Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

Lichtenberg má väčšinou fakt dobré komentáre, krátke ale výstižné a to som tiež skôr zástanca dlhších. ;)
Byl bych také pro zrušení mínusů. Člověk se hlásí na jakoukoli databázi proto, aby se tam cítil dobře, a ne proto, aby byl nasírán.
Však jasně, já taky:). Dost lidí tu ale krátký komentáře mínusuje jen proto, že jsou krátký. Osobně mám spíš chuť mínusovat takový ty sáhodlouhý výplody, co stejně nikdo nedočte do konce...
@Say (27.10.2013 15:09): No a jsme u toho ty chápeš uplně jinak komentář než já, komentář není recenze, komentář má být krátký a výstižný. Nebudu ti tu uvádět konkrétní případ dobrého dvouřádkového komentu, protože bys ho automaticky odsoudil za to, že tam není to, co si představuješ ve svém komentáři. Samozřejmě že pokud je ten komentář ve stylu: "Tak jsem to dohrál" tak to ani mě moc nepotěší, ale stačí mi, když shrne své pocity, ale jak napsal Matthias níže, tak bych dal mínusko jenom v případě kdy to není komentář ani pro mě.
Dneska to tu bylo dramatické jak foto love story v Bravu. XD

A nejlepší na tom: Mě někdo napodobuje...je třeba se lidsky domluvit...a potom spustil další nálož hoven. XD

Být Abou, tak to svedu na povolební psychózu...jak viděl výsledek beranů, tak mu ty čakry ruply fest.
@Matthias (27.10.2013 16:51): //náhoda potvrzující pravidlo ;)

Zjevně si psal smysluplně. Občas se tu objeví něco od nějakého nováčka a člověk žasne, co s tím českým jazykem dělá.

A to pak buď mínuskuju, protože to není komentář ale jen několika slovní blitka, nebo prostě jen ignoruju, pokud to má jakýs takýs smysl, ale na plus to rozhodně není.
@Matthias (27.10.2013 16:05): Protože si nikoho nezajímal :D (no offense)

Mínusy taky nemám rád, přijdou mi zbytečné. Když se mi komentář hodně líbí, dostane plus. Když ho prostě jen akceptuji, nedostane nic. Stejně tak když se mi nelíbí nebo nechápu, proč hru dotyčný takhle hodnotil, beru to prostě v potaz a mínus nedávám. Akceptuju, že mu hra z nějakého (byť totálně vyšinutého) důvodu neseděla. Mínus dostává jen to, co si myslím, že vůbec nepatří do komentářů. Takže mínusů jsem snad rozdělili prozatím absolutní minimum, si myslím.

Něco na způsob lajkování by bohatě stačilo - dobré komentáře to vyzdvihne a ty špatné prostě díky tomu zapadnou.

A ano, na opěvované ČSFD taky nejde komentáře hodnotit - a taky mě to štve :D
@Gohan (27.10.2013 15:00): Obvykle ve dvou řádcích zopakuješ něco, co padlo tisíckrát (super hra, hra na ho*no, atp.). To není komentář, to je "za každou cenu něco napíšu" a to ostatním moc nového neřekne. Pokud jo, prosím. Dej mu plusko a pokud vás bude hodně, dostane se nahoru. Problém v tom nevidím. Pořád ale čekám na konkrétní příklady, kdy má dvou řádkový komentář hlavu a patu a je v mínusu 10 a víc.
@Say (27.10.2013 14:48): si najdi jakýkoliv zdejší koment co má 2 řádky , tady možná se rozcházíme v tom co je to komentář. Spíš mi ty najdi koment který by dva řádky měl a neměl by mínus
@Gohan (27.10.2013 14:26): Nevím, trošku přeháníš. Za tu dobu, co tu pobývám jsem nějaké agresivní odpálkovávání nováčků nezaznamenal. A pokud jo (a není oprávněné), tak je chyba v samotném uživateli, ne funkci databáze.
@90210 (27.10.2013 14:14): No, co jsem se letmo díval na historii této diskuze, tak nemám pocit, že by třeba mě nebo tebe takovýto limit omezoval, navíc se dá uvažovat o výjimce, pokud uživatel píše jen do jedné diskuze. A v drtivé většině případů (dost možná vždycky) nováčci tolik příspěvků nenapíšou. Já bych jen rád nějaké systémové řešení, které se navíc nespoléhá na to, že "spammer je jen jeden a nestihne to tu moc zaplevelit". Kromě toho i jen jeden může odradit právě ty nové uživatele.
@Say (27.10.2013 14:15): už nevím co bych ti na to měl říct... když někdo napíše komentář který dostane -10 tak to neznamená, že je duševně omezený, ty mínusy dávají zdejší uživatelé, (kteří mi připomínají inkvizici) to není ukazatel inteligence. DH měla potenciál a pořád stojí na místě a to kvůli malému přísunu nováčku, kteří jsou agresivně posíláni do háje a hned u první věci - komentářů. A ano myslím si že by Aba dokázal napsat popisek u hry nebo u tvůrce, který by byl na úrovní
@TombSpirit (27.10.2013 14:04): Podle me - je tu jen jeden / nezastavi / je to jen zbytecnej opruz a dalsi uplne zbytecna prace a funkce. Kdyby tu ted s nami debatoval nejaky novacek, tak uz by mu po pulhodine vyskakovala captcha.

