Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

Say: Třeba proto, že složka se hrou by správně měla být nastavená jen pro čtení a také ten starý způsob nefunguje při používání vícero účtů Windows. Spíš mě štve, že si to každý cpe, kam se mu zlíbí. Windows už pár let mají na to spešl složku v adresáři uživatele.
Thellwin: Jeden z důvodů, proč používám KMPlayer. Titulky nejenom že umí vytáhnout z přehrávané vrstvy, ale navíc je dokáže ručně synchronizovat a to je vymoženost k nezaplacení. Hlavně když titulky musím občas přečasovat. Pak je taky můžu pomocí zkratek posouvat nahorů/dolů, zvětšovat/zmenšovat... Barvy a písmo je to poslední.

NL: Do roku +- 2003 se savy vždy ukládaly přímo do složky save v kořenové složce hry. Jednoduché, přehledné. Dnes? Vyjmenoval bych tu tak 5 cest, přičemž ani jedna není ta nejjednodušší. Proč? To taky nepochopím.
Ty titulky jsou kapitola sama pro sebe. Roky jsem spokojeně používal Vplayer, na Win7 x64 mi nejede, ale zatím jsem nenašel žádnej jinej soft, kterej by mi dokázal titulky dát pod film do toho černýho pásu a necpal mi je do filmu. I když občas někde nastavení pro pohyb s titulkama je, tak to stejně nefunguje ...
Nemá někdo zkušenosti s rozebíráním LCD u notebooků? Někde tam mam špatný kontakt a na displeji mi vezíruje několik vertikálních čar.

PS: Nesnáším portable software. Jakmile počítač chce využívat více lidí, je takový soft nepoužitelný. A taky nemám rád registry a bordel v AppData. A proč sakra hry neukládají savy do Saved Games (nedávno jsem přišel o hafo savů, pač se mi to nechtělo pracně dolovat z té miliardy složek)?
Say: A co prosim te potrebujes s titulky krome nastaveni barvy, velikosti a umisteni?
Garion: MPC nemá tolik možností co KMP. Mylsím, že kvůli nemožnosti pracovat nějak lépe s titulky jsem ho nechal. o VLC mi ani nemluv, to je už úplně neschopný program. A potřebuji přehrávat kde co. Nejsou to jen avi a mkv. Jinak Excell tam sice mám, ale nic důležitého jsem na něm už tak dlouho nedělal... LaTex říkáš?
Say: Dokumenty a prezentace jedine v (La)Texu, jedinej problem muze byt Excel, ale jsem si jisty, ze urcite existuje i nejaka jina alternativa, ja ho uz nepouzivam, vsechno, co jsem v posledni dobe potreboval, jsem si spocital jinak :) Nevim, co vsechno chces prehravat, ale plne mi vyhovuje kombinace MPC (mam dojem, ze uz existuje i nejaka kompletne prenositelna verze, ja pouzivam klasickou z CCCP) a VLC (ten nepouzivam jako hlavni jen kvuli tomu, ze nezvlada HW akceleraci videa). Winamp kopiruji i s pluginy, nevim, co za hruznosti tam pouzivas a je to potom asi tva chyba, ze to nejde (nebo jsou mozna pokazene nove verze, ja mam jednu z poslednich 2.x). Trillian nove verze take nevim, jsem plne spokojen se svou verzi 2.01.
Garion: OpenOffice mi nevyhovuje. Co teda dalšího nabídneš? KMPlayeru se hned něco jen tak nevyrovaná, takže alternativy zatím nepřipadají v úvahu (škoda jen toho pitomého štelování, no). Winamp to valí přes ini, ale pokud tam nemáš správně dané pluginy, zkopírované ini neskousne. Trillian jsem zatím teda nekopíroval, ale taky se mi nezdál nějak nerakovinotvorný.
Say: Z tech tebou uvedenych napriklad starsi verze Winampu a Trillianu (obe jsem nainstaloval jednou a ted uz je roky jen kopiruji), mozna i KMPlayer, ten nepouzivam. Co me jen tak z fleku napada treba jeste VLC, mIRC a dalsi. Neni jich zrovna malo.

