Na 400tý komentář mě vyšlo GTA San Andreas, asi největší hra, která na PC vyšla v roce 2005. A zároveň asi jedna z nejrozsáhlejších her, kterou jsem kdy dohrál. Zapomeňte na GTA 3 s "pár" submisemi i na rozsáhlé možnosti ve Vice City. Rockstar se zbláznili, podlehli vlastnímu megalomanství a do tohoto simulátoru gangstera nacpali snad úplně všechno, co vůbec jde. Ano budu kritizovat, budu nadávat, protože San Andreas si ke mě hledal cestu hůř než Vice City, ale za ty miliony možností a obrovitánskou rozsáhlost prostě nemůžu nedat 100%.
Odbudu si grafiku, která vypadá potřetí v podstatě stejně. Ano je hezčí, detailnější než v předchozích dílech, města i vesničky jsou vymodelované parádně, ale upřimně vizuálně a stylově mě třeba Vice City připadal hezčí.
S příběhem jsem bojoval a těžce. V něm se ujímáte Carla "CJ" Johnsona, černošského pouličního gangstera, který se po pěti letech vrací do Los Santos na pohřeb matky a rozhodne se pomoc svému gangu. Než jsem se z Groove Street vymotal a vydal cestou velkého zločinu, musel jsem přetrpět všechny ty hustokrutopřísný gangsta nigga řeči, hadry, gesta, šílenou mluvu, boje gangů, respekt. Prostě věci, které jsem vždycky absolutně nesnášel v akčních filmech či krimi. Je to subjektivní, částečně rasistický pohled, protože příběh včetně postav je napsaný skvěle, ale začal mě pořádně bavit až když se CJ dostane z ghetta.
Na své cestě potkáte kdekoho - triády, italskou mafii, mexické gangy, hipísáky, pasáky, rapery i wannabe rapery a také CIA. Budete získávat vliv ve třech různých městech - špinavé Los Santos plné gangů (alias L.A.), kopcovité San Fierro (San Francisco) a nablýskané město v poušti plné kasin Las Venturas (Vegas). Budete plnit neuvěřitelných 98 misí a to jen v rámci hlavního příběhu. A celou dobu Vám bude znepříjemňovat život důstojník Tenpenny, jeden z největších fízlovských zmrdů, jakého jsem kdy kde viděl.
Co se týče hratelnosti, ta se z 90% nezměnila. Interface, mapa, ikony, obchody fungují víceméně stejně. Občas se něco trošku jinak ovládá, občas je něco složitější či naopak jednodušší, ale víceméně se to hraje stejně. Místo změn se Rockstar vydalo cestou rozšíření, kterých je tolik, že jsem to hrál dlouhé týdny, abych se konečně dostal na finálních 100% včetně všech nepovinných věcí. A že to občas bylo peklo.
Takže co tu máme. Něco málo zmizelo (výtržnosti, vykrádání obchodů, telefonní vraždy).
Zůstaly živnosti, kde po splnění pár misí začne živnost vydělávat. Nechybí kurýrní mise, nenáviděný RC modely, parkování aut v hotelu, kamionová doprava či kamenolom.
Zůstaly i ilegální závody. V každém městě je jich 6 + 6 leteckých bez oponentů. Drtivá většina závodů se pozornou jízdou dá bez problémů vyhrát, občas přijde špek, ale nic strašného.
Mnohem horší jsou staré známé stadiony - kde závody motorek, aut, destruction derby a motokros vyhnali autoři do takových výšek, že v jednom konkrétním závodě jsem se musel uchýlit k likvidaci soupeřů a pak se modlit, abych vůbec dojel a motorku nerozflákal.
Pak jsou tu ještě výzvy pro BMX, motorku (sesbírat nepřístupné "korony") a naprosto šílený závod kol z hor, který se dá vyhrát fintou když postřílíte účastníky v cílovém prostoru sniperkou.
