Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

A dodám jednu věc: Droline, inspiruj se od nejlepšího, Žlutého zákazníka. Tento enfant terrible brněnské foodie scény je opravdový mistr oboru. Ten i zcela nevědomky sepisuje umělecké dílo, které jednou někdo i určitě vydá. Má jednu výhodu, díky svému lokálnímu působení je jisté, že je zcela autentický, neboť je identické s virtuálním.

Inspirace je to ale dobrá.
@Drolin (01.02.2017 21:26): Děkuji za objasnění, že je to "patrné". Vágnost a plochost, která odpovídá tomuto tvrzení, přesně obráží tvou zdejší existenci.

Však já se tu rozhodně nepovažuji za silný prvek, natož nějakého zasloužilého uživatele.
Taky ti přiznávám tvůj přínos a schopnost se vyprofilovat: plníš zdatnou funkci přispěvatele v diskuzích (tipy na hry, filmy a knihy, o něž nikdo nestojí; vysmívání se vkusu druhých), komentátora a hodnotitele (schválně přizpůsobené tvému záměru pasovat se do role náročného hráče, tedy surově zkreslené). Nemluvě o tebou přidaných hrách do databáze apod. Však to je krása.

Hrát si nicméně každý může, co chce: já se za to nikomu na rozdíl od tebe neposmívám. Naopak za omezující považuji tvou závislost na mainstreamu a hrách, které jsou populární; musíš se od nich neustále "odrážet", vysmívat se jim a vymezovat se vůči jejich přijetí. Já tyto problémy jednoduše neřeším a osobně ani nehodlám resuscitovat starou iluzi, že se kdesi bokem skrývá nějaká vyšší kultura.
Důvod, proč na tebe reaguji, tkví v tvé specifičnosti, která tě prozrazuje a o níž také určitým způsobem velmi usiluješ. Je tu spousta zoufalých komentářů a příspěvků, ale na druhou stranu z nich vyzařuje alespoň prostota a upřímnost. Tvoje existence zde je jen negativního rázu: u jediného komentáře či příspěvku se ti nedaří působit přesvědčivě: všechno je afektované, záměrně přehnané.

Moje dnešní odezva byla zamířena přesně tímto směrem; zatímco já si rád zahraju Call of Duty bez toho, abych se trápil tím, jaké hodnocení mu udělím a jak se budu prezentovat na DH, ty patráš po něčem, co tě tu "definuje". Vybíráš si podle toho hry, "křivíš" hodnocení, píšeš komentáře a v diskuzích to čas od času připomínáš, aby to nikomu náhodou neuniklo. Prostě mi to přišlo politováníhodné.

A hrát hry s tím, že si před dokončením říkám "chtěl jsem tomu dat X %, ale nakonec skončím u X %", to mi prostě samo o sobě připadá hrozně smutné. Nebaví mě tyhle záležitosti řešit. (K tomu, proč nehodnotím.)
@Bellerofontes (01.02.2017 21:07): Tady se ale o něčem potřebuješ přesvědčovat ty (důvod viny, že hraješ hry jako každý jiný?), jak je patrné.

můžeš začít hrát staré, nevydařené a neznámé hry

Mimo toho pokud vezmeme tvůj přínos jako osoby stránce typu databáze, tak je nulový. K čemu je uživatel který nehodnotí (z důvodu vycucaného z prstu), jeho znalost sahá od Call of Duty po Wolfenstein, nekomentuje a jinak nepřispívá mimo koncepcí a vizí temných her odehrávajících v dávných dobách se strašlivým obsahem... :).
U mě např.

Overrated:
Chaser 67% / 10%
Inside 83% / 60%
AC Rogue 80% / 50%

Underrated:
Dying Light 74% / 90%
FarCry 2 67% / 90%
Game of Thrones RPG 57% / 85%
@Indian (01.02.2017 20:32): Tam tu komunikaci a pocit sounáležitosti ale usnadní lihoviny, to se nepočítá. Přetvařovat se a na oko se bratříčkovat, to není nic obtížného; právě internet dnes odhaluje to subliminální, kde se člověk nechtěně kompromituje.

@Shoggot (01.02.2017 20:43): Já se tedy příliš nebavím. Před tímhle mě matka vždy varovala: "Když všechno v životě selže, vždycky můžeš začít hrát staré, nevydařené a neznámé hry, o které nikdo nestojí, a vpravit se do role znalce a labužníká. Sebevědomí časem naroste, až tomu sám uvěříš."

