Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

Našel jsem doma 1TB disk a nějakej sw mi ukazuje tohle info: https://www.yoom.cz/img/58m2rndr_source.png 
Měl bych ho ještě používat, nebo to radši vyhodit? Pro normální provoz HDD už dlouho nepoužívam v žádnym PC, leda tak na uchování dat, takže by byl k PC připojenej přes nějakou tu externí škatuli s USB káblem jen občas - nedavno se to tu trochu řešilo, já se v tom nevyznam, ale vypadalo to tak, že HDD, kterej většinou jen leží "v šuplíku" a připojí se k PC přes USB třeba jednou do měsíce kvuli zapsání/přečtení nějakejch dat, neni žádný terno co se spolehlivosti uchování dat týče (?)
@PRIVATE MARTIN (08.01.2024 13:03): Každej telefon ti “vydrží“, pokud ho někde nerozbiješ. Záleží, jak jsi náročný, kolik za to chceš utratit. Já zrovna teď odkupoval starý pracovní Samsung A41, který je 3 roky starý, tehdy stál 6k a funguje pořád stejně.
BTW když už se tu bavíte o těch PS5 konzolích, dnes jsem v měl tu čest ve Smarty naživo okouknout ze všech stran PS5 Slim (s mechanikou) a tedy musím konstatovat, že pokud jsem měl dosud nějaké výhrady k tomu jak původní PS5 vypadá, tak beru zpět! :)

Ano PS5 je stále přerostlý Vorvaň (hodí se nejvíc k bílému nábytku) zatímco Slim je pravda menší, ale vypadá snad ještě více hnusně (proporčně). Navíc jsem zaregistroval při důkladném prohlížení a malinko toho omakání, že se rapidně šetřilo na plastech. Zatímco původní PS5 je celkově hodně bytelná, SLIM mě přišel tak trochu jak z papírového plastu. 

@Kwoky (08.01.2024 02:51): i mistr tesař se někdy utne! Je to pro každého. :)
Vlani som od toho upustil, ale napadá vás telefón, ktorý by mi zase vydržal 5 rokov ako Honor Play z roku 2018?
@RomcaT (08.01.2024 09:32): :) Jo jo. Tak aspoň se na to bude dobře koukat. Já mám fyzických her cca 100-120, takže taky takové 2 pěkně nadité řady. Ale tvoje a Jumasovy PC, PS2?, Wii hry jsou možná ještě vzácnější než moje PS3, Xbox 360 a dál, PS4 a Switch hry. ;)
@Dunemaster (08.01.2024 08:49): budeš mít doma sběratelské kousky ;o) my máme takhle jednu celou skříň vyhrazenou jen pro hry. Zatím jsou v ní jen hry na PC. Konzolové krabice mají svoji menší skříňku, ale už jsou ve dvou řadách. Taky jsem celkem zvědavá co s tím budem dělat ;o)
@Dunemaster (07.01.2024 22:36): Já myslím, že si to MS nelajzne být minimálně další 4 roky výkonnove pozadu. Leda by na ty konzole fakt rezignovali a zaměřili se na Game Passy nainstalovaný v každé TV, mobilu atd..
Zábavná historka z natáčení. Omezil jsem power limit na své grafice na 50 % a moc jsem si pochvaloval, jak nehřeje, nehučí a přitom zvládá vše potřebné. Asi za měsíc po tom jsem nainstaloval náročnou hru a sekala se. Musel jsem jít až na medium detaily a chtěl jsem napsat škaredý komentář o nezvládnuté optimalizaci a blá blá. No a dneska jsem si na ten power limit vzpomněl. No ještě že jsem ten příspěvek nenapsal, byl bych za dementa :)
@Garret (07.01.2024 10:09): Přesně, dongle a VR bych na slim verzi zapojoval jen velmi obtížně. Na druhé straně uživatelsky snadno vyměnitelná mechanika je bezva věc, teď mi začíná zlobit ta na PS4 Pro a tam je to nejspíš jen na servis a do toho se mi už jít nechce.
@Dunemaster (06.01.2024 23:05): slimka má původní konzoli úplně nahradit, takže časem tu původní už novou ani nekoupíš. vždycky je dobré se rozhodnout podle vlastních preferencí - u slim bych např. musel dongle pro sluchátka zapojovat dozadu, což suxuje teda dost těžce...
@Charllize (06.01.2024 22:43): v tom prostoru kde jí mám se blbě vkládá, ten stand furt vykluzuje ven. už jsem ti přece posílal foto 

