Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Návrhy na nové funkce

Před odesláním vlastního návrhu si prosím přečtěte seznam plánovaných funkcí a rozšíření.
@Aaron_Hill (18.11.2014 11:30): O tomto vím, PS2 už mám pár let a přes emulátory hrávám hry už od základky, dohrál jsem spousty her z NES, SNES, GBC, GBA, PSX, N64 a pár dalších. Popravdě právě proto si ty hry zaslouží zde být ještě více, často se mi zdálo, že tyto "druhořadé" verze her třeba na PS2 byly ještě lepší než ty primární. Třeba na Gamespot jsou všechny verze všech her a byl v tom pěkný pořádek, než celý web překurvili do dnešní podoby, kde by se v tom jedině prase vyznalo. Takže způsob jak udržet pořádek rozhodně je a autoři DH měli snad dost času na to, aby něco kloudného vymysleli. Případně nějaký pořádný brainstorming VIP uživatelů by něco také přinesl.
@Aaron_Hill (18.11.2014 11:30): Veru, napriec platformami/konzolami vychadzali hry s rovnakymi nazvami ale verzie sa natolko zasadne lisili, ze by prakticky nebolo nejako rozumne mozne mat ich pod jednym profilom. Nie su ich sice miliony, ale su a preto je nutne pocitat s touto skutocnostou uz hned od uplneho zaciatku inac to bude cele na ho.... na prdlacku.
@KRoman47 (17.11.2014 16:25): Máš měsíc PS3 a už bojuješ za rovnoprávnost? :P Netuším jakou formou budou konzolové hry přidávané, ale snad v tom bude větší pořádek, než si představuji. Mám doma cca. 15 druhů konzolí (které stojí za řeč), to je jen velmi malé procento všech dosud vydaných herních konzolí. Napříč tím obrovským spektrem se táhnou stejně nazvané herní tituly, které na různé platformy vycházely v naprosto odlišných dobách, formách (často šlo o úplně jiný herní obsah) a i od jiných vývojářů. Dnes máme na DH perfektní pořádek a vysokou spolehlivost údajů danou kontrolou kompetentních jedinců, po přidání konzolových her se bojím mírného chaosu. Navíc, jak už jsme zjistil, u spousty titulů z konzolí je skoro zázrak, když tu člověk najde alespoň nějakou spřízněnou duši - inu domov hráčů počítačových her :).
@ViRus (17.11.2014 12:55): No i tak je to pořádný skluz, kdo ví, zda mne tou dobou ještě budou hry zajímat, ale nejspíš jo, jinak bych teď asi neměl novou starou PS3. :) Přece jenom se nedá neustále hrát jen simulátory. :)

@Hrdlodus (17.11.2014 14:51): No když nad tím tak přemýšlím, tyto požadavky, jakože si někdo zapne filtr a zůstane mu tu jen PC a ty satanistické konzole tu ani nezahlédne, přijde jako bezpředmětné. Někoho nezajímají konzole, jiného nezajímá, že někoho nezajímají. Hry jako hry. =)
@Hrdlodus (17.11.2014 14:51): No vidíš, stačilo se ten můj příspěvek přečíst :) Tak, osobně konzolovou scénu nesleduji a nemám to ani v plánu a právě jen doufám, že nějaké takové řešení DH s novou verzí a aktualizací umožní/nabídne. Kdo tu konzolovou scénu sledovat na DH chce, nic proti :)

