Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kultura

@Hitsuran (10.12.2021 14:49): Viděl jsem prvních pár dílů a velmi mnoho si přeji abych si je dokázal vymazat z paměti:


Do pekla co to je a proč se to jmenuje Blade Runner? Možná bych ještě věřil že je to nějaké divné pokračování Battle Angel: Alita, ale i na tu je tohle příliš pitomé: mladá holka bez paměti běhá po městě a svým kung fu zrube všechny co potká, případně je rovnou rozkrájí katanou. A sem tam potká nějakou postavu která jí a každému dvanáctiletému divákovi velmi primitivním způsobem vysvětlí co se v tom světě děje, co jsou to replikanti, a že bohatí mocní lidé je loví pro zábavu. No jako Van Dammovky z osmdesátek, akorát tady v tom akčním shonu občas kamera zpomalí a pustí se ambientní hudba z Blade Runnera, což je v tu chvíli hrozně bizarní když ten by tomuhle stylu nemohl být vzdálenější.
To celé ve velmi zjednodušené grafice ala konzolové hry před pěti lety -  čiré utrpení když si člověk vzpomene o kolik líp vypadají běžné rendery z Cyberpunk 2077. Ale všechny postavy mají solidní motion capture, což paradoxně působí ještě víc divně s tím jak plastové všechny jsou. Solidní rána na solar po fantastickém vizuálu Arcane.
Fakt nechápu. Autoři přitom mají za sebou Ghost in the Shell: SAC_2045, který byl o několik tříd lepší (i když taky ne úplně zázrak, hlavně kvůli rozpadajícímu se příběhu), a Black Out 2022 dokázal že animák ze světa Blade Runnera může být skvělý a originálu věrný.Venku jsou zatím jen tři dvacetiminutové díly, ale tak nějak nevidím možnost na posun k lepšímu.
@Fingon (08.12.2021 21:42): Medemove 90tky pre jeho výborné vzťahovky zbožňujem, dík za pripomenutie, ten jeho novší film budem musieť pozrieť.

Mne sa Kaufmanove I'm Thinking of Ending Things páčilo, aj keď jasné, že ten film je asi pre veľmi úzku skupinu ľudí.
Ten pocit, když zaspíte nové filmy oblíbených tvůrců a pak zjistíte, že byly všechny buď přímo natočeny, nebo dodatečně odkoupeny Netflixem...

Julio Medem: odkaz El árbol de la sangre
Andrew Niccol: odkaz Anon
Charlie Kaufman: odkaz I'm thinking of ending things
Duncan Jones: odkaz Mute

Společného mají to, že mají obecně dost mizerná hodnocení, nicméně se mi líbily všechny. Medemův film pro mě byl jedním z nejlepších věcí, které jsem letos viděl.

Trochu mě mrzí, že Annaud a Luhrmann odposledka natočili každý jen po jednom seriálu, ale tak snad příští rok aspoň ten Baz.
@Dan9K (07.12.2021 20:30): Jé, Viva 2... tu jsem měla ráda, v době neinternetový to byl pro mě docela zásadní zdroj hudby. Když z toho pak ze dne na den vznikla komerční sr..., tak to jsem nesla těžce.
https://www.youtube.com/watch?v=WE618hgsj8k
Pěkný song, doporučuji pro všechny Elon Musk fanboys :)

@Fingon (08.12.2021 08:13): Z tohohle seznamu doporučuji Rush, Skyfall, Gone Girl, Prisoners a Drive.
Shrek třetí byl blbost a nejhorší film v sérii. Podfukáří mě dost zklamalí a ten konec byl hrozný. John Wick je fajn akčný film, ale podle mne dost overrated, Keanu je sympatický, ale nikdy jsem ho nepovažoval za skvělého herce.
Schválně jsem si vyjel na ČSFD seznam filmů (bez dokumentů a krátkometrážních) s nejvíce hodnoceními. Abych viděl, které z filmů na ČSFD s nejvíce hodnoceními jsem ještě neviděl.

Zapomněl jsem ohodnotit Příběh žraloka a první Policejní akademii... a u Shreka Třetího jsem si myslel, že jsem ho viděl, ale asi neviděl.
Jinak jedna stránka záznamů na ČSFD má 50 položek.

Co mě překvapuje, o některých (dvou) filmech jsem předtím vůbec neslyšel.

Co jsem se díval dál, jsou tam nepřekvapivě pozdější Marvelovky a další komiksové filmy. Většinou věci z poslední dekády.

