Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

dovolim si se taky vyjadrit k ssd a k desktopu :) podle meho osbniho pozorovani uz bych nic jinyho nez ssd jako systemak nechtel, ta rychlost nacitani je hodne navykova , system+1 hra - ano mam to tak na 120GB ssd , ale dneska uz je za slusnou cenu 250GB tam se tech her vejde vic , desktop - pockej az se ti v notasu pos**e cokoliv mimo pameti a hardisku, pak si povime co je lepsi :) nehlede na polovicni cenovy rozdil , jeste ssd - rychlost nacitani bitev ssd/mag.disk treba u world of tanks mi cini 30 sec.
SSD je zásadní, ale vlastně jen pro pracovní nasazení (často spouštěný excel, zpracování raw fotek), na herním stroji je to jedno. Zrychlit může loading, ale při současných velikostech her se jich na ten disk stejně moc nevleze (k systému se mi tam vleze tak jedna)
V praxi mezi svým desktopem se systémem na rychlém HDD a dvěma notebooky na SSD nepozorují zásadní rozdíl. Rychlost startu systému mě nezajímá, rychlost prvního spuštění těch pár aplikací, které jsou stejně otevřené pořád (prohlížeče, IDE, různé nástroje) mě taky zásadně netrápí.

Jasně, že je to hodně znatelné u aplikací nebo procesů, které závisí na přístupu k datům (kompilace, některé hry (TSW, EVE), a nejspíš bych při stavění nového desktopu využil SSD i na systémový disk (a nejen na vedlejší) ale v běžném provozu je mi to v praxi jedno.
@Rapier (22.12.2017 21:41): Bomba to je. Ale vtip je v tom, že tužku záleží na přenosových rychlostech SSD. Stačí prostě, že SSD je. Samozřejmě v noteboocích. V desktopu je SSD nesmysl. Desktop je ale nesmysl obecně a nemá už právo na existenci. :)
@Rapier (22.12.2017 21:31): PC s pomalším CPU+SSD je pocitovo rýchlejšie/výkonnejšie ako PC s rýchlejším CPU-SSD.
Taká je realita, takže nie žiadne zlato, je to platinový urán kombinovaný s živou vodou.
To SSD je fakt paráda! Sotva zapnu PC a už je načetlé, nestihnu si ani odskočit a udělat snídani... :D

Steam stahování 25mb/s.
Ve správci občas skočí hodnota i na 70 - 100 mb/s!
Desítky mi tedy zatím nepřijdou nějak ultra super oproti sedmičce, ale jede to zatím bez problému.
Zatím jsem hrál jen s gamepadem Portal 2 a Eurotruck simulator, a bez jediného záškubu na 60 fps na full hd vše na max. kromě nižších anistropických filtrací a podobných blbin.
EDIT: Na druhou stranu super, že jsem na těch desítkách nic nemusel dostahovávat jako třeba ovladače ke grafice.
Lidi, jaká je šance že toto SSD je vadné? BIOS ho nevidí, instalačka W10 také ne, dal jsem ho tam tak že jsem ho jednoduše vložil do toho defaultního M.2 slotu na desce a pak sřoubkem podle návodu upevnil.

BIOS jsem pro jistotu upgradoval a nic. Jinak PC jede bez problémů...
Deska je od Asusu.

@Korbitch (20.12.2017 17:16): Co máš za procesor? EDIT: už vidím, Ryzen... :) Ta teplota mi přijde normální.
Deska při delším hraní 53 stupňů, ale program mi furt ukazuje dobrý čísla....No, snad pomůžou ty dva horní přídavný...až je budu mít.
@Jab (20.12.2017 13:44): Tak zase to ale není hodně, řekl bych spíše průměr. Ale to je jen můj dojem, mobil by měl být především mobilní a baterie je pro mě hlavní parametr nad ostatnímy. (hned za ním pak RAM)
@Korbitch (19.12.2017 12:05): Když budeš mít vodní chlazení, tak by bylo logické očekávat, že budeš mít takhle chlazené všechno - tj. alespoň CPU, GPU, MB. Co se týká teplot procesoru, tak v relativně podobné cenové (a asi i hlukové) kategorii byly pokud si vzpomínám (co jsem to naposledy porovnával) nižší u vzduchového chlazení.

