@Walome (02.09.2024 20:59): Na lehkou a střední obtížnost je to relativně pohoda, stejně jako celá americká kampaň na Hard.

Na Hard jsem původně nedal akorát 9. misi za Rusy (jak zachraňuješ artefakt a Gosudarova), ale i kdybych ji dal, tak první alianční za Rusy bych nedal. Za Amíky jsem nedal předposlední misi za Alianci (sice americkou, ale nedal bych ani ruskou, ty mise jsou stejné). Resp. ony ty mise jdou dát, ale jsou tak tuhé, že ten šibeniční termín s tím, co všechno musíš ustřílet, prostě dát na všechny medaile nejde.
@John Mirra (02.09.2024 12:54): určitě dej, je vážně povedená, i když bohužel už bez dabingu v těch příběhových dialozích..

@Walome (02.09.2024 14:20): to já mám medaile za "bez nahrávání" samozřejmě všude. I když na Hard byly některé úplně nesmyslné. Přijde mi, že to v té Steam verzi trochu polevilo. Protože v té původní CD verzi prostě nešlo některé medaile na čas na Hard prostě dát..
@veselykralicek (02.09.2024 11:03): Díky, to se hodí, i když in-game příručka by prostě byla ideální, proč ji proboha dávali pryč, to nepochopím :)

Ještě uvažuju, že si dám chvíli pauzu a pak někdy dám tu neoficiální kampaň za Araby... prý je docela dobrá, co jsem tak slyšel.
@John Mirra (26.08.2024 20:06): no rozehral jsem to za Rusaky ale dela mi dost velkej problem za ne hrat. Nicmene si tu kampan vubec nepamatuju tak by to bylo zajimavejsi.

A teda ta hra je uzasna ale dat hraci v posledni misi kampane jednotky ktery nezna, to je solidni bizar. A ty artefakty? Mikromanagament s nima byl hrozny trapeni. Nakonec jsem je ani nezkoumal.
@veselykralicek (04.08.2024 16:31): Keďže si tú misiu preštudoval tak dôkladne, môžem sa opýtať čo za "argumenty" mal Andy Cornell aby zostal loajálny Powellovi, ak si si ho na začiatku misie nevybral do party? Alebo ho hra na mape vtedy vôbec nevygeneruje?
Jo, Lisa mě naštvala, že nešla, ale její chyba! (i když asi ne, protože tu poslední misi nejspíš nedám :D )
Tak první alianční mise za Američany vyzkoušena a postavy se mohou připojit takto:

1) hráč má na výběr od 3 do 5 postav, Frank a Joan se opravdu přidají vždy, i když je nevyberu. Naopak Lisa se přidá jen pokud ji vyberu a zároveň ji musím nabrat před Joan, jinak se stejně nepřidá.

2) hru můžu dokončit kromě Johna nejméně se 2 postavami, nejvíce se 7. Rozdíl v tomto počtu je kompenzován v další misi, kde se při plném počtu amerických postav přidá pouze Kirilenková a Gosudarov. Pokud si vezmu 6 postav, přidá se Kirilenková, Gosudarov a Gněvko, atd.. Počet postav na konci další mise je tedy vždy stejný.

A) 2 postavy - vyberu si pouze Lisu, Joan a Franka. Naberu Franka, Joan, pak jdu za Lisou a ta se ke mně nepřidá.
B) 7 postav - vyberu 5 postav, mezi nimi nebude Frank a Joan, kteří se přidají stejně, takže na konci mise mám 5 vybraných postav, Franka a Joan, tedy maximální možný počet.

3) postavy, které si nevyberu, už nebudou do konce kampaně k dispozici a do poslední mise je budu muset nahradit ruskými postavami.

4) lokace postav na mapě se mění podle toho, které postavy si hráč vybere. Pokud třeba vyzkouším jiné postavy, lokace některých se prohází, zřejmě podle povolání, aby např. vědci byli vždy na stejném místě.
Můžu se prosím zeptat, jak funguje ten Steam Workshop?

Chtěl jsem si zahrát tu arabskou kampaň, tak jsem vlezl do Workshopu, tam jsem si našel položky Arabian Campaign a Arabian History, dal jsem odebírat, nějak se to stáhlo, hra se aktualizovala, ale ve hře to nemám. Kampaň tam není. Když kliknu na Modifikace přímo ve hře, je tam pouze nějakej Balance Mod.

Podíval jsem se do složky hry, do adresáře Mods, a tam je taky pouze BM (asi jako ten Balance Mod), samozřejmě jsem zkoušel hru odinstalovat a nainstalovat znovu, s tím, že už by s eto mělo instalovat přímo s těmi mody, které zůstaly aktivní jako Odebírané.