Samozřejmě se vrátily policejní, hasičské, saniťácké a taxíkářské mise, které jsem si moudře splnil hned na začátku a které mě v kontextu jiných misí přišly snadnější. Opět jsou za ně různé bonusy. Navíc k nim přibylo zábavné převážení děvek a jízda vlakem, která je pohodička když víte (resp. přečtete si jak na to). Docela zábavné jsou i lupičské mise, kde si se zlodějským autem vyberete baráčky k vykradení a nosíte do dodávky jednu televizi za druhou :)
Pravým peklíčkem se staly pro mě školy. Na auta, motorky, letadla a lodě máte sérii řidičských testů, které se sice dají zvládnout. Ale pokud chcete zlatou medaili, tak z některých testů zešílíte - například odjet 5 kol za 36 sekund v autě, či s helikoptérou zničit v časovém limitu 3 statické a 2 pohyblivé cíle. Tyhle mise jsem dělal asi 100*. Kromě řízení je tu čtyřfázová střelnice se čtyřmi různými zbraněmi. A když jsme u aut, opět je tu sbírání exotických vozidel, které nejenže jsou rozesety po celé obrovské mapě a musíte je dovézt bez poškození, ale ještě je musíte ručně jeřábem naložit na loď. Tím jsem strávil prakticky celý jeden den hraní.
Je libí sbírání? Pokud v GTA 3 a Vice City byl pevný počet určitých balíčků, tady sbíráte v každém městě jinou sadu věcí (přesprejovávání tagů, focení a podkovy) a ještě pod vodou hledáte po celé mapě mušle. Pro zbraně a dech pod vodou se to vyplatí a ke hře to patří. A ano, CJ umí jako první GTA hrdina konečně plavat a potápět se. Haleluja! Samozřejmě nechybí ani neskutečných 70 unikátních skoků, které se vlastně ani nepočítají do 100%.
Stejně jako v předchozí hře si kupujete i domy či hotely na save pointy. Protože ale příběhové mise dávají respekt (k tomu se dostanu) a peněz moc nemáte, vřele doporučuji následnou fintu. Vydělat tak 100 tisíc, vydat se do sázkové kanceláře a vsadit vše na nejslabšího koně s kurzem 12:1. Dříve nebo později to vyjde a pak jste finančně za vodou.
A pak jsou tu věci, které neskutečně zabíjí čas, jsou zbytečně otravné, až debilní. CJ má po vzoru RPGček spoustu statistik. Můžete trénovat střelbou spoustu zbraní až do úrovně hitman, což jde neskutečně pomalu, ale díky tomu získáte přesnost, pohyb se zbraní a menší zaměřovač. Vlastní statistiky mají i řízení aut, letadel, lodí, motorek i kol. V posilce se učíte nové pohyby do boje a také trénujete výdrž a svaly. Zároveň musíte jíst, jinak pohybem ztrácíte energii a svaly. A když to přeženete s jezením, budete tlustí a nehnete se.
Úlítba nejspíše fanynkám Sims je customizace hrdiny. Ale šílená. Svaly/hubenost/tloušťka se totiž projeví i vizuálně. Kromě toho můžete měnit účesy, dělat si tetování na 9 částí těla a kupovat v šesti obchodech (otevírajících se postupně) nejrůznější oblečení. To vše má nejenom vizuální vliv, ale přidává body do respektu (ovlivňující kolik členů gangu můžete najmout) a sex appealu (ovlivňující randění). Já si s pomocí gta.cz musel udělat tabulku, abych věděl co se mi vyplatí koupit a musím říct, že se mi ke konci podařilo z losera z ghetta udělat naprosto cool oháknutou mafiánskou mašinu. Ale upřimně, bez všech těchto pičičáren bych se v klidu obešel.
Za naprostou ztrátu času a další úlitbou ženským považuji randění. Můžete randit až s šesti přítelkyněmi, což probíhá tak, že ji musíte vyzvednout v určitou dobu, zajet s ní na jídlo (po kterém se tloustne) či tancovat v debilní šipkové minihře či jezdi rychlostí co jim vyhovuje ve čtvrtích co se jim líbí. Neskutečný zdlouhavý opruz, podpořený tím, že CJ ve svých komentářích přítelkyně naprosto fakuje a ony se do něj zamilovávají... Odměnou je nějaký obleček, auto a toť vše.
Komu by to nedejbože bylo málo, může hrát videohry, tancovat, tunit auta, karbanit v kasinech, sázet, sportovat... A také je tu v podstatě strategická válka gangů na způsob Jagged Alliance. Dojdete na území cizího gangu, vyprovokujete válku a se svými najatými gangstery vyřídíte tři vlny nepřátel a území je Vaše. Nepřátelé můžou na území znovu zaútočit, území je šíleně moc, najít někdy gangstery je dost těžké. Přesto mě to bavilo a dám Vám dobrou radu - na začátku se na to vyprdněte, protože příběhovým zvratem o vše přijdete a pak to ke konci budete muset dobývat znovu.
