Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Osobni nazory jsou jako bradavky - vsichni je mame, ale casto je lepsi je na verejnosti neukazovat. V nekterych pripadech by to dokonce mela byt samozrejmost.
Zrovna tak pokud chce nekdo srovnavat kone s velbloudem, bylo by dobre o tech zviratech neco vedet.
Ja nechápem len jedno, prečo máte hysterické záchvaty z fóbii, ktoré by som čakal u dôchodcov, v diskusii všeobecne o hrách?

BMI majú obv v USA vyššie, tie obrázky, ktoré diskusiu otvorili sú prehnané. 7creature má pravdu, ženy také chudé kľudne byť môžu, poznám dosť žien, ktoré majú fakt veľmi málo tuku, ale samozrejme (väčšinou) nemajú veľké prsia. Neviem, na čo to treba viac riešiť...
Přiznávám, že podávám svoje názory občas trochu neotesaně (a občas se jen snažím pro radost poškádlit nějakýho hipíka no :-) ). H4nek má taky pravdu s tím modelingem. Zkrátka mě jen děsně štve to všudypřítomný lidský pokrytectví, ta přizdisráčkost a alibismus. Jak psal Walome, všichni pořád kecají o svobodě a demokracii, ale běda, jak máš odlišný názor (ve švédsku už pro jistotu tyhle názory zákazáli, no kidding). Paradoxně v diskuzích bývají bez výjimky nejvíc agresivní sluníčka a radikální fašisti/nacisti/komunisti, možná proto, že k sobě mají tak blízko.
Obezita je jen vrcholek ledovce. Často si lidi ani neuvědomují, jak neskutečně pokrytecky se chovají. Asi všichni berete transgender lidi jako normální lidi, co se prostě narodili s jiným pohlavím, že jo? takže je v pohodě, když se ženská cití jako chlap a stejně i naopak a je potřeba je přijmout, neodsuzovat je a v rámci mezím jim pomoct. Ale když najednou napůl němka napůl česka prohlásí, že se cítí jako černoška, tak si z ní všichni dělají prdel, negři jdou pomalu do ulic a div ji nezlynčujou (kdyby vás náhodou tahle kauza minula: http://zpravy.idnes.cz/rachel-dolezalova ... 94613_zahranicni_bse ). Funny right?
A tak je to všude, dneska je normální být pyšný na to, že jste anální pirát, ale na pedofily a zoofily atd. se koukáme stejně jako na radiátory před 30 lety...někde tohle řekněte a všichni najednou začnou tvrdit, že pedofilové jsou monstra znásilňující děti, co by měli být zavření v nějakejch ústavech a měli by se léčit (co mi to jen připomíná). Většina lidi totiž vůbec nějakou základní myšlenku rovnosti a svobody není schopna pochopit a akceptovat...
@Blackpooll (25.07.2015 19:35): Klasická reakce dnešních správňaků - tolerance plnou hubu, ale jakmile někdo podá odlišný názor, je hňup ;)

Conan to myslí dobře. Glorifikace obezity existuje, ale ne oficiálně, nedá se ozdrojovat - je to v lidech. Postni na fb holku s anorexií, tedy holku, která skutečně trpí nějakou nemocí. Nějaká tlustoprasnice tam napíše "to mám radši pár kilo navíc!!!" a hned dostane sto lajků. Takhle to funguje.

Podobné kampaně to samozřejmě jen umocňují. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že normální holka, co má sebevědomí, se nikdy nepotřebuje schovávat za nějaký standardy. To jen ty ošklivý frigidní feministky :(
Ten článek, nečetl jsem jej, jen zíral na obrázky) je slušná pitomost. Jednak je jasné, že de o fiktivní herní postavy, druhak i kdyby nějaký chorý mozek měl potřebu upravovat vzhled postav reálu, tak je si třeba uvědomit, že většina těch upravených postav by s takovou figurou nemohla dělat ve hře to, co ve hře dělají (při třetím pokusu o přeskočení protivníka by si zlámali hnáty nebo dostaly rovnou infarkt).

