Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Návrhy na nové funkce

Před odesláním vlastního návrhu si prosím přečtěte seznam plánovaných funkcí a rozšíření.
Dá se tu nějakým způsobem provázat knihovna vlastněných her s mým steamem, gogem, atd? Bylo by to moc složité přidat takovou funkci? Zadal bych svůj steam ID a automaticky by mi to přidalo do mých vlastněných her hry ze steamu.
Nevím, zda se to tu někdy řešilo, či zda tato funkce už dokonce někde není umně schovaná v systému, ale je možné si někde v profilu uživatele vytřídit hry, které jsme oba hodnotili/dohráli a jestli ne - tak proč ne!
@Kwoky (09.08.2017 15:29): V tom případě by ale odpadla možnost dávat pluska, tj. nedostal bys 1dh bod za 5 plusek, což ale uznávám je za odkazy podobnýho typu blbost a asi to lidi stejně neplusujou. Jen jsem to uved jako následek pokud by se to zavedlo. Ale jsem pro tvůj návrh, osobně bych při přidávání hry klidně vyplňoval víc okýnek :)
Rád bych, aby se při zakládání hry dalo volitelně vyplnit také steam_id, takže by se do odkazů automaticky rovnou doplnil odkaz na Steam.
Po 150x...

Žánrové diskuze. Viz diskuze u Albionu, která již není o Albionu, ale na stránku jako DH se hodí.
Ocenil bych možnost si uspořádat sloupe na HS zvlášť i na mobilní verzi webu.
Ešte jeden argument v neprospech súčasného stavu - v mnohých prípadoch sa už uživateľom DH ani nechce pridávať jednotlivé epizódy, čo je najviac viditeľné pri hrách od Telltale, ale nielen pri nich - spomeniem napríklad aj nový King's Quest, kde taktiež nie sú pridané posledné časti.
Epizody: Díky za zajímavou diskuzi a různé pohledy na věc, určitě je to záležitost, kterou bych v rámci implementace herních sérií rád řešil.
Aha. Tak to je takové trochu zamotané. Ja bych to klidně nechal tak, jak to je, ale chápu, že někteří u toho postrádají logiku.
Každopádně díky všem za odpovědi.
@mvp23 (08.07.2017 17:47): Tiež som na to chcel reagovať a fakt je to iné. Half-Life 2: Episode One a Half-Life 2: Episode Two majú síce v názve epizódy, ale v skutočnosti ide o klasické stand alone datadisky a pokojne si môžeš zahrať hoci aj ten druhý bez znalosti predošlého diania. Že ti to bude k ničomu, je iná vec, podstatné je však to, že je sú to klasické rozšírenia.

@Garion (07.07.2017 14:05): Zopár hier to takto má, napríklad aj Resident Evil: Revelations 2, ale úprimne, v tomto prípade je to dosť nezmyselné. Hra bola vytvorená naraz, Capcom iba skúšal nový predajný systém, takže hotová hra vyšla v priebehu 3 týždnov. To že ďalšie epizódy sú vedené ako DLC k prvej inak veľmi nedáva zmysel a nie som sám, čo by radšej videl, ak by hra mala jeden profil.

@Crash (07.07.2017 09:46): Neviem, či Telltale Games v minulosti vydávali svoje hry po epizódach, ale momentálne to nerobia. Buď si ich hru kúpiš celú, alebo si ju nekúpiš vôbec. Inak uvoľnenie prvej epizódy zdarma v takýchto prípadoch supluje demo a tak to berú aj samotní vývojári.
@mvp23 (08.07.2017 17:47): zahrát můžeš, ale ne koupit. Kupuješ si celou hru Life is Strange. V ní si pak můžeš zahrát jednotlivé epizody. Mě jde o to, že pokud se to nedistribuuje po jednotlivých epizodách, tak to ani nemá mít profil pro každou epizodu. Lepší jako příklad jsou tu hry od Telltale. Teď se koukám, že totiž Life is Strange je na Steamu dost debilně, kdy první epizoda je free, další epizody 2-5 jsou jako DLC na 1. epizodu, ale nejdou pořídit zvlášt. Lze pořídit jen balíček 1.-5. epizoda. (kdo to vymýšlel proboha :D )
@Crash (07.07.2017 06:45): Tahle možnost mě napadla (seznam plánovaných funkcí jsem před psaním samozřejmě četla), ale pokud budou série realizovány formou veřejných štítků (vzhedem k tomu, že jsou s nimi uvedené dohromady), obávám se, že stejným mechanismem tohle implementovat nepůjde.