No, další projekt na příští rok:-P

Rivalové 2013 S3
96 hodin 2008 S3
X-Men: První třída 2011 S3
Hunger Games 2012 S4
Skyfall 2012 S4
Zmizelá 2014 S4
Všemocný 2011 S4
Zombieland 2009 S5
Shrek Třetí 2007 S5
Šílený Max: Zběsilá cesta 2015 S5
Světová válka Z 2013 S5
Warrior 2011 S6
Podfukáři 2013 S6
Zmizení 2013 S6
Rychle a zběsile 5 2011 S6
Hunger Games: Vražedná pomsta 2013 S6
Drive 2011 S6
John Wick 2014 S6
Millerovi na tripu 2013 S6
Nejlepší 3 alba Weezer podle vás! (ať to trochu vyvážíme) :)
1) Pinkerton
2) Maladroit
3) Blue Album
@hanak_v_exilu (07.12.2021 13:19): No byla to těžká volba, ale Final Frontier mě sere nakonec hlavně jen tím jak je to nudná slátanina, Insurrection je horší, to je znásilnění samotného ideového základu Star Treku :D

A ty midseason dvojdíly rozhodně, Best of Both Worlds jsem si dával nedávno znovu a to je prostě jeden z nejlepších seriálových dílů vůbec.
@AlieN (07.12.2021 13:03): Upřímně mě na tom šokuje jen že nemáš pětku jako poslední. :-D Pilot k DS9 byl hodně fajn, ale pokud bych mohl tak bych tam zařadil VOY Dakr Frontier a TNG The Best of Both Worlds. Oba by skončily docela vysoko.
@Malignus (07.12.2021 12:46): A znovu přetrpět Final Frontier a Insurrection ? Na to ti kašlu :D

@hanak_v_exilu (07.12.2021 12:36): 6-1-8-2-10-4-7-3-5-9

Voyage Home jsem měl velice rád jako dítě (ale ještě radši jsem měl Motion Picture - snad první sf které jsem kdy viděl), ale ten film hrozně zestárl, resp už o něm dokážu trochu víc přemýšlet a míň se nechám pobavit čistou komedií, a tu na Zemi usazenou zápletku už taky mezi ostatními neberu jako tak zajímavou.

Btw hodně vysoko mezi těmi filmy bych měl i pilot k Deep Space 9 - Emmisary (zato pilot Next Generation byl dost meh). A z Kelvin trilogie Beyond.
@Dan9K (07.12.2021 00:08): Tak já je mužů všechny, až na Covenanta. I Prometheus mi přišel ok. Ale když je nutný tvořit žebříčky, dam na vrchol dvojku, bez váhání. 
Na jedničce sem byl v kině, když mi bylo asi 14, s kamosem jsme působily starší tak nás na to pustily i když to bylo od 18. Alien komousum nevadil tak se po par letech dostal i k nám. Takže to mělo dost grady :)
Dvojku sem poprvé viděl na VHS někdy začátkem devadesatek a bylo to jak z jiného světa, vůbec sem nechápal jak to někdo mohl natočit :)
@AlieN (06.12.2021 23:58): no já to úplně jako jiný žánr nevidím. Přijde mi, že trojka je slabší jednička a čtyřka je slabší dvojka :-) Ale jasně, že jsou v tom rozdíly.
Já mám tu Fincherovu verzi už roky stáhnutou na disku, ale nějak jsem se do ní nebyl schopen dokopat, tak to musím napravit.
@Dan9K (06.12.2021 23:54): Fincherova je rozhodně lepší, postavy mají větší hloubku a s prostředím se taky seznámíme víc. A je taky rozvedenější ten náboženský motiv, a v závěru vystřihli tu lacinou berličku k motivaci Ripleyové.

Bohužel ani tahle verze tedy "Fincherova" není úplně tak jak ji chtěl, tu nemohl přesně podle sebe vůbec natočit. Ale pořád je z té série nejzajímavější (ty ostatní díly jsou hrozně zábavné samozřejmě, miluju jak je každý jiný žánr)
@AlieN (06.12.2021 23:52): a mluvíš o původní sestřihané verzi nebo Fincherově verzi? Na obojí jsem slyšel kritiku.

Já mám Aliena 3 rád (mám rád dokonce i čtyřku), ale říct, že je nejlepší je.....odvážné....ale tak vzhledem k tomu, že se jmenuješ AlieN, tak to budu respektovat (ačkoliv já mám první dva díly v TOP 10 filmů, takže je to pro mě dost důležitá série taky :-) )
@Naginata (06.12.2021 23:26): některé podezřívám, že přehlédli to, že píšeš o prvních dvou dílech, neb je klasická debata o tom, který druhý díl je lepší než ten první (a Terminator a Alien jsou často zmiňovaní (ačkoliv s Alienem asi spíš nesouhlasím). Naopak oceňuji to, že si šel dál, tam je to vybírání zajímavější.