Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Dan9K (26.06.2023 15:55): tak na hry jsem vůbec nemyslel, ale znám dost lidí, kteří pc nemají. Ono ho fakt k ničemu nepotřebuješ, dneska už všechny basic činnosti obsáhne tablet a když si potřebuješ něco udělat, uděláš si to v práci (nebo v knihovně atd.). Ono většina lidí potřebuje trochu internety, socky, sem tam něco někde vyplnit a to s trochou trpělivosti obsáhne telefon.

Já nehrát a nedělat zálohy fotek, tak PC nezapnu měsíce.
Jsou děti a děti. Moje pětiletá dcera nevezme pořádně do ruky PS ovladač, ale hádám, že ten od switche by nebyl problém. A co mám kolem sebe lidi, tak někteří pc už ani nemají (ono k čemu taky) a jedou přes tablety atd. Co mě osobně překvapuje nejvíc, že lidi stále mají televizní vysílání. To jsem myslel, že moje děti už nepoznají (ale asi budou muset, aby nebyly out až nebudou znát ty největší hity z Déčka).

@Kunick (26.06.2023 15:23): <3
@Fritol (26.06.2023 14:47): jako na malé caparty mířilo Nintendo Labo. Za mě užasný produkt, ale bohužel u nás příliš vysoká cenovka. Ale jeden set jsem koupil a synovec si s tím chtěl hrát takřka celé vánoce.

Jinak @Walome (26.06.2023 13:28):  někdy dojdi na sraz, já Switch tahám v báglu takřka furt.


@S4TW (26.06.2023 15:19): Co jsem měl možnost pozorovat, tak hodně žen ujíždí na Animal crossing, a pro mě nečekaně, na Splatoonu.
@Charllize (26.06.2023 15:02): tak já nemluvím o lidech z velmi úzké hráčské komunity, ale "obyčejných" lidech a z mých známých má Switch snad jen moje ex-manželka, která ovšem žije v Německu a to se nepočítá (a ještě na tom ani nehrála :D)...

tak ať už teda nespekulujeme: " The largest user group of Nintendo Switch, the company’s most recent and highly popular console, is aged 20 to 25, with a significant portion of users well into their mid 40s . "... zajímavější ovšem je: " While video games are often thought of as a male-oriented pastime,   the Nintendo target market is actually split 50/50 between males and females. "
@S4TW (26.06.2023 14:41): Já teda znám pár rodin, kde se kupovala konzole kvůli dětem a vždycky to byl Xbox nebo PS. Děcka fakt nechtějí hrát dětské hry, však si vzpomeň na sebe, když byls malý capart. Já chtěl hrát nějaké rally nebo dobývat hrady ve Strongholdu a AoE. Případně přejet pár lidí v GTA.

A pokud se bavíme o dětech kolem 4 let apod, tak na tyhle Nintendo necílí už vůbec. Mario ani Pokeši fakt nejsou tak jednoduché hry, aby čtyřleté dítě vědělo, co dělá. A už vůbec ne české dítě, když to na něj mluví anglicky. A navíc kdo by takovému dítěti kupoval konzoli, tomu stačí ťapat po displeji na mobilu u nějaké tlapkové patroly apod.
Vtip je ale v tom že Switch toho nabízí mnohem více. Je pravda že jejich marketing je hlavně pro děti a jejich rodiny, protože casual hráči to tahají hodně. Mimo to ale Switch je fakt konzole kde je knihovna her širší než pro playstation a xbox, s tím že tam vyjde fakt skoro všechno a právě i dost titulů pro dospělý (jichž je tam fakt hodně). Navíc i přes to že míří na rodiny, tak Nintendo na rozdíl od Sony, tak brutálně necenzuruje a dost věcí se tam dostane. Podle mě je tam fakt titulů hafo pro všechny, ale to PR to moc neukazuje no.
@S4TW (26.06.2023 14:16): To já zas asi žiju ve špatné bublině nebo nevím. Neznám nikoho, kdo by dětem kupoval Switch. Dětem se kupuje Xbox a PS, případně PC, neb chtějí hrát GTA, Valorant, LoLko a Fortnite. Nintendo má family friendly marketing akorát. Samozřejmě na to není žádná statistika a už vůbec ne v ČR, ale bez problému bych se vsadil, že čeští vlastníci Switche mají majoritně 30+. Pokemon Go mimochodem takovou statistiku má a dospělí drtivě vedou. Když to bylo aktuální, tak jsem byl doslova obklopen dospělými, co chytali pokeše. :) Mluvit děcka o Valorantu apod slyším v MHD furt, no Pokemony nebo Maria jsem je řešit vážně ještě neslyšel.

