Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@S4TW (11.07.2024 14:49): Snažím se dohrávat, co to jen jde. Samozřejmě, pokud narážím na bugy bránící dohrání, skončím a označím jako dohraný (Platoon: The 1st Airborne Cavalry Division in Vietnam, Redneck Rampage...) U her, u kterých dělám / chci dělat překlad se prostě musím kousnout (Gibbous - A Cthulhu Adventure). :-D Pak jsou hry, u kterých se prostě kousnu a dohraju je, protože vím, že už je nikdy znovu hrát nebudu, ať už třeba kvůli obtížnosti, zastaralé hratelnosti apod... (Warcraft: Orcs & Humans, StarCraft). Nedohrané spíše nechávám hry příliš dlouhé vzhledem k příběhu a zábavnosti (Titan Quest s datadisky, Legend: Hand of God, Harbinger, Restricted Area...). K těm se pak průběžně vracím, když na nic nemám náladu.
Šmankote, aspoň ten Blood dohrajte, to je za mě absolutní klenot ;)

Jinak já už tak 10 let prakticky všechno dohrávám. Něco mám tedy roky rozehráno, ale pořád si myslím, že si to zas pustím a buď dohraju, nebo rozehraju znova až do konce. Cca 1-2 krát ročně si pustím nějakou hru jenom na zkoušku a pak jí třeba po 10 minutách nechám být, ale to pro mě není nedohrání, spíš je to něco jako demo a když nebaví, tak má smůlu ;) K tomu dohrávání mi dost pomohla Herní výzva, která to vyžaduje, ale asi se k tomu dostane člověk i s věkem ;)
@M.a.t.t. (11.07.2024 18:21): měl jsem za to, že dungeony jsou kategorie sama o sobě, a do RPG se nepočítají. :)

Zrovna tahle hra je hra na kterou bych nejraději zapomněl, že jsem ji kdy hrál. Od té doby mě úplně přešla chuť psát recenze kdekoliv. Život je příliš krátký na to věnovat se průměrným hrám ve svém žánru.
Zajímala by mě nějaká statistika nedohraných her, protože tu vidím mnoho průniků:)
Blood, Command & Conquer, Deadly Premonition, Dragons Dogma,  Hitman: Codename 47, Homeworld, Might and Magic VI: Mandate of Heaven, Morrowind, Oblivion.
A u takových  Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura  nebo Wasteland 2 jsem se musel hodně kousnout:) 
@S4TW (11.07.2024 14:49): dohrávám, ale občas se stane že hra prostě nebaví a nemám chuť se do ní nutit. Na Steamu jsem si vytvořil kategorii "retired" kam dávám tyhle nedohraný hry který nemám v plánu dohrávat, a mám tam teď 32 kousků. V jednom z nich jsem strávil 7 minut a bylo mi jasné že ne (Alekhine's Gun), ve většině mám 1-4 hodiny, nejvíc času jsem strávil ve Wasteland 2 (55 hodin, udělal jsem celou Arizonu, ale v LA jsem to zaříz velmi rychle, už jsem tou hrou byl strašně unavenej, dokoukáno na youtube), Deadly Premonition (12 hodin, ale už se to nedalo, gameplay byl tak příšernej že sebelepší atmosféra to nevytrhne), Dragon's Dogma (8 hodin, dva pokusy, pokaždý mě znudí ten vanilla svět, o ničem dialogy, respawn nepřátel).

Tenhle rok jsem dal do retired Scars Above po dvou hodinách (není to špatný, ale ani moc dobrý), a The Council (v podstatě podobnej dojem, není to špatný, ale nezaháčkovalo si mě to).
@S4TW (11.07.2024 14:49): Teď už dohrávám téměř vše, byť výjimky se najdou. Dřív to bylo naopak, v mládí jsem byl chronický nedohrávač, ale o tom níže. Poslední roky se snažím dohrát vše, i horší tituly, ale podobně jako Tul už vím, co by se mi mělo líbit. V současnosti mám problém dohrát z nějakých důvodů Divinity: Original Sin II (mám tam přes 30 hodin) a DOOM, tam jsem tuším někde ve druhé misi, ale nějak se mi nechtělo pokračovat. Přitom obě hry mě baví a měly by mě bavit. Tak snad i dohraji. Druhá výjimka je Retro Klub, kde ty hry zkouším často naslepo a dvakrát se stalo, že mi vůbec nesedly a nedohrál jsem je - Jet Set Radio a Wild Guns: Reloaded.

