Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Heh, já dělám spíše 'hotline' jako PR by mě nikdo soudný nepoužil :D

A fakt jsem měl za to, že jsou stalkeři mnohem levnější, minimálně ten první z nich. :P
A jéje tady se to zas rozjelo.

@Bodkin (06.02.2014 19:47): Pokud ti mé příspěvky přišly agresivní, tak se ti omlouvám, žádnou agresi vůči tvé osobě nepociťuji. Mě zase ten tvůj vstup do debaty ohledně ceny Stalkera na GOGu přišel jako lehce provokativní remcání ve stylu "kdo chce psa bít, hůl si najde" a v tomto případu mi ta hůl přišla dost shnilá, proto i rejpavá reakce z mé strany. Nezlob se na mě, ale tento tvůj příspěvek se skutečně nedá chápat tak, jak si to později podal tady. Znovu se mi chce říct, že mě to u člověka, kterého živí PR docela překvapuje, nicméně nejspíš by mé chování bylo znovu označeno za hulvátské, a uznávám, že jsem si tuto poznámku mohl a měl odpustit. Což ovšem nic nemění na tom, že mě to skutečně zaráží. Buď to totiž píšeš záměrně, pak se nemůžeš divit reakcím, a nebo máš opravdu s komunikací nějaký problém...
Jsem pro promazani off topic prispevku, protoze ani po nekolika prosbach nedoslo k presunu bud do PM nebo do diskuzniho vlakna o nicem, protoze to o nicem opravdu je.
@USER47 (06.02.2014 23:45): možná ČNB není super banka, která dokáže rozhejbat Euro jak se ji zlíbí, to je překvápko co? a možná jsou i jiné nástroje jak oslabit kurz koruny vůči Euru aniž by se museli tisknout peníze, to je ale překvápko č. 2, vlastně ne, říkal si že píčovina...
Možná tím, že ČNB kupodivu není jediná centrální banka a ani subjekt kšeftující s měnou na světě. To je ale překvápko.
@USER47 (06.02.2014 23:41): zvláštní některé měny jdou vůči koruně směrem dolů :((
http://www.mesec.cz/kurzy/

Já se s tebou na to téma nebudu bavit, jsi jak gramofonová deska. Jediný co jsme zjistili, že se omluvit neumíš. I když jsem ti naprosto dokázal že jsi lhal. Já ti celou dobu tvrdím, což ty asi stále nechápeš že tohle se tu děje dlouhodobě a přesto jsem si nevšiml že by kurz ostatních měn šel o 5 kč nahoru jak je to v případě Eura. Počkej až půjde prvotní šok do hajlzu, za tři měsice si porovnáme kurzy a uvidíš.
Takže euro posílilo proti koruně, koruna zůstala stejná vůči ostatním měnám a euro taky zůstalo stejný vůči dalším měnám? Nějak ti to matematicky nevychází.
@USER47 (06.02.2014 23:27): Nikde jsem netvrdil, že Euro posilnilo vůči všemu, posilnilo jen vůči Koruně(až bude koruna měna půl evropy pak možná :D),právě díky tomu co ČNB udělala, co udělala to už jsem popisoval(ty jsi to nazval píčovinou) a tak to prostě je. Dolar půjde zase dolů uvidíš, do normálu na 20 19(což dneska klesl o 0,71 % na 20,3 XD) jinak platí co jsem řekl dolar má hodně blízko Euru a proto prvotní "šok" je téměř stejnej, a že by šli všechny měny raketově nahoru jsem nikde nezaznamenal.

Tvoje nepochopení spočívá v tom, že nepobíráš, jakej vliv ta intervence měla na sílu obou měn. Ty tvrdíš, že posilnilo euro (vůči všemu) a koruna zůstala stejná (vůči všemu kromě eura), což je už z logiky věci naprosto donebevolající zhovadilost.
@USER47 (06.02.2014 23:00): já vím co je to devalvace, záměrně jsem se ale zdráhal ten termín použít. Protože to bylo vůči jedné měně a ne plošně a každej si pod tím obecně představuje tisknutí peněz(stejně jako ty, viz tvůj příspěvek) a toho jsem se chtěl vyvarovat, páč jsem mluvil o dost specifickém nástroji.