Což mě přivádí k myšlence docela trhlé hry, kde by právě tohle fungovalo - hrdinou by byla naprosto průměrná neakční postava trdla, která by byla soustavně stavěna před úkoly vyžadující herní hrdiny... A hráč by sledoval nekonečný koncert failů, neschopností a smrtí. Když reál, tak reál.
@PsychoGamerCz (25.07.2015 14:18): Mohli u toho trochu víc použít mozek. U většiny "problémových" (teď vynechávám samozřejmě čiré fantasy - jako je Lara Croft a její "ručičky hůlčičky") postav není ta nesrovnalost nedostatek tuku (ok, jasně, je tu vždycky Fedor, no) ale vcelku nepřekvapivě poprsí, které kolem 10% tělesného tuku zpravidla nebude ve velikosti F+. Tj. měli spíš ubírat než přidávat. Mluvím asi spíš o bojovkách, pravda (tj. oblast, kde - alespoň u těch ne "full retard" jako je třeba DoA - jde o sílu a fyzičku, což se projevuje na vzhledu). Obecně ale trend "ručičky jako hůlčičky" u postav z akčních her je děs (tedy, ručičky hůlčičky a míry 95-60-90).

Náhodný příklad jak by mohly (měly) akční postavy vypadat třeba Bryanna Fissori.
@Barbar Conan (25.07.2015 16:09): Sorry, ale některý názory jsou trochu mimo. Ta holka, co jsi postnul, má zřejmě Down syndrom. "Modeling" může dělat třeba pro lidi s podobným postižením. To by ses musel spíš ptát, k čemu je vlastně modeling jako celek?
Snažit se vyfabrikovat lepší (čistě po tělesné stránce) společnost asi nejni správná cesta. Pamatuju si akorát, že házení ze skály se praktikovalo ve Spartě, kde to zjevně souviselo s vojenskou výchovou. Lidi se musí naučit přijímat nedokonalost, kterou trpí každý z nás.
Glorifikace obezity? Trend jde spíš opačným směrem, resp. možná sis akorát všimnul některých reakcí na současnou situaci. Pokud někde dochází ke glorifikaci obezity, tak to jde taky mimo mně, ale ve velkým se to fakt neděje. Btw ty stránky jsou "Bulimia.com", tak tam se asi o glorifikaci snažit nebudou. V tom článku píšou, že by se měly ženy vyobrazovat realisticky. Taky se s tím úplně neztotožňuju, jak je to tam napsaný. Myslím, že nechť si tvůrci vytváří svět jaký chtějí, tedy klidně nerealistický, a poté se max. dají posuzovat jednotlivé jeho aspekty. Pokud budou inzerovat, že makají na realistické hře a potom tam bude hromada štíhlých lidí, tak asi něco nesedí (existují různé tělesné typy člověka: https://en.wikipedia.org/wiki/Somatotype_and_constitutional_psychology).
Problémem ale jsou spíše magazíny s hromadou štíhlých holek, jejichž fotky jsou potom photoshopem upravený. Na to se pak nabalují další věci a všechno to může vytvářet psychický nátlak, který samozřejmě muži hůře chápou. (Viz tenhle citát z knihy: https://en.wikipedia.org/wiki/The_Beauty_Myth#Summary). Je vytvářen nedosažitelný obraz. Většina holek používá makeup. Já to teda úplně dobře nepoznám, ale když někdo (holka) trpí třeba většími kožními obtížemi na obličeji, tak by se bez makeupu na veřejnosti asi cítila extrémně nekomfortně. Přitom je to jenom zastírací technika, nikoliv léčící. Neříkám, že mužům se to taky neděje, ale asi v dost mírnější podobě.
Jinak naštěstí se nelíbí všem to samý a pořád ještě přes globalizaci existuje špetka odlišných kultur.
@PsychoGamerCz (25.07.2015 16:40): Tomu moc nevěřím, spousta generací žen vyrostla na barbínkách a k anorexii to nevedlo. Spíš bych to viděl na chybu rodičů. Kluci chtějí taky všichni vypadat jako Arnold, He-man nebo Action man a ještě jsem neslyšel, že by kvůli tomu měl jakejkoliv kluk psychický problémy.
A pokud by to i byla pravda, tak pro mě za mě, ať se ty holky klidně ublijou k smrti, ale na hry ať mi laskavě špinavý feministiky nešahaj. Dneska maj všichni hroznou potřebu se na něco vymlouvat: obezita je nemoc, deprese je nemoc, anorexie je nemoc a muže za ni umělé vytvořený společenský konstrukt ideálu krásy, blablabla lol.
pravda, ale v tom šlo asi hlavně o tom, že holky chtějí být jako oni a skončí to anorexií, bulímií apod.
A zapomněl jsem ještě zmínit, že většina těch holek z článku vypadá uplně normálně (před editací), samozřejmě až na výjimky typu lara croft model '95. Normální mladý holky s většíma prsama co je jich plný koupaliště...aspoň v česku. Celý to svědčí jen o celospolečenský (ale táhne to amerika) degeneraci, až je mi z toho skoro smutno.
Nevim vo co těm ženskejm jde, nevšiml jsem si, že by si někdy nějakej chlap stěžoval, že hraje za namakanýho Nordlinga, orka, Batmana atd., naopak bych řekl, že si pak připadáme jako větší borci, i když je to jen hra :-D.
Některý ženský by zkrátka neměly vystrkovat hlavu z kuchyně... :-/
Zbytečná hysterie. Mně se líběj hubený i nehubený holky, sám jsem tlustej a je to jen o mojí lenosti - když jsem cvičil měsíc v kuse, tak jsem zhubnul 5kg, takže to jde, ale lenost nakonec zvítězila... jak píše Conan, glorifikace obezity, taky bych to tak nazval. Což je nebezpečnej trend, protože najednou to vypadá, že tloušťka a špeky jsou v pořádku.

