@Tulareanus (04.09.2024 22:24): Pozri sa, vacsina literatury hovori, ze 4 marinaci stacia na dobytie cohokolvek, a cela kompania uz je overkill :) Ale zas nemozes porovnavat pomenovaneho tyranida verzus anonymneho marinaka :) Vieme predsa, ze kazdy pomenovany marinak sa moze bezpecne pohybovat po bojisku aj bez helmy.

V kazdom pripade, stale plati, ze marinaci v lore (Black Library knihach and co.) su vacsinou silovo uplne inde, nez im umoznuju pravidla. Co je pochopitelne - zabava ma prednost pred vernostou loru :) Ale zase aby som si nalial cisteho... ani tam to nie je konzistentne, pretoze zalezi autor od autora a sily plot armoru, ktory zucastneny maju :) V kazdom pripade 40k je power fantasy a to by som zrovna Space Marine 2 nevycital. Ostatne, na vyssej obtiaznosti to take jednoduche nebudu mat :) Predpokladam.
@MickTheMage (04.09.2024 21:50): V 8. edícii sa tabletop pravidlá rapídne zmenili a už aj v 10. edícii sa niektoré veci celkom zmenili oproti 9. edícii. Aj tí primaris sú tam iní ako starí mariňáci a tak. A v lore, ktorý je v core rules knihe (tam je normálne 200 strán loru a príbehov minimálne) alebo v codexoch, je hlavný rozdiel len v tom, že v akej škále prebiehajú tie boje, že ten table top je ako "jedna ulica" v boji o mesto, ktoré zaberá polovicu planéty. :) No a pri tých veľkých tyranidoch je práve to, že tie ich panciere sú už tak hyperadaptované proti mariáckym zbraniam, že ich ani melta neprepáli a zvyčajne dobré zbraňe sú lascannony a rôzne krak mínomety a podobne, čiže tanky a dready. Napr. lore okolo jedného z mála tyranid characterov - old one eye je také, že nejaký mariňák meltou strelil úplne zblízka cez oko do lebky toho tyranida, ktorý je doslova elitná verzia carnifexa a hoci sa mu oko a tkanivo okolo neho už nikdy nezregenerovalo, tak ho to aj tak nezastavilo a nezabili ho.
@Gordon (04.09.2024 20:20): tak oni tí krpci sa dajú hrať ako horda, aj keď v aktuálnej edícii/mete je to shit a ja napr hrám na veľké monštrá a hormagauntov hrám len 20. Ale dá sa to hrať aj tak, že by ich človek mal v armáde 120. A k tomu 120 termagantov. Ale len pri pomyslení na to mi je zle. Strašne veĺa hýbania modelov po stole a skladanie a maľovanie takého počtu je extrémne vyčerpávajúce.
@Gordon (04.09.2024 19:51): Tak je rozdiel medzi gretchinmi, boymi a povedzme ešte nobmi a tyranidskými termagantami, hormagauntami a povedzme lictormi, kde to uznávam, ale taký carnifex alebo hive tyrant sú iná liga, tí v podstate zvládnu aj dreadnaughta. Mňa osobne to irituje ale preto, že IRL hrám vo WH 40K tyranidov. A viem ako sa aj primaris mariňáci krájajú ako maslo nožom. :)
@Niktorius (04.09.2024 18:20): Na tej hre je hlavne smutné, že mariňáci tam obyčajnými boltermi likvidujú také druhy tyranidov, ktoré by ich rozsekali na rizoto za chvíľu, bez toho, aby sa vôbec zapotili. Keď som videl video, ako mariňáci vytrhávajú pancier a pazúre carnifexovi, moje obočie sa dvihlo až niekam nad hlavu.
Já teda dávám osmičku a jsem spokojenej. Recenzi jsem hodil tady do odkazů, ale kdyžtak klikejte i sem.
Tak konečně padlo embargo, komentář zatím vložit nelze. Pro mě je hra obrovským zklamáním a hodnotil jsem 6.5/10. Koukám na první recenze ve světě a průměr 8.5/10… takhle jsem se snad ještě s obecným názorem nerozešel. Původně jsem tu chtěl před koupí lehce varovat, ale zjevně budu v menšině :D. Jsem zvědavý na komentáře.
Jak se nesnažím hrotit spoilery, tak tenhle mě nasral, samozřejmě, že idioti si stahují a hrají tu uniklou verzi hry, to by mi nevadilo, kdyby se s tím nechlubily na internetu a neprozradily, že ten **rák Leandros povýšil... :-D