konzole je naštěstí tichá a nevadí mi - kdyby byla hlučná, neváhal bych jí zavřít do některého z bočních compartmentů a vyřezal bych vzadu díru na kabely. věřím že věříš, že jsem toho schopný!
@Dunemaster (06.01.2024 21:59): slim má lepší horizontální stand (na původní PS5 je trochu clunky a blbě se vkládá do stísněného prostoru), ale zase jí chybí ten vertikální, který musíš přikoupit zvlášť. slim má vepředu dvě USB-C, původní má USB-A a USB-C (pro starší flasku mi přijde lepší ta původní, ale dneska jsou samozřejmě i USB-C flashky); slimka má lépe viditelný eject button (na té původní ho věčně hledám).

jako upgrade not worth it, ale jako nová konzole určitě. na druhou stranu bys mohl chytnout dobrou cenu staré PS5 od lidí, kteří přechází a chtějí se jí zbavit...
@Garret (05.01.2024 12:46): Proto už rovnou kupuji myši jako trička a boty - rovnou několik najednou, protože zpravidla když odejdou/rozpadnou se, tak už se takový model dávno nevyrábí :(

Jinak se obávám, že s touhle myší máš problém:
https://www.reddit.com/r/MouseReview/com ... lling_rate_that_bad/

Když je polling rate 125 Hz a Roccat XTD má myslím 500 nebo 1000 Hz...

Možná je to ale jako s obnovovací frekvencí a "dá se na to zvyknout"? I když obvykle přechod z vyšší na nižší je nepříjemný.

Pro zábavu ostatních: https://devicetests.com/mouse-rate-test (netuším, jak je to tedy spolehlivé)
možná mi poradíte - koupil jsem Logitech MX Master 3S , původně do office, ale chtěl jsem ji vyzkoušet i pro případnou výměnu svojí herní Roccat XTD, pro kterou jsem stále nenašel náhradu. problém je, že ve hrách s tou bezdrátovou nemám tak plynulý pohyb kamery - jako by se obraz hýbal při nižších fps. vypínal jsem G-synch, někdo radil odinstalovat aplikaci Logitechu, hrál jsem si s DPI i s citlivostí a mám obě myši vedle sebe na stejné podložce. připojené to mám přes dongle, ne přes BT. zkoušel jsem to v Days Gone, HL Alyx, Red Dead Redemption 2, ale projevuje se všude stejně... na Googlu jsem radu ani vysvětlení nenašel.

netuším jestli je to problém bezdrátu in general, ale měl jsem za to, že už jsou srovnatelné s drátem (?)
@speedevil (03.01.2024 19:58): mám Poco F5 a je fakt že ta Led dioda mi taky vadila. Už jsem si na to ovšem zvykla a můžu ti říct, že jsem vlastně i ráda, že tam není. Možná to bude znít blbě, ale když vidím položený mobil který se tváří že mi nic nepřišlo, jsem v klidu a dělám si co mám. Když mi ten můj předchozí pořád svítil byla jsem v nervu, co mi přišlo. Mám tam nastaveno bliknuti, takže když na něco čekám vidím a slyším to dost jasně. Ale měla by tam ta možnost být, aby si to uživatele buď zapnuly nebo vypnuly.

Můj předchozí mobil neměl jack na sluchátka, ale měla jsem ten konektor a stačilo to. Poco má jack.

A nabíjení to je kapitola sama pro sebe. Já měla vždycky nabíječku u postele a byla jsem zvyklá, že si na noc dám vždy mobil do nabíječky. Teď ho mám jen v obýváku, protože mi stačí cca 20 minut do úplného nabití. Takže když vidím, že stav baterie červená, vrznu ho do nabíječky, jdu si uvařit, poklidit, pracovat atd a přijdu a je 100%. Dokonce si dovolím jet ke známým na noc a nebrat si ani nebijecku, dva dny mi mobil vydrží i když na něm celkem jsem (ne když hraju hry). A případně doma má nabíječku každý tak si ji půjčím na chviličku abych se docucla. Jako fakt to rychlonabijeni je parádička.