Je to lepší než avatar, ale je to technicky rozbitější než avatar. Teď se to pro změnu kouslo při loadingu po cutscéně, vypnutí přes taskmgr..
Bugy občas fakt otravný. Třeba teď, koupil jsem od nějakýho týpka nějakou access kartu, pak o pár hodin později na něm zas vidím interact prompt, tak na něj kliknu, a....odehraje se stejnej dialog jako předtím, kde mi znova prodá kartu kterou už mám, a po skončení dialogu je hra v nějakém cutscene módu kdy nejde otevřít menu ani hru vypnout jinak než přes alt+F4. Ubi ubi.
Mě se líbí ta atmosféra. Tu třeba Jedi hry nedokázaly a občas na mě působily spis jak nějaký Ratchet a Clank.
Tohle je prostě parádně oldschool. Tak já má být.

A nenávidím hraní sedmičkových her. Kdy je tam kotel věci co by šel udelat líp, ale zároveň je to docela zábavné. Pak se strašně mísí ty negativa s pozitivy a tu hru vnímám podle toho jak se vyspím. :-D
Těš se na Tatooine (já si ji dal hned jako první planetu v pořadí, když byla možnost výběru), tam mě hra definitivně zahákla. Ten svět je super, je tam nemálo referencí na SW filmy, nejsou tam věže (což je velký plus) a míst k prozkoumání kupodivu tak akorát, žádných milion otazníků. Jasně, příběh je víceméně základní, u některých stealth pasáží by neuškodily častější checkpointy a na PS5 mi hra 2x spadla, přičemž v režimu výkonu v některých oblastech ten framerate dost klesá, ale ten hate si hra nezaslouží. Plusový body za Nixe, jednoznačně nejroztomilejší SW postavu, navíc jeho schopnosti mě při hraní fakt baví (doporučuju s ním zajít na jídlo, když bude možnost, na lodi mu pak jdou nastavit docela fajn pasivní schopnosti). Sabbac je skvělej. Když Outlaws srovnám s Vallhalou, kterou jsem nedávno dohrál, tak tato hra je úplně jinej level, nesrovnatelně víc mě to baví (sorry, AC fanoušci). Některý nedostatky jsou nepříjemný, ale čert to vem, důležitý je, jak se u hry člověk nakonec baví a zatím to vidím klidně na 9/10 a stojím si za tím.
@mrsalieri (07.09.2024 17:07): jsem na tom podobně. Zatím tedy jen 11 hodin, stále jsem viděl jen Canto, Tosharu a jednu imperial stanici, ale rozhodně za mě nejzábavnější Massive hra od World in Conflict. Hodně heavy lifting tu dělá ten SW svět, ale celkově struktura není až tak otravně copy paste jak je u Ubisoftu zvykem (ikdyž copy paste tu furt do určitý míry je). Kay vypadá v některých cutscénách ok a v jiných jak kdyby měla down syndrom nebo něco, to je dost bizár, ale dabovaná je dobře a působí sympaticky. Technicky je to trochu mess (měl jsem jeden bug kdy si hra myslela že jsem furt v combatu, takže nešlo manuálně ani autosavem ukládat, implementace RT není ideální), ale zatím to nespadlo a většinu času to vypadá slušně.
Za těch 18 eur, pro fans Star Wars (který ještě Disney totálně neznechutil) je to dobrý.
Ubisoftí akcie na dekádním minimu a prodeje outlaws také. Já myslel, že ubisoft už na dno narazilo, ale očividně ještě může níž.
Škoda, že to není jak typický Ubisoft. Protože Ubisoft jindy mívá alespoň zábavné souboje a nějaký smysl hrát hru (ač je to většinou grind - viz. vylepšování lodi, nebo lov kultistů apod..). Tady mi přijde, že každá část je taková nijaká. Velmi špatné souboje, špatný stealth, špatný parkour, velice špatné dialogy - Kay mohla být fakt super, jenže není. Zachraňuje to prostě Sabbac, vrnění haptiky při jezdění na speederu a Nix.