Pár osobních dojmů. Střílecí pasáže jsou stále zábavné, i když k rotačáku se jen tak nedostanete. Pilotovat některé letadla je za trest - třeba taková stíhačku Hydru, vrtulníky jsou mnohem jankovitější než ve Vice City - a zapomeňte na sídlo s vrtulníkem na střeše. Doprava je naprosto šílená!!! Ve Vice City jsem bez problémů dojet kam jsem chtěl. Tady neexistuje. Auto chaoticky odbočují z pruhu do pruhů, většinou těsně před Vámi. Nebo se řítíte dálnicí a někdo Vás v plné rychlosti sestřelí z boku, zepředu z jiného pruhu. Na dálnicích vznikají bouračky jak z Kobry 11. Nevím jestli je to naschvál (pro větší akčnost), nebo jen debilní AI, ale jezdit na delší vzdálenosti bylo utrpení a jezdit budete hodně, protože díky monumentální mapě je všechno kurevsky daleko.
A nakonec rádia. Ve Vice City mě osmdesátky nadchly a tady... no ehm... vůbec. Příběh se odehrává v roce 1992 ale ty devadesátkový rádia trpí třemi neduhy. Vzhledem k zasazení je tu hlavně orientace na černoškou muziku, pak je to hlavně Amerika a chybí tu hity. Potíž je, že v Evropě jsme vyrůstali na eurodance, popu, baladách, zatímco v USA tou dobou jel hiphop, r´n´b, grunge, alt. rock.
Takže je tu 11 rádií, WCTR má mluvené slovo. K-Jah West hraje starší reggae, Master Sounds starší soul, Bounce FM starší funky nic z toho jsem nikdy neslyšel a drtivá většina z toho nebyla hitem ani v USA. Totéž v bledě modrém platí pro Playback FM a Radio Los Santos, které hrají hiphop, možná pro hopery je tu pár známých jmen, ale naprosto žádná známá písnička. Veškerá tahle černošská muzika se mě slévala v jeden guláš. K tomu je tu SF-UR hrající klubový a zcela neznámý house, který nemá absolutně grády (zlatý Rise FM z GTA 3). Šest rádií, které jsem víceméně brzy přepínal.
Z nouze jsem vzal za vděk těmi ostatními. Radio X hraje alt. rock plný celkem známých kapel a naprosto neznámých songů. Těch možností od Nirvany, Pearl Jam, Radiohead, Red Hotů co tam bylo... no nic. Aspoň je tu od Guns´n´Roses Welcome to the Jungle a nehodící se Personal Jesus od Depešáků.
K-DST hraje classic rock, což je v tomto případě takový mišmaš 70-90. let. Opět spousta neznámých kapela či neznámých písní známých kapel, ale v tomto případě i pár chytlavých písniček (Two Tickets to Paradise, Some Kind of Wonderful) a chvála bohů i hitů. Rod Stewart a jeho synťáková Young Turks je odkaz na Vice City, stejně jako eighties rock Hold the Line od Toto a jedna ze slabších, ale stále slušných hitovek od Billyho Idola White Wedding. Pro mě ovšem největší pecky u kterých jsem ani nevystupoval z auta jsou Lynyrd Skynyrd a Free Bird a America a Horse With No Name, jedny z nejklasičtějších rockových hitovek 70. let.
Kupodivu mě celkem bavilo i K-Rose, country rádio plné cajdáčků na uklidnění rozsahem cca 40 let. Willie Nelson a jeho přesladká Crazy je úžasná, stejně jako cynický All My Exes Live in Texas či relativně hitová I Love the Rainy Night. Největší hit Queen of Hearts od Juice Newton mě nepřijde úplně jako country.
Nakonec CSR 103, jediné černošské rádio, které jsem vzal na milost. Hraje r´n´b/pop kombinace z počátku 90. let zvanou new jack swing ve které je i pár hitovek - chytlavá Bobby Brown: Don´t Be Cruel, překvapivě rytmická Motownphilly od slaďákoidních Boyz II Men a především úžasná My Lovin od En Vogue, kterou jsem dokonce párkrát zaslechl i v českém éteru.
