Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Charllize (24.08.2023 10:09): Tohle je dost individuální. Mě nejvíc vadí další tříštění knihovny, prostě už je těch služeb moc. Tak 2-3 považuji za optimum, pak to začíná vadit a v tomhle už měl Epic smůlu. Nejvíce používám Steam a GOG, u těch je mi jedno kde hru koupím. Chybějící funkce jsou další problém, někdy i dost velký, ale to záleží na hře a funkci. Když se ale třeba problémy s hou řeší v diskuzi na Steamu, kde se hra ani neprodává, je to trapné. Třeba remake FFIVV jsem na Epicu koupil, prostě jsem hru chtěl hrát, ale ten horší komfort byl znát celou dobu hraní.
@Charllize (24.08.2023 10:09): Pokud chce přetahovat lidi, musíš nabídnout to samé a ještě něco navíc aby mělo smysl přecházet. Jako když měníš telefonního operátora, když ti nabídnou to samé co už máš, tak přecházet nebudeš, ne?
@Charllize (24.08.2023 08:12): Vždyť o tom to je. Každý si může koupit co chce, kde chce a může si to ospravedlnit jak chce. Znám lidi, kteří si od Babiše nekoupí nic, i kdyby to bylo sebe lepší a rovnou o polovinu levnější. Udělají lepší svět? Možná nebo je to jedno...
@Paul (24.08.2023 08:55): nepsal jsem, že je to překvapivý, jen že se na to dřív nadávalo (na což jsem už taky zapomněl a nedávno jsem si na to vzpomněl když jsem čet nějaký archiválie ohledně HL2).
@Walome (24.08.2023 08:47): jo, je fakt divný že po 20 letech vylepšování maj lidi Steam rádi ikdyž ho na začátku nesnášeli, fakt překvapivý :) Akorát EGS, jak jsem psal, nekonkuruje Steamu před dvaceti lety, ale Steamu teď..

@Charllize (24.08.2023 08:12): PC je otevřená platforma, jestli má člověk ikonku v Epicu nebo Steamu nebo GOGu je většině lidí imho jedno (sám mám nainstalovanej epic, gog, ubisoft connect, ea app, xbox gamepass, steam). Ale prostě není důvod používat službu, co nabízí mnohem, mnohem horší kvalitu a žádnej benefit (bavíme se o kupování her, ne redeemování free her). Co je na tom tak těžkýho na pochopení?
Ja nechapu ze UI/HUD u Stalkera 2 vypada uplne stejne jak z jednicky. Obecne mi prijde neuveritelny ze za 30 let fps nikdo nevymyslel nic lepsiho nez ikonky naboju v dolnim rohu.


No hlavne steam zezacatku vsichni nenavideli. Na to se uz uplne zapomnelo.
@AlieN (24.08.2023 02:02): Ja to řeším ze svojeho pohledu, když by na epicu only vysla hra co chci hrát tak její koupě a hraní jako problém nepůsobí.

A jinak, Ja chápu ze si lidi zvykli na nějaký funkce klienta co Epic nemá a vadí jim to, ale na druhou stranu když si vezmu třeba Switch který toho taky nabízí v tomhle směru minimum, v ty konzoli dodnes není prakticky nic, jdou tam koupit a hrát hry a par drobnosti k tomu, a jaký to má úspěch tak si říkám jestli ty pohodlnostní a komunitní funkce jsou opravdu tak zásadní a ta nevole k Epicu proste nevězí v úplně něčem jiným. Jako třeba to co jsem psal níž. Hlavně ta totální závislost na steamu a vzásadě nemožnost přejít nebo používat těch klientů víc. Jako ze se tohle lidem příčí nejvíc, a radi to okecavají tím jak je ten Epic hroznej, a přitom to je hlavně o tom ze už vzasade ani nic jinyho než Steam používat nemůžou :)
@Charllize (24.08.2023 00:22): Hry zdarma jsou fajn protože tam můžeš hrát hry zdarma - to je důvod ten klient mít nainstalovaný. Ale není to důvod tam kupovat další hry, když víš že jinde bude jejich hraní pohodlnější. Vždyť tohle je hrozně primitivní na pochopení, tak co pořád řešíš?

Btw jaká vylepšovací praxe? Vždyť tu opakovaně mluvíme o tom že se tam za ty roky nevylepšilo vůbec nic.
@Charllize (23.08.2023 21:22): tenhle argument tak nesnášim, protože je tak strašně hloupej. Epic nekonkuruje Steamu před 15 lety, Epic konkuruje (nebo by chtěl) Steamu nyní. Tzn. měl by nabídnout něco navíc. Když se na trhu objeví nová automobilka, co ve svém novém autě nebude mít ABS, airbagy, ani klimatizaci, budeš je omlouvat tím že jsou na trhu nováčci? Epic místo přidaný hodnoty zvolil cestu exkluzí a vidíme jak se jim to daří. A mimo to už je EGS na trhu pět let, a za těch pět let nedokázali tu svojí platformu vylepšit prakticky nijak.

