jedna velká libovka, se spousty kulervoucími momenty, který by nesepsala ani Boženka Němcová. Boží jsou i mý kámoši. Dokonce i sám Don Corleone je vedle pana Salieriho pouhým pidi trpaslíkem. Paulie výbornej chlapík, jen ten Sam mi moc nevoní, a to si opravdu nestěžuju na jeho (mimochodem dost levnou) kolínskou. Jezdění, střílení a prostě to všechno je v Mafii na maximu! Jedna z nejlepších her mého života, protože já jsem Tommy Angelo, kapiš:-)

Pro: Muj taxík, moje práce, muj zaměstnavatel i kámoši, v neposlední řadě se umim výborně rvát.

Proti: Občas se mý kolegové chovaj jak debílci, někdy se všichni chovaj jako debílci, občas to ošklivě chytnu (auu).

-7 +12 −19
Tohle to dílo z ruk českých mistrů je jedna z legend mezi hrami která se asi nikdy neomrzí.
Na téhle hře mě jako první zaujal název hry tak jsem si ji pořídil a nainstaloval.Po zapnutí hry jsem chvíli čučel na obrazovku a nevěřil tomu co vidím. Po vzpamatováni jsem začal hrát a hrál jsem den za dnem a hltal jsem příběh hry. Najednou se však nachýlil konec hry. Po zabití
Pauliho se mě ta hra zdála krutá,ale hrál jsem dál a stálo to zato. Vendeta v podobě zabití zrádce Sama byla jak dobrá mise tak i skvělé ukončení hry.
-Mezi moje nejoblíbenější mise patří PŘÍSTAV kde je hodně nepřátel a hráč není chvíli v klidu protože neví za jakým rohem stojí chlap s brokovnicí nebo thompson 1928 a největší úleva je když odjíždíte z přístavu v nákladáku a víte ze jste všechny pozabíjel a splnil jste úkol.

Proto jsem této hře dal 100 ze 100

Pro: Grafika,hudba,hratelnost a hlavně příběh hry

Proti: Jen pár drobnějších vad(ale fakt malé).

-7 +12 −19
Nikdo se na to neptal a nikdo to po mě ani nechtěl ale rozhodl jsem se vám napsat proč jsem Mafii dal 35%, jak jsem si vůbec mohl dovolit kultu všech kultů dát takovéto mrzké číslo ! Než ale začnu svůj hejt fest tak mi dovolte abych řekl pár vlídných slov na úvod.

Zaprvé mám rád staré hry, takže to že tady vytknu nějaké věci co jsou spjaté s tou dobou neznamená že jsem zmlsaný novou tvorbou jen hodnotím jak se mi to hraje, totiž hromada her co hraji jsou i staré archaické adventury.

Takže je čas začít tento hejtfest !

1) Stereotypní a opravdu zaměnitelný příběh, neberu výmluvy že v té době nebylo nic s tak podobně výrazným příběhem, koukněte na hry jako Gabriel Knight 2 apod. co dokázali vytvořit mnohem originálnější a spletitější příběhové linky. Příběh Mafie je jen na oko je to plytké, postavy jsou veliké stereotypy které se najdou v každém druhém filmu a jejich hlášky ani nejsou vtipné, tedy pokud nejste člověk co si libuje v laciných vulgárnostech.

2) Náplň hry je frustrující, přestřelky neskutečně nefungují, jsou nudné otravné a nezvládnuté ani radost hrát to není. Celé to funguje pouze v misích jako vloupání do panství, hotel či loď kde jde spíš o trochu adventurní řešení, tam hra funguje na jedničku. Jinak je to naprosto klasická a nezvládnutá střílečka s místy opravdu frustrující náplní.

3) Ta hra dostává chvály které si nezaslouží ale chápu že to bylo dobou kdy většina neuměla ani pořádně Anglicky či se o hry ve větším spektru ani nezajímala, Mafia je neskutečně přeceňovaná záležitost která si tu chválu nezaslouží bohužel.

