Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Oznámení

"rozmlsaní uživatelé po počátečním rychlém sledu novinek"
myslis ten rychly sled pred DVEMA lety? :))
indian: netřeba popírat, že k realizaci novinky druhý díl mafie přispěl, ale nevidím důvod na to takovým způsobem poukazovat a dělat kolem toho povyk. memphis je majitelem databáze, takže konečné rozhodování kdy se co bude či nebude realizovat atd. je čistě na něm. nabízí se tedy druhý pohled na věc a to ten kdy rozmlsaní uživatelé po počátečním rychlém sledu novinek začínají remcat, že je jich teď málo (což je vpodstatě pravda, ale je způsob a způsob jakým to vyjádřit) a když už nějaká novinka přijde, ještě držkují nad způsobem jak je provedena... polopatě řečeno:)
aoshi: Kuprikladu me nebo pokud vim MCZ a urcite by se nasel i nekdo dalsi. Ja treba moc casu nemam, ale jak jsem rikal, leccos je prace opravdu na chvilku, na to bych si nasel cas i ja :) (napriklad "Globální statistiky databáze", "Možnost vyhledávání/filtrování uživatelů", "Diskuze k vývojářům", "Rozšířené vyhledávání" a dalsi)

EDIT: A jak nad tim tak premyslim, pokud by byla opravdu nouze o vyvojare, neni problem zadat nejake funkce jako semestralku nejakemu studakovi ;)
musa: určitě se nad ní mohli zastavit a probrat jí, ale je asi jasný že mu přišla vhod když zrovna první přidaná hra byla Mafia 2... pokračování jeho nejoblíbenější hry a první přidané tady na DH. Nic proti ní, novinka je to pěkná, ale nejsem jedinej kdo si to myslí :-).
garionův nápad mi nezní špatně. lidí schopných programovat není třeba počítat na tucty, dva schopní jedinci stačí bohatě.
indian: nevím proč se nad tou novinkou až tak podivuješ. dřív než byla uvedena do provozu se o ní admini/vip pobavili a odsouhlasili.
garion: Kolko tu poznas ludi co su schopni nieco realne naprogramovat? :)
Ale suhlasim, ze napad fajn.
MCZ, Chuck: hlavně mě dostal Memphis s tou jeho novinku ohledně přidávání her, jak průhledný :-). Jako tohle bych nečekal.
Mne tuhle napadla dalsi funkce, kterou nevim, zda by vyuzil uplne kazdy, ale urcite by se sem na DB hodila a radil bych ji do relativne pokrocile funkcionalite, kterou jen tak nejaky web neposkytuje (uprimne receno jsem ji na zadnem webu zatim nevidel), ale vzhledem k tomu, ze v megafonu je spousta schvalenych uprav, ktere zaberou tak den kodovani + den ladeni (oboji pohodova pracovni doba) a porad jeste nejsou (tim nechci na nikoho svalovat vinu, sam mam spoustu projektu, ktere uz dlouho planuji nebo mam rozjete a proste na ne nenachazim moc casu), mi prislo, ze ani nema moc cenu sem takovy "slozitejsi" navrh davat.

Mozna by stalo za to zavest subdomenu beta.databaze-her.cz na kterou by se zkopiroval kod, kteremu by se priradil read-only DB ucet (pripadne write pouze do uctem vytvorenych tabulek) a pristup by se dal nekolika vybranym jedincum z rad uzivatelu, kteri by se pokouseli implementovat veci z megafonu. Zdejsi uzivatelstvo by po ohlaseni nove funkcionality par dni testovalo, pak by se na kod mrknul Memphis a mohl by ho dat do ostre verze. Takto by se zajistil nejaky ten rozvoj aktualni podobny DH a Memphis by mohl v klidu pracovat na 2.0.
Mě zase trochu zaráží okamžité zamítnutí veškerých možných nápadů, které tu padly. Nevztahuju to automaticky na ty svoje, ale všechny, nebo alespoň valná většina z nich, jsou od začátku k ničemu a zbytečné, tak to někdy na mě dělá dojem, že je to tak trochu pohodlnější je smést ze stolu, než se tím alespoň na chvíli zabývat.
MCZ: já sem naladěnej už hodně dlouho, ale netrpělivost je svině a ta mi přerůstá přes hlavu :-)
Indian (13.09.2010 19:03:14): Ke mě se náhodou dostal screen ze 2.0 a vypadá to tedy zajímavě, byť je to ještě ve velmi raném stádiu. Každopádně stay-tuned, něco se chystá.
Už mě to ale začíní štvát. Kde nic tu nic. Nechci pořád slýchat, že neni čas na přidávání novinek z těch a oněch důvodů. Znám spoustu webů z daleko menší fanouškovskou základnu a na podobnym principu a furt se na nich něco děje. Tady je to už nějaký ten rok mrtvý. Je hezký že si Memphis přidal novinku aby si mohl přidat Mafii 2, ale to prosím nestačí. Chtělo by to více aktivity. Začínám pomaličku ztrácet zájem sem chodit - na diskuze radši nechodím a hry poslední dobou taky nehraju takže co jinýho tu dělat ? Světlá naděje jsou akorát achievmenty a pár lidí s kterýma si píšu.

