@Arc (24.04.2014 22:59): 20 rokov? No mas recht tiez stale cakam :-).

Ale gameplay ako taky sa nijako citelne nemeni s prichodom MGE XE, takze koho to nebavilo "vtedy" tak ho to nebude bavit ani potom.
Pár čerstvých informací...

Hrnchamd se dal opět do práce a snaží se dokončit MGE XE na finální verzi (ver. 1.0.0). Co dva dny teď vydává nové beta verze s hromadou nových funkcí (transparentní AA, statický blur podle počasí, správa shaderů, velikost UI, screeny automaticky bez UI, lepší stabilita a dokonce i mírný nárůst FPS (u mě spíš redukce lagů při prudkém otáčení, atp.)). Včera jsem se taky dostal do testování vtastekova shaderu stínu mraků (tam ještě ale bude potřeba zapracovat na nějakých chybkách).

Za mě akorát to, že až vyjde finální verze MGE XE, sepíšu konečně podrobný návod, jak to dát všechno dohromady a hlavně zoptimalizovat, protože se dostávám už do takových extrémů, že pro vizuál/performance lezu přímo do kódů a objevuji docela ftw vychytávky... Ačkoliv je mi jasné, že 99% hráčů bude řešit jen FPS, stabilitu a "dej mi ku*va tu grafiku"=)
Nějaké nové screeny z houbovitého Azuřina pobřeží...

Btw, takový nepěkný bug... Splnil jsem u cechu zlodějů všechny questy (Balmora, Ald-ruhn, Sadrith Mora) a namířil si to k šéfovi guildy pro další questy. Jenže ten mi oznámil, že nejsem ještě na požadované úrovni cechu... Po nahlédnutí do inventáře tam mám pořád "Toad". Chyo=D
Běh a chůze . Co se týká npc tak to sem našel morrowind animated akorát teda ještě musim vyzkoušet jak si to rozumí s children of morrowind páč to přidává npc.
I když jsem se zapřísahal, že na Nexus už nikdy nic dávat nebudu, tak Morrowindu dám ještě šanci...

Objevil jsem hromadu concept-artů, které mě učarovaly (kéž by takto epicky vypadaly jednotlivé lokace!!!), tak jsem je upravil a hodil do načítajících obrazovek (imo konečně něco pořádného na prohlížení při loadingu) + hlavní menu.

HD Concept-art splash screen and main menu 1.0

Btw, nevíte kdo je autorem těch conceptů? Galerie kdyžtak zde.
A přitom by stačilo, aby rychlost běhu byla stálá a nelevelovala se. A zvětšovala se jen via 'perky' nebo kouzla nebo předměty.

Z mého pohledu jasný design fail :P
Hehe, znalost světa Morrowindu je občas docela opruz... Protože jsem docela frustrovaný pomalým pohybem (zatím, 5. lvl) tak jsem si šel hned v počátcích hry při plnění questů pro guildu zlodějů pro Boots of Blinding speed a hned na to pro Cuirass of the Savior's Hide. Jenže 60% odolnosti na magii je furt málo na to, abych měl čistý obraz ze slepoty od bot. Proto jsem chtěl začít využívat Resisit Magicka, který jsem si u spellmakera dal na 100% a na 2 vteřiny (v téhle době když se nasadí boty, negativní účinky se ztratí = žádná slepota), jenže záhy jsem zjistil, že můj restoration skill je na slabých 8 bodech. No a tak jsem začal pátrat po tom, co s tím. Očarovat si permanentně předměty s resist magicka je neskutečně drahé pro mě zatím (ačkoliv nabité gemy už nakradené mám) tak zkusím jiný trik... Očarovat trenéra na restoration kouzlem Fortify restoration a nechat se od něj vytrénovat (úroveň tréningu se zvýší podle síly kouzla, ale je potřeba jej kouzlit po každém tréningu), tzn. finančně se zatím dostanu na potřebný level restoration 35-40, kdy se markantně zvýší šance na seslání Resist Magicka bude o dost větší. JENŽE... Kouzlo Fortify restoration má nějaký týpek v Bloodmoonu, kam se mi zatím nechce a další to má jedna kněžka v Mournholdu. Když jsem k ní dorazil, oznámila mi, že mi prodá věci jen pro členy Temple... Takže jsem se přidal k temple a když se vrátil, opět mi mile oznámila, že až budu mít vyšší hodnost. Takže je ze mě teď poutník, který cestuje a dává oběti na oltáře napříč celým Vvanderfellem=D Aneb jak jsem se dostal z guildy zlodějů k chrámu=)

