Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@SilentWolf (09.05.2023 14:55): Těžko říct jaká bude moje reakce až Starfield vyjde, teď sem drsnej, ale znám se :)
Mne primárně nejvíc zajímá Dragons Dogma 2, nic to neprebije, ani Todd ani FF. A ta počítám na PS bude, jestli ocasník Phill nekoupí Capcom ovšem ….
Pocitam ze by se DD2 mohla pěkne sejít s vydání ps5 PRO plus minus.
Protože: !! Dragons Dogma Dark Arisen je nejlepší hra všech dob :D
@Fritol (09.05.2023 14:39): Ah.. tak ty vogo, to ten Starfield snad i oželím. :D Ale zas gamepass no. Pro mě by teď bylo nejideálnější kdyby vyšel nějaký xbox pro. Ať na něj pak můžu kupovat alespoň hry, které by tam běžely líp než na PS5. Takhle to bude mašina na Starfield a gamepassoviny.

A ještě mě to láká navzdory tomu že v té době na hraní moc čas mít nebudu a už tak budou dvě obří hry - FF XVI a Baldurs 3. A já stále mlsně očekávám ten Starfield, nepoučitelný.. :D I ten Charllize má větší vůli! Stává se mnou, a já jím! :D
@Charllize (09.05.2023 13:55): To bude hnusných 900p 20 fps i normálně. Je to Bethesda. ;)
Stejně by byla paráda, kdyby to oznámili na PSko - na to bych klidně další rok počkal. Pak ještě Stalker 2. Zajímalo by mě zda nakonec obojí vyjde na PSko, nebo tu bude opravdu nezlomná exkluzivita. Protože to jsou jediné hry, kvůli kterým ten xbox zvažuju.
@Jack_Dark (09.05.2023 12:51): Mne jejich hry vždycky bavili a Starfield je vzásadě kombinace mnou preferovaných žánru rpg a space sim, jiný žánry prakticky už nehraju. Takže jsem zcela jasná a 100% cílovka. Akorát to kazí ten xbox a šance že to Todd dokurví, ale ja mu věřím že dostanu to co chci. Jen to nejspíš nebudu mít na čem hrát. Koupě xboxu se mi příčí čím dal tím víc a upgradovat pc se mi nechce už vůbec. Připadal by v úvahu series s, dá se sehnat i za 3000 použitý ale tam zas hrozí že to tam bude hnusný s pojede to 900p 20 fps. Ta akvizice zenimaxu se neměla nikdy stát :)
A i tak, xbox bych k nicemu jinymu asi nevyužil Obvzlast tu series s bez mechaniky. Teoreticky bych si tam mohl ještě zahrát x360 jrpg co dostali upgrade ale musel bych je koupit digitálně, což je k hovnu jelikož ty hry mám v krabičce. Je to pro mně jedno velký meh.
Nakonec to dopadne tak ze koupím PS5 PRO až bude a budu čekat ze se tam ten Starfield nakonec nějak dostane :)
@BUMTARATA (09.05.2023 10:57): Mně vůbec nejde o větší kvalitu. Activision dělá kraviny, které mě prakticky nezajímají. Singly CoD bych si snad zahrál, ale leda tak z toho game passu. Jinak na ně v podstatě nedávají vyšší, než 50% slevy a přes 5€ jim za to nedám prostě. Všechny díly, které jsem hrál, jsem hrál z bazarových krabiček. Jediná jejich značka, co mě trochu zajímá, je Spyro a ten má další díl v nedohlednu. Blizzard nestojí za řeč pak ani.

Konami? Nedělají vůbec nic. Sedí na super značkách a jediné, co od nich dostaneme, je pachinko a Frogger na iOS. Bomba. Ač uznávám, že po tom probuzení minulý rok, kdy oznámili nové projekty, se třeba konečně proberou a bude to kvalitní vydavatel zas. Ač to sráží ty rumory, že další Metal Gear, Silent Hill a Castlevania budou PS5 exkluzivity. Ale lepší než nic, že jo.

Sega sama o sobě je v klidu, ale Atlus je děsně random. Nemají s nikým smlouvy na exkluzivity, ale stejně vydávají svoje hry úplně random. Něco na Switch, něco na PS, Xbox jen ojediněle a PC nezájem. A když už, tak teda o pár let později, aby se neřeklo. Těm by Microsoft a game pass day one na PC i Xbox prospěl hodně.

