Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

StarCraftII_CZ_1.17 potrebuju ty soubory, co jsou v nem.. Nemuzu to nainstalovat pac porad mele, ze nemam schodnou verze to je jasne, ze nemam, kdyz mam 2,1 ....

Proto potrebuju, kdo by mohl to nahrat na ulozto,cz ci nekam.Ja si to stahnu a chci neco zkusit.
Btw zkousel tu nekdo betu Wildstar? Respketive zkousel to nekdo a libilo se mu to? Bo me to prislo jako domrvene nudne sterilni wowko. Bojovy system ma potencial, ale tech par hodin spis nazorne predvedlo jak ho zabit. Ale docela si rikam ze TESO by mohlo stat za pokus.
Vsade je ako velka novinka, ze Dean Hall ide prec z Bohemky. Ehm, o tomto pisal uz asi pred mesiacom, ze este nejaky cas ostane v Bohemke ako dozor nad DayZ a potom si zalozi vlastne studio a chce spravit nove projekty.

Ja tie herne weby nechapem, bud su prispate alebo pisu ako nejaka bulvarna kokotina
@valcik (24.02.2014 11:52): Tak tady není s čím nesouhlasit. Zvukovky sahají jen po entry-level audiofilské zařízení a odpovídají tomu i cenově. Dedikovaný DAC ale obvykle bude lepší. Tuším že i když se pohybuješ ve více herních cenách, FiiO E17 (a potažmo i podstatně levnější ale kvalitou rovnocenny E7) bude pořád zvukově lepší než Xonar Essence nebo Xifi HD. Samozřejmě to jsou sluchátkové zesilovače. Na repráky to chce něco jiného.
@LIUWIL (24.02.2014 11:49): .. presne! Na získanie kvalitného digitálneho signálu netreba superdrahú zvukovku, ak máš externý DAC. A ani tá najkvalitnejšia zvuková karta nedokáže poskytnúť takú kvalitu D/A prevodu a predzosilnenia, ako najlacnejší externý DAC z cenovej kategórie 300-500€. Ale to už je naozaj technika pre fajnšmekrov, ktorí ju kupujú kvôli posluchu hudby. Využívať takéto systémy iba na zvuk z počítačovej hry je kacírstvo! :)
@valcik (24.02.2014 11:39): Ale já se taky nebavím o levných zvukových kartách. Pokud mám drahou zvukovku, nebudu si k ní kupovat DAC abych z ní vedl zvuk přes optiku. Na to stačí zvukovka za 700 Kč.
@LIUWIL (24.02.2014 11:34): Ty ale píšeš stále iba o analógovom výstupe zo zvukovky, cez ktorý už lezie analógový signál z interného DAC čipu zvukovej karty - a práve ten stojí za starú Jarmilu. Do externého DAC treba priviesť digitálny signál cez optický výstup zvukovej karty a robí sa to práve preto, aby si obišiel nekvalitný DAC čip s analógovým predzosilovačom na karte. ^^
@Jack_Dark (24.02.2014 11:19): Nějaký Geniusácký šmudly za dvojku. Ale zatím paráda, mám malej herní pokoj a ladí mi to s interiérem. Ale nečekám od toho zázraky, ačkoli klepu na dřevo jak hezky to zní.

Jinak ale slyšel jsem mnohem lepší zvuk, ale dokud to nemáš zažitý, tak ani nevíš o co přicházíš :)
@Jack_Dark (24.02.2014 09:32): Stereo sluchátka jsou lepší jak po stránce kvality zvuku, tak po stránce možností prostorového zvuku (Dolby Headphone).
Samozřejmě pokud někomu nevyhovují sluchátka, pak o tom žádná. Prostě musí na reprácích. Já to mám přesně obráceně - nemám rád poslech z reproduktorů.

@valcik (24.02.2014 10:15): To na co linkuješ je úplně mimo cenovou kategorii a taky využitelnost běžných hi-fi uživatelů. Už i FiiO E17 jako sluchátkový zesilovač je pro drtivou většinu hráčů víc než využijí.
A pokud máš zvukovku, nepotřebuješ DAC a obráceně. DAC se používá právě proto abys nemusel používat zvukový výstup PC, což by tak trochu poráželo účel té zvukovky.
Jo, moje poděděné repro Tesly s originálním, už 40 let starým zesilovačem taky občas praskají. Měl bych se začít poohlížet po nějakých pořádných třípásmech. 2.1, 5.1, 7.1 už nikdy.
Heh, já vyrůstal na PC speakeru, takže cokoliv s repráčkama je pro mé ubohé uši mana nebeská.