PS: PC je úplně nejlepší, jeho uživatelé jsou nadlidé, skutečné hry jsou jen na PC, konzole jsou pro pitomce, ukazovat konzole PC hráčům je nejhorší zlo :D
@KRoman47 (17.11.2014 12:14): Samo pracuje se na tom, ale implementace není úplně jednoduchá a dle mého soukromého mínění to 3 roky trvat nebude. A propo však se to tu jmenuje "domov hráčů počítačových her", ale rozumím tomu též bych rád ohodnotil a něco napsal ke konzolovým hrám :-)
@MartinezZ (16.11.2014 21:37): Nojo, protože PC je úplně nejlepší, jeho uživatelé jsou nadlidé, skutečné hry jsou jen na PC, konzole jsou pro pitomce, ukazovat konzole PC hráčům je nejhorší zlo ... Pokud to tak autoři webu vidí, tak se měl jmenovat databaze PC her a basta.
Podle mě skutečným hráčům na platformě nesejde, sám si rád koupím rozličné konzole a především herní periferie (gamepady, volanty, joystick, fightstick), jisté konzole pak nabízí zcela odlišně pojatou zábavu, která se zde takřka nevyskytuje, mám na mysli konzole od Nintento, nejen ty obyvákové ale handheldy (nové DSka, ale i staré GameBoy).
Zkrátka nové platformy přinesou hodně nového a svěžího větru do plachet. A vřískající omezenci o tom, jak nechtějí konzole ani vidět, to stejně nejsou skuteční hráči, tak tu být nemusejí.
Tak trochu bych to přirovnal ke "zpravodajským" webům, zkrátka si člověk vybere rubriku, která ho nezajímá. Když člověka nezajímají krimi zprávy, tak tam nemusí chodit a nadávat ostatním, proč je zajímají, když jeho nezajímají.
Spíš mi přijde urážlivá tato diskriminace ostatních platforem. Že by se tu ale objevily dříve než tak za 3 roky, si ale iluze nedělám.
@KRoman47 (16.11.2014 20:27): OT (a tím končím) Jak mám v povaze i citátu: "Optimismus je jen důsledek nedostatku informací. Je lepší býti pesimistou, můžeš být jen příjemně překvapen." - Jen aby se stále myslelo na ty, kterým jsou konzole úplně ale úplně... ať už v oznamování nových přidaných her, homepage obecně i zde ve fórech a diskuzích.
Uživatelský profil: Pokud mám označeno, že mám rozehráno více jak 8 her, tak by mohl být řádek s covery rozehraných her posuvný, ať už automaticky (raději ne) tak i na kliknutí - najedu na řádek s covery her a vpravo/vlevo se mi zobrazí nějaká poloprůhledná šipka indikující, že mohu kliknutím nebo jen najetím na ní kurzorem myši seznam posunout a zobrazit další cover rozehrané hry.
Le situace: Hlídám si u profilů her Zajímavosti. Pokud někdo nějakou přidá, zobrazí se mi v uživatelském horním panelu u "Sledované hry" počet nových zajímavostí - potud OK.

Pokud se ale prokliknu do profilu hry, z nějakého divného důvodu, jenž ale vím, že je záměrem, se nedostanu v profilu hry rovnou do konkrétní sekce, tedy např. /odkazy/, ale pouze jsem ukotven na /#wall, kde je jako poslední uvedena nová zajímavost/odkaz/whatever. Budiž. Jenže:

...ať už tuto novinku ignoruji nebo jí dám plus, stejně se mi neodečte z počtu nových zajímavostí/odkazů... v horním panelu u "Sledované hry" a furt mi tam svítí, že jsem tuhle věc u hry ještě neviděl.

Návrh:
a) Buďto ať se nadále odkazuje na /#wall, ale detekuje se, že jsem zajímavost/odkaz/video již viděl a odečte se číslo z horního panelu...
b) ...nebo se vykašlete na odkazování na /#wall a odkazujte přímo do konkrétní sekce. Stejně do ní pak musím extra prokliknout, aby mi to horní číslo zmizelo.

A ano vím, že se plánuje zcela překopat celý ten vrchní uživatelský panel, takže si tu vylévám kýbl nervů zbytečně :)
@Danny (12.10.2014 09:47): Asi to tak udělám.
Ale chybí mi tu na DH ta oficiální pravidla sepsaná v nějakém přehledu či sumáři, kde bych se toto dočetl. Jsem tu již nějakou dobu, takže člověk z diskusí něco pochytí, ale pokud přijde někdo nový, tak by mohl mít tu možnost se s tím vším seznámit.
@leebigh (12.10.2014 01:27): No oficiálně, podle pravidel by to jako homepage projít nemělo (když se budeš řídit pravidly do písmene), ale neoficiálně to tu bez problému prochází. Co vím tak to snad žádný VIP ani nemaže. Pokud se ale tomuto riziku chceš vyhnout tak to přidej jako odkaz kategorie ostatní a určitě ti to nikdo mazat nebude.
@leebigh (12.10.2014 01:27): Nevím, jak oficiálně, ale pokud narazím na odkaz na neexistujcí stránku, tak jej přidám právě z archive.org a je mi bez potíží schválen. Samozřejmě ale předtímn nějakou chvíli pátrám, zda se web nepřesunul, nebo ze stránky distributora není jasný nějaký jiný apod. Archive.org holt pak už beru jako poslední možnost (tedy pokud je zase někdo po odsouhlasení nesmaže - to už moc nesleduji...).
Nestálo by za zvážení, povolit u profilů her odkazy v případě nefunkčních oficiálních stránek her prostřednictvím archive.org ? Co jsem porozuměl, tak povoleny nejsou.
U řady her jsou aktuální odkazy nefunkční a než žádné stránky, tak alespoň archivní odkazy by nebyly od věci.
Prosím vás někdo. Může mi někdo vysvětlit, co je to ten dashboard? Znám to jen pod appkama k simulátorům, ale u DH to nějak nechápu, co to může být.