@Crash (07.07.2017 09:46): Já psala, že je nelogické moct hodnotit JEN epizody, ne celek; proti hodnocení epizod jako takovému nic nemám. Mít možnost obojího by bylo ideální. (S těma statistikama jsem měla na mysli hlavně preferenci žánrů - zahraješ si jednu adventuru, přibyde ti jich 5. Je to podružný, jen nám s náběhem na OCD to kazí spaní.)

@Strady (07.07.2017 10:59): Ano, já před pár dny Life is Strange dohrála :-)

@samorost (08.07.2017 05:56): Můžeš i obojí současně (na čsfd), celkové hodnocení má v tom případě přednost v zobrazení. Takový nějaký model by byl fajn.

Myslím, že argumentovat ve prospěch hodnocení epizod je zbytečné, protože to tu je, a určitě ho neodstraní - jde o to, jestli by byli tvůrci databáze ochotni vyhovět adventuristické hráčské minoritě a přidat k němu to hodnocení celku, a jak technicky náročné by to bylo (což spolu souvisí).
Ještě zde existuje možnost, bodovat epizodické hry stylem, jakým jsou třeba nyní hodnoceny některé seriály na ČSFD. V databázi by taková hra byla zavedena pod svým hlavním celkovým názvem, v profilu by pak byly vypsány jednotlivé kapitoly a hodnotit by se mohla buď celá hra najednou (jako jakákoli běžná hra), nebo každá epizoda zvlášť, přičemž by se pak výsledek za všechny kapitoly zprůměroval. Myslím, že toto řešení by bylo schůdné a dostačující pro všechny. ;c)
Asi bych nechal hodnocení epizod zvlášť. Přišlo by mi docela divné hodnotit jako celek HL 2: Episode 1 a HL 2: Episode 2 a vlastně k tomu i původní HL 2. Tenhle příklad mi nepřijde o tolik odlišný jako ty předchozí.
@samorost (07.07.2017 14:01): Dobrý postřeh, nakonec nemusíme uvažovat hypotetickou situaci, až vyjde Life is Strange 2, už teď je tu několik "sezón" Sam & Max, nebo Walking Dead. Takže máš pravdu, že by si to zasloužilo, asi nějaké jiné řešení.

@Garion (07.07.2017 14:05): Jop, koukám, že někdy je to jak píšeš formou DLC, jindy jsou to přímo každá epizoda zvlášť jako samostatná hra. Pak je to asi ok, že mají zvlášť profil na DH, ale třeba u těch Telltale her mi to smysl nedává.
@Steve (07.07.2017 13:26): Kouknul jsem namatkou na neco na Steamu a tam to treba bylo tak, ze epizodu 1 sis koupil jako hru a dalsi epizody k ni byly zvlast jako samostatna DLC. Takze je to proste asi hru od hry jine.
@Crash (07.07.2017 09:46): Je mi zcela jasné, že ten rozdíl sám vnímáš a ani v nejmenším jsem Tě nechtěl poučovat. Pokud to tak vyznělo, tak se omlouvám. ;c) Chtěl jsem pouze napsat, že je zde prostě z principu dost velký rozdíl a herní série, které se zde plánují, mají smysl spíše pro ta samostatná ucelená pokračování. Epizodické hry má cenu brát v potaz a hodnotit jako komplet, samotné epizody zpravidla nedávají plný smysl. Něco jiného by bylo, pokud by taková hra měla epizody dějově uzavřené, asi jako by třeba autoři vydali po částech „I Have No Mouth, And I Must Scream”. Prostě něco jako povídkové filmy, nebo ve stylu detektivních seriálů, kde co díl, to jiný případ. Neumím si dost dobře představit, jak by pak vypadala herní série třeba u hry „Life Is Strange”, jakmile vyjde „Life Is Strange 2” s dalšími epizodami. :c)
@Steve (07.07.2017 11:17): Ale to přece není pravda, většina těch epizodických her vychází postupně a kupuješ je právě po těch epizodách, ne?! Až pak když vyjdou všechny tak z toho udělají nějakou kompletní edici a pak se teprve ty jednotlivé epizody nedají kupovat.