Teď jsem dorazil na Tatooine a jeden z prvních úkolů bylo zajet do lokality kde jsou 3 divoká zvířata. Tam jsem to musel ALT + F4, protože kropit do tupých potvor aniž bych měl jakýkoliv pocit ze střelby.. to mě neba.

Chtěl bych aby se dostavil alespoň podobný efekt jako u Starfieldu kde jsem se fakt 30-40h bavil a objevoval. Jsem Star Wars fanboy, jenže se to zatím moc neděje. Ze setrvačnosti minimálně prozkoumám všechny planety a uvidím. Škoda toho potenciálu, dokážu si představit ty nervy aby vás nechytli a nerozházeli jste si to s nějakým syndikátem, nebo větší dopad voleb, vždy se dá ta popularita vylevelit. Škoda no. Byl bych rád kdyby to zkusili znovu. Ze solidní sedmičky je po chvíli hraní slabší sedmička.
Sabacc je skvělý, vůbec jsem tomu nevěřil, pravidla taková divná, ale vypadá to pěkně a atmosféricky. Ještě tam jde podvádět. :D
Inak Nix je tak úžasné stvorenie, že by som ho hneď bral domov :D Pri správnom využití má potenciál stať sa novým "Baby Yodom"
@Paul (29.08.2024 20:34): Ne, ale zavřelo mi to hru bez uložení, protože mi zakolísalo připojení, a byl jsem zpraven, že to nemůžu hrát offline, tož díky.

Jinak jsem teď asi hodinu chodil po tržišti a okolí a řešil různý věci a zakončil to dlabancem s Nix. Zatím z toho mám překvapivě dobrej dojem. Líbí se mi odemykání schopností, minihry (všechny) a ohledně stealthu doporučuju zapnout explorer mód, povypínat různý UI indikátory, že o vás vědí a podobně, a vytáhnout obtížnost na hard.
Kdo to máte přes ten křáp Ubisoft Connect, vyžaduje po vás taky při spuštění hry UAC prompt (dvakrát)? Pokud tedy máte UAC zaplý.

edit - a teď se pro změnu vůbec nechce spustit, zobrazí se ten logo obrázek a točí kolečko...

Ubisoft je parodie na firmu.
Stále baví. Teď jsem měl první velký úkol v imperiální stanici. Atmosféra by se dala krájet. Nabízí se srovnání s Jedi Survivor, ale tady mi to vše přijde takové ikoničtější. V Jedim bylo navíc vše takové až moc videogamey. Tady mi atmosféra přijde o chlup lepší.

Btw ta mise byla hodně dlouhá a docela nervydrásající. Ten stealth tu fakt hraje prim.
Zatím odehráno cca 20 hodin. Ve hře postrádám dost věcí, ale zároveň musím říct že hra mě celkem baví. Popravdě na hru jsem se těšil hlavně proto, že se budu moct prohánět po Tatooinu, sledovat západ dvou sluncí a gamblit v kantýně v Mos Eisley xD
@Feidias (29.08.2024 09:48): noo.. hele, to bych byl fakt opatrný. Je tam fail state, který tě vrátí dost dozadu. Což by nebylo nejhorší, ale ono se často děje, že to respawne všechny nepřátele, i ty, které jsi omráčil/zabil cestou k tomu checkpointu. Pak mi tam přijde zezačátku docela málo udělátek, které ti to ulehčí, v podstatě lze tak využívat jen toho Nixe, žádné odnášení těl apod.. Nepřátelé tě vidí docela dobře, často i přes místa, kde bys byl v jiných hrách krytý, na což je třeba myslet. Je to celé neohrabané. V jiných stealth hrách často víš, jaké máš možnosti a kolik máš času cokoliv udělat. Tady je to prostě takové.. nevyzpytatelné.. nevím jak to popsat. Podobně jako jsem nevěřil soubojům v Jedi Survivor tak jak v Dark Souls, tak tady nevěřím tomu stealthu tak jak v jiných Stealth hrách. Ale těžko se to popisuje no. Hodně roli hraje i divné UI a ovládání kdy omylem pošlu zvíře na nepřítele, přitom jsem chtěl něco jiného.. to snad přijde do krve.

