Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

Než jsem cpát nějaký android, tak by to nejdřív chtělo pořádně doplnit ty konzolové hry. Kdybych na to měl chuť a čas, tak vím minimálně o 100 hrách například na ps1, co tady nejsou.

To ani nemluvim o tom, že nejmíň polovina her, co je například na steamu, tady není.
@TombSpirit (23.11.2017 22:40): To oficiální vyjádření už tu bylo někdy v létě, když se hledali lidi pro tvorbu popisků platforem, a to takové, že mobily budou v další vlně a doufám, že to platí. Mobil, na kterém se dá něco hrát, má snad dneska každý, takže z dnešního pohledu je to určitě zajímavější platforma, než třeba ty osmibity, které jsme zažili jen my starší.
@TombSpirit (23.11.2017 23:20): Já hraju prakticky už jen na tabletu a některé akční hry se dají hrát bez problému i bez gamepadu, např. skvělý Downwell. Jinak se ale tedy zaměřuji spíše na CYOA, adventury a tahová rpg, kde absence gamepadu nevadí.
@TombSpirit (23.11.2017 23:08): Je to tak. Problém je bohužel v tom, že lidé řvou, když hra na Android stojí víc jak 5 babek, takže se herní studia snaží financovat vývoj her přes F2P nebo P2W, což je ale zase zacílené na jiné publikum a ty hry pak vypadají podle toho. Je to začarovaný kruh. A že vývoj kvalitních her není zadarmo je jasné.
@TombSpirit (23.11.2017 23:00): já jsem si zaplatil cca 90 Kč za to abych tam neměl reklamy. A úplně mě to přikovalo k telefonu, místo abych hrál na personal computeru jsem seděl na dnes velmi populární pohovce nebo v křesle akorát místo ovladače držel v ruce telefon a pařil a pařil, až to jednou dohrál. Překvapivě i přes fakt, že Panzer General je variabilnější, mě to bavilo až do konce. Manželka nechápala. :)
@Rapier (23.11.2017 22:43): Upřímně já už dlouho nenarazil na F2P hru, co by mě velmi brzy nezačala otravovat / nudit. Od HandyGames jsem hrál (F2P) Townsmen a nebavilo mě to ani trochu na rozdíl od "premium" Townsmen 6 a starších (Java ME) Townsmenů... Možná, že jakmile člověk "ochutná" AAA handheld hry (díky bohu za emulátory), tak se mu už do ničeho horšího nechce. :-)
Na Androida existuje pár her co fakt stojí za to: za mě je to obdoba Panzer Generala, kterou jsem DOHRÁL! To je snad první strategie co jsem ve svém životě dohrál. Slyšíte? Dohrál!
Panečku a, že to bylo hodin proseděných u telefonu + x desítek hodin opakování misí aby člověk vůbec uspěl! Některé mise měly pekelnou obtížnost, respektive takový nedostatek zdrojů, že jsem je dal až na 10+ opakování.

Konkrétně mám na mysli 1941 Frozen Front od HandyGames Strategie, stejně jako jejich další hry:
1942 Pacific Front
1944 Burning Bridges
1943 Deadly Desert

Tohle je na Androidu fakt pecka.
@Fatality (23.11.2017 22:38): Dodnes si pamatuju jak jsme nechali na výletě na základce za toho Tekkena pár stovek. Měli to tam v jedné hospodě co jsme měli kousek od chatek kde jsme byli ubytovaní. To byl tak rok 2008 odhadem. Nějaká vesnice u Brna. A ten Ridge Racer je v jednom baru ve Zlíně ještě dodnes řekl bych, hráli jsme to tam ještě před rokem. :D (Možná to je něco jiného, ale přišlo mi to jako RR)


@Gordon (23.11.2017 22:32): Zatleskej své podpoře možné hádky Android vs. iOS...
@rikuhahl (23.11.2017 22:24): Pokud konzolová pecka zapadne v mobilním balastu (jak vlastně?), tak to asi taková pecka nebude. :-) Myslím si, že je potřeba se oprostit od uvažování stylem "pokud přidáme novou platformu, automaticky tu musí být co nejvíc her na tuto platformu, jinak to nemá cenu". Spíš je podle mě důležité, aby tu byly ty nejlepší, nejznámější, popř. nějak zajímavé hry a to, že tu stovky tisíc Androidích hříček nikdy nebudou, vůbec nevadí.

Každopádně by mě zajímalo nějaké oficiální vyjádření o tom, proč tu mobilní platformy už nejsou, když je tu skoro 50 jiných platforem. Pokud jsou s tím nějaké problémy, tak je můžeme promyslet. Pokud jen Memphis nemá rád mobilní hry / platformy, taky ok. :-) (Ale jak jsem říkal, na Android je spousta portů kvalitních her, i když často se bez gamepadu moc dobře hrát nedají.) Jen by mě to zajímalo. Ať se to někomu líbí nebo ne, jde dnes o nejrozšířenější herní platformu (kvalita her atd. je jiná věc).
@rikuhahl (23.11.2017 22:24): Lidi nehodnotí Pong, protože tuhle arkádovou verzi hrálo naprosté minimum. Já třeba nějakou verzi Pongu hrál poprvé až na NES tuším.