A jinak - nepouzivas vykopavky, ale pouzivas MS Office? To mi k sobe nejak nesedi :)
Garion: Tak to by mě zajímalo, které softy jsou takové, jak píšeš. Vykopávky zpravidla nepoužívám, nutno dodat=)

Winamp, MS Office, KMPlayer, Firefox, Trillian, Adobe softy... Hrstka z těch co používám.
Say: No pockat, ale to je problem softwaru, ktere pouzivas. Krome nejakych specializovanych softwaru rozhodne neni podminkou, aby byly soubory a informace rozesete po celem systemu tak, aby zkopirovani slozky s nainstalovanou aplikaci zpusobilo problemy od smazanych nastaveni az po kompletni nefunkcnost aplikace.
Garion: Tak především bych uvítal nějakou funkci na způsob portable softů. Veškeré (ale opravdu veškeré rakovino-rozlézající se nastavení) by se ukládalo do instalační složky a šmitec. Před reinstallem zálohuju Program Files, pak nakopíruju zpět a vše jede. Ale to ne... Ono to chce registry, AppData a další minimálně 2 podsložky atd. atd. Většinou se OS nezačne "zanášet" od funkčních softů abych je musel pak komplete instalovat znovu a pracně je nastavovat podle mých potřeb.
A já to ještě trochu zkomplikuju. :-) Napadlo mě totiž, že to, že starší 320 GB disk necháš na systém a programy a nový 1 TB použiješ na data, může být kvůli vyšší rychlosti novějšího disku pomalejší, než na ten terabajtový dát jak systém, tak data. Ale to se samozřejmě obecně říct nedá - záleží o kolik je ten nový disk rychlejší, kolik dat budeš z toho většího disku číst apod...
Say: Vzhledem k tomu, ze format predelava cely system souboru, nevim, jak bys tam nejak jednoduse chtel cokoliv zachovat, od toho je to format. Pokud chces delat neco jineho, muzes si treba zazalohovat registry a jen preinstalovat, nejaka nastaveni urcite budou zachovana, ale pokud to takhle chces resit vsechno, nejaka reinstalace jaksi pozbyva na smyslu.
Čím méně místa na systémovém disku, tím pomalejší bude časem samotný systém (bez ohledu na defragmentaci). Já osobně bych systému nechal tu celou 320ku.
Do dnes nechápu, proč jsou Windowsy udělané tak, že se s formátem zpravidla uklidí veškeré nastavení programů - pro mě nejdůležitější část a nejotravnější při reinstallu=/ A není to jenom o AppData, bohužel.
320GB na system+nainstalovene aplikace apod (proste aby to bylo mozne proste zformatovat a nainstalovat znovu, aniz bys prisel o neco duleziteho krome savu), 1TB na vsechno ostatni
320 je jenom na system škoda. Já si blbec dal 100 jenom na wokna a 40+(20vata) je teď zbytečně volnejch. Ono je obecně stejnak lepší na C: nic kromě systému a programů nedávat. Rozhodně ne dokumenty.
UrbanScytheCZ: 320GB nech na systém, dokumenty, programy... 1TB dej na hry, filmy, hudbu... Nebo ještě lépe 320GB nech čistě pro hry a 1TB na systém + veškeré dokumenty (tak nějak to mám já, akorát menší hodnoty).
Přemejšlel sem a ona je asi škoda(blbost) využít celej 320 GB disk jenom na system a pár programů že?
Asi oba nakonec rozdělim(což bude možná dobrý i kvuli defragmentaci).
Jak byste to udělali vy ?
Jeden disk 320 GB a druhej 1TB stim že to mám na hraní her,přehrávání a ukládání HD filmů,hudby + obrazky,fotky.
Když ho dělit nechceš, tak tam dej 1 primární partition (s max. možnou velikostí samozřejmě a neřeš).
Dělit ho nechci ale mám 2 disky na staršim a menšim budu mít OS a programy.
Ten novej mám na data,hry atd. takže ho mám dát na primární když na něm nebude OS ale data atd. ?
JJ, special softy jenom pokud potřebuju něco special (A to jsem nikdy nepotřeboval, radši vždycky všechno smažu a vytvořím partitiony těsně před instalací win.) - např. úprava velikosti partitionů (ale nezapomenout zálohovat) nebo konverze file systému apod. - i když je možný, že i tu změnu velikosti už správce disků v novějších win zvládá.
A osobně bych na Win7 tyhle věci řešil přes defaultního správce systému, než softy třetí strany.
Pokud nechceš dělit disk na partitiony, tak si vystačíš s 1 primární partition. Stačí vytvořit primární partition (nastavit samozřejmě největší velikost) a naformátovat ji.
Píše to nepřiřazeno tak kliknu pravým dále na nový oddíl a ted vyberte oddíl který chcete vytvořit primární rozšířený a ještě tam je logický ale ten nejde zaškrtnout.
UrbanScytheCZ: Pravým tlačítkem myši na tento počítač, dej spravovat, položka Správa disků a tam najdi ten nový disk. Buď je naformátovaná, ale nemá přiřazené písmenko (pravým a přiřadit), nebo není a musíš jej naformátovat (pravým a formátovat).