Tohle je něco, co mi po vydání Morrowindu snad žádná hra nenabídne a proč taky Oblivion a Skyrim tak nudí. Miluju mechanismy vývoje postavy v TES3!
@Crash (15.03.2014 20:29): No ve vanille to nemáš, 1600x900 Morrowind nepodporuje=P Ale nostalgicky jsem zavzpomínal...

Btw, před pořízením screenu zapni konzoli, napiš "TM" a zmizí ti HUD + zaměřovač. V ovladačích grafiky pak ještě Morrowindu dej antialiasing a anisotropní filtrování! Čímž získáš maximální možnou grafickou kvalitu z vanilly. Možná by ještě šlo vynutiti v ovladačích SSAO, ale tím si nejsem jistý=)
@RXQ79rudax (15.03.2014 12:37): Ten skřet v Caldeře mi rozbil celou hru, když jsem Morrowind hrál poprvé. Bylo to někdy před 11 lety, nedlouho po vydání. Tenkrát jsem před založením postavy nastartoval svoje vytáčené připojení, abych se na internetu podíval na tipy a triky pro TES 3 a hned na první stránce jsem našel zmínku o tomhle vendorovi. Ve čtvrtině hry jsem se pak topil v penězích a nevěděl co s nimi. Když jsem to hrál podruhé, tak už jsem ho ingoroval . :)

@90210 (15.03.2014 12:45), @AlieN (15.03.2014 10:08): Pluginu se chci právě vyhnout, protože je to obsah, který nekompatibilitou s ostatními módy, nebo jenom jedním vypnutím, savenutím a pak zase zapnutím odstraní vše, co bych si na to místo uložil. A to nepočítám čištění save pozicí od starých módů. Já vím, tohle jste asi řešit nemuseli=)

@Crash (15.03.2014 12:46): No právě z hlediska dopravy a výhodné pozice vůči obchodníkům se nabízí buď Vivec, nebo Caldera. Takže asi pohledám něco tam.

@Clorky (15.03.2014 10:50): Vypadá to tak, že mám teď trošku víc času, takže pomalu ale jistě se na tom pracuje=)
jestli si dobře pomatuji tak mizí jen mrtvoly - tak když jsem čistil ( při záchrané misi ) to vznášející se Chrámové vězení ve Vivecu - tak jsem tu výzbroj těch zabitých stráží cpal do truhel co tam byly a pak to odnášel prodat tomu obchodníkovi do Caldery ( který má každý den k dispozici 5000 pro nákup zboží, pokud to nehrajete rovnou s datadisky tak je ve verzi 1.0 ze začátku dost těžké sehnat nějaké peníze a ty nejsilnější soul-gemy ).

Co se baráku týče tak jsem měl ten klanu Tavelny ( nebo jak se jmenují ) - někde v pustině - tak jsem si tam prostě umístil teleportační značku, a z něj jsem pak prostě rychle doskákal do nejbližšího města ( kouzlo skok 100 nebo více ).
@Say (15.03.2014 01:01): Barák tam sice je, ale získal jsem ho dost pozdě, a taky mi nepřišel nic moc. Nejprve jsem využíval pár beden venku v Balmoře v nějakým koutě, ale pak jsem se ukempoval v podzemí kantonu Aréna ve Vivecu. Je tam totiž skladiště, 4 místnosti plné beden, a vzhledem k tomu, že jsem se rozhodl posbírat všechny druhy brnění a zbraní, tak jsem těch beden měl ještě málo. ;-)

Jinak ale jsem si nevšiml, že by vyházený věci mizely, vyhodil jsem nějaký lektvary na balkóně Arény a pořád tam jsou. Stejně tak nějakej štít jsem pohodil na náměstí v Balmoře a pořád se tam válí, takže je to asi jedno, jestli to budeš cpát do beden, nebo ne.

