Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

  • PC 80
Sám či v kooperácii sa postavíme proti hordám orkov

Čo nám hra ponúkne?
➤postavy: k dispozícii nám bude až 6 postáv, či už starých známych alebo nováčikov. Každá z nich má nejakú unikátnu schopnosť ako double jump či levitáciu. No v konečnom dôsledku si myslím že je jedno za akú človek hraje. Na hrdinov sa dajú zakúpiť za lebky, čo je herná mena aj skiny, no za mňa sú extrémne zbytočné a radšej svoje lebky miniem na vylepšovanie vybavenia.
➤kampane a mapy: po prejdení hlavnej kampane, Old Friends, ktorá zahŕňa 18 máp sa môžeme presunúť do druhej, Drastic Steps, ktorá obsahuje ďalších 5 máp. Nie som si vedomý nejakej vyslovene zlej mapy. Latka obtiažnosti nebola takisto nastavená vysoko, keďže sa hra dá v pohode prejsť na Rift lord obtiažnosť. Najviac času sme so spoluhráčom strávili na posledných dvoch mapách v Drastic Steps. Tam sa hra s vami nemazná. Každopádne ma najviac bavili takzvané vojnové scenáre.
➤vojnové scenáre: úplná novinka a za mňa najlepšia časť hry. Veľké mapy, špeciálne zbrane a hlavne extrémne množstvo nepriateľov. Na konci sa väčšinou objaví boss, ktorý môže byť problém len vtedy ak sa zamotá medzi ostatných nepriatelov. Čo sa náročnosti týka, tak výzvu v nich moc nehladajte. No posledná v prvej kampani na Rift lorda vie občas potrápiť.
➤pasce a zbrane: či už stará známa spike trap či acid geyser alebo novinky z vojnových scenárov ako armáda lučišníkov či priestess. V hre sa nachádza široká škála rôzneho vybavenia na likvidáciu nepriatelov. Ku koncu som si našiel svojich favoritov a do boja som si bral len ich. Poväčšine to bola brokovnica, základné spike trapy, lučišníci, spomalovacia pasca, snehové delá a bleskový trinket. Pokiaľ sa vie človek ešte k tomu zladiť s kamarátom, ktorý používa úplne iné pasce tak sa dá prejsť prakticky všetko. Vylepšovanie pascí je tiež samozrejmosť.
➤nepriatelov: okrem starých známych orkov, trolov či ogrov sa tu objaví aj pár nových druhov ako ohnivý základný orkovia či orkovia s výbušnými kušami. za otravných by som považoval hlavne lietajúcich elementárnych netopierov, gnollov, zemných elementálov občas fire lordov. Objaví sa tu aj zopár bossov ale tý ani moc nestoja za zmienku, kedže sú extrémne jednoduchý.
➤ďalšie herné módy: dostaneme možnosť si zahrať aj 3 nové herné módy. A to Scramble v ktorom musíme prejsť sériu máp. Pritom si volíme rôzne buffi a debuffi na pasce a nepriatelov. Zaujímavý nápad ale so správne zvolenými buffmi sa niekedy prechod stane extrémne jednoduchý. Ďalší je endless. Tradičná súčasť hry, ktorá človeka v neskorších vlnách začne nudiť. Ako posledné si môžeme zahrať zopár týždených výziev.


!! Menšie záverečné hodnotenie !!
Na nový diel v sérii Orcs Must Die! som dlho tešil, no nedúfal som že niekedy ešte vyjde, hlavne po fiasku s názvom Unchained. O to viac ma prekvapilo, ked hra celkom v tichosti vyšla ako predobjednávka na Steame. Okamžite sme si ju s kamarátom kúpili a dúfali že to bude hrateľné. A hrateľné to bolo. Postáv je na výber viacero ale nejako na tom nezáleží. Pascí je mnoho, či už nových alebo starých, no pokiaľ si človek nájde svojich obľúbencov, tak bude používať do konca hry len ich. V hre sa nachádzajú dve kampane, ktoré obsahujú dokopy 23 máp. Obtiažnosť nebolo moc vysoká aj ked hral človek na Rift lordovi. Novinkou sú vojnové scenáre, na ktorých sa na vás valia obrovské hordy nepriatelov a ku konci aj boss. Tie ma bavili určite najviac. Po dohraní hlavnej hry si človek môže zahrať scramble, endless mod či týždenné výzvy. Všetko som vyskúšal ale určite to není zábava na veľa hodín. Nových Orkov hodnotím kladne hlavne kvôli tomu, že som ich hral v kooperácii. Samého by ma to určite nebavilo tak moc. Doporučujem si po pár mapách dávať pauzu, keďže ustavičné zabíjanie orkov môže človeka rýchlo začať nudiť. K hre sa asi vrátim len vtedy, ak by vyšlo nejaké kvalitné DLC.