Děkuju, už sem klidnej ;-)
Super novinka, ale určitě bych s ní zavedl kolonku "právě vyšlo" a s ní odkazy na danné hry v databázy. Přeci jen, takhle brzo přidaná hra se v novinkách brzo ztratí a několik hráčů na ní třeba zapomene (určitě ne v případě prvně testované Mafia II).
Úprava pravidel pro přidávání her:

"Do databáze se přidávají hry již vyšlé nebo ty, kterým zbývá maximálně 21 dní do oficiálního vydání (tyto budou schváleny nejdříve 14 dní před oficiálním vydáním). Hry, kterým zbývá více dní do vydání, budou zamítány s prosbou o poslání ve stanovený termín."

Ve zkratce:
- hry budou v DH již 14 dní před oficiálním vydáním
- již 7 dní před tím můžete posílat návrhy
- návrhy na hry, které vyjdou později, než za 21 dní, budou zamítány (aby nám nezabíraly místo)
- nevydané hry budou mít deaktivované hodnocení a komentáře

Důvod:
- odlehčení diskuzí prvním dílům pokračování (příkladem budiž teď Mafia)
- posledních 14 dnů před vydáním se často kolem hry děje nejvíc věcí = diskuze žije a bude moci žít i tady

Proč zrovna 14 dní?
- zvoleno jako čas, kdy už hra takřka nemůže být odložena (snad se nenajde moc výjimek) a zůstat tak v DH zbytečně s nutností smazat
ugraugra: Mě to pod Firefoxem funguje v pohodě.

MCZ: Zároveň díky MCZ za dobrou vychytávku, hlavně hodnocení komentářů bez reloadu oceňuju ze všeho nejvíc :-)
ugraugra: to je dost dobře možné... :-) Každopádně "nefunguje" ve smyslu jako by vůbec nebyl nainstalován anebo naopak způsobuje nějaké problémy?
ugraugra: zůstává to tam ještě pořád viset? (Ono by to tak dělat nemělo - měl by se načíst aktuální stav - rychlost samozřejmě závisí na rychlosti připojení i serveru.) O tom času zauvažuju, díky.

Dunemaster, Chark: integrace tohohle addonu do současné DH sice není nemožná, ale jakožto autor dobře vím, že velmi neefektivní :-). Snad se Memphis neurazí, když řeknu, že kód DH je ze sémantické stránky dost hrozný a třeba má implementace hodnocení komentářů v profilu uživatele je díky tomu provedena naprosto příšerně (ostatně každý, kdo rozumí JS/jQ se může podívat do zdrojáků sám) a vyžádalo by si to dost přepisování ze strany DH i toho addonu, pročež mi přijde lepší se soustředit už jen na DH 2.0.

Chuck: a zkusils stránku poté obnovit? Jaký máš prohlížeč?

Jinak diskuse na dh jsou čistě jednovláknové (jak píše Say - ovšem na phpBB to je stejně) - skutečná multi-vlákna tu nejsou (plně vláknovitá diskuse vypadá např. takto) a už jsem to asi zmiňoval, ale (nejen) já je považuji za naprosté zlo z hlediska logiky i přehlednosti. Lépe by bylo vylepšovat stávající systém a obohatit jej třeba o plnohodnotné citace (které umí odkazovat na původní post etc.), ale na tohle už jsem dost krátký.
Chuck: Vlákna jsou spíš na phpBB fórech. Vlastně dalo by se říct téma = vlákno.

