Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Zdravím, hledám radu. Sháním nějakou stategickou hru, která by se odehrávala v období Napoleónských válek, dala se hrát po Multiplayeru a vizuálně nebyla nepřehledná a nudná, jako podobné strategické hry typu "Total War" ...

Jde mi hlavně o to, aby hra nabízela dostatečně stategické vyžití (jako ve filmu z té doby. Vojáci nastoupení v řadě proti sobě, dělostřelectvo, jízda, možnost obklíčení)

Zkoušel jsem hrát Cossack 2, ale to je příliš primitivní a hloupé a pak Rise of Nation, ale tu hru už mám dohranou snad tisíckrát ...

Nějaké tipy? Total War, ani jemu podobné klony fakt ne ...
Ah, what the hell. Tak jsem upnul pledge na ten earl 65 level. Když už mám Collectorku Zaklínače, a chystám se i na trojku, tak tohle musím mít taky.
@Bodkin (13.02.2014 21:42): Dočkáme sa teda aj toho, že hlavný hrdina namiesto bude namiesto šperhákov vyrážať dvere svojim inštrumentom s vytetovanou runou sily? To bych na KS prihodil aj pár grešlí navyše! ^^
@Bodkin (13.02.2014 20:39): počkat, já měl za to že jsi concept artist, tak mě napadlo jestli náhodou nejsi ten jak v combat videu vedle viktora kreslil něco na wacom tabletu :)

Tak ukecej dana abyste udělali quest writing update, to by lidi taky dost zajímalo.
Tak za poslední dny se dost zvýšila rychlost přihazování. Takhle bych se nedivil, kdyby to přišlo i na tu osmistovku.
http://youtu.be/kA8rTyIO0xE

Ten chlapík, co se sekne na konci do prstu, bude pak 2 týdny rybařit, nebo další den nastoupí zase sekat špalky?=D To AI je v tomhle vesměs neomezené, tak jsem zvědav, do jaké míry bude detailní=)
@Walome (13.02.2014 15:33): Nevím jestli věrnostní program, ale už delší dobu se ví o plánované implementaci obdoby Family Sharing která původně měla být na Xboxu (v tuto chvíli je to tuším v beta fázi)

Osobně bych asi byl radši, kdyby se vyprdlo na všechny akce, bundly, výprodeje a nevím co ještě a globálně se snížila cena digitální distribuce. Protože takhle jen málokdo kupuje hry hned po vydání, jelikož logicky "časem to půjde do slevy".
Ale digitální distribuce je pořád ještě v plenkách, spousta lidí ještě nemá dost dobrý internet na to, aby pro digitální distribuce byla zajímavá a vydavatelé a distributoři neustále objevují nová fakta o herním trhu (třeba nedávno Valve že v Rusku se přece jenom dá dělat pořádný byznys prodejem her).
@Garret (13.02.2014 12:17): Když už je řeč o Steamu, nová funkce tagů je zatím docela prdel. Podívejte se třeba na tagy pro COD (přímo skrz aplikaci Steamu).

A vydavatelé s tím nemůžou nic dělat, protože Valve už řekli že:

Tags can be a good indicator of when there is a mismatch between how you perceive your game, and how your game is perceived by customers. Often this is simply because there is some piece of information regarding the game that customers feel is missing from the store page.

(volný překlad: Tagy jsou dobrým ukazatelem toho, že je rozdíl mezi tím jak hru vnímáte vy a jak ji vnímají zákazníci. Často je to proto, že zákazníkovi přijde že nějaká informace chybí na stránkách obchodu.)
zdá se mi to, nebo na Steamu zmizely náhledy na achievementy u nevlastněných her?
Na humblebumble je Civilizace III za 1 dolar, za 10 dolarů pak komplet III,IV + V
a za 15 $ i s datadikem v pětce.
Ono to podle popisu vypadá dobře, ale v reálu to nemusí zas tak fungovat. Ve spoustě her můžou postavy dostat strach, při nízkých životech je chytne berserk a podobně. No a místo toho, aby to působilo nějak atmosfericky nebo promakaně, člověk si spíš řekne "ale ne, už zase" a loaduje.

Bylo by samozřejmě super, kdyby to bylo do hry nějak pěkně zapasované a lišilo by se to od ostatních, ale bojím se, že to bude prostě jenom pár dalších statistik navíc, o které se hráč musí starat.
@Bodkin (12.02.2014 15:37): jako třeba? deprese =- 5 charisma?
šílenství= + útok?

Myslíš něco takového? Já bych to spíš rád viděl promakané i v rámci děje, odpovědi, možnosti questů atd.
@Maximus (12.02.2014 14:43): A dyť to už tady bylo tolikrát (The Thing, Fahrenheit...) a nikdy psychické z hroucení nemělo na nic fatálního dopad (nebo to naopak způsobilo game over). Jako zní to dobře, ale nevěřil bych tomu.
@Fg (12.02.2014 11:51): Protože seš levej :)

Mně 2-3 hoďky stačej, nejsem naivní natolik, abych čekal víc. Ale i tak mě nikdo neuvidí, pořádně jsem si nezahrál týdny, kua.