Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

Po aktualizaci "kb2830477" mi nechce Win7 normálně nabootovat. Sekne se u té první animačky a nejde nic jiného, než restart... Když pak dám jakékoliv jiné spuštění (s protokolem, nouzové, poslední známá funkční konfigurace), naběhne systém v pořádku. Jak "opravit" vadný boot systému?
@Karasman (10.02.2014 08:14): Softcontrol. Místní firma, normálně dělá jiný firmy. Připojení vzduchem.

@NateLogan (10.02.2014 11:17): Jak se to dělá? :)

Ještě jsem se chtěl zeptat - jak si rozumí Android s iTunes? Apple teda bytostně nesnáším, ale konkrétně ve službě digitální distribuce hudby se mi zdá, iTunes bude mít mnohem lepší životnost. A koneckonců interpretů, kteří mě zajímají (v ohledu digitální distribuce především nový hip hop, trap, R&B, dubstep atd... - svůj punk a metal mám raději na vinylu :D ), mají rozhodně víc než konkurence...
Zkuste si schválně změnit primární DNS na Google DNS (8.8.8.8), ten funguje bez výpadku už roky :)
Sinister: Koho máš teda za ISP? Poslední cca týden totiž u sebe eviduju úplně to samé. Já jedu přes Internethome (dříve Losan).
Mimochodom, diky, zda sa, ze update ovladacov pomohol. Klepem na vsetko drevenne v okoli. Tyzden uz nepadol, tak snad zas Nvidia nieco nedoser... :)
@LIUWIL (09.02.2014 00:20): O čemž teda vůbec nemám pochybnosti. Se svým providerem si co měsíc telefonuju a říkám mu, co bych si teda od internetu představoval. Třeba internetové připojení nebo tak.
Takže to nechám projet, uložím screenshot a ten budu ukazovat neochotnému providerovi, zatímco ho nějaká dobrá duše bude řezat obuškem přes chodidla :)
Díky :)
@LIUWIL (08.02.2014 15:29): Ztráta packetů se projevuje tak, že by se mu stránky načítaly velmi dlouho. Host totiž odešle požadavek na server a čeká, až mu server odpoví, pokud odpoví chybně (packety jsou ztraceny), odešle požadavek znovu. A do té doby, než dostane korektní odpověď, hrabe. Pokud nedostane odpověď za nějaký delší časový úsek, pak teprve stránku nezobrazí. Děje se to např. tehdy, pokud je člověk na nějaké wi-fi a je slabý signál, nebo dochází k nějaké interferenci s jinou sítí. Sám jsem s tím měl kdysi problém.

Jinak aby si to otestoval, tak mu stačí jednoduše pingnout třeba to centrum, nepotřebuje na to ani tu aplikaci, kterou jsi zmiňoval, ping je standardně součísti win.
@Sinister (08.02.2014 13:51): ISP = internet service provider (čili poskytovatel připojení).

Pingplotter je naprosto úžasný program který měří latenci a ztrátu packetů a detailně zobrazuje kde přesně je problém. Pokud máš třeba v některé hře větší lagy, je toto způsob jak s jistotou zjistit kde je přesně problém, jestli u ISP, nebo ve hře.
Pokud budeš měřit zrovna v době kdy ti to bude zlobit, měl bys v některém bodě vidět 100% ztrátu packetů. Ono tam pak jde vidět, které skoky patří tvému providerovi a které jsou mimo něj. Pokud je problém na nějakém z jeho bodů, v menu PingPlotteru si necháš vygenerovat screen a s tím obrázkem se obrátíš na tvého ISP.

Otázka pak samozřejmě je, jak moc se mu to bude chtít řešit.
@ViRus (08.02.2014 12:57): PŘESNĚ to se děje mně.

@LIUWIL (08.02.2014 12:29): Co je to 'ISP'?
Děje se to jen u té konkrétní stránky, která zrovna v tu chvíli nechce najet.
Údaje z toho PingPlotteru bych měl nahlásit providerovi? Nebo jak s nimi naložit?

@Artran (08.02.2014 11:59): Na obou stejný problém. Teda v případě toho 'polonačtení'.

@Say (08.02.2014 12:20): Mně právě už docela dost pravidelně. Začalo mě to obtěžovat, že už to chci nějak vyřešit...
@Sinister (08.02.2014 11:43): Pravidelně to být nemusí, právě proto, že DNS server může mít výpadky. Ale samozřejmě by nemělo docházet k tomu, že se ti ta stránka načte polovičatě. Pak je problém jinde. Zkoušel jsi jiný prohlížeč?
@FildasCZ (08.02.2014 11:28): To nejde ignorovat. Chtěl bych pobodat do hrtanu frajera, co je za to zodpovědnej.