No a další věc je, že ty upravené obrázky nevypadají ani trochu věrohodně viz roztáhlej pupík u holky z GTA 5.

Jo a další věc - feministky se vždy oháněj, že takovýhle hubený a prsatý holky neexistujou. Ale ony existujou. Není jich většina, ale třeba štíhlejch holek potkávám víc než tlustejch. Ale kdoví jak je to v ú es ej.
@PsychoGamerCz (25.07.2015 14:18): Říkám na to, že podle toho článku je průměrná američanka špekatá vyžraná velryba, což ale není zas tak nepravděpodobný...dnešní trend glorifikace obezity/sexuálních deviací/retardací atd. jde fakt mimo mě.
Viz např. tadyta americká (ofkors) "modelka" https://www.facebook.com/madelinesmodelling
Dřív v normální době byly takovýhle zrůdičky držený někde za plotem nebo je shodili ze skály už po narození (pokud to teda zrovna nebyl nějaký aristokrat zdegenerovaný "čistou linií").
@Memphis (30.06.2015 12:50): Tak jsem tam konečně přispěl, teda rádoby přispěl, první projekt na Kickstarteru. Těch 7 liber je více než rozumná cena i kdyby hra dopadla hůř a níž se snad jít nedalo. Bohužel to ale vypadá, že to nedopadne, ale tak minimálně takový průzkum trhu z toho bude.
Ono zřejmě stejně nejvíc záleží na tom marketingu, ať je hra jaká chce. Zvlášť když není hotová, tak je těžké přesvědčit ostatní, co se na tu stránku náhodou dostali. Takové zapadlé projekty většinou musí udělat nějakou kravinu, implementovat do hry nějaký prvek, aby zaujaly hned v prvních pár sekundách, i když v samotné hře to potom bude vlastně zbytečnost a minoritní blbůstka.
Ak ste o tom nepočuli, tak známy herný kritik Total Biscuit pred pár dňami vytvoril na Steame kurátorskú skupinu, ktorá monitoruje všetky hry, ktoré sú uzamknuté na 30 FPS, lebo on je frameratom posadnutý a hovorí, že teraz by každá hra mala ísť na 60 ale aj preto lebo tag 30 FPS je na Steame zakázaný, už ho sleduje vyše 60 000 ľudí a niektorých vývojárov to ale štve a sanžia sa túto skupinu blokovať.
Je to možné? Zrovna včera jsem se podivoval nad tím, proč někdo nezkusí zase FMV adventury, nebo hry vůbec, když ta technologie tak pokročila. A Steam na mě dnes vyplivne toto.. Nevypadá to špatně.