kristmeister: vyslo to pouze na XBLA(x360) a az pak to portovali pro PC/PS3
Nate: klávesy se dají změnit v konfiguráku, je tam předpřipravené WASD a je tam i lock na 30 fps. Rozlišení i refreshrate by asi byly náročné, podpora gamepadů asi taky nebude sranda (třeba u Super Meat Boye se s tím po vydání trápili), zbývá už jen myš v menu (která mi zas přijde imho na těch pět položek zbytečná).
Moje první reakce na prázdnou černobílou scenérii začátku hry byla asi takováhle: "Co to? Bug? Menu nikde, postava nikde, WSAD nereaguje..." Koho mělo napadnout, že to všecko zrovna bude old-schoolově na šipkách.

Nevím, jestli tu konverzi lze považovad za velký zápor, rozhodně šla ale udělat mnohem lépe a většina věcí (krom rozlišení a předpokládám že i refreshrate by byl problém) by měla jít vylepšit snadno.
Hmmm, další z těch her, které běží výhradně v 60 Hz (stejně jako Braid).

BTW pokud jde o kvalitu portu z konzole, tak ta je dost žalostná (co nějaká změna refreshrate, rozlišení, rozložení kláves, myš v menu, non-xinput gamepady...). Snad bude zbytek OK.
Montana - ještě víc napřesdržku je fakt, že hra stojí 10 eur a ne 7, kolik stát má, aby byla cena stejná s US. Takže až bude za těch 7 a méně, tak si to koupím.Přestože jsou to jen 3 eura, jde i o princip. V backlogu mám spousty her anyway, takže na to nespěchám.
Walome: ja dycky obdivuju ty lidi, co tu pisou, at jim poradime, ze nevi, co hrat !:D ja mam na papire aspon tak 30 her na PS3 + dalsich 20 na PC + 5 herna PS3 a 15 na PC, ktere mam na polici a jeste jsem je ani nehral. To nez pokoupim a dohraju, tak vyjde dalsich 40 her, je to nekonecny vlak, ktery se neda dohnat :/, ja bych si i rad zahral neco znova(nejakou pecku) ale ono na to ani uz (bohuzel) neni cas. Beztak jsou to jen lidi, co jen hledaji, co stahnout :X.

No a pak kdyz bude cas, tak potom budu kupovat Pac-Mana, Ignition, Limbo, Outland a dalsi :).
Walome: Já zas vůbec nechápu proč by ses měl nějak obhajovat, že člověk čeká, až se hra zlevní, na tom není nic špatného, ano i já jsem nadšenej, že to vyšlo na pc, ale teď už vím, jak to na steamu chodí a nebude to trvat dlouho a cena půjde dolů min. o půlku a to že si na to počkám je daleko lepší než si to někde stáhnout a kasat si pírka, že jsem to dohrál jako první. I mě jakožto sběratele docela namíchlo, že Nano edice v jednu chvíli spadla na půlku i pro mě je cca 3k docela vysoká cena a na druhou stranu ted intenzivně přemýšlím na Red Orchestrů 2;-). A přesně keci o tom, že by se měli podporovat nezávislí vývojáři, ti přesně s tím jdou na trh za málo muziky moc grošů.
montana: :) já mám svědomí čistý, já ještě 14 dní zpátky nevěděl, že něco takovýho exsituje. Ale já osobně za hry letos nedávám víc jak 5 E (oukej, za krabickovky jo, ale za digitáln je 7 E strop) a není to o tom, že bych byl nějaká socka (i když... :) ), ale je to o tom, že vzhledem k faktu, kolik mi hry v minulém roce přinesly potěšení (= málo) nechci do nich házet zbytečně veliký prachy.

Bodkin: to je supr song. Tyhle kluky já rád - vždycky vypíchnou to, co je na lidech/rapu/akčních filmech apod. vtipný. Každopádně dík, tohle jsem neznal a přesně to ukazuje návštěvníky čajoven a nezávislých kin :)

Fg: chápu. Já ten seznam mám taky. Už si ho teda postupně plním a sem tam se objeví něco nového, znáš to. Ale je mi jedno, jestli dám 5E za plošinovku nebo za AAAAAAAA titul. U těch 10 E už mi to jedno nejni, tam musím zvažovat výhodnost nákupu. Ale nebýt Limbo na steamu, kde mě čeká patrně nějaká sleva, klidně bych to do toho vrazil. World of Goo mě stálo myslím 250...

A abych to nějak uzavřel - není nic špatného na tom, čekat na slevy. Zvlášť když mám nerozehraných her jak nasráno. Hlavně nikdo nevytaste hlášku - nezávislý tituly se musej podporovat :-D
Tak začátek byl hodně dobrý, ale po eliminaci pavouka to nějak ztratilo šmrnc, pak už to byla obyčejná "posun bednu, změň gravitaci a dostan se dál" plošinovka.
Bodkin, Nate: Pro mě je Braid o originálních puzzlech, které nejsou jen tak někde k vidění. Mají v sobě myšlenku a dají se vyřešit hlavou. Variabilita různých světů mi nedovolila nudit se. Kdybych nemusel spát, tak jsem to dohrál na jeden zátah. K tomu krásné zpracování a dobrá hudba. Finální svět dechberoucí. Počítám, že to není pro každého, někoho tenhle styl prostě nechytne, ale u mě to je geniální hra.