@Say (27.10.2013 14:07): Myslim ze je to uplne jednoduchy - jak jste se vy dostali na DH a proc jste tady zustali? Zustal tady snad nekdo proto, ze mohl minuskovat neci komentare, nebo ze mohl dostat minus ke svymu komentari? Zcela vazne. Minusek moc nemam, ale vsechna me nasrala, to myslim neni vec, ktera muze cloveka nejakym zpusobem potesit.
@Gohan (27.10.2013 14:02): Za 1, nikdo se nepoleze s tím, že chce rozšiřovat obsah neznámého webu (co je to za hloupost?=) )
Za 2, musíš si ho nějak získat, což je (např. v mém případě) široká škála možností, kterou tenhle web nabízí.

Osekáním (či zanedbáním) vývoje nových možností a okleštěním na základní funkce je přesně případ ČSFD. Já bych tam třeba rád občas něco přidal, ale nemůžu. Well... Fu*k you then.
@90210 (27.10.2013 13:55): No ale reagoval jsi na můj příspěvek, kde jsem mluvil o omezení počtu příspěvků (za nějaký časový okamžik), po kterém by buď nebylo možné přidávat další vůbec nebo by se alespoň zobrazovala captcha. Kolik nováčků tu nasází za hodinu tolik příspěvků, aby to byla aspoň desetina toho, co vyprodukuje jeden spammer?
@TombSpirit (27.10.2013 13:46): To co pises je nejaky opatreni proti spammerum (zdravim), ja jsem mluvil o veci, ktera by mohla na DH zmenit z (nejen) myho pohledu ponekud nepratelskej pristup k novym uzivatelum v dobe, kdy IMO moc novych aktivnich uzivatelu nepribyva, coz je podle nekterych z nas problem. Sam jsem zvedavej, jak / jestli to Memphis bude resit.

Obecne bych radil vykaslat se na nejaky 3,14covsky nadbytecny funkce, tech uz je tady uz tak hodne, az to prestava bejt prehledny, a resil bych podstatny veci. Tot muj nazor, dal se v tom nebudu vrtat.
@90210 (27.10.2013 12:55): Ničím a nijak neomezovala = anarchie. Za mě bych např. omezení na 10 příspěvků za hodinu pro právě zaregistrované uživatele nepovažoval v 99 % případů za omezování. Za každý uživatelův bod by pak mohl být další příspěvek za hodinu navíc. Každopádně to tlačítko "označit jako spam", co jsem tu navrhoval, by snad vůbec nikoho neomezovalo, ne? A pokud by tu někdo začal spamovat (a nějaký jeho příspěvek by byl nahlášen více lidmi), pak by mohl být dočasně zablokován a všechny jeho příspěvky zpětně (např. za poslední hodinu či den) skryty/smazány. To by nikoho (slušného) neomezovalo, ne?
@Say (27.10.2013 13:36): Však možnost nesouhlasu ti stále zůstane, já abych vyjádřil nesouhlas, nepotřebuju mínus, ještě jsem ho snad ani nedal. Takže se mi zatím líbí myšlenka mínusy odrovnat pro progres DH.
@Walome (27.10.2013 13:32): Vidět ty "top" komentáře od největších spammerů ČSFD, které pro mě mají opravdu minimální přínos je tak akorát na pořízení ignore listu a vyfiltrování. Druhé stádium je absolutní ignorace všech komentářů (můj případ). Tam to ale padá všechno na tragickém systému bodování... Ale tak to jsem na srazu řešili. A navíc... Tohle není ČSFD ;)