Celkově byly rádia ale zklamáním, na větší hity a kapely asi nebyly peníze, přitom počátek devadesátek skýtal tolik možností.
A San Andreas? Nadával jsem, kritizoval, zuřil, proklínal, ale hrál jsem neskutečně dlouho, nemohl se odtrhnout a hra s tak neuvěřitelným množství různého obsahu nemůže dostat méně než 100%.
Odbudu si grafiku, která vypadá potřetí v podstatě stejně. Ano je hezčí, detailnější než v předchozích dílech, města i vesničky jsou vymodelované parádně, ale upřimně vizuálně a stylově mě třeba Vice City připadal hezčí.
S příběhem jsem bojoval a těžce. V něm se ujímáte Carla "CJ" Johnsona, černošského pouličního gangstera, který se po pěti letech vrací do Los Santos na pohřeb matky a rozhodne se pomoc svému gangu. Než jsem se z Groove Street vymotal a vydal cestou velkého zločinu, musel jsem přetrpět všechny ty hustokrutopřísný gangsta nigga řeči, hadry, gesta, šílenou mluvu, boje gangů, respekt. Prostě věci, které jsem vždycky absolutně nesnášel v akčních filmech či krimi. Je to subjektivní, částečně rasistický pohled, protože příběh včetně postav je napsaný skvěle, ale začal mě pořádně bavit až když se CJ dostane z ghetta.
Na své cestě potkáte kdekoho - triády, italskou mafii, mexické gangy, hipísáky, pasáky, rapery i wannabe rapery a také CIA. Budete získávat vliv ve třech různých městech - špinavé Los Santos plné gangů (alias L.A.), kopcovité San Fierro (San Francisco) a nablýskané město v poušti plné kasin Las Venturas (Vegas). Budete plnit neuvěřitelných 98 misí a to jen v rámci hlavního příběhu. A celou dobu Vám bude znepříjemňovat život důstojník Tenpenny, jeden z největších fízlovských zmrdů, jakého jsem kdy kde viděl.
Co se týče hratelnosti, ta se z 90% nezměnila. Interface, mapa, ikony, obchody fungují víceméně stejně. Občas se něco trošku jinak ovládá, občas je něco složitější či naopak jednodušší, ale víceméně se to hraje stejně. Místo změn se Rockstar vydalo cestou rozšíření, kterých je tolik, že jsem to hrál dlouhé týdny, abych se konečně dostal na finálních 100% včetně všech nepovinných věcí. A že to občas bylo peklo.
Takže co tu máme. Něco málo zmizelo (výtržnosti, vykrádání obchodů, telefonní vraždy).
Zůstaly živnosti, kde po splnění pár misí začne živnost vydělávat. Nechybí kurýrní mise, nenáviděný RC modely, parkování aut v hotelu, kamionová doprava či kamenolom.
Zůstaly i ilegální závody. V každém městě je jich 6 + 6 leteckých bez oponentů. Drtivá většina závodů se pozornou jízdou dá bez problémů vyhrát, občas přijde špek, ale nic strašného.
Mnohem horší jsou staré známé stadiony - kde závody motorek, aut, destruction derby a motokros vyhnali autoři do takových výšek, že v jednom konkrétním závodě jsem se musel uchýlit k likvidaci soupeřů a pak se modlit, abych vůbec dojel a motorku nerozflákal.
Pak jsou tu ještě výzvy pro BMX, motorku (sesbírat nepřístupné "korony") a naprosto šílený závod kol z hor, který se dá vyhrát fintou když postřílíte účastníky v cílovém prostoru sniperkou.
Samozřejmě se vrátily policejní, hasičské, saniťácké a taxíkářské mise, které jsem si moudře splnil hned na začátku a které mě v kontextu jiných misí přišly snadnější. Opět jsou za ně různé bonusy. Navíc k nim přibylo zábavné převážení děvek a jízda vlakem, která je pohodička když víte (resp. přečtete si jak na to). Docela zábavné jsou i lupičské mise, kde si se zlodějským autem vyberete baráčky k vykradení a nosíte do dodávky jednu televizi za druhou :)
Pravým peklíčkem se staly pro mě školy. Na auta, motorky, letadla a lodě máte sérii řidičských testů, které se sice dají zvládnout. Ale pokud chcete zlatou medaili, tak z některých testů zešílíte - například odjet 5 kol za 36 sekund v autě, či s helikoptérou zničit v časovém limitu 3 statické a 2 pohyblivé cíle. Tyhle mise jsem dělal asi 100*. Kromě řízení je tu čtyřfázová střelnice se čtyřmi různými zbraněmi. A když jsme u aut, opět je tu sbírání exotických vozidel, které nejenže jsou rozesety po celé obrovské mapě a musíte je dovézt bez poškození, ale ještě je musíte ručně jeřábem naložit na loď. Tím jsem strávil prakticky celý jeden den hraní.