@Fritol (23.08.2023 21:19): kdyby se Epic od začátku vykašlal na exkluze, nabídl free hry, nižší ceny, vyšší podíl vývojářům a rychlejšího, funkcema aspoň srovnatelnýho klienta, tak by spousta lidí byla ráda za pořádnou konkurenci. Osobně mám nainstalovanejch asi 8 klientů a je mi to fuk, ale faktem prostě je, že se nikdo kromě Valve a trochu GOGu (ikdyž Galaxy taky trochu skomírá) vůbec nesnaží.
@Charllize (23.08.2023 21:22): Máš stejnou cenu nové hry, na obou platformách máš hromadu jiných her které pravidelně hraješ, ale jen jedna z nich ti nabízí mnohem lepší služby. Kde si tu hru koupíš?
@Malignus (23.08.2023 21:33): Možná to je ku prospěchu věci, jak jsem psal níže, nejde o to, kolik lidí vyhodí, ale kdo dostane kopačky. Některý individua na vyších pozicích (dle vystupování na internetu) tam jsou neskučný hnoji.
I kdyby to byla lepší služba než Steam, tak lidi stejně budou dál používat Steam, protože jsou zvyklí a ten fanboyismus tam prostě hraje roli. A když někde máte knihovnu o stovkách her, což má fakt hodně lidí už, tak to nechcete měnit. Navíc tam hodně lidí nic nekupuje protože Tencent. A další spousta lidí tam nic nekupuje, protože je "cool" nesnášet Fortnite a vše s ním spojené.

Takže Charllize měl správnou narážku imo. Chybějící služby v tom určitě hrají nějakou roli, ale rozhodně ne tak zásadní jako ten dlouholetý Steam monopol, který se špatně opouští.
@Charllize (23.08.2023 21:09): Vím, že je to zbytečný ale i tak to dám. Například komunity, Jsem hráč pinballu nebýt komunit, tak se nepořádají turnaje, nejsou žebříčky atd. Screeny z her, jejich galerie. V neposlední řadě Workshop alias módy, nemusíš nikde nic hledat máš to přímo v klientovi.
A ano, i Gog Galaxy umí spouště hry.
No Ja ne Epicu nějaký hry hrál. A nevím. Spustil jsem Epic, nainstaloval hru z knihovny a hrál, nic se nestalo a hra běžela jak měla. Co je třeba víc? :)
@Charllize (23.08.2023 20:20): V tomhle jim ty free hry imo docela fungují - dostal jsem od nich i hry které opravdu chci hrát, takže jsem se s potřebou používat víc služeb smířil. A nesere mě to tak jako další služby které si vlastní klient vynucují.

Ale to jak je ten klient debilní, a že na něj od vydání nesáhli i když je v mnohém tragicky nedostatečný, to mě sere dost. Nezvládá úplně zásadní věci, to pak i od nákupu dalších her odradí slušně. Jo, hry tam hrát jdou, ale budovat si tam jejich sbírku když vyhledávat v ní je bolest, to fakt nebudu.
@Charllize (23.08.2023 20:20): Mě osobně teda Epic dost nasírá uživatelským zážitkem. Ať už je to proces nákupu, filtrování her podle parametrů nebo řazení ve vlastní knihovně, tak všechno mě něčím štve. Navíc tam plno funkcí není a nevypadá to, že by něco přidávali. A v neposlední řadě nejde obnovit instalaci ze zálohy, hra se pokaždé musí stahovat znovu - už jen kvůli tomuhle by ten klient měl shořet v pekle.
@Paul (23.08.2023 17:56): Squeenix jsou sice dementi, ale zrovna u KH to myslím byl chytrý krok, to je série, co nemá na PC moc velký potenciál. Navíc to vypadá, že mají úplnou exkluzivitu, když to stále nevydali jinde. To určitě nebyla levná záležitost. Nedivil bych se, kdyby zaplatili celý vývoj portů. Blbého půl roku Bordka 3 stálo 115M dolarů, ač to se ofc bavíme o podstatně víc mainstream záležitosti, ale stejně...
@Paul (23.08.2023 16:54): Chápu to dobře tak, že Epic sice nezaplatí za exkluzivitu, ale když se pro ni rozhodneš dobrovolně, tak ti daji 100% zisku?

To je dobře na hovno deal teda vzhledem k tomu, že za exkluzivitu platili desítky i stovky milionů. Takových peněz tam nikdo z prodeje nedosáhne. :D
Lmao. Exkluze na EGS nezabraly a EGS furt nikoho kromě výběru free her nezajímá? Řešení: ještě víc exkluze. To je tak roztomilý. Ten úžasnej poměr 88:12 nezabral, takže teď už Epic nechá developerům 100%....a za dva roky bude dělat pikachuface proč to nezabralo (hint: protože tam zákazníci nemaj důvod nic kupovat, dokud je to o tolik horší služba než konkurence)
tvl crimson desert vypadá insane, škoda pošahanejch scifi prvků
pokud to není nějaký dementní MMO a bude to mít slušný questy a příběh, tak si to snad budu chtít zahrát