➤Čas strávený v hre: 27,1 hodín
➤Achievementy: 24/32

HODNOTENIE: 80/100%
+14
  • PC 70
Třetí velký díl série OMD rozhodně nevyžaduje znalost těch předchozích. Princip je stále stejný a vlastně vcelku prostý. Čekají nás hordy nepřátel a řada záhadných trhlin, jimiž procházejí. A právě to je třeba utnout, přičemž k tomu všemu slouží pořádná výbava pastí a dalších doplňků, magie nebo lze usednout do obléhacích strojů. <span class="thumbnail-source">Největší předností je samotná hratelnost, díky níž je Orcs Must Die! 3 zábavnou a návykovou hrou, čemuž přispívají i chytře navržené úrovně. Sama o sobě hra není ani nijak těžká, jedná se však o jeden z těch případů, kdy můžeme říct, že je lehké se ji naučit hrát, ale velice náročné ji zcela mistrovsky ovládnout. Bohužel nastanou i situace, kdy technické nedostatky začnou kazit samotné hraní. Stává se, že se nepřátelé zaseknou mezi pastmi, případně tam zablokují i vás. To pak většinou vede ke smrti, po níž se sice vzápětí znovu objevíte u trhliny, ale stačí i zacyklené omračování od zlobrů, aby se vám zcela rozpadla obrana a nepřátelé si to vesele namířili přímo do trhliny. V těsnějších chodbách se k těmto nepěkným hrátkám ještě často přidává poskakující kamera a zkáza je dokonána.

Zmínit musím českou lokalizaci od Filipa Ženíška, ale dojem z ní trochu kazí fakt, že si hra nedovede vždy s češtinou poradit, respektive s diakritikou. Jde-li však o samotný překlad, ten rozhodně potěší. Nepostrádá nic z nálady originálu, a tak jej lze kromě proklouznutí pár češtinářských chybiček jedině pochválit a ocenit.

Orcs Must Die! 3 není žádným novátorským titulem, nikdy tak ale ani nebyl prezentován. Sází na jistotu a výsledkem je velice povedená tower defense hra. Pravdou je, že se drží ve starých zajetých kolejích a vlastně to celé funguje i potřetí, respektive napočtvrté. Možná by ale nebylo na škodu, kdyby se přece jen v rámci vlastní série a po tolika letech a experimentování s free to play modelem pokusili vývojáři alespoň o pár inovací. Hra kvůli tomu působí spíše jako rozšíření druhého dílu a mnoho nového nepřináší. Ačkoli jí lze vyčítat nedostatek inovací, koncept stále funguje a samotná invence rozhodně nechybí. Nedá se jí upřít zábavnost, chytlavost a motivace k opětovnému hraní. Na druhou stranu se však potýká s problémy, které i v tom nejpromyšlenějším designu a gameplayi dokážou nadělat pěknou paseku. Hra tak občas nastavuje hráči nepříjemné bodáky, a i když nedělá vysloveně nic špatně, potěší zejména veterány a nováčky pravděpodobně aspoň na chvíli zabaví. Kreativní masakrování nejen zelených nepřátel je totiž nesmírně zábavnou a poměrně návykovou záležitostí i přes některá zaškobrtnutí, jichž se hra dopustila.

Více zde: https://www.vortex.cz/recenze-orcs-must-die-3/

Pro: zábavný gameplay a chytře navržené úrovně; rozmanitý výběr zbraní a pastí; výborný hudební doprovod a příjemný voice-acting; pěkná stylizovaná grafika; nenucená motivace; česká lokalizace

Proti: problémy s kamerou a zasekávání nepřátel v objektech; herní ekonomika a odměňování hráče; občas nedoladěné zvuky a animace; v podstatě nepřináší nic nového

+12
  • PC 70
OMD! 3 je především výborný co-op. Navrhl jsem to docela casual gamer přítelkyni a bavili jsme se výborně. Náročnost dost kolísala - některé levely byly nudné a dost rychlé, jindy jsme se docela zapotili a občas museli i opakovat.

Tower defense prvky jsou tu pořád dobře funkční. Stavění kill zón a masakrování tuctů orků zaráz je pořád velmi uspokojivé - a především potom ve velkých War mapách, kde máte k dispozici i třeba obří katapulty a další srandy.

Hlavní výtku bych měl asi jen k příběhu, kvůli kterému to asi sice málokdo vyhledává, ale prostě mě přišel až moc prostý jakékoliv hloubky. Stavěl víceméně jen na odkazech na předchozí díly a to je málo.
+10