Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Say (31.03.2014 21:44): A nechybí tomu někdy trochu výraznější basy? Jen se ptám, osobně jsem nikdy neměl nic takovýho, věčně jsem ujížděl na zažloutlých geniuskách za 150,-, chvilku jsem měl 5.1, ale ty byly tak levný, že to vlastně nebylo o moc lepší než ty geniusky a potom už jenom repro z noťasu nebo sluchátka. Každopádně ty co jsi postoval, vypadají hodně dobře podle parametrů..
Zdravím, nemáte někdo nějakej tip na 2.1 repro do 2 tisíc, určených primárně pro hudbu (rock, metal především, ale i filmovou), filmy a hry jsou až na druhým místě. Prolízám e-shopy a v těch jejich minihodnoceních věčně lidi píšou, že basy sice dobrý, ale středy buď žádný nebo zkreslený nebo bůhvíjaký a většinou se hodí spíš na hraní her a filmy (např. tady). Sice tomu až tak nerozumím, nejsem nějak náročnej, ale zase nechci koupit totální shit.
Prodal jsem svuj snad 8 let stary, byt lehce upgradovany, notebook, ktery byl v dobry kondici (zadne vady a to ani na plasti, dokonce tomu vydrzela baterka pres hodinu) a obratem si koupil Lenovo Thinkpad edge15-p6100-4gb RAMka, konecne si zahraju neco treba toho Witchera...
Ja teda taky zvladam psat poslepu. Jediny, kdy je trochu problem, je interpunkce, to se to macka treba 6x za sebou a obcas mi to telefon zaregistruje jen 5x, to si to radeji zkontroluju, nez abych to mel blbe :)
@LIUWIL (22.03.2014 20:40): No já nevim ale já znal vždycky jen jeden živočišnej druh co uměl rychle smskovat a nepustil telefon takřka z ruky. To jim zůstalo dodnes. Jen s tou vyjímkou, že dneska má každá druhá chudák pádlo, které jim asi nadělili jejich technicky znalé avšak z hlediska znalosti ergonomie netknuté protějšky.

EDIT: v té dávné době se i mnohem víc prozvoňovalo...
Nevím no, jako děcko (resp. ranný puberťák), když jsem dostal vlastní telefon, tak SMS mě stály 1,50 a jakékoli zavolání 7Kč (odečítalo se to hned v první vteřině). Takže se SMSkovalo jako o život. Člověk si velice rychle zvykl psát poslepu a neznal jsem tehdy nikoho kdo by to tak taky nedělal.
@Cobot (22.03.2014 17:27): Když jsem měl klasickej telefon, tak jsem taky psal bez dívání, i s T9. To bylo v době, kdy jsem si do slovníku neukládal každou sprosťárnu, co jsem vyplodil, dneska pochybuju, že bych napsal něco kloudnýho aniž bych to opravoval :D
@LIUWIL (22.03.2014 17:23): aha koukám že mi uniká nějaká neznámá životní fíčura... Teď už jenom doufat, že psaní bez čumění na display ovládá max deset lidí v republice jinak bych se cejtil bejt dost out.

EDIT: Je fakt, že obecně mě téma "jakou klávesnici tam máš?" přijde neskutečně směšné..

Kucka vaše problémy bych vopravdu nechtěl mít.. :D

Ale jinak jasně každej ať si dělá co chce....
@Say (22.03.2014 12:48): Proc bych musel hledet na display? Kdyz dvojku zmacknes dvakrat, napise to b. To clovek muze delat i poslepu, protoze vi kde ty tlacitka jsou a nemusi to kontrolovat, protoze kdyz napise "ahoj milacku", nezmeni mu to telefon automaticky na "polib mi prdel".
Já jsem si teď tedy schválně stáhnul Swiftkey, a co koukám tak tam taky jde psát tím ježděním, ale přijde mi to otřesný :D Klasický ťukání do kláves je pro mě..
No vidíte, já na téhle klávesnici píší skoro stejně rychle jako na klasické... Ale to je také tím, že mám celkem velký displej a nadbytek výkonu. A ani neřeším diakritiku a nemusím se trefovat přesně do všech písmenek. Kupodivu ty predikce a opravy dost dobře fungují.