@Artran (08.02.2014 11:32): No, ono to právě není u těch stránek pravidelně. Třeba ebay se mi teď načítá v jakési basic formě nebo jak to nazvat (text seřazený vpravo jako ve Wordu, asi tři druhy fontu, bílé pozadí jedna z tisíce fotek načtená). Stránky XB-1 mi třeba nejdou načíst vůbec.
Sayovy obrázky ze Skyrimu na Flickru třeba až na pátý refresh - pokud vůbec.
@Sinister (08.02.2014 11:22): Můžeš mít problém s překladem IP (DNS). Zjisti si pro stránku, která ti nejde načíst, její IP. třeba přes whois. A pak jako adresu zadej přímo její IP. Třeba seznam.cz má IP 77.75.76.3. Pokud se ti stránka načte, je problém v tomto. Sám s tím nic neuděláš, problém je u tvého poskytovatele.
Mám poměrně zásadní problém. V poslední době (cca 14 dní) mi občas najíždí, občas nenajíždí některé webové stránky. Nezdá se, že by to na něčem záleželo - občas mi nešlo centrum.cz, dvakrát dokonce Databáze her a celá řada dalších. Google Chrome mi jen napíše, že stránku se nepodařilo načíst.
Projížděl jsem počítač Spybotem, teď spustím antivir, ale moc nadějí tomu nedávám.
Nemáte někdo nápad, jak to opravit?
@leebigh (08.02.2014 02:04): Právě že jej používám bez přihlášení, takže to, co popisuješ, by nemělo nastat. Před chvílí jsem Chrome otevřel dnes poprvé a opět ta hláška vyběhla. Oblíbené položky, kterých tu naštěstí nemám moc, zmizely z lišty, ale naštěstí si je program pamatuje, pouze je nezobrazuje v liště, jak jsem to měl předtím nastavené. Takže musím opět přenastavit zobrazení domovské stránky a dalších věcí, které tam mívám. Doufejme, že reinstal pomůže.
@Chuck (07.02.2014 18:07): Jsi do chromu přihlášen ? Nemůže být třeba problém, že by prohlížeč používalo více uživatelů a tím pádem by měl Chrome zmatek v nastaveních ?
Přes Google - zkusit vymazat historii a pokud nepomůže, přeinstalovat.
"Nelze číst Vaše nastavení. Některé funkce možná nebudou k dispozici a změny nastavení se neuloží". Objevuje se vám tohle upozornění při otevření nové karty Google Chrome také tak často jako mně? Hned poté zjistím, že si musím v nastavení některé funkce znovu zaškrtnout a že to tedy mám v defaultním nastavení. A to nemluvím o tom, že občas požadovanou stránku nelze načíst, zatímco u Firefoxu v pohodě. Programovou verzi Chrome mám 32.0.1700.107 m a prý je aktuální.
Mam problem: v poslednej dobe mam celkom caste BSOD. Zaujimave na tom je, ze 99% toho sa deje vzdy ked browsujem po nete. Okrem toho, raz za cas sa nedeje nic a je vsetko OK (medzi sviatkami napriklad tyzden nepadol ani raz). Nikdy vsak nepada ked mam pustenu hru - moze bezat hodinu, tri hodiny, ale ani raz nepadne. Nejaky napad, co by to mohlo byt?
Jak synchronizovat externí disk s interním? Známý si chce zálohovat fotky stylem, že to, co bude mít na D:/ (interní) se automaticky bude synchronizovat s F:/ (externí). Tzn. vše bude mít na dvou místech zároveň. Já si zálohy odjakživa dělal manuálně v TC, takže s nějakým zálohovacím software nemám žádné zkušenosti. Poradíte, prosím?

@FildasCZ (20.01.2014 13:33): Google Hangouts. Není to tak zasviněné jak Skype. Ale manažer nic moc=/
Neznáte někdo náhradu za Download Statusbar? Zdá se že vývojář natáhnul bačkory.

Jde mi hlavně o funkci pokračovat ve stahování po zavření okna prohlížeče.
Jak mam udelat ve wordu nevim, jak to rict.. Ale napisu slovicko treba Daroval a chci kliknout napr 5 cm dale a psat dalsi slovicko jenze to nejde musim tam odsouvat mezerníkem a az pak tam jde kliknout.Napr

Videl jsem zustal jsem napral jsem nevidel

A chci to udelat tak, abych nemusele jezdit mezernikem proste chci kliknout do casti "papiru" a zacis si psat.

:/ nevi nekdo ? To abych pouzil excel asi ? Snad mi rozumíte v tomhle jsem desne laik.
@Say (19.01.2014 15:45): No brzo budu hrabat do PC, tak to vyzkouším. Já mám za to, že to zůstane zakázané.

Jinak taky jsem měl za to, že na výkon by to nemělo mít žádný vliv. 2FPS je zcela normální odchylka.
@LIUWIL (19.01.2014 15:34): Prý se to aktivuje automaticky, když nezaznamená v PCIe slotu žádnou kartu. No ale riskovat to nebudu. V konečném výsledku to vyšlo na nějaké 2 FPS navíc (při vypnuté IGPu). Což je zanedbatelné.

Jinak GPU je v pořádku, problém byl (opět) v ovladačích.
@Say (19.01.2014 14:48): Pokud vím, tak IGPU nejde vypnout v pravém slova smyslu. Jde jenom zakázat - tzn. že pokud zapojíš kabel do desky, tak se IGPU neaktivuje. Čili ne, na odběr to vliv nemá. V UEFI pak jde ještě nastavit pořadí, ve kterém se porty mají zkoušet (to samozřejmě nastavit na PCIe 1) a někdy tam bývá nějaká multi-monitor možnost, což bych vypnul, pokud bych neměl více monitorů na GPU i IGPU.

Jinak já osobně IGPU nechávám povolené. Pokud člověk má dedikovanou grafiku, hlavním účelem IGPU je podle mě mít "záložní řešení" pokud se pokazí grafika a zakazovat IGPU pak vlastně tento účel poráží, protože jak píšeš, aby ses pak dostal do UEFI, potřebuješ nějakou grafiku a pokud máš IGPU zakázané, tak se prostě neaktivuje.