To dřív jsem toho vyzkoušel hodně a dohrál málo, někdy jsem hru přestal hrát zpětně i z nepochopitelných důvodů, =sehnal jsem jinou a nechtěl čekat s vyzkoušením a pak se k té první už trapně nevrátil. Dodnes v hlavě nosím malý seznam her, které jsem nedohrál a strašně mě to štve (možná by se hodil peprnější výraz :)), a tak nějak tuším, že už se k tomu nedostanu. Jmenovitě to jsou:
The Elder Scrolls III: Morrowind - mohl jsem být tak v 80% příběhu. Splněny nejspíš i všechny guildy. Vyšel Oblivion :D
The Elder Scrolls IV: Oblivion - jo, i ten tady je :) Hrál jsem moc, ale nebavil mě hlavní příběh, tak jsem ho moc nehrál a soustředil se na jiné questy. Ale teď jsem koupil ve slevě, tak snad jednou ho dojedu!!
Might and Magic VI: The Mandate of Heaven - má největší noční můra, skončil jsem po desítkách hodin v hrobce VARN, která mě trošku znechutila, ale prostě jsem se měl kousnout. Takový kousek od konce :(((
Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura - byl jsem tak ve 3/4 a hrozně se mi to líbilo. Tady už netuším proč jsem nedojel do konce, ale i tak mě to štve :)
Blood - tady jsem hrál dvakrát a pokaždé zabloudil v nějakém hotelu nebo co to bylo :)
Diablo - tady je to trošku záhada, pamatuji si, že jsem s jednou postavou skončil tak tři patra před Diablem. Ale někde mám vypálený na starém DVD save, kde jsem byl přímo na patře, kde je Diablo. Že bych nedohrál? Fakt záhada :))

To by měly být všechny. Tomu se snažím už vyhnout a striktně nehraji více jak pět her naráz. A myslím že se mi to i daří, tady na DH mám procentuální dohrání 71,3%, což jde. Vidím u sebe každoroční zlepšení v tomto :)
@S4TW (11.07.2024 14:49): Já si vybírám tak abych to dohrál, ale občas se mi stává, že se prostě netrefím do vkusu nebo nálady. Většinou už ale vím, co by mne mohlo bavit a co ne.

Ale zrovna teď jsem měl rozehranou hru Judgment, jelikož jsem nikdy nehrál Yakuza hry a lákal mne detektivní příběh, tak jsem si myslel, že je to něco pro mne a spletl jsem se. Ale snažil jsem se nevzdávat, cca 20 hodin jsem tam strávil, ale začalo mne to tak štvát a nudit, takže v tomto případě u mne je opravdu lepší zapnout něco jinýho jelikož v takovým rozpoložením jsem si byl jistej, že to fakt nedohraju.
@S4TW (11.07.2024 14:49): hry které rozehraji, tzn. které mě opravdu baví, se snažím dohrát, ačkoliv to nebývá občas snadné a obvykle hry dohrávám do půl roku, roku ale klidně i několik let poté! Není kam spěchat.

Aktuálně mám takto na neurčito (rád bych dohrál letos) Command & Conquer Remastered Collection odložený kde mi chybí dokončit 3 poslední mise za NOD (jsem v misi 11B/A). Dále musím rozehrát a dohrát kampaň za spojence v Command & Conquer: Red Alert.

Stejně to mám s pár let rozehraným The Witcher, který ale začnu po pauze výhledově úplně znovu, a TW1 tak bude mé první pokořené RPG vůbec! :)
@S4TW (11.07.2024 14:49): Já to mám rozdělené víceméně ještě před samotným hraním.

Mám hry, které vím, že dohraju a a jsem schopný se kvůli tomu i kousnout a investovat dodatečný čas navíc kvůli řešení technických problémů a pročítání manuálů. A potom mám hry, které chci jen víceméně zkusit a někdy se stane, že mě zaujmou tak, že je dohrávám. Většinou se jedná o hry zadarmo nebo koupené jen pro vlastnictví.
@S4TW (11.07.2024 14:49): Za tie roky som sa už naučil cca určiť, že čo ma baví a čo nie, takže sa viem sebe trafiť tak, aby som chcel dohrať. Samozrejme nastávajú situácie, že zrazu na nejakú hru nie je chuť alebo hru prestanem hrať, lebo na inú hru dostanem väčšiu chuť a potom niektoré hry hibernujú u mňa kľudne aj rok, dva.

