Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Příjdu dýl na konzert toho tejpka... *otevírá se mi nůž za opaskem*
Takže když mi FC4 píše "nevypínejte konzolu", je to správně česky? :o a já se jim už dobrých 14 dní směju :(
@Crash (03.12.2014 21:55): Ano, říkají to špatně. Je to velmi stará chyba přímého opisu z angličtiny.
Anglicky console = česky konzola, nikoli konzole. V angličtině je to jediné slovo, jen u nás to zase čecháčci podělali.
@Matthew.J (03.12.2014 20:57): Bug není české slovo. Nelze určit, o jaký se jedná rod, natož pak jak se to skloňuje.

Podobně je to se slovem konzola. Jednou nějakého debila napadlo, že by mezi konzola v PC a konzola na stěně měl udělat nějaké rozlišení (přitom ta v PC je odvozená od té na stěně, zrovna tak jako třeba bridge, či cascade) a od té doby to drtivá většina internetu říká špatně.
@Say (03.12.2014 19:58): "Co je potřeba za matroš, aby hodit do svého video update tuhle slečnu?"

Mě jen z toho přišlo, že jsi poněkud zmatený proč tam byla. Jako že člověk musí použít nějaké drogy, aby nechal testerku hovořit o bugech v alfě, stejně jako v jiných updatech nechal hovořit jiné lidi o tom, na čem zrovna pracují.
@FildasCZ (02.12.2014 22:38): Popravdě jsem naposledy asi vnímal StarForce s tou její neprolomitelností, pak už byly furt jen samý online kontroly a pak jsem slýchával jen zběžně něco ohledně Assassinů, ale to už byly moc moderní hry :) Denuvo fakt ne :)
Neprolomitelná PC protipirátská ochrana Denuvo byla prolomena skupinou 3DM. Tak jsem čekal, že to potrvá déle :)
@Victor (30.11.2014 20:09): Jojo, na Prey jsem si také při hraní vzpomněl, ale ten byl setsakramentsky lepší, atmosférou i hratelností.
Největší dementovina bylo rozmístění checkpointů a munice s lékárnami. Začátek levelu byl vždy s plným zdravím, přesto se tam objevily 3 lékárny k ničemu, jelikož zpětně se k nim nešlo již dostat. Nebo byly už úplně na konci levelu, kde byly také na nic. Absolutní designerské selhání.

@ViRus (30.11.2014 20:06): Tady se střílí ošklivé potvory, to mi až tak nevadí, byť nějak extra mě to neuchvátilo. FPSka teď zase nechám u ledu, vyčkávám na MGS kolekci, do konce roku chci ještě minimálně MGS2 dohrát bez zabití, následně pak MGS3 i 4, Peace Walker nevím, zda jde projít bez zabití, ale mohl by.
Otázka pro konzolové hráče. Hráli jste někdo Resistance: Fall of Man? Nechápu všude ty vysoké hodnocení, totálně průměrná střílečka. Navíc nevím, zda jsem takové nemehlo, ale poslední mise pro mě byly jen o frustraci, nikoliv zábavě. Měl někdo stejný problém?
@Say (30.11.2014 11:11): Tak určitě, ale třeba když jsem dělal mapy do Cska tak jsem se vždy snažil aby na jednom místě nebyl moc velkej počet Wpolu aby to nemělo za následek nizší fps a tím pádem i špatnou hratelnost a nevyvážení mapy. Zatímco třeba ve vietcongu mi ten engine přišel vždy tak nějak neodladěnej a neplynulý.
Taky máte pocit u nějakých her že maj tak děsnej engine že máte pocit jako kdybi vám při hraní níčíli komponenty v počítači? :D