Je libí sbírání? Pokud v GTA 3 a Vice City byl pevný počet určitých balíčků, tady sbíráte v každém městě jinou sadu věcí (přesprejovávání tagů, focení a podkovy) a ještě pod vodou hledáte po celé mapě mušle. Pro zbraně a dech pod vodou se to vyplatí a ke hře to patří. A ano, CJ umí jako první GTA hrdina konečně plavat a potápět se. Haleluja! Samozřejmě nechybí ani neskutečných 70 unikátních skoků, které se vlastně ani nepočítají do 100%.
Stejně jako v předchozí hře si kupujete i domy či hotely na save pointy. Protože ale příběhové mise dávají respekt (k tomu se dostanu) a peněz moc nemáte, vřele doporučuji následnou fintu. Vydělat tak 100 tisíc, vydat se do sázkové kanceláře a vsadit vše na nejslabšího koně s kurzem 12:1. Dříve nebo později to vyjde a pak jste finančně za vodou.
A pak jsou tu věci, které neskutečně zabíjí čas, jsou zbytečně otravné, až debilní. CJ má po vzoru RPGček spoustu statistik. Můžete trénovat střelbou spoustu zbraní až do úrovně hitman, což jde neskutečně pomalu, ale díky tomu získáte přesnost, pohyb se zbraní a menší zaměřovač. Vlastní statistiky mají i řízení aut, letadel, lodí, motorek i kol. V posilce se učíte nové pohyby do boje a také trénujete výdrž a svaly. Zároveň musíte jíst, jinak pohybem ztrácíte energii a svaly. A když to přeženete s jezením, budete tlustí a nehnete se.
Úlítba nejspíše fanynkám Sims je customizace hrdiny. Ale šílená. Svaly/hubenost/tloušťka se totiž projeví i vizuálně. Kromě toho můžete měnit účesy, dělat si tetování na 9 částí těla a kupovat v šesti obchodech (otevírajících se postupně) nejrůznější oblečení. To vše má nejenom vizuální vliv, ale přidává body do respektu (ovlivňující kolik členů gangu můžete najmout) a sex appealu (ovlivňující randění). Já si s pomocí gta.cz musel udělat tabulku, abych věděl co se mi vyplatí koupit a musím říct, že se mi ke konci podařilo z losera z ghetta udělat naprosto cool oháknutou mafiánskou mašinu. Ale upřimně, bez všech těchto pičičáren bych se v klidu obešel.
Za naprostou ztrátu času a další úlitbou ženským považuji randění. Můžete randit až s šesti přítelkyněmi, což probíhá tak, že ji musíte vyzvednout v určitou dobu, zajet s ní na jídlo (po kterém se tloustne) či tancovat v debilní šipkové minihře či jezdi rychlostí co jim vyhovuje ve čtvrtích co se jim líbí. Neskutečný zdlouhavý opruz, podpořený tím, že CJ ve svých komentářích přítelkyně naprosto fakuje a ony se do něj zamilovávají... Odměnou je nějaký obleček, auto a toť vše.
Komu by to nedejbože bylo málo, může hrát videohry, tancovat, tunit auta, karbanit v kasinech, sázet, sportovat... A také je tu v podstatě strategická válka gangů na způsob Jagged Alliance. Dojdete na území cizího gangu, vyprovokujete válku a se svými najatými gangstery vyřídíte tři vlny nepřátel a území je Vaše. Nepřátelé můžou na území znovu zaútočit, území je šíleně moc, najít někdy gangstery je dost těžké. Přesto mě to bavilo a dám Vám dobrou radu - na začátku se na to vyprdněte, protože příběhovým zvratem o vše přijdete a pak to ke konci budete muset dobývat znovu.