@Strady (07.07.2017 10:59):No stejně tak, já můžu zas nadhodit příklady, že dle tvé logiky, nesmím hodnotit tři filmy Hobita, Pána prstenů, nebo první či druhou trilogii Hvězdných válek atd., protože je to jeden ucelený příběh.

Prostě kus pravdy je na obou stranách proto by mě osobně vyhovovaly obě možnosti.
Tiež si tu pricmrndám podporu toho, aby epizodické hry boli vedené ako jedna hra. Opäť mi tá epizodičnosť príde len ako spôsob distribúcie, ale čo do zážitku sú to všetko jedna celistvá hra, a to kritérium mi príde dôležitejšie.
@Crash (07.07.2017 09:46): Mě to zas přijde nelogické z toho důvodu, že stejně nelze většinou kupovat jednotlivé epizody a prostě se nejedná o oddělené celky. Koupíš si celou hru a je na tobě, jestli si zahraješ jen kousek, to je tvoje věc :(. A to, že je první epizoda třeba zdarma podle mě nestojí za víc než krátkou zmínku v popisu. Taky mě tahle záležitost celkem štve
@hatifnat (06.07.2017 11:41): Ano, to je teď pro mě jak dělaný, akorát jsem rozehrál Life is Strange a nedovedu si představit, že bych měl hodnotit po kapitolách.

@Crash (07.07.2017 09:46): Já ti prostě nevím s hodnocením kapitol. Vem si, že bys hodnotil knihu podle první kapitoly nebo Kill Billa po první kapitole. Chápu, že když tě hra nebaví po prvním dějství, že jí nebudeš hrát dál ale v tom případě bys jí neměl hodnotit, protože ta hraje je jako jeden celek. To samé film nebo kniha. Nikdy bych nehodnotil věc, kterou jsem nedokoukal nebo nedočetl. Můžu říct, že u Plechový bubínek jsem posledních 100 stran trpěl :-) A přitom v půlce knihy jsem se dobře bavil.
@samorost (07.07.2017 09:25): Já samozřejmě vím, jaký je rozdíl mezi klasickými sériemi a epizodickými hrami. Ale myslím si, že až bude přidání této funkce na pořadu dne, tak do toho epizodické hry spadnou taky.

Otázkou spíš je, nakolik to splní ty požadavky "hodnotit a komentovat ty epizodické hry jako celek". Kolem toho je věčná debata, na argumenty hatifnat, že to deformuje statistiky a je to nelogické, můžu mít hned protiargument, že můžu hrát jen jednu epizodu (leckdy bývají zdarma) a když mě to třeba nebaví, tak si hru nekoupím. A pokud poté ohodnotím celou sérii "tak zase deformuji statistiky a je to nelogické". :) Ideální by podle mě byly obě možnosti.
@Crash (07.07.2017 06:45): Nejsem si jist, zda až tak docela. Herní série osobně vnímám jako soubor samostatných her, zpravidla se stejným základem názvu, tyto hry pak mohou, ale nutně nemusí dějově navazovat (Unreal, Syberia, Far Cry...). Mám pocit, že hatifnat měl na mysli spíše jakési „seriálové” hry, kdy se jedná v podstatě o jeden celek, rozdělený do více epizod (The Wolf Among Us, Life Is Strange, Dreamfall Chapters...).
Nešlo by zavést souhrnnou položku celé hry u epizodických her?
Hodnocení jednotlivých epizod bez možnosti hodnotit hru jako celek je strašně iritující, nelogické, a deformuje statistiky. (Už se to tu určitě muselo řešit, ale nenašla jsem.)