Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Nej prekvapko asi Tomb Raider.
Zklamani Crysis 3.

Zatim top3 vidim na GTA5, Zeno Clash 2, Tomb Raider. Ale jeste chci do konce roku zahrat AC4 a nejaky indie veci ke kterym jsem se zatim nedostal.
Sak som vám aj chcel pripomenut, že ste tam mali Shadowrun chlapci, asi to nie je taka pecka ked ste na to zabudli :)))) ale ne, ja sa na to tiež chystam cez vianoce
@Victor (25.11.2013 12:14): Hmm, 2013, hmm. Z toho co som hral alebo sa toho aspon dotkol :), tak asi Bioshock Infinite, ale Brothers: A Tale of Two Sons by si to tiez mozno zasluzil.

Prekvapenie: DLC Mass Effect: Citadel
Sklamanie: remake Realms of Arkania: Blade of Destiny
@Victor (25.11.2013 12:14): A hrou roku se u mě stává... tramtararááá... ehm... já vlastně z letoška nic nehrál :D Akorát Dead Space 3, který jsem ale ještě nedohrál, protože mě narozdíl od jedničky a dvojky moc nebaví. Pokud bych měl vybírat nejlepší hru, co jsem letos poprvé hrál a dohrál bez ohledu na stáří, tak by to byl asi Beyond Good & Evil. A hodně mě překvapil Lucius, přes všechny ty nedostatky jsou si ho fakt užil.
Také jsem moc z letošních her (opět) nehrál, ale hádám, že se nemusí vybírat pouze z toho, co člověk sám hrál, no ne? Nicméně tak jako tak bych za sebe pro letošek vybral Cognition, případně na PC nový Mortal Kombat, z letošních titulů mě pak zaujaly ještě tak Payday 2 a několik indie adventurek. Pro příští rok mám pak jasno už teď, je to Assetto Corsa. =)
Z toho co jsem letos hrál je nejlepší hra překvapivě Red Dead Redemption... z toho, co letos vyšlo a co jsem hrál, asi nová Lara.

Překvapení: Spec Ops: The Line, Plants vs. Zombies
Zklamání: Splinter Cell: Blacklist
@Victor (25.11.2013 12:14): No tak som si dal vylistovat zoznam hier 2013 (pritomnych na DH) a teda z tych co som dohral (pripadne iba hral) mam iba 2 moznosti.

Outlast
CoJ Gunslinger

Takze zatial asi ten Outlast kedze nic lepsie som nehral (z 2013 hier).

Ovsem ocakavam ze bude na vianoce v akcii ten Brothers takze je mozne ze to do konca roka stihnem odohrat a moze to zamiesat poradim. A este taka divoka karta ako Spelunky ked sa pritrafia tiez.

Neviem ci sa moze pocitat Brave new world pre Civ 5, kedze je to len DLC/datadisk a samotne C5 je starsie ako 2013.
@Jack_Dark (25.11.2013 12:31): Viacmenej som stihol všetko čo som chcel :)

Prekvapenie - Call Of Juarez: Gunslinger
Sklamanie - Aliens Colonial Marines (sračka roka tomu sedí tiež)

Najchytlavejšia hratelnosť - Spelunky
@Victor (25.11.2013 12:14): Sem s tím chtěl přijít až 1.12, ale co už. Pro mě Crysis 3.

A když už jsme u těch statistik, tak jak jste hráli, kolik dohraných, nejlepší, nejhorší, překvapení a zklamání?
@Maximus (24.11.2013 21:19): Ted si nejsem jist pokad tam jde platit jen pres paypal tak to je to ok..Zaplatis a prijde ti klic. Napr: treba bf 3 jsem kupoval za 350,- a zadnej problem myslim, ze tam maj i skype :) ja to resil vse pres skype
"Killzone ShadowFall turns the PlayStation into Michael BayStation, okay."
- Angry Joe

:D to mě rozesmálo, hrozná sračka ta hra
@pipboy (24.11.2013 16:39): "tezke grindovacky s debilnim soubojovym systemem"

To de facto definuje většinu současných jRPG. Jen slovo debilní se při propagaci zaměňuje za komplexní.

Právě v dungeonech očekávám zásadní změnu v P5. Trojka měla asi 250(!) pater těhle chodeb, takže proti tomu je čtyřka posun vpřed. Uvidíme, jestli použijí engine z Catherine. Nějaký ta filosofie je ve všech Megatenech (jen právě v P4 je jí minimum).
Jinak pokud ti vadily boje, nestačilo hrát na easy a jen je projíždět pomocí trojúhelníku?
@Solidor (24.11.2013 16:18): co se me tyce tak vubec dobrych jRPG obecne se moc nenajde, skoro vsechno jsou to tezke grindovacky s debilnim soubojovym systemem a pribeh funguje jak kdy >_>

Uprimne receno P4G me bavila hlavne kvuli tomu ze mam celkem rad slice-of-life anime a ze tam byla pekna hudba a vubec i graficky to melo styl.
Gameplay byl celkem meh, hlavni prednosti souboju byla jejich kratkost a dungeony jako takove byly jakozto zmet naprsoto identickych chodeb cire utrpeni. Filosoficky podtext si troufnu pochybovat a vyvoj postavy je dobry leda prave tak v ramci jrpg. Jakkoliv me bavila P4G, k P3P jsem se kvuli ni nevracel a vubec cela ta bojova cast tam z myho pohedu byla spis za trest.
@pipboy (24.11.2013 16:07): Určitě se dá najít plno věcí ke zlepšení. Trapně, či spíše poněkud naivně, napsána je většina jRPG, vyjma několika kousků. Obsahuje však (alespoň minimální) vývoj charakterů postav, snadno uchopitelný soubojový systém, příběh s nějakým tím filosofickým podtextem (snad jen mimo čtvrtý díl) a dostačující variabilitu při vývoji hlavní postavy. V porovnání se současnou produkcí se mnoho lepších jRPG nenajde.
@Solidor (24.11.2013 15:53): hele ono Persona taky neni zas takovy majstrstyk jak se na to fandove tvari, napsane je to vylozene trapne, nemit to slice of life anime feel kde je to vicemene v poradku, nema to imho sanci. Urcite ne u me.
@pipboy (24.11.2013 15:42): Valkyria Chronicles a Souls možná. DD je dobrý vtip a RoF je dost hardcore. Skyrim a FNV se těžko srovnávají :)

Jinak mimo P5 ještě ohlášeny: P4 The Ultimax Suplex Hold (rozšířená verze P4 Areny), Persona Q: Shadow of the Labyrinth (chibi RPG s postavami z P3 a P4) a Persona 4: Dancing All Night (taneční hra od tvůrců Project Diva). Atlus se rozhodl svou vlajkovou loď dost ždímat.
Segra ma problem s predposlednim Humble Bundle (Batmani, Feary, Lord of the rings...). Koupila si ho v dobe, kdy jeste nebyly odhalene dodatecne hry, a aktivovala na svem Steamu. Kdyz jsem ji rekl o tech dodatecnych (zaplatila vic nez prumer, protoze ma i Scribblenauts Unlimited), tak si zalozila ucet a snazila se pridat svuj nakup do knihovny, presne podle jejich navodu.

Do Humble Bundle knihovny se ji ale nic nepridalo a ani nikde nevidi dodatecne pridane hry, tak ma nekdo nejaky napad, co dela spatne?