Či sa pustím do niečoho nového alebo sa vrátim k rozohranému je u mňa čisto náladová iracionálna vec, či mám chuť na niečo o reflexoch alebo niečo, čo je ťahové, textové, či chcem niečo, čo je viac o príbehu alebo gameplayi, prípadne či chcem fantasy, scifi, niečo realistickejšie atď.. Väčšinou mávam paralelne rozohrané aspoň 3 hry rôznych žánrov na pc a 1-2 hry na Switch. Tak to mám aj teraz.

Schválne som sa pozrel teraz v rýchlosti na 18 hier, ktoré som dohral tento rok. V podstate som sa nudil len pri dvoch, pričom v obidvoch prípadoch šlo o nenáročné adventúrne hry, takže som ich hral napr. pri večeraní, ale i tak som bol zvedavý v jednom prípade ako to dopadne a v druhom, či sa to nezlepší (ach ten optimizmus) a ako to dopadne.
Pri ostatných hrách napriek repetívnosti alebo čiastočnému stereotypu či nedostatkom som to dohral, lebo väčšinu času som sa aj tak bavil. Samozrejme prevládali tie hry, kde som sa bavil celý čas. Len možno čiastočná pointa je v tom, že málokedy mám takú hru, že sa od nej viem odtrhnúť a kontinuálne viem hrať x hodín denne. Tento rok som vlastne takú, kde som sa nevedel odtrhnúť, hral len jednu - Final Fantasy VII Remake. Veľakrát aj keby som čas mal, tak si zahrám cca 2-3 hodiny a stačí mi hrania a ten ďalší deň možno ani nehrám.

Každopádne za posledné dva roky som odložil len jednu jedinú hru - DLC k Nioh - s tým, že to nebudem ani dohrávať, pretože hra vyžadovala extrémny grind levelov, aby som vedel vôbec pokračovať a to ma nelákalo, tak som si vystačil s dohraním pôvodnej hry. No a čo nemám dohrané, stále považujem za rozohrané s tým, že sa k tomu plánujem vrátiť, inak teda dohrávam 99% hier.

Inak z hodnotených hier na DH, mám dohraných 76,8% hier (690 hier).

Inak Quest for Glory II: Trial by Fire je z môjho pohľadu, hoci stále dobrý, jeden z tých slabších dielov série a má problém s dynamikou hry, ten úvod je extrémne pomalý, ale potom sa dá do toho zažrať. No a v trojke som mal pocit, že tam už sa neustále niečo deje a hra skončila skôr, než som sa stihol zastaviť. :)
@S4TW (11.07.2024 14:49): Tak to já, když už se do hry pustím, tak se jí většinou snažím dohrát až do konce (pokud to samozřejmě jde). Je ale pravdou, že v posledních letech jsem se pustil i do her, které jsem nedohrál. Vě většině případů už jsem do nich šel s tím rizikem, že je pravděpodobné, že se mi to nebude až tak líbit. A když jsem se dostal do situace, kdy frustrace začala převládat nad "bavením a užíváním si", tak jsem to zahodil jako nedohrané a šel jsem trávit čas radši s něčím jiným. To je případ třeba A Plague Tale: Innocence nebo Little Nightmares. Není to tedy případ, že bych to odložil na někdy později, ale už nemám v plánu se k nim nikdy vracet.
@S4TW (11.07.2024 14:49): Dohrávám. A většinou se i dost pečlivě rozhoduju, co zrovna rozehraju tak, abych na to měl fakt chuť a byla vysoká pravděpodobnost, že to úspěšně dohraju. Na druhou stranu, málokdy se mi stává, že mě něco fakt vyloženě nebaví.