Osobně se mi líbí vodní varianta spíš kvůli pořádku ve skříni, než kvůli efektivitě (ale už jsem velmi dlouho žádné PC, natož vodně chlazené, nestavěl, takže to jsou jen dojmy z videí nebo článků).
@Korbitch (19.12.2017 18:19): pokud používáš boxovaný nebo jiný, horizontálně položený ventilátor vůči CPU, rozdíl poznáš mnohem víc, než u chladičů s ventilátory nasměrovanými na výstupní chassis ventilátory, které dost razantně pomáhají s airflow. např. u GPU by ten rozdíl byl dost velký, pokud používáš open-air chladič. a zase - u blowera je to celkem jedno.
No, pokud z cpu chladiče nepůjde teplý vzduch do šasi, i když ho přídavný větráčky táhnou pryč, tak teoreticky grafika i deska by neměly být tímto teplem ovlivněny...Nějak takhle mi to přijde logický, ale realita bývá podstatně jiná.
@Kwoky (19.12.2017 16:11): Na druhé straně ovšem odpadne větrák na chladiči CPU, který nasává vzduch hnaný větrákem v přední části bedny a žene jej dál do části zadní. Podle mě to vyjde zhruba nastejno...
@Korbitch (19.12.2017 12:05): Odvedeš část teplého vzduchu ven z bedny, takže nějaký vliv by mohl být pozorovatelný. Ale moc nadějí na dramatický rozdíl bych si nedělal. Vnitřek bedny imho bude chladnější tak o dva stupně.
Zdrc, když pořídím vodní chlazení, ovlivní to teploty i jiných komponent? Když mi tam nebude žádný větrák na chladiči chrlit horký vzduch do šasi...
@Luďa (18.12.2017 22:46): Jasné, ale neviditeľná ruka trhu sa môže postarať aj o to, že dnes úspešný gigant sa pod tlakom legislatívy alebo manažérskych rozhodnutí rozpadne o desať rokov na menšie divízie s novými manažérmi a so samostatnou firemnou politikou. Všetky užívateľské dáta pritom zostanú na serveroch, s licenciou na ich ľubovoľné a časovo neobmedzené užívanie. Pre mňa je taká predstava neprijateľná, aj keď je málo pravdepodobná.
@valcik (18.12.2017 21:31): Nemyslím si, že by Google něco takového udělal. Z ekonomickýho hlediska to nedává smysl. Kdyby se něco takovýho dělo a pak se to prokeclo, mělo by to negativní dopad na značku, kterou dostat do povědomí lidí stálo miliardy. Dobrá pověst se těžko získává a velmi snadno se ztrácí. Neviditelná ruka trhu podle mne takové věci spolehlivě pohlídá.
@Chuck (18.12.2017 21:22): Šanca že sa to stane je nepatrná, nemyslím že by sa niekto z Google úmyselne hrabal užívateľom vo fotkách. Ony tie podmienky platia skôr pre texty, popisky, a podobný obsah. Ale ak sa napríklad o desať rokov objaví fotka tvojej frajerky v nejakom Google Doodle, dal si im na to plné právo a nič s tým nenarobíš.. Ak ten priestor využívaš len ako depozit a obrázky nikam nelinkuješ, vždy si ich môžeš pre nahratím do úložiska zbaliť a poriadne zašifrovať niektorým z voľne dostupných nástrojov, potom budú v bezpečí.
@Chuck (18.12.2017 19:14): Že súhlasíš s tým, aby Google a jeho obchodní partneri využívali Tvoje súbory podľa svojich potrieb, včítane úprav, reprodukcie, alebo publikovania na verejnosti a to aj v prípade, ak ich službu prestaneš využívať. Tu je to isté v češtine, nájdeš to cez odkaz na spodku každej google stránky:
https://www.google.cz/intl/cs_sk/policies/terms/regional.html
