Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Coldplaz (17.03.2014 00:24): Tohle je složitější téma, protože "morální rozhodování" bývá obvykle záležitost RPG s nelineárním příběhem a qesty.
Osobně mi přišlo že hodně barevný je Mass Effect, kde skutečně bylo možné hodnotit věci z několika různých pohledů a osobně jsem se setkával s lidmi kteří měli velmi rozličné názory třeba na Krogany.
A pak třeba ještě New Vegas, kde nikdo nebyl vylíčen čistě jako zlý nebo dobrý - resp. všichni smrděli z jiného důvodu.

Jinak teda her, které nejsou jenom černobílé, je povícero. Je tak spousta her, které jsou jenom černé :)
Ktorá hra podľa vás má najlepší systém morálneho rozhodovania?
Problém z väčšinou hier je buď, že majú čierno-biely binárny systém, alebo ilúziu voľnosti, kde na na výberoch vôbec nezáleží.
@Say (16.03.2014 23:18): Já jen ten první, ale zato je to podle mě poslední kultovní film v obou významech toho slova. Jak původního, od slova kult, tak novýho = každej to zná a skoro každej to viděl.
X filmů poté parodovalo Matrix a ačkoli to nebylo poprvé, co jsme viděli "bullet-time", všichni to berou tak, že s tím přišel právě Matrix. Plus ten devadesátkovej feeling, ty telefony, počítače atd., prostě pecka.
Honest trailers to shrnujou nejlépe.
Tak schválně, jaké screensavery (jestli vůbec) máte teď? Já to nahradil vypnutím obrazovky po 10 minutách nečinnosti, ale donedávna jsem tam měl (a vlastně odjakživa, co jsem měl PC) Matrix code=)
Tohle mi ještě připomnělo, že jsem měl nějaký program, co dělal zvuky přírody.
Tam si člověk zapnul efekty jako řeka, šustění trávy, déšť, hřmění atp. a nastavil si intenzitu všech těch efektů. Dobře se mi u toho usínalo :D
Ja mel vzdycky nejradsi ruzny tropical aquarium screensavery, ktery me nahrazovaly akvarko, o ktery jsem prisel pri stehovani.
@Mount (16.03.2014 19:09): ja měla Kahli, takovej spořič, blondýnka s velkyma prsama co se objevila na ploše a dělala animace..vím trochu záležitost pro chlapy, vzhledem k tomu že ve většině animací flirtovala, ale ja ji měla rada ;o) a tamagochi jsem vždycky milovala
Když byla řeč o spořičích, tak můj strejda měl spořič Johnny Castaway, ale nikdy jsem to neviděl celý, protože většinou někdo drknul do stolu nebo se šlo něco hrát. Jak jsem teď zjistil, asi jedinej spořič s příběhem :)

Jinak brácha mi ještě říkal, že jeho kamarád měl taky nějaký rybičky, ale museli se krmit, a jelikož na to ten kámoš zapomněl, tak tam pak plavaly bříškem nahoru a nešlo to nijak restartovat :D
Není nějaká hra podobná southparku Stick of the true ? Líbí se mi to RPG provedení, asi není moc takových her? Nebo je jich kupa a já jsem slepý?
Zdarvim. Hledám název jedné staré hry. Je to o vánocích, které musí hráč zachránit tím, že každý den (jako adventní kalendář) hraje jednu část hry. Údajně by tam měla něco dabovat Lucie Bílá. Nevíte, o jaké hře je řeč? Děkuji.
Jestli si tedka nekdo koupil level 239 muze mi rict o cem se tam pojednava s tim clankem o cestine ? Jelikoz nechci kupovat par strankovy casak kvuli 1 tematu .Díky
@LIUWIL (16.03.2014 02:10): Jojo rybičky a trubky, já mel teda nejradši ten průlet hvězdnou oblohou, ale mám dobrou historku s tím sporičem kde na monitoru běhal text a v nastavení se tam dalo napsat cokoliv. To jsme takhle s tátou přišli k jednomu známému co si pořídil PC, táta si k tomu sedl a jen na to koukal. Najednou naběhl spořič a objevil se nápis “Posaď sem někoho, kdo tomu rozumí!“ ... táta úplně zbělal a zařval “Jak to poznal???“ :D
@Say (16.03.2014 01:43): To barevné bylo docela psycho.

Je zajímavé jak dřív, když byl někde na veřejném místě počítač, tak si ho nikdo nevšímal dokud tam nenaskočil zajímavý spoříč. To byla co se počítačů týče úplně jiná doba. Dneska to berem jako samozřejmost a není to pro nás nic nového či neznámého a už v žádném případě úžasného.

Si pamatuju z dětství že v nějaké spořitelně, bance nebo v čem to vlastně bylo měli počítač volně dostupný pro návštěvníky (nevím co bylo za rok, ale byl jsem ještě děcko). Zatímco rodiče řešili na přepážkách svoje, u PC seděla tlupa dětí a všichni jsme hleděli jak se skládají trubky. Pak někdo omylem posunul myší a malém z toho bylo vzbouření.
@RomcaT (15.03.2014 23:50): :D ježíš! Ty rybičky jako spořič obrazovky! To jednu dobu měli úplně všichni. A nejlepší byly ty verze ve kterých šlo posunovat myší a ty rybičky před ní plavaly pryč.
@FildasCZ (15.03.2014 11:19): neřeš, mám zastydlou pubertu a co se sexu týču, chytám se každého tématu. Je to smutný, ale je to tak ;oDD
Jestli ta čeština nevyjde co nejdřív, tak se zbláznim. Děsně si to chci zahrát, ale bez češtiny do toho prostě nepůjdu. Moje angličtina je fakt moc špatná..né že bych nezvládla hrát, ale chci k tomu i ten příběh a ten si sama fakt nepřeložim ;o(

@Crash (15.03.2014 11:32): teď jsem hoodně vzpomínala a došlo mi, že jsem tátu nikdy neviděla hrát žádnou hru. Jediný z čeho měl tenkrát radost byl spořič obrazovky, ten jak tam byly rybičky ;o) asi tenkrát hry nebyly tak rozšířený.. moje snad první hra byla Vlak takže první pc u nás doma bylo cca roku 1993 - 1994 a stálo naše šíílený prachy ;oD na to co to umělo je to dneska výsměch ;o)