A pár zánětů středního ucha taky pomohlo :D
@LIUWIL (24.02.2014 01:33): Ak chceš dostať kvalitný zvuk z PC, drahá zvukovka nestačí. Bez poriadneho DA prevodníka sú drahé repráky aj slúchadlá k ničomu, potrebuješ najprv niečo takéto: http://www.whathifi.com/review/dac-8

edit:
A pre audiofila je tu švajčiarska Nagra, ktorá vyrába zvukovú techniku používanú aj v českých a slovenských profesionálnych televíznych štúdiách. Ale DA prevodník za 15.000€ si v našich končinách kupuje asi len málokto. :D
http://www.whathifi.com/news/nagra-launches-new-high-end-hd-dac
@Clorky (24.02.2014 01:15): Audiofilie je názorná ukázka toho, že hranice mezi hezkým koníčkem a vážným problémem je velice tenká :)
Naštěstí audiofil nejsem, ale mám rád nějaký ten dobrý zvuk.
Jakmile si člověk zvykne na nějaký standard toho zvuku, těžko půjde dolů. Jednou jsem měl dva týdny náhradní sluchátka za 500kč když ty hlavní byly na opravě a vůbec jsem s tím nemohl hrát. Prostě jsem si tu hru vůbec neužíval.

Ono nejde ani tak o to mít nejlepší všechno, ale když třeba vidím lidi co si kupují karty za 10 tisíc a hrají jen na integrované zvukovce a mají repráky od Logitechu za několik stovek a sluchátka za 120kč z Tesca na noční hraní, je mi z toho upřímně smutno.
@LIUWIL (24.02.2014 00:12): Máš pravdu, těch problémů ohledně SLI/CF je opravdu hodně, ale na druhou stranu pořád stojí za to, když si vezmeš těch 144 stabilních FPS se čtyřmi R9 290X na 144Hz monitoru...
O zvuku si myslím svoje. Bez zvuku je cokoli nehratelné, je to fakt megadůležitá součást...
Jelikož nemám prachy, tak jedu na integr. zvukovce a Samsonech SR850... spokojen jsem. Nejsem audiofil, ale tohle mi stačí a zatím vyhovuje. Podle recenzí tyto sluchátka hrají stejně kvalitně, jako běžné v ceně okolo 150 eur.
@Clorky (23.02.2014 23:28): Popravdě cokoliv co má více jak dvě grafiky je jako herní stroj celkem nevhodné. Teprve teď se začala pořádně implementovat podpora. Je spousta jiných možností jak zlepšit herní zážitek. Například strašně moc hráčů opomíjí zvuk, přitom je to nesmírně důležitý faktor pro pohlcující zážitek.

Co se více monitorů týče - budoucnost v tomto směru vidím ve 21:9 OLED panelech, které budou zakřivené stejně jako v kině. To je něco na co se neskutečně těším, ale ještě hezkých pár let si počkám než začnou dělat opravdu slušné OLED monitory.
muzu mit dotaz? Ktery z tech novejsich NHL pro PC je nejlepsi? Mam doma 2001 a chci zkusit nejaky novejsi :)
Já tam měl vždy jen Ubersampling ON/OFF :D.
To je jedno, stejně je to šílenost. V podstatě to při ubersampling 2 renderuje hru na 7680x4320 (4x 1920x1080), tedy jinými slovy downsampling jako kráva. 4xSSAA. Kromě nechutného ostření vyhlazuje hrany vůbec nejúčinněji.
Ubersampling 1 = 1xSSAA, proto je asi ten výsledek pochopitelný... jinak nevím teda.

S názorem více monitorů se ztotožňuji. Nejraději bych, kdybych měl prachy, si pořídil jeden 144/244Hz monitor a 4 grafiky do CF/SLI, tedy mašinu za nějakých 150-200k. :D
@Clorky (23.02.2014 23:12): S ubersamplingem 1 je to 60FPS, s ubersamplingem 2 je to kolem 40FPS ale někde klesá až na 20. To jsou údaje s FullHD. Když dám 2560x1440 tak jede ubersampling 1 na 40FPS. Ubersampling 2 na cca 12FPS.
@LIUWIL (23.02.2014 22:10): No asi mám podivně silnou sestavu... Skyrim mi totiž bez ENB na FullHD se 110 módy běží na 50+ FPS a venku, s ENB bez DoF 35-40 FPS, což je pro mě absolutně hratelné. A víc ze Skyrimu nedostanu. Teda nepočítám dohled do nekonečna, který by se tweaky dal vytáhnout na absurdní čísla, ale to s FPS klesá i stabilita.