Pokud nahrajete, odešlete, uložíte nebo přijmete obsah do nebo prostřednictvím našich služeb, poskytujete společnosti Google (a subjektům, se kterými společnost Google spolupracuje) celosvětově platnou licenci k užití, hostování, uchovávání, reprodukování, upravení, vytvoření odvozených děl (například děl, jež jsou výsledkem překladu, přizpůsobení/adaptací či úprav provedených za účelem jeho lepšího fungování v rámci našich služeb), komunikaci, publikování, provozování a zobrazování na veřejnosti a distribuci takového obsahu. Práva, která touto licencí udělujete jsou užita za účelem provozování, propagace a vylepšování stávajících služeb a vývoj nových služeb. Licence přetrvává i poté, co přestanete naše služby používat (např. firemní zápis přidaný do služby Mapy Google).
@Chuck (18.12.2017 18:19): Pokud si dnes někdo kupuje chytrý telefon, tak 16GB vnitřní paměti je málo. Výjimky jako ty se najdou, ale nemá smysl podle nich hodnotit další uživatele. 3GB RAM a 32 vnitřní paměť je prostě základ. A proč to navíc nemít, když takové Xiaomi Redmi 4X stálo ve slevě 3,2 tisíce na Alze a Redmi Note 4 je také pod čtyři. Dražší a lepší Xiaomi Mi A1 za pět a půl. Možnosti jsou.
@Chuck (18.12.2017 18:19): Google má stále pár podozrivých riadkov v podmienkach užívania:
https://www.google.com/intl/en/policies/terms/
When you upload, submit, store, send or receive content to or through our Services, you give Google (and those we work with) a worldwide license to use, host, store, reproduce, modify, create derivative works (such as those resulting from translations, adaptations or other changes we make so that your content works better with our Services), communicate, publish, publicly perform, publicly display and distribute such content. The rights you grant in this license are for the limited purpose of operating, promoting, and improving our Services, and to develop new ones. This license continues even if you stop using our Services (for example, for a business listing you have added to Google Maps).
@Jab (18.12.2017 17:34): Já samozřejmě fotím také, akorát s tím rozdílem, že si všechny ukládám do google fotek a v telefonu si nechávám jen zlomek z nich a v tom holt spočívá "tajemství" mého úložného prostoru, což ovšem může udělat každý, kdo si založí google účet. Pravda, hudbu v telefonu nemám, jelikož ji radši poslouchám jinak než v telefonu.
@Chuck (18.12.2017 16:33): Bavíme se o tvém specifickém příkladu tedy. Pokud si zcela nenáročný uživatel, tak ti stačí také základní telefon. Problém obdobného nákupu u "maminek" je v tom, že hodně fotí. Alespoň taková je má zkušenost. A pak můžeš buď volit SD kartu nebo větší vnitřní úložiště. SD karta je vždy pomalejší, ale u fotek je to buřt. Jen musíš nastavit, aby se na SD kartu ukládaly.

Mě osobně 16 GB nestačí. Polovinu z toho dnes zabere OS. Pak tam chci mít hudbu (kterou asi nemáš - ale tu má v telefonu taky de facto každý jiný - čili si opět výjimka). Osobně instaluji i pár her. V mobilu jsem nedávno dohrál BG 1 a hraji KotOR. Logicky takové hry žerou nejvíce. A btw je dosti velká pravděpodobnost, že mnoho 5,5 telefonů dnes bude obdobné velikosti jako tvoje Lenovo P70. ;)
@Jab (18.12.2017 14:57): Mně právě těch 16 GB v pohodě stačí, momentálně mám volných 8,8 z 16 GB paměti, takže pro mě je 32 GB zbytečných. Zrovna tak bych nechtěl mít 5,5" displej.