Komplexní nástroje v tomto případě nejsou potřeba.
No ted nevím jak to rádně vysvětlit ale přišel mi novej disk jenže není vidět v "tento počítač" takže sem se dočetl, že mu musim přidělit partition nebo co.
Garret - myslím, že tak nízká teplota není taky moc dobrá. Někde jsem četl, že optimální teplota pro disk je okolo 35 až 40 st.
bavit se všeobecně od teplotách bez konkrétních informací je k ničemu, zvlášť, když jeden mluví on NB a druhý o klasické chassis :-) já mám velkou větranou skříň s několika ventilátory a na GK 250GT mám v zátěži (při Crysis) až 75°. na procáku (5600+ee) mám kilového Scytche Zipang a procesor se v zátěži šplhá přes 60°. tyhle věci ale vůbec neřeším - hlavní je pro mě HDD, který se ve staré šasině ještě při hraní GTA4 šplhal přes 45°, což jsem musel řešit. teď má 27° při max. zátěži v létě...
Mne pred mesicem odesly dva ventilatory a nejak jsem se jeste nemel k tomu je vymenit. Kazdopadne velkou vinu na tom ma to, ze ta karta je jen 1,5 slotova a mne se nechce vylamovat vzadu krytku, kdyz na to ta GK stejne neni udelana, takze ventilator od GK fouka horkej vzduch maximalne tak zpatky na kartu.
tez mam, Gf 8800GT nejaka OC edice, v zatezi si to tech 100-103°C obcas dalo ... holt nevetrana skrin a ono 8800GT vubec hodne topily.
Tavit se to zacne tusim cca pri 120.
Garion: No ty voe grafárna přes 100°? Já se i po pár hodinách crysis motal kolem 60°C a procák něco přes 40°C. To by mě asi kleplo.
Garion: =O

Čiste teoreticky... Kolik stupňů fyzicky snesou součástky v PC, aniž by se nějak porouchaly?
Hele, tak bráchův kompl fakt není úplně v pohodě. Totiž, občas se mu zničehonic vypne kompl při hraní nebo koukání videí na YT. Žádné BSOD, žádné errorové tabulky, prostě nic. Jen chcípne a pak se sám znovu pustí jakoby se nic nestalo. Moc nevím, jak to řešit, jelikož PC v pohodě jede. Prostě sometimes zdechne... může jít o zdroj?

Sestava je Core i3 (3,2 GHz), GF 450 GTS (overclocked od gigabytu), paměti nějaké 1600 MHz, HDD 500 GB WD. Deska je microATX, ale podle všeho by měla podporat rychlejší paměti. Zdroj je 400 W Seasonic.

Taky ještě jedna věc - zdroj je daný na spod bedny a nasává vzduch ze země (PC je teda jakoby v takové poličce, na koberci nebo tak není). Dost často ho musím vysávat - mohl by být problém v tomto?
Thellwin: Tak to máš docela dobré... Já spíš nestíhám tu řadu nachystaných filmů sledovat=)
Když mi to jede dobře tak klidně hoďku a půl, ale jak říkám, když se rozhodnu pro film, tak chci koukat za chvíli a ne až ráno, takhle dám stahovat a mezitím si můžu hodit sprchu a nebo si připravit něco k jídlu a pak se vrátit a rovnou koukat :)
Thellwin: Taky mažu po shlédnutí a stažení 3GB trvá ani ne 5 hodin (podle serveru) =) Na ty ugly ripy, kde pomalu najde poznat samotný herec začínám být čím dál alergický, protože jenom mrví dojmy z filmu.

John: Není pravda. Rád si zapasuji rozlišení filmu přesně do monitoru, místo toho abych tam měl šmouhy kvůli roztaženému obrazu.
Say: Taky koukám na 22p monitoru na 700 mb filmy z postele vzdálené asi 1,5 m a vůbec mi to nevadí. Jsem už tak zvyklej, i když HD filmy mají něco do sebe, ale holt nevyniknou jako na obřím LCD televizi.
Say - koukám na ně zhruba ze tří metrů a na 19" LCD, takže ano, kvalita není nejlepší a na HD telce by to asi vypadalo příšerně, nezastávám názor, že 700MB rip stačí a netvrdím, že je kvalitní, uznávám, že ne ale v současné době je limitem mé zobrazovadlo a nekvalita RIPu. Jen 20 GB RIP mi přijde jako přehnanej :)

Krom toho, filmy jsou pro mě "spotřebák", kouknu smažu, máloco si uchovávám pro pozdější shlédnutí, nehledám v tom nic jiného, než zábavu na cca dvě hodiny, hry mám posazené víše, než filmy. Navíc, když se chci na něco kouknout, tak většinou hned, což mi 700MB rip umožní, vyberu film a za 10 minut můžu koukat, představa, že stahuju třeba 5GB film je příšerná, to bych čekal dlouho.