Velký rest mám v podobě remasterovaného Homeworldu, který s přestávkami hraju už možná nějakých 7 let. Jsem někde v polovině dvojky. Ta hra má super atmosféru, skvělou BSG-like hudbu, chci ji jednoho dne dohrát, ale já ji prostě asi neumím moc hrát a spíš mě svou obtížností, nepřehledností v prostoru a ovládáním frustruje než baví. A kvůli tomu odkládám jiné strategie, které se mi v playlistu jen kupí.
Diskuzní otázka - jak to máte s dohráváním her? Chcete hru za každou cenu dohrát, ačkoliv ten wow efekt už třeba dávno odezněl? Raději si zahrajete něco nového/hru, která vás dříve bavila nebo se pokusíte dohrát rozehraný kousek, kde víte, že třeba skřípnete zubem?

Já osobně se snažím dohrávat, mám teda velký štěstí, že se mi moc nestává, že bych vůbec rozehrál něco, co mě nebaví, ale pár sušáků se mi za poslední léta povedlo nastřádat a fronta nedohraných her se pomalinku rozšiřuje. Každou z nich jsem nedohrál z různých důvodů, ale obecně se mi k nim strašně špatně vrací - Bloodborne (DLC obtížnost), Division 2 (přišel jsem o parťáka, se kterým jsem to hrál), Original War (opět obtížnost závěrečných misí), Hitman: Codename 47 (do toho jsem se nikdy pořádně nedostal, tam mě odrazuje opakování misí, kdy si všechno hrozně náročně předpřipravujete), Lands of Lore 2 (krkolomné ovládání, slabá grafika, nikdy mě to moc nevtáhlo), RollerCoaster Tycon (tady jde o kampaň, ale ta časová investice, kdy se povětšinu času nic neděje, to je tak pustit si to a pozadí jiné aktivity a takhle já nikdy nehraji), Post Void (prvotní nadšení rychle vyčpělo, vím, že je potřeba se hru pořádně naučit, aby člověk dohrál, ale opět, pořád dokola opakovat to samé...), Quest for Glory II: Trial by Fire (jak mě jednička bavila, tak jsem se asi vyčerpal, v podstatě jsem jen rozehrál a nestihl se zažrat do hry). To by mělo být všechno :D, pořád si myslím, že mám dobré procento dohraných her, které jsem rozehrál. Ročně dohraji tak 15-20 her a 1-2 hry, které odložím na jindy (a vlastně valnou většinu z nich už nedohraji). Vlastně u všech mě to štve, protože žádná z výše jmenovaných není špatná hra, ba naopak většina jsou skvělé hry, ale prostě to lákadlo rozehrání nového dobrodružství je mnohem silnější...

Nedohrané hry jsou vlastně taky důvod, proč se moc nevracím ke kouskům, které jsem již jednou dohrál a po letech bych na ně měl znovu chuť, přijde mi to zvláštním způsobem takové nefér k těm nedohraným :D.
Nakonec jsem vzal aspoň pro formu Divinity: Original Sin ... Ještě přemýšlím, že bych dokompletoval Pillars of Eternity DLCéčka, ale tam mě vždycky bolí dávat víc za DLC než za původní hru :D
@Fritol (10.07.2024 06:45): Keď začal na Steame letný výpredaj, prešiel som si zoznam hier vo wishliste, že ktoré sú v zľave a za koľko, potom som sa pozrel na to množstvo doteraz vôbec nenainštalovaných a nespustených hier v knižnici, Steam som zavrel a vrátil sa k predchádzajúcej činnosti. Takže zatiaľ nič. Zatiaľ. :)
@Fritol (10.07.2024 06:45): Docela jsem utrácel :)

Ještě před slevami Forza Horizon 4 (první dojmy úplně boží)
The Talos Principle II 
HROT 
Disco Elysium - The Final Cut    
Polda (sice nebylo ve slevě, ale ty 4€ mě nezruinují a rád je podpořím...a navíc můžu tisíc let po vydání konečně zahrát :D)
The Elder Scrolls IV: Oblivion Game of the Year Edition (nikdy jsem nedohrál hlavní příběh, třeba se někdy hecnu)
a pak dvě klasiky z nejvíc klasické série ever:
Hero of the Kingdom III 
Hero of the Kingdom: The Lost Tales 2  
@Fritol (10.07.2024 06:45): Čekal jsem, zda bude SMT Nocturne ve větší slevě, ale vlastně bych se k tomu ani nedostal. Takže nic, PS+ a 1000+ her na Steamu zcela stačí, zvláště když zase více hrají v emulátorech.
@BUMTARATA (10.07.2024 15:37): Průměrný majitel Xboxu si totiž koupí konzoli aby mohl hrát codko a nfl online a ten ultimate potřebuje tak či tak. Tipl bych si že ten základní konzolový gp platilo naprosté minimum lidí. Ale jo, je to dost nefér i vůči té troše lidí. To zdražování celkově mi nepřijde úplně šťastné. Aby na to nedoplatili.
Koukám, že MS si s konzolistama pořádně vytřel řiť. Chceš hrát hry Day 1 v GP? Nově si budeš muset jako nově příchozí pořídit Ultimate za dvacet babek, doteď stačilo jedenáct. GP pro PC zdražil o dva dolary na dvanáct. Osmidolarovej rozdíl za Day 1 hraní, lol.
@Fritol (10.07.2024 06:45): já kupoval jen komplet Terminator: Resistance. V košíku mám ještě Someday You'll Return což mi za 5,99€ připadá jako fajn cena, kterou ještě asi dám.