@90210 (27.10.2013 13:26): Ještě jedna věc. Bez kritického pohledu se člověk nikam neposune. Což lajky fakt neumožňují (na tomhle systému třeba hoří databáze Nexus, výběr TOP módů mluví za vše).
@90210 (27.10.2013 13:26): Ale to je trošku utopická vize, nemyslíš? Tím, že jim odebereš právo na přirozenou věc si lidi fakt neudobříš. A taky to slušně smrdí (ostatně jeden z důvodů, proč na FB nikdy nevlezu).

Jistou dobu měl tohle i YT, ale naštěstí se umoudřili a zavedli opět palce dolů. Že by to nějak neprospívalo se říct nedá. Naopak máš přehled o tom, co se lidem líbí a co ne. Množství v dnešní době neznamená vůbec nic (jestli bude někde 1000 nebo 100000 plusek už je fakt jedno, zato když máš procentuální porovnání do negativních čísel výpovědní hodnota je mnohem vyšší, teda aspoň pro mě).
@90210 (27.10.2013 13:15): Lajkování = poklepávání po rameni. Pokud chceš mít na webu "svobodu", musíš dát uživateli možnost vyjádřit i ne. Stejně jako v reálném životě ti taky nikdy nebude říkat, kdy se ano a ne říká a kdy ne. Ono už to pak vlastně postrádá i tu hodnotu názoru.

"Tahle pizza mi chutná."
"Mě ne."
"To nemůžeš říkat."
"Ale mě fa..."
"Tak neříkej nic."

Netřeba pokračovat dál.
Zdravim, chci se zeptat, je možné nějak exportovat databázi her zde uložených do excelu? Díky
@Say (27.10.2013 13:06): Na druhou stranu co jinyho nez lajky jsou "plus only" hodnoceni u zajimavosti, videa etc. Pojdme si spolecne predstavit co by se stalo tak zasadniho, kdyby se na DH zrusilo negativni hodnoceni? Podle me bys to ani nepoznal. Dobry komentare by byly nahore stejne, protoze by mely vic lajku, uzivatele ktery pisou kratsi/kontroverzni/spatny komentare by nebyli frustrovani tim, ze dostanou 10 minusu a pak uz ti sem nikdy nic nenapisou.

Co se tyce tech rekneme nemocnych lidi, je videt ze je to pocitacovej web, protoze jsou veci, ktery se nedaj resit a neresi se skripty. Jen pro poradek, nemyslim tim zadnej fyzickej akt.
@Say (27.10.2013 13:12): jako z formálního hlediska má být komentář krátký a výstižný. Tady jsem často nelezl ty dvou řádkové, které měly svoji váhu a byly dvojciferně rudé
@Gohan (27.10.2013 13:09): Když si zdejší komunita nepřeje dvouvěté výblitky, tak tady prostě nebudou. Když je dvouvětý komentář trefný, tak pochybuju, že se propadne kdo ví kam.
@90210 (27.10.2013 12:55): Je pravda, že tady nový hráč dostane okamžitě přes hubu baseballkou, když napíše svůj první dvou řádkový koment. Což se mě osobně nelíbí, někdy jsou tyhle komenty daleko výstižnější, než některé rádoby recenze u kterých se ani nedoroluju konce. Ale to už je zdejší komunitou, která je nemilosrdná a lehce odradí nové uživatele, ale to už se tu muselo řešit určitě stokrát.
@TombSpirit (27.10.2013 11:19): Za me ani nahodou, protoze pokud DH neco potrebuje, tak jsou to prave novi uzivatele a to, aby je DH nicim a nijak neomezovala. Resili jsme to uz v Malenovicich, ja osobne bych uplne zrusil plusy a minusy a zavedl lajky. Jen lajky, zadny negativni hodnoceni.

JInak to co se tady ted delo bylo uz fakt za hranou a musi se to resit, jak bych to resil ja jsem napsal Memphisovi do posty, aktualni "postup" totiz vubec nefunguje, naopak vsechno akorat zhorsuje.