Mario taky nemá jako cílovku děti, tyhle Nintendo značky dnes hrají právě z nostalgie převážně lidi 25+.
@Fritol (26.06.2023 13:57): no, řekl bych, že u nás skutečně Nintendo (a vlastně i Pokémoni) míří hlavně na nižší věkové kategorie... teda jako Pokémoni ještě asi zaberou na devadesátkovou generaci, kdy to byl fakt boom... Většinou, když už někdo uvažuje o koupi Switche, tak o to skloňuje s tím, že to kupuje kvůli dětem...
Na mě teda Nintendo na Fantastické Ostravě moc nezapůsobilo. Velký stánek, asi deset konzolí, ale na všech jely samé hříčky pro děti. Přitom na Switch vyšly i "dospělé" hry. Marketing viditelně míří na nižší věkové skupiny.
@Strady (26.06.2023 11:58): néé to ne :) spíš budu doufat že na to narazíme někde v jrc třeba. Já si naivně myslel, že mi ten člověk pošle seznam míst kde to maj vystavený právě někde na prodejně atd.
@Rapier (25.06.2023 22:43): ja chci koupit switch detem a chtel bych si to s nima nekde zkusit, ale kdyz jsem se ptal podpory kde jsou nejake predvadecky pobliz Kolina tak mi doporucili prazske Butovice :D kam to ma daleko i vetsina Prazaku.

Podle me je to tim ze xbox a ps a pc ma doma kazdej ale nintendo ne.
Pár postřehů z Fantastické Ostravy 2023. Největší zastoupení zde mělo Nintendo s mnoha Switchi, z nich min. 10 bylo zapojených na TV. Nacházely se tam také cca 5 PCs, celý jeden kousek XSS + XSX a celá jedna PS5.
Zoufalci na PC hráli Minecraft a především Fortnite, na Xboxu Fifu a na PS5 NHL. Jednu věc ovšem nešlo přehlédnout. Zatímco na Nintendo se stály doslova fronty lidí všech věkových kategorií a Nintendo personál ochotně vysvětloval, co a jak hrát, tak u PC a všech tzv. velkých konzolí bylo min. lidí po celou dobu konání akce. PC malinko zachraňovala občasná fronta na VR Meta Quest 2.

Škoda, že tam Nintendo nemělo Zeldu, ale Pokémoni, a Mário v nejrůznějších provedeních nechyběli a pochopitelně Nintendo Sports. Malí, velcí, staří nebo mladí, Ti všichni chtěli hrát na Nintendo.

Nepolíbený hrami by lehce získal dojem, že nic než Nintendo momentálně nefrčí. :)
ten červen, to je stejně hroznej měsíc na to hraní. Takový krátký okno mezi 22:00 - 4:00, jinak je furt hrozný světlo. Já se k tomu vůbec nedostanu. Se vlastně poslední dobou nemůžu rozhodnout, jestli mám radši ty krátký dny nebo ty dlouhý a zjišťuju, že bych byl asi spokojenější s rovníkem, kde je to furt stejný, než furt tyhle extrémy, co tu máme my :-)
Testnul jsem Unreal 5.2. jungle demo a jako vůbec bych se nezlobil za např. novej Vietcong s touhle technologií:

https://abload.de/img/mwtropicalrainforestsbpd6t.png
https://abload.de/img/mwtropicalrainforestszgfrd.png
https://abload.de/img/mwtropicalrainforestsl3eto.png
https://abload.de/img/mwtropicalrainforests6cevb.png
https://abload.de/img/mwtropicalrainforests02d8e.png
https://abload.de/img/mwtropicalrainforestsbddus.png
https://abload.de/img/mwtropicalrainforests8telu.png
https://abload.de/img/mwtropicalrainforestsoefdx.png
https://abload.de/img/mwtropicalrainforestsbnceq.png
@Dunemaster (22.06.2023 22:22): tak já tenhle rok dohrál na gamepassu

Ghostwire: Tokyo
Shadow Warrior 3
Atomic Heart
Midnight Fight Express
A Plague Tale: Requiem 

K tomu vyjde Starfield a možná zkusím Lies of P, a kdoví co tam ještě vyjde.
Pro mě to má pořád fantastickou hodnotu, když za cenu menší než jedna nová hra si tam ročně zahraju těch her třeba deset.
@Dunemaster (22.06.2023 22:15): Mne to nic moc neříká. Většinou hraju dlouhý hry a crcám se s nima i dva měsíce. Když si vezmu ze bych si měl za tři litry zaplatit na rok PS plus tu nejvyšší verzi a odehrál bych tam z toho pět her za rok moc výhodný a dobrý mi to nepřijde. Možná kdybych hrál nějaký Indie hry na par hodin. A Třeba Starfield a gamepass? Obvykle bethesdi hry hraju roky, opakovaně, lepší to koupit :)
A taky nemám potřebu se zahlcovat stovkami her v nabídce, mám jich dost a další frontu nepotrebuju. Plno her co me zajímá stejně ty služby nemají a musí se koupit tak jako tak. A čekat až se možná někdy uráčí to tam dat není třeba.
Dalsi věc je to ze mi jaksi přijde transparentnejsi když hru koupím a peníze jdou vývojář/vydavatel plus minus než cpát peníze do služby kde vlastně nikdo neví kdo a co se tím podporuje :)
@Paul (22.06.2023 22:17): True, měl jsem to tak poslední dva roky. Ale teď už prostě ta chuť to dál udržovat nebyla.

Microsoft prostě akorát pořad tlačí ty vydání před sebou. Až něco vydají, můj názor se zase změní, nejsem fanboy, mám ostatně všechny tri hlavní konzole, ale momentálně tam toho je prostě málo. Stále je tam, i přes to zdražení menší, ta hodnota pro většinu hráče obrovská, to vůbec nepopírám.
@Indian (22.06.2023 22:00): Záleží dost na tom, kolik máš čásu hrát. Já mám dost rozsáhlou sbírku her, nerad rushuju a za dva roky GP jsem tam dost věci, co jsem chtěl dohrát a zkusit už prošel. Takže zrovna včera mi členství vypršelo a mám teď už jen Live Gold.

Ono zkrátka hrát v tom nějaké dlouhé RPGčko třěba nedává úplně smysl. A krátké indie taky moc ne. Takže je to nejvhodnější imho na takové ty 10-20 hodin singleplayer jednohubky.

Zaleží tedy na každém individuálně. Rád budu znát vaše názory, ale myslím, že už jsem tady to téma možná už vykopnul, tak tady nechci znít jak ten blázínek z Jamajky.
@Dunemaster (22.06.2023 20:10): pokud vim tak jo, ale to co jsem použil já je něco jinýho - GP už mám aktivní a jen to prodloužil, na enebě jsem koupil tříměsíční gold kódy (jeden za 8 babek, koupil jsem jich 6) a každej ten tříměsíční kód se při redeemu zkonvertuje na 50 dní GPUltimate.