Pár osobních dojmů. Střílecí pasáže jsou stále zábavné, i když k rotačáku se jen tak nedostanete. Pilotovat některé letadla je za trest - třeba taková stíhačku Hydru, vrtulníky jsou mnohem jankovitější než ve Vice City - a zapomeňte na sídlo s vrtulníkem na střeše. Doprava je naprosto šílená!!! Ve Vice City jsem bez problémů dojet kam jsem chtěl. Tady neexistuje. Auto chaoticky odbočují z pruhu do pruhů, většinou těsně před Vámi. Nebo se řítíte dálnicí a někdo Vás v plné rychlosti sestřelí z boku, zepředu z jiného pruhu. Na dálnicích vznikají bouračky jak z Kobry 11. Nevím jestli je to naschvál (pro větší akčnost), nebo jen debilní AI, ale jezdit na delší vzdálenosti bylo utrpení a jezdit budete hodně, protože díky monumentální mapě je všechno kurevsky daleko.
A nakonec rádia. Ve Vice City mě osmdesátky nadchly a tady... no ehm... vůbec. Příběh se odehrává v roce 1992 ale ty devadesátkový rádia trpí třemi neduhy. Vzhledem k zasazení je tu hlavně orientace na černoškou muziku, pak je to hlavně Amerika a chybí tu hity. Potíž je, že v Evropě jsme vyrůstali na eurodance, popu, baladách, zatímco v USA tou dobou jel hiphop, r´n´b, grunge, alt. rock.
Takže je tu 11 rádií, WCTR má mluvené slovo. K-Jah West hraje starší reggae, Master Sounds starší soul, Bounce FM starší funky nic z toho jsem nikdy neslyšel a drtivá většina z toho nebyla hitem ani v USA. Totéž v bledě modrém platí pro Playback FM a Radio Los Santos, které hrají hiphop, možná pro hopery je tu pár známých jmen, ale naprosto žádná známá písnička. Veškerá tahle černošská muzika se mě slévala v jeden guláš. K tomu je tu SF-UR hrající klubový a zcela neznámý house, který nemá absolutně grády (zlatý Rise FM z GTA 3). Šest rádií, které jsem víceméně brzy přepínal.
Z nouze jsem vzal za vděk těmi ostatními. Radio X hraje alt. rock plný celkem známých kapel a naprosto neznámých songů. Těch možností od Nirvany, Pearl Jam, Radiohead, Red Hotů co tam bylo... no nic. Aspoň je tu od Guns´n´Roses Welcome to the Jungle a nehodící se Personal Jesus od Depešáků.
K-DST hraje classic rock, což je v tomto případě takový mišmaš 70-90. let. Opět spousta neznámých kapela či neznámých písní známých kapel, ale v tomto případě i pár chytlavých písniček (Two Tickets to Paradise, Some Kind of Wonderful) a chvála bohů i hitů. Rod Stewart a jeho synťáková Young Turks je odkaz na Vice City, stejně jako eighties rock Hold the Line od Toto a jedna ze slabších, ale stále slušných hitovek od Billyho Idola White Wedding. Pro mě ovšem největší pecky u kterých jsem ani nevystupoval z auta jsou Lynyrd Skynyrd a Free Bird a America a Horse With No Name, jedny z nejklasičtějších rockových hitovek 70. let.
Kupodivu mě celkem bavilo i K-Rose, country rádio plné cajdáčků na uklidnění rozsahem cca 40 let. Willie Nelson a jeho přesladká Crazy je úžasná, stejně jako cynický All My Exes Live in Texas či relativně hitová I Love the Rainy Night. Největší hit Queen of Hearts od Juice Newton mě nepřijde úplně jako country.
Nakonec CSR 103, jediné černošské rádio, které jsem vzal na milost. Hraje r´n´b/pop kombinace z počátku 90. let zvanou new jack swing ve které je i pár hitovek - chytlavá Bobby Brown: Don´t Be Cruel, překvapivě rytmická Motownphilly od slaďákoidních Boyz II Men a především úžasná My Lovin od En Vogue, kterou jsem dokonce párkrát zaslechl i v českém éteru.
Celkově byly rádia ale zklamáním, na větší hity a kapely asi nebyly peníze, přitom počátek devadesátek skýtal tolik možností.
A San Andreas? Nadával jsem, kritizoval, zuřil, proklínal, ale hrál jsem neskutečně dlouho, nemohl se odtrhnout a hra s tak neuvěřitelným množství různého obsahu nemůže dostat méně než 100%.