Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Charllize (12.01.2024 22:42): Co v antikvariátu... nejelpší úlovky jsou v knihobudkách!

Jinak určitě nejraději čtu ve vlaku, to má svou specifickou atmosféru. Do práce to mám 5-10 minut, takže MHD bohužel vypadlo, ale jinak se snažím každý den najít nějaký ten čas na čtení (je to potřeba, protože jsem si na 2024 vybral docela tlusté bichle).
Tak to já se ke čtení prakticky nedostanu. Když už, tak pročítám je staré časopisy (o hrách nebo autech), knížku jako takovou jsem nečetl už opravdu hodně let... Když už nesedím u počítače a něco na něm netvořím (či nehraju), tak se odreaguju u televize (mnohdy jen krátké seriály a to spíš ty starší). Ale do čtení se moc nedostávám. MHD nejezdím (a i když jsem párkrát jel autobusem či vlakem, tak to na čtení rozhodně nebylo). Častokrát jezdím v autě, ale tam to není ani na čtení, ani na sledování. Maximálně audiokniha, ale tam u toho mnohdy taky usnu. A číst v posteli před spaním je absolutní utopie, tam mě to tak unaví, že hodně brzo usnu a nebo přestanu vnímat. Prostě si přečtu odstavec a zjistím, že nevím, o čem byl. Tak si ho přečtu znova a pokud ani poté si nic nepamatuju, tak to zavírám...
@Strady (12.01.2024 19:44): Já to právě občas používal, když se mi nedařilo usnout. Stačilo vytáhnout knížku a do půl hodiny jsem vytuhnul. Druhý den jsem se vrátil pár stránek, než jsem našel povědomý odstavec. :D

Já mám půl hodinku autobusem a pak 20 minut metrem. Metro v půlce bohužel s přestupem, ale lepší než nic.

@Charllize (12.01.2024 21:52): Já už se ten smrad a hluk naučil vytěsnit. Ale občas si sednu/lehnu na pohovku a čtu si. Ne moc často, obvykle když nemám chuť nic hrát ani koukat na filmy, ale stává se. Už hóóódně dlouho mě žádná knížka nechytla natolik, že bych u ní strávil hodiny volného času na úkor ostatních koníčků.
@Charllize (12.01.2024 21:52): Já teda čtu nejvíc v křesle. I jinde ovšem, kde by se tedy číst nemělo, takže u jídla, na záchodě atd. Je to takové uctivější čtení v křesle a tím myslím uctivější k okolí i k autorovi. To si sednu, rozvítím vedle sebe lampu a našteluji si na ní spodní čtecí lampičku, zavrtám se zadkem pořádně do křesla a chvilku se kochám obalem, pak tu knihu otevřu a zběžně listuji a pak se teprve kouknu, kde jsem to přestal. Ještě proběhnu očima poslední odstavce, abych si to připoměl a jdu na to :-)
No tak fajn, to rád slyším. Už sem začínal mít blok koupit knížku v antikvariátu :)
A je tu někdo kdo si normálně sedne třeba do křesla a čte si jo? Zatím tu působí že taková vysoce kulturní záležitost jako čtení se zejména odehrává ve smradu, mokru a hluku dopravních prostředků :)
@Red (12.01.2024 00:30): To já už bez auta nedám ani ránu:-) Na tu MHD se musí dojít a to je taky ztráta času, ten mi auto výrazně šetří už jen tím, že nejsem vázán na jízdní řád a přestupy:-) Pro mě je navíc MHD nepříjemná, nerad si sedávám na sedadlo po kdo ví kom a pak se chytat těch držadel, když si člověk nesedne....:-)
Já mám sice řidičák a auto, ale prakticky neřídím když není třeba něco odvézt tak je to absolutní ztráta času. Jasně můžu si tam pouštět radio nebo audioknihy, ale to si radši pustím doma u Euro Truck Simulator 2 :) Je pravda, že s přestupy to MHD má také úskalí. Když jedu, tak většinou do práce a potom na sport. Jako dneska tak s batohem s notebookem a další taškou na sport, takže mám dvě zavazadla a takhle v zimě i těžkou bundu. Ale stejně jsem si přečet 30 stránek Kmotra:) Duolingo, audioknihy atd taky vedu. Vanu závidím, mám jen sprchový kout. Ale tam bych stejně spíš ležel a relaxoval.
@Formis (12.01.2024 00:03): Čtu tam jen spotřebku, věci u kterých mi nevadí že pak potenciálně budou salát, protože už se k nim stejně asi nikdy nevrátím... a komiksy nebo mangu jen na starém tabletu který by mi taky moc nevadilo utopit :D

Tbh když jsem ještě četl knihy právě v tom mhd, tak po věčném převážení v batohu často vypadaly o dost hůř.
@Ringo (11.01.2024 23:48): Jako občas taky v autobusu usnu, ale obvykle jen, když jsem se blbě/málo vyspal a to bych možná měl tendenci klimbat i za volantem, takže MHD by stejně byla zodpovědnější volba.
Navíc dojíždět ráno do práce autem z okolí Prahy a pak skrz Prahu je čirý masochizmus, pokud si nechceš přivstat tak na třetí/čtvrtou ráno, a to je samo o sobě taky značné sebe-trýznění, to si radši v tom buse trochu přispím. Takže asi záleží kde člověk bydlí a pracuje.