Jinak jak se to vidí s další verzí? Kdy asi bude? Díky za odpovědi.
Docela bych uvítal sekci ve fóru,která by se věnovala pouze bundlům,slevám,free dropům :) Takhle je to rozházený,všude možně. Jednou přímo u hry,jindy v diskuzi o hrách atd. Bylo by prima mít ty infa na jednom místě.
Dobře, je fakt, že jsou EA hry, které už mají nějakou dobu za sebou. Ale chtělo by to pak u takových komentů nějaké info, že pocházelo z doby, kdy byla hra v DB jako EA. Pak vyjde jako finální, u hry bude datum vydání finální verze a u komentářů data o několik měsíců nebo i let dřívější :)
@MartinezZ (09.10.2014 14:40): Já nemluvím o hodnocení, jen o komentování. Číselné hodnocení chápu, že by mohlo mít vliv na výsledné číselné hodnocení (i když...) a že by vycházelo z nedodělané verze, ale proč ne alespoň komentář? U komentáře lidé vidí, kdy byl napsán a mohou si tak udělat obrázek, jestli pochází z early access verze nebo ne.

Například hru Dream hraju už od jara a nevidím důvod, proč bych nemohl napsat komentář, co se mi líbí a co ne, nebo Prison Architect. Jasně, budou se přidávat další věci a hra není dodělaná, ale už jsem v těchto hrách pár desítek hodin odehrál, takže to, jestli přidají něco navíc nebo se to trochu změní, to už není nic, co by výrazně ovlivnilo můj názor.
@Fatality (09.10.2014 14:18): =Můj nesměrodatný názor= Není early acces právě proto, že hra není ve finální verzi, ačkoliv je už dostupná a hratelná? Za mě osobně nevidím důvod hodnotit a ani byť jen komentovat EA hry - proč komentovat něco, co není dodělané i kdyby to bylo už třebas pět let hratelné? Dokud neí hra finální, byl bych za použití diskuze. to je jak komentovat alpha a beta verze her.
Chtěl bych mít možnost komentovat early access hry. Nemusí být číselné hodnocení, stačí zpřístupnit komentáře. Některé jsou v early už dost dlouho na to, aby k nim mohl člověk napsat textové ohodnocení. Dík :)
Ve statistikách u profilů her bych rád viděl aj hru vlastní. Vedle hru si chce zahrát a hru sleduje.
I kdyz si obcas nejakej ten zebricek na nasi databazi necham vyjet, zrovna tak nespocetnekrat jsem na profilu hry, kde vidim vsechna ta oznaceni, do jakych ta konkretni hra spada, rozklikavam a se zvedavosti sleduji, jake dalsi hry se mi zjevi. Prave v tuto chvili, jak jsem nize podotkl, vidim pouze bumpnute hry. Je v tuto chvili podle me jedno, zda je tenhle system schvalne, tohle se tyka predevsim souvislosti s bumpovanim her na zaklade toho, ze nekdo nesouhlasi, ze hra A je v poradi x-ta, tak chce svou hru umele na nejvyssich mistech.. toto se tu uz pred lety myslim resilo a nevim, zda v tom nekdo z Vas vidi problem nebo to schvaluje. Ja se kvuli tomu za vlasy netaham, ale z pochopitelnych duvodu jsem sdelil svou myslenku..
@Bodkin (30.09.2014 16:55): "Žánr online her je určený zejména pro hry, které se hrají pouze přes síť" - ako si správne podotkol, už v tomto základnom predpoklade Progres Quest zlyháva (ako v kope iných :)) Možno ide o paródiu na MMORPG, ale online hra to fakt nie je a ten žáner je silne zavádzajúci.
@Guldy (30.09.2014 15:30): Máš pravdu, když klikneš na žánr v profilu hry, je u množství hodnocení nastaveno "nezáleží". Nevím, jestli je to schválně, ale jinak přímo v herním žebříčku je u množství hodnocení nastaveno "Reprezentativní".