Ale na malém displeji to asi až taková výhoda není.
Ja moc nechapu co resite,mam tu default a normalka, ikdyz bez diakritiky :).
@NateLogan (21.03.2014 23:35): No mě právě ne, proto ho nemůžu používat=( TouchpalX je sice fajn a má i lepší vzhled a animace, ale padá, protože mu blokuju přístup na net=/ Takže člověk aby se z toho všeho po*ral.
A taky na SMS je imho nejlepší Go SMS Pro (je třeba investovat pár korun, jinak se zobrazují reklamy). A klávesnice SwiftKey je parádní, ač taky placená.
@Say (21.03.2014 17:59): Yup. Některé telefony to mívají jako součást základního SW. Těch možností je víc. Jsou i programy které regulují intenzitu nasvícení atp. Osobně bych asi nejvíc preferoval software, který přidá fyzické tlačítko na bok telefonu, ale hádám že na takové funkce je asi ještě moc brzo :D
@LIUWIL (21.03.2014 17:42): Teda já si diodu zapínám jednoduchým switchem v panelu rychlých přepínačů (tam kde je wifi, data, bluetooth, hlasitost etc,). A ani jsem nemusel nic instalovat=)
@FildasCZ (21.03.2014 09:29): Na PC většinou existují spíš weby které se zabývají jednotlivými komponenty a periferiemi. Záleží fakt na tom, co potřebuješ za informace.



@Paul (21.03.2014 14:19): Nezbytnou aplikací pro každý telefon s LED diodou je "Xperia Style LED widget". Naprosto jednuduchý widget na plochu který ti umožní zapnout a vypnout diodu jedním ťuknutím. Využívám takřka denně.
A není od věci si pořídit QR Code Reader. Málokdy to používám, ale lepší mít a nepoužít než potřebovat a nemít.
Tak jak jsem se tu ptal na android telefony, tak uz mam ten optimus l9 ll, tenhle post pisu z nej. Zatim jsem tedy spokojen hodne - internet je rychlej a pohodlnej, hudba ma dobrou kvalitu (sennheisser px100), telefon je sviznej, na nic necekam. Co me ale tesi nejvic, ze uz z vyroby funguje dobre a aplikace mi vyhovuji - nemusim nic doinstalovavat. Ikdyz zatim jsem si nainstaloval tedy dve hry, vector a riptide, z humble bundle, funguji taky bez problemu. Celkove tedy zatim spokojenost. Ale jsem zvedav na update androidu na 4.4 v dubnu.
@Clorky (19.03.2014 16:51): Moc dalších informací se zatím ven nedostalo. Byla to krátká předváděčka. Během dalších pár dní se snad objeví něco dalšího. Zatím to ale vypadá velmi slibně. Zajímavé na tom je, že jednou z předváděných her byla EVE : Valkyrie, což je hra vyvíjená v těsné spolupráci s Oculusem. Lze z toho usuzovat, že nějaká spolupráce mezi Sony a Oculusem za zavřenými dveřmi je. Mikhailov dokonce Oculus zmínil.

EDIT: Update.
Jak typypicke. Misto toho, aby se vsichni sesli a zacali na necem delat spolecne, se rozebehnou kazdy svou cestou na uzemi kde jeste neexistuje jista zakladna uzivatelu. Vzdyt i ten Samsung a LG dali nakonec hlavy dohromady a zacali spolecne delat na OLED. Vzhledem k tomu, ze toto neni prvni iterace VR, spis jsem doufal, ze uzavrou partnerstvi s OR, aby se to tentokrat konecne rozsirilo.
Jestli si jeste zacnou razit nejake svoje vlastni standardy, nebude tento pokus o VR nicim jiny nez vsechny predesle.