@LIUWIL (06.02.2014 23:07): No to není, ale uvidíš že se to stabilizuje z dlouhodobé hlediska ČNB vybičovala kurz o 3 nahou u Eura, přičemž dolar se drží furt mezi 19-21 víceméně. Podívej se na vývoj Eura a Dolaru z dlouhodobé perspektivi ke koruně a uvidíš že každý zásah znamenal zvýšení, ale pak šel dolar zase do normálu(velkou roli hraje psychika devizových trhů). Dolar je na tohle citlivej, protože obecně je hodně vázanej na Euro a kurzy jsou víceméně propojené. Když se podíváš na jiné měny, tak těch se to skoro nedotklo a některých vůbec. Já se na to hold dívám dlouhodobější perspektivy a ne aktuálního kurzu.
Mount: "...To by bylo v případě devalvace měny, k čemuž státy sahají až v extrémních případech. Zvýšení kurz Eura vůči koruně(dolar zůstal stejný ;-)..."

Skutečnost: ČNB devalvovala měnu prostředníctvím devizový intervence a změnila tak kurz koruny k ostatním měnám, včetně eura i dolaru.

Mount: "...delvace je možnost, ale tu nelze tak jednoduše kontrolovat, lepší je zasáhnout do devizových trhů a rezerv. Což právě že ČNB udělala....kurva tohle jsou základní pojmy"

Skutečnost: Opět absolutní nepochopení základního pojmu "devalvace".

Mount: "...jo aha a proto šlo nahoru jen Euro a dolar zůstal v normálu, jako ostatní kurzy..."

Skutečnost: Ne, nezůstal.

Kdyby ses trochu zamyslel, tak by ti mohl dojít i důvod, proč se asi nákup x miliard eur za koruny podepsal na síle koruny jinak než na síle eura.
Malá rekapitulace

"Mount"
Zvýšení kurz Eura vůči koruně(dolar zůstal stejný ;-) ) Národní banka docílila tím, že aktivně vstoupila na devizový trh a začala ve velkým skupovat Eura.

User: to co tu tvrdí mount je děsná píčovina, pokud jsem to správně pochopil.

ČNB: "„Na devizovém trhu bude ČNB intervenovat na oslabení kurzu koruny tak, aby udržovala kurz koruny vůči euru poblíž hladiny 27 CZK/EUR.“ V souladu s tímto rozhodnutím bankovní rady intervenovala ČNB na devizovém trhu a PRODÁVÁNÍM KORUN a NÁKUPY DEVIZ velmi rychle OSLABILA kurz koruny na úrovně poblíž 27 korun za euro. "

Tak ti nevím Usere :DDD
5 letý vývoj kurzu koruna dolar/Euro banka zasahuje do kurzu Eura od roku 2002 Jinak ČNB do kurzu Eura ke koruně zasáhla už několikrát 2002,2010,2012 tady vývoj, můžeme vidět, že dolar se drží kolem 20-22 kč dlouhodobě, zajímavý údaj je pak vývoj eura.
Hej hej :D beránci nestacilo rict, ze jak oslabili korunu, ze z klasickych 1 dollarku bylo cca do 20 korun a ted je to pres 21 ? :P

To bylo uplne nejvic lajcky vyreseno vysvetleno jelikoz nakuouju a porad nakupuju hry :D tak paypal mi hezky ukazuje tu zmenu tech men :)
Nevím, jestli jsi fakt tak dementní, nebo to jen děláš. Já samozřejmě vím, jakým mechanismem probíhá devizová intervence...reálnej efekt je ovšem pouze v oslabení koruny, s kurzem eura vůči ostatním měnám to neudělalo v podstatě nic.

Na úplně stejný stránce se mimo jiné dočteš:

"Ovlivní intervence kurz CZK k jiným měnám, než je euro (např. vůči USD)?

Ano, oslabení kurzu koruny vůči euru se promítne i do vývoje kurzu koruny vůči jiným měnám. Skutečnost, že obchody ČNB budou probíhat převážně s eury, neznamená, že budou mít vliv pouze na kurz CZK/EUR, záleží však také na samotném vývoji kurzů ostatních měn vůči euru."
@USER47 (06.02.2014 22:26): pár kurzů by ti neuškodilo a možná popros někoho ať napíše článek na wiki.

a ještě pro tebe bombónek: zdroj ČNB: "Co kurzový závazek ČNB znamená pro další vývoj kurzu koruny?

Jinými slovy tím říkáme, že kurz bude v následujícím období poblíž 27 korun za euro nebo i slabší. Případné odchylky na slabší úrovně kurzu, než je 27 korun za euro, budou určovány NABÍDKOU a POPTÁVKOU na mezibankovním DEVIZOVÉM trhu."

v obou kontextu mých citací bych tě opět rád odkázal na to co jsem napsal @Mount (06.02.2014 20:03):

@Mount (06.02.2014 20:03):
@USER47 (06.02.2014 22:21): zdroj: ČNB

Jaký je náš kurzový závazek?