Stejně u Limba. Někomu to sedne a někomu ne.
Walome: zkratka mam seznam her, ktere se musi koupit a zahrat, tyto plosinovky a ostatni "male" hry jsou takove doplnkove a vetsinou nezabavne. Limbo mne ovsem jako jedno z mala zaujalo demem, ale platit za 1hodinu hrani 100,- mi prijde trochu hodne. Takze za stavajici cenu si radeji koupim hru, ktera stala 5x vic a mozna pockam, az to nekdo rozumny slevni na odpovidajici cenu. Posledni dobou se vyrojilo par zajimavych veci, ale kazdopadne si pred Limbem koupim Outland, ktery mne uplne dostal - bombasticka stylizace, napady, epicka hratelnost. Takovy nabuseny Tron :) konecne vydal Ubisoft neco smysluplneho http://www.youtube.com/watch?v=Bcc949DAWPI
Fg: to bych zase neřek. Jak už se tady řeklo, AAA je hezká na pohled, ale nudná uvnitř. Tohle lahodí mému oku a doufám i v dobrou hratelnost a aspoň jeden originální/překvapivý prvek...
je to pekne, ale za 350,- si to muzou strcit za klobouk, za tu cenu mam rok starou AAA hru :)
Jo, taky jsem čekal 15 a cena mě mile překvapila...do půl roku je to za polovic při nějaké slevě... nejpozději o Vánocích, ale tipuji to mnohem dřív... takové Díkůvzdání nebo spíš Dušičky...
To demo končilo tím druhým pavoukem. Což nebylo zrovna šťastné.

Foxter: Ta skákačková část stála zahouby (jak já nenávidím ty staré skákačky, kdy nemůžeš skočit rovnou z žebříku, ale můžeš jen z pevné země), aby hráč musel používat zpětný chod, což se v mých očích rovná špatnému designu.
A to vyprávění mě naprosto minulo. Ale úplně naprosto.

A taky hrát za hobita, fuj.
Kupujte plantážníci, pak nebudete moct usnout jako já ;D

Inu, trošku přeháním, ale zneklidňující je to docela dost.Dost na to, aby jste přehodnotili svůj vztah ke tmě a pavoukům, pokud vás do teď obojí neděsilo.

foxter: Není sám, komu se Braid moc nelíbil. Důvody, proč se mi nelíbil, nedokážu jen tak popsat - prostě to byla docela nuda. U Limba se bojím téhož... :-(
Bodkin: Braid bylo famózní, co se ti na něm nezdálo?

Čekal jsem, že dají Limbo za 15, ale za deset do toho asi půjdu.
Nu, demo mělo sice jenom 15 minut, ale rozhodně se to hrálo dobře, anžto se to nespoléhalo na jedinou fíčůru (zdravím Braid). Ale ti pavouci, sakra!
Já jen tu nejvíc bijící do očí, co se ke mně dostane buď tady nebo někde náhodou. Třeba k World of Goo jsem přišel jak slepej k houslím a bylo to super.

Vlastně ruku na srdce, já nějak nezkoumám, zda je to indie či ne, ale všemu 2D a graficky nápadně horšímu říkám indie, páč to na mě tak působí. A pak cena, když je to nová hra a stojí 15 E, jako třeba From Dust, považuji to za indie, i když třeba neni, co já vim :)

edit: kolik hra stála na xbox?
"Indie looks like" je právě herní paskvil v nádherné grafice, velmi působivé a atmosferické. A v gameplayi ho pak trumfne i polodementní Mario.

Nu, ale to je zase otázka, co kdo z nás sleduje za jakou indie scénu.
Na mě tohle působí dobře. Přijde mi, že poslední dobou jsou "indie looks like" hry děsně cool a tvůrci těhlech her na to sázej a tak klidně vypustěj herní paskvil v hnusný grafice a pozéři za to rádi zaplatí, aby se cítili, že hrají něco od nezávislých tvůrců.
Ale tohle vypadá výborně, využívá to fyzikální model, což mě u 2D her láká + atmosféra vypadá velice slušně + se mi líbí ty oči ve tmě :)
Už mě nenachytají. Spálil jsem se Braidem a teď těm "uměleckým" hopsačkám nevěřím ani ň.
Už sa nevieeeem dočkať...len ja debil som skoro celu hru pozrel na youtube, lebo som nečakal, že to budu portovať na pc :D ale nevadi, aj tak sa tesim
Konečně ji portovali, již od prvního videa to vypadalo zajímavě - depresivně.