Ale zas včera jsem ve hře jen tak chvíli pozoroval (asi?) perseidy. Je to prostě krása. Nakonec mi sedí i ta hrdinka docela dost. Tik tok humoru tam zatím moc není.
Za mě to taky nevypadá tak zle. Ale... Zadara je Star Wars: The Old Republic. Kde v rámci class story můžete hrát i za Smugglera. Spolu s linkou za Imperial Agenta (a imho i vojáka republiky) jsou dobrou ukázkou, že Star Wars nemusí být jen o lightsaberu. Čili dokud je Outlaws rozbitý, tak bych posílal hráče k téhle onlinovce. Je to divné, ale ty základní příběhy classů jsou opravdu dobré. Zaberou každý mnoho hodin a kvalita je velmi dobrá nejen na onlinovky, ale na RPG obecně.
Mě se to jako docela líbí - akorát mi buď hra rozsype textury, nebo když problém "opravím" úpravou ini souboru, tak se začne brutálně sekat po chvíli.
Zřejmě tzv. memory leak. Tomu já nerozumím. Snad to patch vyřeší. Asi bych nelitoval dát za to dvojku, sice to nepřekvapilo, ale vlastně se to docela dobře hraje.

Jen mě mrzí že tomu něco chybí, něco co třeba takový Ghost Recon Breakpoint měl, jakožto military hra, nebo RDR2 jako western. Jen nedokážu přesně říct co.
Na PC fungují adaptivní triggery. A asi teda i haptika, jen nevím zda úplně. Přijde mi že minimálně ten kluzák by měl jít v ruce cítit. A nejsem schopen vygooglit jaká má být 100% funkcionalita.. :D Ale aspoň něco.

Ha.. stačilo si postěžovat. Už to vrní!
@Gordon (28.08.2024 00:17): no, toto je po letech jediná hra která mě zajímá, takže s nimi nemám moc zkušeností. Hrál jsem akorát Far Cry 3 a Assassin's Creed 2. Far Cry je fajn. Assasini mě nebaví, tak uvidíme.
@Red (27.08.2024 22:03): Není to na PS4 protože se to Ubisoftu nechtělo optimalizovat, ne protože by to tam nejelo. Stejně jak téměř u každé "next gen" hry. Viz Jedi Survivor :D

Jinak mě se to teda dost líbí. Ubisoft hry mě moc nebaví, ale už jsem dlouho tu jejich šablonu nehrál u nové hry, tak to rád zkusím. Jen co někde klesne krabice pod litr, což bude do Vánoc beztak.
Jo ten svět vypadá lákavě a atmosfericky. Jenom mi to prijde nějak moc rozmazaný což moc nechápu když to není na PS 4.
Koupil jsem si za 18 euro,- Ubisoft+ kde je v rámci předplatného I Outlaws pokud to chcete zkusit a nechce se vám platit plnou cenu.
Shodně vidí recenzenti pozitivum ve velmi pěkně udělaných kulisách open worldu. To mě na tom láká asi nejvíc. Nicméně nějakou slevičku to bude chtít pane Ubisoft...

Vtipná je tu poznámka "not like Starfield where it feels like 10 people are inhabithing the whole universe". On teda říká Bethesda game prior Starfield, ale imho to platí i pro něj a zejména pro něj: https://www.youtube.com/watch?v=T_BC6oEuc-A&t=108s
Instaluji, trochu mě štve že třeba není radši ten Assassin, Stalker 2, nebo další hry, na které se těším. Ale aspoň to jde přes to předplatné.
@Feidias (27.08.2024 15:29): Predobjednal som, v noci nainštaloval a dnes doobeda vyskúšal. Vždy, keď v hlavnom menu odklepnem novú hru, hra spadne. Vždy. Chvíľu som sa to snažil vyriešiť, ale potom som to vzdal, aby som neprekročil limit 2 hodín "hrania" a požiadal som o refundáciu.

