@AlieN (09.05.2018 11:20): A vo väčšine RPG to pritom takto funguje a tento prvok spolu s levelovaním slúži aj ako istá forma motivácie. Mne to inak na prvom dieli, spolu s mimoriadne nízkym level capom, vadilo taktiež.
@Charllize (09.05.2018 11:09): Ale tady prece zacinas ty, kdyz nedokazes pochopit ze poradne RPG ma vyvijet postavu skrze plneni questu, prozkoumavani sveta, postup pribehem - ne za fragovani generickych monster. To je dobre tak do arkad typu Diablo.

Picovinou neni ze za monstra nedostavas experience i potom co je davno znas jak sve boty, picovinou je kdyz tu experience naopak dostavas. Vzdyt je to oxymoron.
Je tam porad ta pic*vina ze nedostavam expy kdyz zabiju urcitej pocet nepratel danyho druhu? ( nebo jak to bylo )
@mazar1234 (09.05.2018 00:43): Naimportovať to šlo bez problémov, hra si sama našla môj save z jednotky.

Po 4 a pol hodinách som zatiaľ nenarazil na žiadne bugy, ale nerobme zatiaľ závery...

V rámci UI niekoľko vecí zefektívnili/vylepšili, ale jednu vec podľa mňa pokazili - inventár všetkých postáv už nemám na jednej obrazovke, ale ako pri starších rpg sa musím preklikávať z postavy na postavu.
Úplne prvé postrehy - na prvý pokus som hru dohral za 8 minút. :D V podstate som povedal príbehu na začiatku fuck you, nechcem a zrazu nabehli credits. :D

Každopádne k reálnym postrehom:

Použil som save z Pillars jednotky, vyzerá to tak, že jediné čo sa prenieslo sú rozhodnutia/osudy, keďže postavu ma to nechalo vytvoriť aj tak úplne od nuly vrátane povolania, vzhľadu i mena. To povolanie je možno trocha logické, pretože miesto klasických povolaní z jednotky tu máme špecializácie a niektoré mechanizmy fungujú trocha inak (napr. shapeshiftovanie, keďže som druid).
Vážně doufám že to nebude tak zabugované jako jednička při vydání. Nebo nedej bože jako Kingdom come.
Ani jsem nevěděl že to má vyjít už teď, ale hodí se to, mám přesně tak akorát náladu na měsíc zalézt do nějakého hutného rpg, takže hned jak se večer vrátím z Madridu začnu stahovat.
@mazar1234 (08.05.2018 10:31): Příběh si můžeš přinejhorším předem někde přečíst, Deadfire ho nejspíš stejně nějak shrne, ale vyšší levely postav ti budou chybět.
A to DLC (bleh, ten modernismus - ne, prostě je to datadisk) je dobré, takže bych doporučoval ho ještě dohnat.
Tak už sa inštaluje pre-load. :) Vraj to pustia o siedmej večer nášho času. Zdroj. Je to škoda, keďže zajtra je u nás celý deň štátny sviatok a ja by som to určite využil. Po veľmi dlhej dobe (roky) hra, ktorú by som chcel hrať od releasu.
Mne niekedy roky trvá, kým sa k niečomu dostanem, aby som to po kúpe zahral a niekedy aj dohral. Občas ma to prestane baviť (napr. LA Noire) a niekedy je to o tom, že hra ma baví, ale uvedomím si, že je to veľká hra, ktorá vyžaduje kopec času a ja akurát viem investovať do hrania veľmi málo času v danej dobe, tak si to radšej odložím. Príkladom je Warhammer Total War, ktorý som po 15 hodinách hrania odložil, lebo je to fakt veľký žrút času a neoplatí sa mi to zapínať na kratšiu dobu. Prekvapenie z toho, že ľudia sú leniví a malicherní a nedohrávajú hry, máme najmä preto, že predsalen DH je celkom hardcore v hraní hier ako komunita.
@Phoenix (03.05.2018 10:52): Toto tiež nechápem, ako niekto dokáže hru nedohrať, ak ho baví.

Presne z tohto dôvodu inštalujem vždy len 1 vec, lebo akonáhle ich mám nainštalovaných viac, mám rozdrobenú sústredenosť a žiadnu z tých hier si neužívam toľko, čo by som mal.
Akonáhle mám len jednu, kým ju nedohrám, neodinštalujem. Ale je pravda, že kolosálne hry typu Witcher, Skyrim, trvajú dlhšie, a preto si väčšinou medzi dlhými hrami lúbim strihnúť jednu kratšiu - niečo malé indie/adventúru, už len pre dobrý pocit dokončenia a istej hernej "poviedkovosti".