Kurz koruny se nestal novým cílem měnové politiky, ale pouze jejím nástrojem používaným v tuto chvíli místo úrokových sazeb k plnění inflačního cíle. Jak uvádí zpráva ČNB pro média ze 7. 11. 2013: „Na devizovém trhu bude ČNB intervenovat na oslabení kurzu koruny tak, aby udržovala kurz koruny vůči euru poblíž hladiny 27 CZK/EUR.“ V souladu s tímto rozhodnutím bankovní rady intervenovala ČNB na devizovém trhu a PRODÁVÁNÍM KORUN a NÁKUPY DEVIZ velmi rychle OSLABILA kurz koruny na úrovně poblíž 27 korun za euro.

Ale chápu, že jsi mimo, tohle na wiki nenajdeš.
Jen pro tvou informaci, devalvace znamená oslabení měny, což je přesně to, co ČNB udělala. Toliko k těm "základním pojmům".

Tvoje představa, že ČNB svou intervencí jenom nějak strašně posilnila euro a kurz koruny k ostatním měnám se nezměnil, je tak absurdní, že fakt netuším, co na to říct.
@Richmond (06.02.2014 20:34): bože můj...tady je to jak mluvit do do dubu, internovala jenom vůči euru, jestli se vám to nelibí přečtete si třeba hospodářské noviny.

@Jab (06.02.2014 20:57): delvace je možnost, ale tu nelze tak jednoduše kontrolovat, lepší je zasáhnout do devizových trhů a rezerv. Což právě že ČNB udělala. Jestli někdo víte jak fungují kurzy rozhodně to pro vás není překvapením. Taky nejsem ekonom, ale kurva tohle jsou základní pojmy :D

@USER47 (06.02.2014 21:01): vole a ty kurzy se myslíš, že se vytváří jak? že tam stojí strejda a háže kostkou? tak třeba dneska korunu za sto, zítra za dvacet? Píčovina je to co tvrdíš ty. Ty kuzry totiž defininuje mimo jiné vztah obou měn, jestliže by Německo začalo ve velkém nakupovat koruny a své devizové rezervy za to měnit, co by to způsobilo??? Ano výborně posílení koruny, gratulace! Jinak jak my chceš vysvětlit, že ostatní kurzy měn jsou v normálu?
@Walome (06.02.2014 20:04): No... Co vím, tak barevná sytost půjde mírně do stylu žižkovské trilogie, takže takový ten nádech starého barevného filmu. Ale zase to není až tak moc zdůrazněné. Což mi sedí. A je to teda na můj vkus dost desaturované, kde tam prosímtě vidíš nějakou pořádnou zelenou třeba?=)

A stejně... Svícení a podobné věci se může do vydání hodně změnit. To je ta poslední věc, která se dá upravit.
Jab: Tisknout už právě moc nemůžou:). Ono obecně to tisknutí je spíš virtuální, CB "tiskne" tím, že sníží mezibankovní úrokovou míru, ta multiplikace pak probíhá na úrovni komerčních bank.

Problém je, že naše CB cíluje inflaci a pokud chtěli dosáhnout svýho inflačního cíle, tak už jim na to manipulace úrokovejch měr nestačily, museli by jít do mínusu. To není nijak vzácný, spousta ostatních zahraničních bank musela přejít na alternativní prostředky. FED provádí kvantitativní uvolňování, ČNB sáhla na devizový trhy.

Jinak samozřejmě to co tu tvrdí mount je děsná píčovina, pokud jsem to správně pochopil.
Hele já nejsem ekonom, ale jako že by ČNB koupila dost eur na to, aby bylo euro dražš... To je jako fakt? Já bych bral za daleko logičtější (a citelně levnější), kdyby prostě natiskly více korun. Logicky by tím naše měna oslabila.
@LIUWIL (06.02.2014 19:56): Tak to není vůbec pravda, zjisti si jak fungují Devizové trhy. To by bylo v případě devalvace měny, k čemuž státy sahají až v extrémních případech. Zvýšení kurz Eura vůči koruně(dolar zůstal stejný ;-) ) Národní banka docílila tím, že aktivně vstoupila na devizový trh a začala ve velkým skupovat Eura.