Môže byť takáto recenzia? :)
Já sem zase pošlu random recenzi pozitivní od neznámého autora, jehož váhu to má asi stejnou jako to co poslal Jab a další :)
Vtipný že si to tady nemůžu dát do rozehranejch, i když už je to venku. Začátek zvláštní, komplet bez kontextu hned ovládám Kay a mám si jít opravit nějakej equip na nějakej heist či co, nula zapojení do děje. Ale tak snad se to nějak probere zpětně. Jinak technicky to vypadá a běží ok.
@M.a.t.t. (26.08.2024 15:46): skepse úplně ne, ale překvapení asi taky ne:). Já do toho půjdu i tak a pak si udělám svůj vlastní názor, ale vidím to fakt na 50 % slevu. Nejsem velký Star Wars fanoušek, byť je mám rád. Nicméně dost jsem si třeba užil Rage 2, což je po všech směrech dá se říct průměrná záležitost s příběhem jako doplňkem, takže tohle asi chci mít v knihovně. Zas jako jsem rád, že se dělají i takovéto hry. GTA, nebo řekněme Assasin´s Creed ze světa Star Wars by mělo ale mít dobrý příběh a dobré mise. Na tom IMHO takové hry stojí.
@jones1240 (26.08.2024 15:36): tak už jsem od něho pár recenzí a názorů viděl a celkem je beru. Všiml jsem si, že ho baví sci-fi podobně jako mě, takže i z toho důvodu jeho názor beru. Ale jinak samozřejmě ať si každý hraje co chce a sleduje recenze jaké chce:).
Obecně se i rád mýlím, protože to je normální...
@SilentWolf (26.08.2024 14:21): Recenzie sú také ako sa dalo čakať (teda slušné, nie výnimočné) a zdá sa, že fanúšikovia Star Wars sveta si tu prídu na svoje. No potom príde človek na DH, kde zase prevláda totálna skepsa a to i na základe vcelku povrchnej a skutočne až trochu znudene pôsobiacej recenzie recenzenta Vortexu, akokoľvek vlastne ani nedal zlú známku. Nechápem :D

Inak tebe sa ešte nestalo, že mal jeden človek na nejakú hru rovnaký a na druhú odlišný názor ako ty? To porovnanie s hodnotením Tsushimy, ktorá má úplne iný feeling a tým pádom nie je prekvapivé, že mu mohla sadnúť viac ako toto, mi stále nedáva zmysel. :)
@jones1240 (26.08.2024 15:36): Já Bigase zmiňuji, protože dal 9 Tsusimě, u které to moc necítím. A je to v mých očích 7,5 hra. A tohle mělo být "jako Tsushima", a dal tomu 7. Vortex nečtu. Vlastně nečtu nic. Díval jsem se na Makala a Mortismal gaming, stačí. Pak už mě zajímají jen čísýlka.
On je Bigas nějaký zvěrozvěst či modla gamingu, že všichni si tak strašně rvete čůra z něho a Vortex názorů? Už ta jeho recenze je psaná strašně povrchně a unuděně :D
Viděl bych to tak na 50% slevu. Koukal jsem, že u Ubisoftu přichází snad už tak po půl roce. Já obecně Ubisoft hry moc neznám teda...

Jestli Bigas říká, že příběh nic moc tak se do toho nepohrnu. Má totiž podobné preference jako já, tedy různé Polské sci-fi AA tituly a obecně se mi zdá, že ho sci-fi baví podobně jako mě.
Když já teď mám zrovna čas hrát a do všeho ostatního daleko. Tak si to možná zkusím v předplatném. Ale čekal jsem spíš osmičky. Tohle je blbé. Ještě když tomu dal 7 Bigas, který dal Tsushimě 9.