Na druhé straně na rozdíl od Drolina chápu (a to zcela), proč tu má Far Cry 2 67 procent. Čili mohu pokračovat v životě s jistotou, že moje reflexe sahá stále i tak dále než jeho.
IMHO celkem precenovanou hrou je prvni Mafia, ale muj nazor je ovlivnen tim, ze se jedna o mnou nevyhledavany zanr a navic jsem se k titulu dostal az cca dvanact let po vydani. A ac mi to trha srdce, dovedu si predstavit, ze fanousek Mafie, co hru od roku 2002 desetkrat dohral a k mnou preferovanym titulum jako Planescape: Torment, Baldur's Gate II, Quest for Glory IV ci Might & Magic VI se naopak dostal az nyni by mel k pozdeji jmenovanym hram porovnatelne vyhrady.
@Drolin (01.02.2017 20:49): Pokud jej nějak reflektují, tak ano, víc bych to nezevšeobecňoval. Virtuální identity jsou samozřejmě v každém ohledu s některými jasnějšími konturami, něčím zatlačeným do pozadí nebo jakési "opony" (když už jsem načal toho Goffmana) a to irl primární Já se nutně ztrácí (kde ale ne? i v dialogu, v obchodě, s přáteli, v práci a podobně).
V dnešní době velké poptávky po autentičnosti je právě paradoxně vše méně jisté :) jediné, co svoji autenticitou prosvítá i oponou, je vždy trapnost, úděl člověka, která natolik prostupuje život obyčejného jedince, že prosakuje i do virtuálního prostoru s ohromující lehkostí :)
@Shoggot (01.02.2017 20:43): A nemá to tak každý? V procesu budování virtuální identity je důležité si držet určité poznávací znaky pro okolí a dovést svoji roli do určité formy karikatury. Že se u toho bavím par excellance je pravda, ale jsem si jist, že toto platí pro většinu osob reflektujících své offline x online jednání.
@Gordon (01.02.2017 20:37): To si pleteš, on jde proti masové popkultuře. Což je v drtivé většině boj s větrnými mlýny, někdy je to legrační, nekdy je to záslužné, někdy to charakter brousí, někdy ho to kazí. Povýšit se nad fanoušky CODu mohou i fanoušci Mass Effectu, nad ně se může povýšit i tragéd, který sám doma s flaškou červeného sjíždí nejnovější katalogy japonských vizuálních novel.

Nicméně jakkoli je Drolinovo povyšování goffmanovskou performance pro jeho vlastní zábavu par excellance, jsou v něm zasety kameny pravdy.
Nepsal tady někdo že je to komunista jak noha? Třeba takhle jde jen po západní kultuře... :D
@Bellerofontes (01.02.2017 20:30): Zcela vážně. Přeci jen zde se nacházíme v prostředí databáze, které má informace rozšiřovat a ne agregovat (což symbolizuje například zde kolega Gordon) a podporovat jednotný vkus.

Ono stačilo se mi kouknout do tvého profilu na zjištění, že také není ve tvém zájmu si více rozšiřovat obzory.

@Indian (01.02.2017 20:32): To jen protože čteš Kafku a tvé uši obklopuje často sytý zvuk Šostakoviče a Mahlera...
@mvp23 (01.02.2017 12:45):
Z čistě stsatistického hlediska:

PODHODNOCENÉ:
Dark Sun 77 % / 95 %
Europa Universalis 2 79 % / 95 %
Stone Prophet 77 % / 90 %

PŘECEŇOVANÉ
Diablo - 81% / 50%
Dungeon Siege - 69 % / 40 %
Witcher 1 Enhanced Edition - 88 % / 70 %

Krom 2 her to nejsou moc dramatické rozdíly. Ale samozřejmě kdybych hodnotil hry, které jsem zkoušel a kterým bych dal sotva 20% a zde přitom mají krutě přes 80, tak by to bylo jinačí :) Ale já se snažím dávat hodnocení, pokud jsem se ve hře dostal kousek dál (i když...ehm)
@mvp23 (01.02.2017 12:45):

Nejvíc podhodnocené hry na DH:
1) Resident Evil Revelations - 70% / 100%
2) Far Cry 2 - 67% / 85%
3) Dark Messiah of Might and Magic - 78% / 90%

Nejvíc nadhodnocené hry na DH:
1) Mass Effect - 84% / 50%
2) Jade Empire 76% / 50%
3) Giants: Citizen Kabuto 80% / 65%

Nicméně u těch nadhodnocených to je horší výběr - odpadním hrám se zpravidla vyhýbám, takže jde buď o omyly z minulosti nebo "když je ta extrémní sleva, proč to nezkusit".
@Zoltan (01.02.2017 18:43): Přečetl. Neřekl bych, že by si "zasloužilo" zelené hodnocení něco, co je na hraně barvy. Sám tomu nevěříš natolik, že stačí pouhé procento rozdíl a je ve žluté. Navíc jsou to jen 4%, jak kdyby na te barvě někdy někomu záleželo.. :D Neřeknu kdyby to bylo 76%/90%.
Co se nad/pod hodnocování týče, tak nejhůř na tom jsou databáze, které používají debilní pěti hvězdičkový systém hodnocení, který následně přepočítávají na procenta. Jako třeba ČSFD, kde uživatelé mají na výběr z 6 možností, které ve skutečnosti znamenají 0, 20, 40, 60, 80, 100 %. Takže když budu chtít dát filmu 90% tak mám prostě smůlu a musím si vybrat buď 4 hvězdy - 80% nebo 5 hvězd - 100%, čímž automaticky podhodnotím/nadhodnotím film. Průměrné hodnocení je tím pádem úplně vycucané z prstu. Reálně pak může nastat situace, kdy u jednoho filmu budu mít 3 hvězdy, u druhého 4, ale rozdíl v procentech může být až 30%.