ugraugra: Kdesi sem tu slyšel o chystaném DH 2.0. Tam by to bodlo=)
MCZ: Vypadá to velice dobře. Dobrá práce. Funguje mi to i pod Chrome plus. Teď už zbývá jen apelovat na Administrátory, aby navázali spolupráci a databáze se začala postupně vylepšovat...
Nešlo by ve spolupráci s Memphisem zabudovat tohle do DH přímo? Aby to bylo dostupné odkudkoliv.
To Odesílám... tam zůstává viset schválně? Možná by se při kliknutí na Reagovat u konkrétního příspěvku mohl kromě jména uživatele zobrazit i čas příspěvku na který reaguju. Pokud by to takhle někdo nechtěl, může to pořád udělat přes Reagovat Na... nahoře v liště.

Jinak good job!
Tak nejprve ukázky:
http://img189.imageshack.us/img189/2654/editarea5a.png
http://img804.imageshack.us/img804/4985/editarea5b.png
http://img295.imageshack.us/img295/3548/editarea5c.png

(Předchozí verze prosím v případě Chrome a FF odinstalujte.)

Download:
- Chrome (instalace na pár kliknutí)
- Firefox (nejprve nainstalovat a zapnout Greasemonkey, poté jedním klepnutím na odkaz nainstalovat rozšiřující script)
- Opera (instrukce o několika snadných krocích v archivu)


Novinky:
- Vrácen font Tahoma.
- Zlepšeno chování bbcode (při použití spoiler/i/url zůstane vybrán upravovaný text), při tvorbě "prázdných" odkazů se automaticky doplní text "odkaz".
- Reakce - kdekoli v diskusi lze klepnout na tlačítko "Reagovat" v pravém horním rohu každého postu, a formulář i s předvyplněným jménem se už automaticky zavolá. Seznam posledních diskutujících lze otevřít i pod nástrojovou lištou.
- Ajaxové hodnocení komentářů na stránce hry i profilu bez znovunačítání celé stránky.
- Autoupdate (snad) pro Chrome; vidím to tak, že další aktualizace budou spíše minoritního rázu a směřovat na Chrome a jednou za čas pak vydám souhrný větší update pro ty ostatní.
Při resetu se mi chybně připsaly 3 body za opětovné splnění Hrátek s ohněm. (25 bodů za první splnění už jsem dostal dříve.) Chápu, že se taková prkotina nejspíš nikomu nebude chtít řešit, ale pro pořádek to uvádím.
Super, splněno 7 achievementů během minuty... osobní rekord, který už asi nepřekonám.
Proběhl slibovaný reset achievmentů, takže nyní byste měli mít splněné všechny zasloužené Země nikoho a ohnivé kousky.
Ok, mkrnul jsem na zdejsi zdrojak a uz to dava smysl. Teda myslim to dvojty nacitani.
Podívej se, jak normálně DH funguje; když přejdeš na nějakou stránku s diskusí, tak formulář k dispozici nemáš; ten máš teprve, když klepneš na odkaz "přidat příspěvek do diskuse" - a přejdeš na další stránku. Co dělám já je, že na první stránce tu druhou s formulářem stáhnu "na pozadí". Ovšem dělat to automaticky (bez ohledu na to, zda uživatel ten formulář opravdu chtít bude), by znamenalo při každém načtení stránky s diskusí stahovat i tu druhou (s formulářem) - tj. načítat dvakrát.
Načítání je stejné, jako načtení celé nové stránky, takže NP.

MCZ: A jo, naivně spoléhám na FontFinder=D
Nejprve to tak bylo, ale v rámci optimalizace jsem to změnil. Ona se totiž musí vždycky načíst celá ta další stránka s formulářem, což by při tvém řešení v praxi znamenalo, že by při procházení diskusí, herních profilů atd. byly tyto stránky vždy načítány dvakrát - ať už by dotyčný chtěl nebo nechtěl psát příspěvek (to já právě poznám až v okamžiku kliknutí na příslušný odkaz) - a při vyšším počtu uživatelů toho rozšíření by tak silně vzrostla zátěž na server.

Moc pořád nechápu, co máš proti "načítání" (které navíc tak dlouho netrvá) - AJAX je dneska poměrně standardní součástí webů (a je to fajn technologie).
a co mu brani v tom nacist se uz na zacatku spolu se strankou a kliknutim jen prepnout z display:none na block?