Witcher 2 s ubersamplingem 60FPS, jen když je kolem hodně trávy tak 55 (a to jen kvůli módu, který ruší vykreslování trávy na dohled, takže nemám to otravné pop-up vykreslování).

Tak chci právě něco s pořádnou tessalation. Jak Skyrim tak Witcher 2 ji nemají (jestli se nepletu). Unigine Valley s ultra tesslatation byl celkem sekaný, průměr kolem 25 FPS.

@Clorky (23.02.2014 22:19): Hraní na více monitorech mi přijde divné. Vadily by mi ty mezery mezi obrazovkami. Když už bych měl ty prachy, tak bych si koupil 4K dataprojektor za 2 a půl milionu a užíval si supe rozlišení v křesle=P
@Walome (23.02.2014 21:48): Zaklínače 2 má problém rozjet i 7950/7970, popř. r9 280X s tím slavným Ubersamplingem nad 40 FPS.
Jinak je to víceméně nenáročná hra, stačí slabší mainstreamová karta a dáš si to slušně.

Crysis 1 už dneska na plné kule rozjede každá grafika nad 4k, jen nesmíš fidlit s cfg nebo stahovat nějaké ty ENB módy. To je potom zase práce tak pro r9 290X.
Strašně se tyhle módovatelné hry liší, tudíž bych jako plnohodnotný benchmark volil raději Valley nebo Heaven (Unigine). Tam se dá dost objektivně porovnávat i na netu a je toho víc.
Jinak, jak píše LIUWIL, na test stability grafiky je třeba hrát... Tam benche, ani třeba magorskej FurMark, díky kterému GK bere o 100W více, než při běžném hraní, nepomůže.

Nastavení hry a módy do ní si každý určí sám, a tak potom taky vypadá celková náročnost té hry, takže se nedá úplně objektivně určit, co je náročnější. Já bych ti klidně řekl, že s určitými tweaky bude problém Crysis 1 rozjet i na 4x r9 290X(4x 780Ti). Ale to by musel být člověk fakt magor.
Crysis 3 Single Player / 4-Way Titan SLI 120 Hz 2D Lightboost Perfect Motion Clarity 3x1 Portrait
Ups.

Nakonec samozřejmě taky záleží na rozlišení.
@Say (23.02.2014 21:44): To jsem nějak ze zdejší diskuse odtušil :)
Říkal jsem to proto, že Skyrim s mody je v dnešní době něco, kvůli čemu má cenu mít SLI. Je fakt málo her, co se tomu vyrovná.

Jinak pořádně sestavu provětrat je důležité. Když člověk postaví herní sestavu, jediný správný způsob jak ji otestovat je hrát a hrát a hrát. Protože vím o spoustě lidí co spustili všechny možné benchmarky, stress-testy i torture-testy a všechno v pohodě po 24 hodinách, ale po pěti hodinách hraní jim to kleklo.
@Say (23.02.2014 20:52): Máloco provětrá HW tak jako Skyrim plný modů.
Válečné FPS jsou bohužel povětšinou CoD clony a ty které za to stojí myslím si nejsou moc HW náročné.
@mazar1234 (23.02.2014 20:56): Tak to nesouhlasím...Last Light na starodávné gtx560Ti běželo na nastavení high ve fullHD kolem 60fps, samozřejmě s vypnutou teselací a SSAA, ale i tak vypadalo a hrálo se skvěle. Spíš je problém když si někdo zapne vše na max a neřeší co, a pak se diví. Některé ty features jsou tam spíš do budoucna, hlavně ten supersampling.

Ale jinak že je to na otestování PC skvělá hra, to souhlasím. Spolu s Crysis 3 nejlépe vypadající hra dneška.
Chtěl bych pořádně provětrat finální HW... Tzn. hledám něco graficky náročného, relativně krátkého a zároveň aspoň trochu záživného. Crysis 2/3 raději už nebudu zkoušet... Metro mě celkem láká. Jiné tipy? Třeba nějakou válečnou epic FPS, ale samozřejmě single player a ne úplně stupidní.