Helldivers II

08.02.2024

Pokračování akční střílečky Helldivers, ve které se opět ujmeme příslušníka elitní jednotky Helldivers a vydáme se nastolovat mír a demokracii napříč vesmírem. Hra se odehrává 100 let po událostech z prvního dílu. Všichni tehdejší nepřátelé byli poraženi. Jednotka Helldiverů byla rozpuštěna a lidstvo se vydalo kolonizovat galaxii. Po sto letech se ale znovu objevují staří známí nepřátelé a lidstvu nezbývá nic jiného, než znovu povolat jednotku Helldivers.

Helldivers II je akční kooperativní střílečka z pohledu třetí osoby, což je největším rozdílem oproti prvnímu dílu, kde na svou herní postavu shlížíme z ptačí perspektivy. Ve hře budete plnit mise, které po každém přistání na bojiště budou zcela náhodně vygenerovány a k plnění misí vám pomůže široký arzenál palebných zbraní, různých vylepšení a speciálních schopností. Musíte ale dávat pozor, kam se svou zbraní střílíte, protože ve hře je nepřetržitě zapnutý friendly fire, což při hraní s dalšími hráči může dopadnout velmi špatně.

Hru si můžete zahrát buďto sami nebo až se třemi dalšími spoluhráči.

@Gordon (15.05.2024 14:26): Ona je otázka jak to bereš, mě přišlo po 20 hodinách kdy mám level 11, že jsem toho měl otevřeno málo, loď vylepšenou snad jen dvakrát. Zbraní a prostředků málo. Warbondy a ten jejich battlepass nějak neberu přece jen jsou to kosmetiky, boostery a měna plus pár zbraní.

Pro mě byl hlavní grind kdybych chtěl dosáhnout na kompletace a platinu kdy musíš mít vylepšenou loď na max a splnění dalších takových převážně grindovacích trofejí.

Málokdo čekal jak velká pozornost a zájem se kolem hry spustí, jaké šílenosti hráči ve hře dokážou, a že druzí Helldivers prodají 12 miliónů kopií za 12 týdnů. Ale pro koho vlastně hra je, co se skrývá za o ním úspěchem?

Odpověď je hlad po kvalitních coop hrách, kdy s partou přátel čelíte obrovskému množství brouků či robotů, kdy díky friendly fire dochází k vtipným zabitím vlastních spoluhráčů nálety či špatně hozenými zásobami nebo palbou vlastních věží. Nástrahy tedy nepřináší jen nepřítel ale i spoluhráči.

A to funguje dobře s partou lidí co se znáte a bavíte se, potíž nastane když hrajete s random lidmi tam je to případ od případu. Potkal sem lidi kteří pomůžou a snaží se hrát týmově a pak i pravý opak co hru kazí nebo Vás vykopnou ze hry těsně před koncem mise.

Základ je tedy ověřená parta, tím se dostáváme k tomu že tato hra fakt není pro vlky samotáře. Nenabízí žádnou kampaň a příběh. Galaxii s planetami a soustavami které je potřeba osvobozovat a bránit demokracii.

Každé úspěšné splnění přináší peníze pro nákup nových zbraní, vylepšení lodi a její palebné podpory a level postavy které umožnuje využívání pokročilejších zbraní. A zde se dostáváme k věci která buď hráče nadchne nebo jako v mém případě řekne že má dost. A tím je obří grind a zvyšování obtížností.

Je tu 9 levelů obtížností kdy na těch vyšších se objevují mnohem větší množství nepřátel, tužší varianty a nové elitnější jednotky co mají hráčům zavařit. Zvětšují se i mapy přidává více úkolů a sekundárních misí. Dostali jsme se na tu 3 nejtěžší a to už mi přišlo jako peklo a trápení než zábava.

Ale věřím, že pro spoustu lidí budu právě toto onou zábavou kdy se snaží dosáhnout maxima. Jeden z mých pravidelných spoluhráčů byl blázen do toho a zvládnul to po 111 hodinách dokončit vše na platinu. Já oceňuji nápad a zábavnost ale ten grind pro mě není.