A Ubisoft snad netřeba moc rozvádět. To je aktuálně nejhorší vydavatel ze všech. Ať už jejich značky dostane kdokoliv, vždycky to bude pro hráče jenom výhra. I kdyby z nich měli udělat F2P blbiny na mobily. :)

Čistě subjektivní preference, nic víc. Takže Phil ftw!
@Fritol (09.05.2023 09:39): Přijde mi docela krátkozraký myslet si, že konsolidace by vedla ke kvalitnější produkci. Nemluvě o tom, že mi není jasný, jak by věcem mělo případně prospět požrání právě Microsoftem. Však se podívej, co je Phil v poslední době ochotnej vypustit do světa (Halo Infinite, Redfall).
@player (09.05.2023 00:20): Problém s Windows je, že tam ten monopol vytvořili sami zákazníci, stejně jako ho vytvořili s mobily u Androidu, kde teda ještě stačí konkurovat iOS, ale ve velkém nepoměru. Nikdo nepřišel s balíkem peněz a nekoupil Symbian nebo BlackBerry OS a další, ze hry je vyřadili sami zákazníci... Kdyby MS chtěli koupit macOS, tak to taky neprojde přes úřady.

Každopádně je to škoda, Activisionu by ta koupě jenom pomohla. Na tomhle tratí hlavně zákazníci, ač úředníci tvrdí opak. Ale bylo vtipné sledovat ty nářky Sony fanboyů ve fb diskuzích, kteří se roky dušují jak Sony má nejlepší hry a nikdo na ně nemá a teď se mohli posrat kvůli jedné průměrné FPS sérii. :D

No, pokud ani odvolání nepomůže, tak by MS mohli koupit Konami nebo Segu. Tam by ta koupě byla taky jen ku prospěchu. A osobně bych to i uvítal víc, než Activision. A nebo ještě líp, Ubisoft! Těm už není pomoci :)
@Dunemaster (08.05.2023 23:54): Zajímaví je ten důvod. Že by Microsoft měl monopol v některém herním odvětví. Přitom má Microsoft fakticky monopol v operačních programech když nepočítám Linux, který se Windowsum nemůže ani rovnat. Já snad neznám ani nikoho kdo by měl jiný systém než Windows.
Tak Ruda z Pařanského ráje ohlásil, že v projektu komunitních češtin má 100 zaregistrovaných editorů
@Kunick (05.05.2023 00:24): Zajímavý. V "Never played it and i will never play it" mám víc jak půlku :) Do "Horrible" a "Trash" jsem nedal vůbec nic. A u některých sérií, kde je velký časový rozdíl mezi prvním a posledním dílem, je fakt problém rozhodnout.

Každopádně očekávám depku z toho, kolik jsem toho ještě nehrál :)
@Paul (03.05.2023 15:36): Aha, já čet jen ten konec, když jsi psal, že tě pobavil a ono je to všechno krásně přeložený. "Filtrovat podle jednohrávače", "potřebujete jen nějaký čas na já" :)
@Dunemaster (03.05.2023 10:18): upřímně má pravdu. Pro mě hráče automobilových a leteckých simulátorů mají co nabídnou: Forza Motorsport 8, Forza Horizon 5 a MSFS ale jinak je to bída.
První HALO (hraji tu remaster edici) je mimo hudbu ehm jak to říct slušně a neurazit fandy..... no zkrátka Master Chief mi nijak neučaroval, ale to je ještě ta lepší část emzáci jsou ehm, ehm,..., to by se dalo říct i o další exkluzivní sérii: Gears of War. Mohli by na tom zapracovat.

Mimochodem kvůli CZ překladu jsem byl nucen (už dávno) Xbox přepnout zpět od AJ, protože hledat RPG hry jako Rolové Hry mě málem omylo.... :) Jen blázen by si nechal Xbox v CZ jazyce.
@Rapier (01.05.2023 22:56): to se běžně dělalo v nultých letech a trochu později, že různé jazykové verze se dostahovávaly podle toho, co se zakliklo v knihovně pravým tlačítkem myši a tam pak v nastavení. Úplně stejně to měl určitě i Alan Wake a spousta dalších her. A někdy to hajzlíci ani nenapsali, že to tu češtinu má a mělo jí to takhle schovanou.

Dneska už je to asi blbuvzdornější.