Abych nebyl za hejtra tak chválím soundtrack a pár misí které jsem popsal výše, jinak se jedná o vskutku stereotypní hru s příběhem který je plytký, nevýrazný a cílí na efekt.

Bohužel nuda a proto 35% jo a ne tu hru jsem nehrál teď :D Někdy je ale lepší nemít růžové brýle !

Pro: Soundtrack, pár misí a i vizuální stránka na dobu vzniku ujde

Proti: Příběh, postavy, klasické střílecí mise, honičky v autech, závody a hromada dalších věcí,

-7 +19 −26
Mafia je legenda, která se krátce shrnout nedá a do dlouhého popisu se pouštět nebudu. Ačkoliv mě Mafia neovlivnila tak, jako většinu zarytých fandů, chápu ji jako jednu z nejkvalitnějších her všech dob :-).

Pro: Příběh, soundtrack, délka, atmosféra ...

Proti: Občas asi docela frustrující dlouhé pasáže bez uložení a policajti :)

-8 +6 −14
Bezpodmienečne jedna z najlepších hier, akú som kedy hral. Príbeh je perfektný, charaktery postáv na hru vynikajúce a každá jedna misia neskutočne zaujímavá. Túto hru považujem za absolútne herné orgie. Ja Mafiu žeriem...

Pro: Dabing, príbeh, prepracovanosť, polícia, exteriéry...

Proti: Drobné bugy

-8 +12 −20
Pecka nejen ve své době, ale i dnes. Od hudbu, přes atmosféru, grafiku, příběh až po hratelnost se jedná o dokonalý skvost, který nemá obdoby. Povinnost pro každého.
-8 +7 −15
Ve své době naprosté překvapení mezi českými hrami, která si zachovala svoji jedinečnost a úctu dodnes. V mých očích překonala už tak vynikajícího GTA:Vice City, což byla stejná výhra jako když Trnka překonal Disneye. Označení český poklad je na místě. Vše ostatní již bylo sděleno.

Památný moment: velmi mnoho, za mě především mise na lodi a vykradení banky

Alternativa: GTA Vice City, Mafia 2

Pro: atmosféra 30. let, příběh. originalita, inteligentní policie, překvapivý konec

Proti: město je jen kulisa-nulová destrukce okolí, bugy bránící v postupu ve hře, obtížnost závodů, smutný konec

-9 +11 −20
Jedna z nejlepších her co sem kdy hrál. Je báječné si zahrát hru, která se odehrává v 30. letech. Hra sice nemá tak dobrou grafiku a občas se sekne. Ale chápu to, Mafia je z roku 2002. Tuhle hru znám hodně dobře a vždy si ji rád zahraju. A taky abych nezapomněl, skvělá hudba.

Pro: Příběh, český dabing, město, auta, hudba. Vlastně všechno.

Proti: Nic.

-12 +5 −17
Mafia je asi nejznámější hra, kterou náš český národ vytvořil. Smekám. Jsme dobrý i v tomto. Mafia je český "re-make" GTA s trochu jiným příběhem, který se mi líbil, protože Mafia Story je můj oblíbený žánr i na poli filmu. Příběh je elegantní a propracovaný do dobré mafiánské tvorby. Díky za krásný duben.

Pro: Úžasný příběh, dobrá grafika.

Proti: Omezení možností, některé části příběhu mohou působit jen jako doplněk.

-12 +11 −23
První hra kterou hodnotím a má 100% je Mafia : The City of Lost Heaven . Grafika na svou dobu zcela úžasná . Illusion Softworks odvedli fantastickou práci . Fascinující a inspirující příběh , který je úžasný od začátku ,až do konce . Všechno jinak řekli všichni přede mnou . Nesmírně dobrá hra pro mne nejlepší jakou znám .
-13 +6 −19