Musím to ještě někde nastavit, povili nebo zpřístupnit?
Když se tady tak řeší ta poslední mise, i ta za USA, taky se Vám někomu stalo, že Vám v poslední misi nepřijela Joan, přestože jste ji v té předchozí regulérně zachránili a pomohli zničit ruskou základnu?
@John Mirra (31.07.2024 18:13): tvl to se dá napsat na všechny příspěvky tady :D jsem myslel, že si hrajeme na internet z dob před youtubem a povídáme si jak za starejch časů :´)

nojo tak frajeři jdou hned na americkou bázi... tam jsem dostal na prdel. Jsem asi prostě jenom noob to vypadá.

@Malignus (31.07.2024 20:02): Frank je nejlepší.

edit150: aha takže za Alianci nejde stavět siberitová bomba :D tak oukej no já si tam šudlám výzkum jak pako.
@Ferdish (29.07.2024 21:32): Já bych řekl, že se k vám přidá právě jeden - buď Frank, nebo Lisa, podle toho, koho jste kdysi jmenovali svým zástupcem. Protože ta Lisa ke mně fakt nechtěla. Teď už to zkusit nemůžu, jsem na jiném PC, ale pak to ověřím a zkusím nevybrat Franka a zjistím, jestli se ke mně přidá on :)
@Ferdish (29.07.2024 21:32): aha, to jsem nikdy nevěděl, tak díky za doplnění. Je pravda, že Frank je odstřelovač, což by se pro průběh mise hodilo. Asi to od té mise zase zahraju, aspoň budu mít o postavu navíc i pro příští misi..
@veselykralicek (29.07.2024 18:09): Hmm, tak Lisa se na mě vykašlala :( A to jsem u ní byl před Joan, zkoušel jsem to 2x. Asi to bylo na základně nějakého předchozího rozhodnutí (možná jsem ji nevybral jako svého zástupce v jedné z předchozích misí, už si to nepamatuju).
@John Mirra (29.07.2024 17:00)Joan se k Tobě přidá vždycky, i když si ji nevybereš. Lisa se k Tobě přidá jen když si ji vybereš a ještě ji musíš nabrat před Joan. Pokud nabereš Joan a pak přijdeš k Lise, tak se k Tobě nepřidá (kvůli Joan), ani když si ji vybereš. Jinak jsou všechny postavy klasický - vybereš, přidají se / nevybereš, nepřidají se.
OK, díky, ještě se zeptám, v první misi za USA Alianci, kdo se ke mně přidá, i když si ho přímo nevyberu? Počítám že Joan a ještě někdo jiný... ?
Jak jsem sliboval, tak harmonogram poslední mise za Američany:

0:00 – Macmillan přebírá velení
18:00 – přijíždí Joan
35:00 – přijíždí Stevens s posilami, je možno začít vyvíjet siberitovou raketu
40:00 – Roth kontaktuje ostatní základny
45:00 – Arabové odpalují bez varování siberitovou raketu
50:00 – Rusové začínají stavět Behemoty
55:00 – Rusové sestrojují siberitovou raketu, možno ukecat 3 minuty navíc
58:00 – pokud nemám siberitovou raketu, mise instantně končí
Mimochodem není tam někde nějaký schéma výzkumu? Abych věděl co je vyzkoumáno aniž bych musel mít laboratoře?
Ohledne toho jestli to dava smysl. Ja prehodil poradi ukonu v misi za aliance kde amici testujou siberitovou bombu a taky to pak nedavalo smysl. Neni to dokonaly. Ale je to bozi :)
Tak poslední mise za Rusy dohrána, nebyla zdaleka tak těžká, jak jsem si ji pamatoval :)
Mám po tom závěrečném intru takovou divnou pachuť v puse, kterou si spravím dohrání hry za Alianci. Ty mise jsou z ruské a americké strany stejné, že? Ale liší se tím, za kterou stranu jsem se k nim přidal - tj. Američané mají solární pohon a Rusové ne atd., že?
@Ferdish (27.07.2024 21:33): Aha, to z hlediska herního světa nedává moc smysl. Protože když zničím zelenému pouze skladiště, tak medaili nedostanu.

Kdežto když zničím celou druhou Platonovovu bázi, tak za to medaili dostanu... No, to je jedno, medaili klidně oželím, teď mě čeká finální za Rusy. Moje dávná nemesis :D
Nevím, čím to, ale já vždycky Platonova zabil při dobývání hlavní základny a získal všechny medaile. První základna má kvíz, jedna se vzdá po zničení elektráren a jedna se přidá po získání a předání artfaktu, se kterým se tuším že Gosudarov pokusí v průběhu mise zdrhnout.