Jinak v podstatě na rozdíl od beden, nekonečným kontejnerem je mrtvola Ralena Hlaalo v Hlaalo Manor v Balmoře, Akorát pokud toho má pak hodně tak ten interface na nějaký třídění moc není. Teda pokud to neřeší nějakej mod.
Sayi, jak to vidíš s tím tvým 'S.T.E.Pem', bude něco takového? Já už mám nainstalováno, ale nechci si to zaházet mody, které jsou nekompatibilní.
@Say (15.03.2014 01:01): Během hry dům získáš, ale ten co jsem měl není nic moc - hůř přístupný a na skladování ne zrovna ideální. Takže jsem měl mod "A good place to stay" - ke sbírání, skladování a vystavování (i stojánky na brnění apod.) věcí speciálně nachystaný dům přímo v Balmoře. Problém jsem s ním neměl žádný.
@Say (15.03.2014 01:01): jo ze začátku raději věci nechávat v truhlách nebo na zemi v opuštěných domech - pak si můžeš pořídit s voji vlastní vilu ( postavit a postupně vylepšit ) - když se přidáš k jednomu z těch tří klanů ( doporučuji se přidat k těm elfům ).

ale jestli si dobře vzpomínám tak věci vůbec z truhel nemizí - takže je je možné nechat kdekoli - třeba v truhlách cechu bojovníků, nebo třeba nechat ležet přímo u obchodníka a pak je prodat ( nejlepší obchodník ten skřet v tom městě blízko Balmory ( asi v Caldeře ? ).
Jak řešíte skladování věcí? Jestli si dobře pamatuji, tak tady se baráky koupit nedají. A mód na barák nechci. Je to moc velký risk pro ztrátu hromady věcí.

Mizí tady věci z truhel? Např. domeček po tom vrahovi v Seyda Neen vypadá, že by mohl prozatím splnit účel jako skladiště.
@Crash (14.03.2014 21:19): Mimochodem před týdnem vyšla nová verze Morrowind Comes Alive, konečně kompatibilní s módy, které používám, takže celý Morrowind je najednou neskutečně živý!!! Banditi přepadají sem tam vesnice nebo malé kolonie, po cestách chodí poutníci, v některých hospodách jsou kurtizány či ožralí výtržníci, dokonce je tam i volitelný mód pro spolubojovníky, ale já jsem sólista a v tomhle mi Morrowind absolutně vyhovuje=)

Konečně se pomalu dostávám opravdu ke hraní a zajímalo by mě, kolik mi ta hra zase sežere času. Ale palec nahoru, že mě zase po dlouhé době něco dokáže absolutně učarovat. Ty detaily, se kterými si Bethesda tenkrát vyhrála, ta atmosféra... Ach. Prostě herní láska, no=)
@Say (14.03.2014 20:49): Mimochodem, kde přesně je ten rozeklaný uschlý strom ve vodě, který se ti tam opakuje několikrát? To jsem nějak minul, teda pokud ve vanille vůbec je.
@Say (14.03.2014 18:13): Ach... tak jsem si říkal, kouknu jen na kousek a nemohl jsem se odtrhnout. Moc hezké. Bitter Coast je stejně asi nejpůvabnější, škoda že to člověk vidí hned na začátku hry. Jinak já navrhuji Grazelands, ten by mohl být taky zajímavý. I když chtěl bych vidět, jestli bys takhle poutavě dokázal zpracovat i Ashlands, tam mi to přišlo všechno na jedno brdo. Jo a taky si psal, že máš živější města než ve vanille, takže by mohl být zajímavý i sestřih městského života, takový City Life, na to bych se s chutí kouknul. Mimochodem ty přírodní zvuky jsou ze hry nebo dodaný až s hudbou?
Soul of Morrowind - #1 Bitter Coast Region | 1080p

Po screenshotech zkouším video=) Rád bych takhle nějak zmapoval celý Vvanderfell, ale záleží na ohlasech. Kdyžtak dejte zpětnou vazbu, jestli byste chtěli další oblasti. V popisku videa pak jsou ještě časy podle změn počasí/časů.

Akorát mě se*e ta hnusná komprimace YT. To co mám u sebe je s tím, co je nakonec na YT nesrovnatelné. A ještě se to seká na FullHD.