Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Tak jsem podědil po sestřině bývalém příteli herní notebook (prohlásil, že jej nepotřebuje). Akorát HDD zůstal zaheslovaný, což ale nevadí, protože jsem měl doma ještě svůj starý, ale plně funkční notebook.

Notebook (Alienware) byl už jednou vykuchaný a některé komponenty vyměněny za lepší. Takže jsem zkusil, jestli mi tam pojedou hry, které jsem na svém současném notebooku rozjel jen špatně, nebo vůbec (AC: Unity, Thief, Dreamfall Chapters, Xing, Blackstone Chronicles) a fakt mě překvapilo, že to jede tak dobře. Jediné, co se mi zatím rozjet nepodařilo (i když notebook splňuje jak minimální, tak doporučené požadavky), je Mass Effect: Andromeda. Ovšem co tohle dělá, to jsem ještě nezažil (a že mám zkušeností s rozjížděním her na nevyhovujících konfigurací víc, než dost).

Nejdřív se mi hra vůbec nechtěla načíst, dvacet minut se posouvalo oznámení "Preparing the game" nebo tak něco.

Potom jsem zkusil hru spustit jako administrátor, načež mi hra řekla, že je nutné ji spustit jako administrátor. OK.

Pak jsem konečně viděl hru, loading screen, kde se mi zobrazovaly informace o načítání shaderů.

Pak jsem musel na chvíli odejít a přijdu ke zcela vypnutému notebooku. WTF, to se to tak rychle přehřálo? Nevadí, znovu zapnu a připojím chladicí podložku.

Zapnu hru, objeví se slibná hláška "Press spacebar to continue", ze zvyku kliknu myší - ozve se cvak a hra opět vypne celý notebook.

OK, tak třeba to chce nové ovladače. Tak stáhnu ovladače, bohužel si nedám pozor při instalaci a nainstaluji i Geforce Experience. Nevadí, mám účet i heslo, tak se přihlásím... nepřihlásím, logovací obrazovka je kompletně prázdná, žádná políčka k vyplnění. Tak googluji, nejsem sám, komu to dělá, ale žádné ze zmíněných řešení mi nefunguje. Tak holt asi smažu Geforce Experience a budu si updaty stahovat manuálně.

Ještě jsem si říkal, ok, otevřu config file a nastavím si ručně nižší kvalitu grafiky atd. No jo, sice najdu, kde má být config file uložený, ale Andromeda si ho vytvoří až s prvním savem, takže když mi hra spadne ještě předtím, než vůbec začne, tak nemám co editovat...


Každopádně jsem po několika letech, kdy jsem hrál jen WOWko, textové hry na mobilu (a donedávna Pokemon Go) konečně dostal chuť hrát i něco jiného poté, co jsem herně vyhořel aneb prodělal burnout. No, hezky to začíná...
@Sadako (14.04.2024 14:48): tak oni lidi mají ve zvyku nepovažovat za důležité to, co zrovna oni sami neznají.

Za povinnou četbu považuji body 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 20, 21, 23, 24, 25, 27

body 20 a 21 s otazníkem.
Asi nebude náhoda, že to pořád vychází na ta lichá čísla, vypadá to na záměr autorů kvízu dát do sudých otázek těžší věci a do lichých dávačky.

Čili ano, 50 % z toho je povinná četba. Zbytek je trochu těžší
Konečně jsem se dostal ke Game Story...A hned v prvním díle potěšil Fuka vyprávěním o papírovém počátači. Já si ho taky z Ábíčka vyrobil a mastil hry, takovej jednoduchej "Basic" jazyk, ale docela si člověk užil zábavy.
@Dan9K (12.04.2024 01:55): LOL, povinná četba. Menšinu mám odehranou, potom jsou tam hry, u kterých vím, že existují anebo alespoň zvládnu spojit obrázek a název a potom část What the actual fuck a čistá tipovačka, neb možná jeden z těch názvů je mi i povědomý, ale nemám tušení, na co koukám (a někde ani to ne). A potom teda jeden případ, kdy ani hru, kterou mám odehranou, už nepoznám, protože WTF si X let pamatovat, jak vypadala ta pixelovatá grafika :D
68 % a kdyby to mělo být bez tipování, tak je to ještě míň.
@Dan9K (12.04.2024 01:55): S tou povinnou četbou souhlasím.

Devadesátá léta byla podle mě pro počítačové hry naprosto zásadním obdobím, protože spousta žánrů v té době vznikala (např. real-time strategie, střílečky, hack 'n' slash RPG) nebo se formovala do podoby, v jaké je známé dodnes (závody, akční adventury, point 'n' click adventury, RPG). A já jsem fakt rád, že jsem tenkrát mohl být jako hráč u toho.
Já 82 %

ale jsem ze sebe zklamanej, co jsem věděl, jsem věděl jistě jak máloco, jedno jsem tipnul, jedno jsem tipnul blbě, i když jsem moh teda, o dvou či třech jsem v životě neslyšel.

Mě teda překvapuje, když někdo vůbec netuší, vždyť většinou je to v podstatě povinná četba.
Váš výsledek: 75 % bodů Odpovídali jste stejně jako 5,11 % a lépe než 80,54 % ostatních čtenářů.
Can I play, Daddy?
Don’t hurt me.
>> Bring ‚em on! <<
I am Death incarnate!

Gratulujeme vám ke skvělému výsledku, je vidět, že herní devadesátá léta vám nejsou cizí.
93 %

Warhamner a Zool špatné tipy, zbytek hrán nebo dostatečně známý (Corridor tedy odhadnut)
@Zx Atari 500 (11.04.2024 02:14): 79%, skoro všechno, co jsem měl dobře, tak jsem věděl, i když jsem z toho skoro nic nehrál. Tipy mi ale ve většině případů nevyšly.

@Artran (11.04.2024 09:48): To je zrovna vcelku jasné. Také jsem zápal, jestli to není třetí díl známé série, ale pak jsem si všiml ikonky vpravo, což je vlastně na obalu.
@Zx Atari 500 (11.04.2024 02:14):  Váš výsledek: 89 % bodů

Odpovídali jste stejně jako 2,36 % a lépe než 94,52 % ostatních čtenářů.
Can I play, Daddy?
Don’t hurt me.
Bring ‚em on!
>> I am Death incarnate! <<

Famózní výsledek, gratulujeme. Zažili jste pravděpodobně tu nejúžasnější éru v historii videoher.
64% Já ty dungeony, zavodni a strategie skoro vubec najety nemam z te doby :D Ale asi docela v pohodě skóre na “na malý pívo”
Potřeboval bych poradit. Nemůžu si vzpomenout, v jaké hře byla jedna konkrétní mise. Tuším, že se jednalo o nějaké shora viděné starší RPG na PC a hráčovým úkolem bylo sehnat hrobníkovi pracujícím na hřbitově zamořeném zombíky prostitutku. Netuší někdo, z jaké je to hry?