A stále mi vrtá hlavou ta Forza Horizon 4, ale teď se mi už nechce utrácet a asi ji koupím až při definitivním delistu. Tedy jestli nekecali a dají tomu alespoň stejnou slevu.
@Fritol (10.07.2024 06:45): Ja som toho teda nakúpil. Najmä keď človek dostane veľký kredit ako darček k blížiacim sa narodeninám. :D

Ale vzal som si nasledovné:

Nightingale (Early access)
The Gap
1000XResist
Oddworld Soulstrom
F.E.A.R. balíček
Batman Arkham trilogy balíček
Telltale: The Expanse
The Lullaby of Life
Hellblade: Senua's Sacrifice 
Dead Island

To je myslím všetko
@Fritol (10.07.2024 06:45): crime boss za 12 eur na gmg a dva humbly, takže vlastně asi nic. Hry co mám ve wishlistu tak tam jsou spíš abych na ně nezapomněl, s tím že si je "kdyžtak někdy" zahraju když vyjdou v bundlu/epicu/gamepassu, než že bych si je chtěl kupovat samostatně.
@Ross (10.07.2024 08:42): Farthest Frontier vypadá supr, snad to vyjde z early accessu někdy.

Já koupil jen dvě hry a to ještě dost random, neb jsem ani jednu neznal. Space Tail: Every Journey Leads Home, což vypadá na moc pěknou příběhovou plošinovku. A Froggo's Adventure: Verdant Venture, což by měla být krátká jednohubka inspirovaná původními Kirby hrami.

Na větší nákupy to nevidím. Je tam pár solidních slev, ale vesměs na hry, které už vlastním nebo bych je stejně v dohlédne době nehrál.

Ještě mám teda v košíku Timeloop: Sink Again Beach, co tady @Tulareanus: postoval. To asi vemu, je to navíc ukrajinské, tak o důvod víc.
@Mirus (10.07.2024 07:54): přesně z tohoto důvodu jsem zatím nic nekoupil. Mám v knihovně (jen na Steamu 1100 her), čili už to u mě fakt postrádá smysl něco kupovat :)... Akorát do herní výzvy by se mi hodil Far Cry Primal (mám ho sice na Ubi), nicméně je to snad nejdražší FC (kromě 6), čili se mi za něj ty prachy dávat nechce...
Mám toho v košíku za 2k a 14 dní si pokládám otázku, jestli je to nutné, když ty hry mají slevy každou chvíli a vesměs stejnou. Chápu, ten pocit je vlastnit hned, je k nezaplacení..:)
Nevím, jestli to tu už bylo zmíněno a jestli se o to někdo zajímá, ale 10.3.2024 zemřel Mutsumi Inomata (64 let) ilustrátor, character designer a animation director pro anime (City Hunter 1 a 2 / Mobile Suite Gundam...) a hry jako Tekken 5 a 6 + Tales of Zestiria / Symphonia / Destiny / Tempest / Graces / Xilia 1 a 2 / Berseria...

Co jsem dostal k Vánocům za hru? Nápověda obr. 1 + obr. 2.
@Red (02.07.2024 15:31): Proto jsem si ho oblíbil a působí na mne hrozně lidsky, když něco říká tak ne jako stroj na slova, ale dobře se poslouchá a jak říkáš, opravdu působí, že to fakt má rád. A takovou tvorbu si rád poslechnu :)