Nevím jak to bylo dřív, ale za mého dětství v hospodách byly automaty s Tekkenem, popřípadě nějaký Ridger Racer či podobná auta. Ale silně pochybuju, že starší generace měly větší výběr z arkádových her, kor před rokem 89, ale vyveďte mě z omylu. :D
@Fritol (23.11.2017 22:15): O konzolích se začalo mluvit, že budou do konce roku 2011, takže si z toho vyvoď, kdy budou mobily :) Jo, teď už by to asi mohlo bejt jednodušší, když stačí přidat jen další položka platforem. Ale je pravda, že kdyby to teď bylo všechno najednou, tak by spousta konzolovejch pecek v tom mobilnim balastu mohla zapadnout. Vždyť lidi nehodnotěj ani Pong :(
@Coldplaz (23.11.2017 22:02): Možná tě to překvapí, ale na BoardGameGeek, což byla původně databáze deskových her, časem přidali i sekce videoher a papírových rpg. To, co ti přijde jako absurdní nápad a vtip, je ve skutečnosti jen otázka poptávky a uživatelského rozhraní (aby se ty dvě skupiny dobře oddělily od sebe a pro uživatele nevznikal chaos). Fritol má jinak naprostou pravdu - nemá jít o kvalitu her, ale o databázi neutrálních informací o nich. O kvalitě pak rozhodují všichni uživatelé databáze a ty jsi jen jedním z nich.
@Coldplaz (23.11.2017 22:09): Jasné, momentalně to asi není dobrý nápad, to máš pravdu. Třeba rok bych tomu dal ať se tu doplní ty nejduležitější kousky na platformy které tu máme. Ale do budoucna mi to příjde jako rozumný krok spolu s přidáním ne-mobilních platforem, které nám tu chybí a lidé na ně poukázali.

A uvažovat... ono není o čem uvažovat moc, ta úvaha sama o sobě je dost jednoduchá. Chceme je tu nebo ne? Tohle je otázka kterou by si měl položit Memphis a nedivim se že se lidi prostě ptají. Mě by stejně jako Dunemastera odpověď na tuhle otázku taky zajímala. Stačí pouhé Ano/Ne. Otázka "kdy?" už tak důležitá není.


@Fatality (23.11.2017 22:14): Ok :D
Ako ďalší krok môžeme spraviť databázu spoločenských hier, kde budeme hodnotiť a písať komentáre k hrám ako Človeče, Monopoly, Magic, Yu Gi Oh, Activity, Fľaška a Doktor.
Já se nestačím divit vašemu uvažování abych pravdu řekl. Já myslel, že DH je tu od toho, aby poskytla kvalitní (základní) informace o hrách. Od toho celkově většinou databáze jsou. A vy tu řešíte, jak kvalitní ty hry jsou... není to uplně jedno? Jsou to hry a tohle je databáze her, jestli jste si nevšimli.

Takový jazz1 tu přidává stovky německého šajze, které nikoho nezajímá a nikdo ho nikdy hrát nebude, ale víte co je na tom to nejlepší? Že my o tom šajze máme záznamy, zatímco světové databáze NE, včetně moby. Androidí a celkově mobilní databazi má moby katastrofickou, tak proč nemít tu nejlepší databázi mobilnich her tady? A věřte, že lidi, co je přidávat budou, se najdou. Já pevně věřím, že se mobilních her dočkáme a těším se až si přidám všechny Java hry co jsem hrál. A je mi uplně jedno že vy ne.
Pokud by to bylo, tak lidi budou přidávat to 1% dobrejch, ale i třeba dalších 10% naprostejch blbostí a to takovejch, že i ty nejdivnější hry na PC co už tu jsou, jsou lepší :)
Nedalo mě to a přidal jsem Combat Air Patrol 2: Military Flight Simulator, největší naději za posledních 10+ let na simulátorovém nebi pro všechny Ty z Nás, co s láskou a pochopením vzpomínáme (a někteří stále hrajeme!) na letecké simulátory od Digital Image Design a jejích perfektního EF2000 nebo F-22 Total Air War. Zkrátka na dobu kdy letecké simulátory nebyly arkády alá H.A.W.K ale ani hardcore simulace jako dnešní DCS World.

Dámy a pánové (v moderním pojetí alá NY metro - welcome to 21st century a genderové rovnoprávnosti: Vy všichni) je mi ctí Vás seznámit s Největší Nadějí na virtuálním leteckém nebi - Combat Air Patrol 2: Military Flight Simulator! Potlesk!

Já věřím! My věříme! Vývojáři věří a snad to dopadne i z obchodního hlediska úspěšně a nakopne to vývoj dalších mainstream simulátorů, které tady tak zoufale chybí!

PS: tedy pochopitelně až mi to Ronik nebo Crash schválí! Thx.
Tak dnešní várka přidaných leteckých simulátorů je u konce (čekám na schválení).
Nebojte se, zdaleka jsem zatím neskončil a to se bavíme jen o IL-2 Sturmovik Battle of xxxx a DCS World modulech. Kde je zbytek :) No i když v porovnání s konzolovýma hrama je to bída.

Ale upřímně procházet deníky vývojářů IL-2 kdy byla hra uvolněna v Early Acces je docela peklo. Battle of Kuban mě dal pěkně zabrat. Se nedivím, že se tomu do toho moc lidem nechce. :)
@Crash (22.11.2017 08:02): "Ahoj lidičky,
chtěl bych se zeptat na problém koupil jsem si herní notebok a jsem zklamán protože ve hře warthunder mi neustále padají letadla k zemi, nebo při zaměření letadla nepřátelů uskakují a co se týká takových bitev tak ty zase pro změnu levitují na zemí nevíte prosím co stím" Lol.