Jinak s hraním plnohodnotných her na mobilu souhlasím, ale taková půlhoďka autobusem je ideální třeba na procvičování cizího jazyka, když je někdo samouk, nebo mám nainstalované sudoku, kdybych se jó moc nudil a neměl chuť číst ani spát. :D

@AlieN (11.01.2024 23:51): Ve vaně bych se bál, že tu knihu upustím do vody, nebo že nasákne vlhkostí. :D
Číst knihu v MHD když několikrát přestupuji je nepraktické, to spíš články na mobilu... já tak půlku knih přečtu ve vaně :)
V dávných dobách, kdy jsem jezdíval MHD, jsem zjistil jednu věc, Knížka, handheld, mobil, naprosto bezpředmětné, vždycky jsem v MHD usnul a cestu prospal. Od té doby, co řídím, si to už neumím představit jinak a bavím se jízdou, poslechem hudby u toho nebo samomluvou, když jedu sám:-). Kdybych neřídil, tak se buď unudím anebo opět usnu.

Z tohoto hlediska se čtení knih a hraní her stalo pro mě na cestách zbytečnými pokusy. Takže čtu doma hoďku před spaním nebo chvílemi na chalupě při pěkném počasí venku pod pergolou, když se mi zdá, že mi slunce odráží světlo v monitoru až moc. Na handheldech hraji občas jen proto, že si tam chci zahrát cíleně nějakou hru, kterou nemám na PC a její emulace je problémová. Hraní na mobilech jsem zavrhnul už někdy před 15 lety jako nesmyslnou ztrátu času, nemá cenu nic rozehrávat na momenty, kdy jsem někde, kde nemám co dělat, což jsou výjimečné momenty čekání někde na něco max do 20 minut a za tu dobu RPG nebo strategii na mobilu fakt nedohraji a rozehrát něco s tím, že až zase někde budu za čtvrt roku čekat, tak budu pokračovat dalšími dvaceti minutami v 30 hodinové hře....naprostý nesmysl
@Richmond (11.01.2024 10:58): @Charllize (11.01.2024 10:36): Mě se kdysi při čtení v autě/busu dělalo lehce nevolno, ale pokračoval jsem v tom s občasnými pauzami zírání z okna a teď už to je úplně bez problému, takže do určité míry to asi jde "odnaučit".

@Strady (11.01.2024 11:11): MHD je v tomhle ideální, proto nerad řídím, to je jen vyhozený čas. Ale dřív jsem si místo toho pravidelně četl před spaním, to můžeš vyzkoušet, zejména, když se nedaří usnout. Občas jsem u toho tedy usnul a jednou se mi podařilo popálit si zápěstí o žárovku. Kupodivu mě to neprobudilo a ráno jsem se divil co je ta divná kulatá jizva na ruce...
@Charllize (11.01.2024 22:27): Měli jsme jednoho takovýho kdysi v práci. Byl to zašívák jak hrom a vydržel tam nad tím, co udělal do mísy, sedět klidně dvě hodiny. Pak se slávou přišel a smrděl jako skunk, dobrý kolega to byl :-)
@Charllize (11.01.2024 00:38): Zrovna u FF6 je nejlepší volbou sednout k noťasu a přes emulátor SNESu si FF6 zahrát, ale s překladatelským patchem tu japonskou verzi, která nemá tu US číslovku 3. PS1 verzi mám sice taky, ale jen proto, abych měl nějakou originálku této hry v krabičce :-)
@Ringo (10.01.2024 23:44): To je samozřejmě taky způsob, ale ne pro mně, ja chci pokrokovejši vzhled odpovídající mojemu zobrazovadlu. Ale vytáčí mně když hře mění mechaniky a tak podobně, takže i pro mne muže občas být starší verze validni. Teď naposled FF VI kde jsou u pixel remasteru změněné scény k horšímu a radši jsem hrál PS1 verzi.



@Dan9K (10.01.2024 23:43): Mně z tohohle vytaci nejvíc dvě věci, čekání na výtah a MHD, to je takovýho času v prdeli až to není hezký :)
@Charllize (10.01.2024 19:51): Jeden z důvodů, proč se poslední léta dost ubírám směrem, že lpím na původní verzi hry a kdykoliv bych takovou hru chtěl hrát, pustím si zase původní verzi, pokud půjde zprovoznit:-) A jelikož se určitě někdy chystám zopakovat Final Fantasy 7, určitě ji chci hrát v Playstation 1 verzi přes emulátor a nepojedu to z remasteru na STEAMu:-)
ono tak nějak všechno děsivě naskáče, když si to člověk vynásobí celým životem :-)
třeba kolik roků stráví na záchodě a tak
Mimochodem někdy to je za ty roky utrácení za jednu hru furt dokola. Příklad Final Fantasy X.
PS2 verze cca 1500. Potom remaster na ps3 za 1100 v krabičce. Pak digitální verze na ps3 za 500 ve slevě, jelikož krabicka šla do oběhu.Pak PC verze remasteru za 1100. Potom PS4 verze za 1300. A v úplným finále digital verze na ps4 ve slevě za 220 korun. 5720 korun za FFX v průběhu věku. A to není jediná hra s kterou to takhle mám :)
@Dunemaster (10.01.2024 17:36): Tak 3000 měsíčně jsou tak dvě novinky, což by odpovídalo i v průběhu věků. Období sucha doplnili nákupy konzoli, gamepadů, a asi 100 000 za pc hw za tu dobu. A to nepočítám televize, které vždy u mne primárně sloužili ke hraní :)
Kdybych měl spočítat co jsem za těch cca 30 let utratil za HW a hry určitě to bude víc jak milion.

Jinak třeba za minuly rok to bylo pod 10k určitě, dřív mnohem víc. Nějak na mně ty ceny všeho hnusně dopadají :)