S dohrávaním preto nemám problém.
@SilentWolf (03.05.2018 11:21): Tak, samozrejme, k niektorým hrám sa dostaneš zdarma a nepociťuješ nutnosť vyskúšať ich hneď. Celkovo je však vidieť, že hráči majú problém dohrávať kampane aj u podstatne kratších hier a niet divu, že že sa mnohí vývojári radšej sústreďujú na multiplayer.
@Jab (03.05.2018 11:08): Mňa osobne ďaleko viac prekvapuje to, že i keď v hrách bežne získaš prvý achievement behom prvých minút hrania (ak nie rovno zapnutí) štatistika jasne odhaľuje, že mnohí tieto zakúpené hry zrejme ani len nezapnú :)
@Jab (03.05.2018 10:40): To je vcelku normálna štatistika. Len Skyrim dohralo na Steame 28,9%, Witchera 3 26,2% hráčov, Kingdom Come 10,9%. Z globálnych achievementov je krásne vidieť, ako väčšina hráčov postupne odpadáva.
@Jab (03.05.2018 10:40): Tohle mě vždycky také dost překvapí (počty lidí, co danou věc nedohrají), ale asi je třeba srovnat s podobnými hrami a postupným úbytkem hráčů v nich, nikoli představou "lidi hry dohrávají" (to je moje představa, dohraju drtivou většinu her co začnu hrát, ale chápu, že to tak nemá zdaleka každý).
Dost mě teď zaujaly ty GOG ačívy u jedničky. Že první kapitolu dohrál cca každý druhý a s druhou a třetí to klesalo tuším vždy o cca polovinu.

Snad bude dvojka o dost lepší, aby hráči v průběhu hraní neutíkali.
Ja treba aspon dohraju jednicku do te doby. Tyranny me skvele navnadilo a uz jsem se ponoril do Pillars 1. Jak se v nedeli vratim z Prahy, hned k tomu zas usednu.

Jen me porad trochu odrazuje to zasazeni. Ale zase s tou volnosti mi to pripomina Storm of Zehir. Tam to byla docela prijemna zmena.

Skoda ze nikde nevidim tuhle edici. Ma ji Pillars 1 i Tyranny a vedle sebe by vypadaly urcite hezky.
@Tarhiel (14.03.2018 13:13): Tiež sa mi to kopí. Toľko skvelých hier a tak málo času. Aj by som sa chcel skôr sústrediť hlavne na herné resty, hlavne konečne dohrať Fallout a Planescape: Torment. Ale Ghost of a Tale je skutočne veľké pokušenie.

Cyberpunk 2077 snáď tento rok ešte nebude. Znie to ako herézia, ale to už by som sa asi naozaj k ničomu inému nedostal. :)

Na System Shock som sa tešil aj ja. Je to škoda.
@Bragi (14.03.2018 12:21): Ani mi nehovor, ja ho hrám s prestávkami od roku 2016, a už som sa rozhodol, že tento rok ho musím ak nie dokončiť, tak z veľkej časti prejsť - onedlho vyjde Cyberpunk 2077 a to si zrejme okamžite nainštalujem, kedže môj neštastný System Shock remake bol zrušený/odložený.

No a včera konečne vyšla z Early Accesu po neviem akej dobe Ghost of a Tale - a na ten mám veľký zálusk.
@Bragi (14.03.2018 10:48): Datadisky určite budú - čo ma prekvapilo, boli avízované vo forme season passu pre backerov (3 DLC vo forme 20 dolárového addonu k backingu), čo som si nejako nevšimol, na čo poukázali ľudia až pri predobjednávkach, že či sú defaultne prítomné v tej najdrahšej verzii (nie sú - ak nie si backer, budeš si ich musieť dokúpiť za plnú cenu, každý by mal stáť cca. 10 dolárov).

A hej, no prvý diel som ešte nehral ani ja, no momemntálne som na Skellige vo W3, takže o RPG prísun mám na nejaký čas postarané :)
@Tarhiel (14.03.2018 10:17): Veď hej. Mne to v podstate ani neprekáža, keďže si aj tak počkám na opravy a prípadné datadisky. Aspoň budem mať dosť času konečne dohrať prvý diel. Ale dúfam, že zužitkujú skúsenosti z jeho tvorby a nebudú znovu pol roka ladiť systém súbojov.