Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kultura

@Shoggot (23.09.2018 21:35): Taky mě to zklamalo, ale musíš to brát tak, že dnes se filmy bez hlášek, efektů a vše zachraňujících dětí a černochů neobejdou (ne že by v jedničce a dvojce aspoň černoši taky nebyli). Na jedničku to ovšem nemá, ale to nebude mít nikdy žádné pokračování, byť sebelepší, Arnie je holt jen jeden :-) Ovšem sranec a dokonce těžký, to mu zase trochu křivdíš...
Dneska jsem byl na filmu: Úžasňákovi 2; fakt se povedl a také potěšila ta inspirace hrou Portal.
@Red (23.09.2018 03:44): To mi táta natáčel ze satelitu, kterej jsme tenkrát neměli (tuším 1995). Jinak jsem samozřejmě sledoval Kačeří příběhy, Želvy ninja, Maska, Byl jednou jeden "cokoliv", Williho Foga, Knight Rider apod. Nejlepší byly Vega a Magion. :-D
@Jab (23.09.2018 06:52): Spiderman byl boží. Batman mi přišel kresbou hrozně primitivní, ikdyž to byl záměrnej styl. Ale na Spideyho mám docela chuť se po těch 20 letech podívat. A nejen proto, že zrovna Spideyho hraju a je super :)
Ja som len nedávno zistil, že Včielka Mája je vlastne anime seriál, lebo je z Japonska.
@Zx Atari 500 (23.09.2018 07:10): Na to první si asi vzpomínám, že to existovalo. Ale nic víc. Podobně to druhé. Na ty Dobrodruhy z vesmíru jsem ale určitě koukal. Doteď si vzpomínám na nějaký díl s otročením některých členů posádky (toho zeleného), kterým dávali (spolu s s dalšími obyvateli) na jedné planetě drogy do jídla.
@Malignus (22.09.2018 23:47): To jsem myslím neviděl. Dobrý byly želvy ninja, ale na to se koukalo po revoluci asi každý dítě.
Ale stejně jsem měl radši kačery, willy foga, byl jeden život atd.
Hele když jsme u superhrdinů, tak jako hodně malej jsem se na nějakým programu díval na animovaný seriál o takový trojici.

Nevím přesně co uměli ty dvě hlavní postavy, ale jedna z nich byl Ice Man(?), byl celej z ledu a tvořil si takový tobogán/ledovou dráhu po který jezdil městem.

Nevíte jak se jmenovali ti dva další superhrdinové a jak se jmenoval ten seriál?
Něco k tématu superhrdinové a fyzikální zákony :) Sice je to už déle, co to bylo odvysílané, ale třeba to někdo minul.
@RXQ79rudax (22.09.2018 07:03): No všichni tyhle superhrdinové jsou fyzikálně nemožný. Jinak film byl v žánru ok, jinak bída.
Ten první film první série se spidermanem jsem viděl v kině s kámoši, tak mám k spidermanům docela shovívavý vztah. Asi obecně kvůli tomu lidé maj rádi superhrdiny, nedokážu si moc představit že se na to dívá dospělý člověk doma a užívá si to. Je to pro partu do kina.

Zajímavý byl chvílema jen Burtonův Batman, Sin City a Watchmen. Hodlám někdy zkusit Masku.
@Zx Atari 500 (21.09.2018 23:04): Solo byl takovej prefabrikát, nic zajímavýho, 5/10, hodinu po zkouknutí zapomenuto, ale aspoň to fyzicky neuráželo mojí inteligenci jako TLJ. Mandy jsem dal včera a nebyl dobrej nápad začít koukat v 11 večer, protože mě první půle opravdu silně uspávala, přestože jsem si užíval tu atmosféru. Ale pak když začalo revenge tak mě to už bavilo. Výbornej soundtrack od Johanssona, budiž mu země lehká.
včera po shlédnutí Amazing Spidermana 2 v TV - jsem si hned řekl: To byla ale kravina. - bylo to snad ještě horší než Spiderman 3. (nejvíc mě vytáčeli ty lidi jak si tam stáli (u toho zábradlí/u těch policejních zábran) jak diváci místo toho aby poslechli pud sebezáchovy a zdrhli co nejdál, nebo ten elektrikáč jak se měnil v elektřinu, a pak se zase zhmotňoval a přitom mu zůstali spodky nebo ten jeho oblek, a ty spidermanovi vystřelovače pavučiny - jsem přestal řešit už v tom předchozím díle - jak je možný že se tam vejde tolik pavučiny a zdánlivě nekonečné množství, ta její délka, pevnost a přilnavost, a to jak on přesně míří; no a další nesmysly - ten kovovej nosorožák na konci mě fakt odrovnal)

jo a ještě některé ty odbyté triky - ty grafické efekty - ty animace - někdy to přímo bylo do oka - bylo rušivé, když bylo úplně zřejmé že to jen digitální spiderman, taková nepřirozená animace, nebo textura, nasvícení.
Právě vyšlo
Algernon Blackwood - Vrby
Jeden z 'otců zakladatelů' moderního horroru, autor brutálního množství povídek, o něco méně brutálního množství novel a divadelních her se v češtině vlastně poprvé představuje svou nejslavnější prací, mysteriózním příběhem odehrávajícím se při plavbě kdesi na Dunaji na rakousko-maďarských hranicích. Nejen sovy nejsou tím, čím se zdají být.
well fuck me
https://twitter.com/HBO/status/1042838384564215808
@trent_reznor and Atticus Ross of #NineInchNails will compose the music for Damon Lindelof’s #WatchmenHBO series.

Lindelofa jsem nesnášel za poslední řadu Lostu, Promethea atd, ale vyžehlil si to u mě díky Leftovers. Na Watchmen jsem teď hodně zvědav.
@John Mirra (19.09.2018 18:29): Celé to súvisí s tým, ako Garth Ennis v komikse Boha charakterizoval. Ennis je ateista, ktorý bol vychovaný ako rímsky katolík a to ho výrazne ovplyvnilo. Boha predstavil ako narcistického a egoistického tyrana, ktorý stvoril ľudí, pretože sa cítil osamelý. Potreboval ich uctievanie, ich lásku k nemu. Ale chcel, aby mu tú lásku priniesli dobrovoľne. Preto ich pri stvorení obdaril slobodnou vôľou a zároveň pre nich pripravil svet plný nekonečného utrpenia, ktoré práve tá slobodná vôľa prinesie. Spravil to vedome. Práve prežité utrpenie malo ľudí presvedčiť, aby si ho vyvolili. A čím bola tá voľba ťažšia, tým väčšie uspokojenie mu to prinieslo. A toho uspokojenia chcel čoraz viac.

To ho priviedlo k tomu, aby sa pričinil o vznik Genesis. Stvorenia, ktoré vzniklo zo zakázaného spojenia anjela a démona. Stvorenia, ktoré bolo silnejšie ako on. Boh zatúžil po tom, aby ho miloval niekto s mocou väčšou ako je moc jeho samotného. Z neba musel utiecť, aby sa pred Genesis ukryl. Keby sa len priblížil k nebeskej bráne, Genesis ho mohlo odhaliť. Preto sa ukrýval a neustále sa snažil Jesseho Custera, ktorého vedomie bolo s Genesis prepojené, presvedčiť, aby si ho zvolil a prijal jeho požehnanie. To bolo niečo, o čo skutočne stál a bol kvôli tomu ochotný opustiť nebesá a skrývať sa.

Keď Custer odhalil tajomstvo zrodu Genesis, uzavrel dohodu so Svätým zabijakom, ktorý ho prenasledoval. (Ten preklad je podľa mňa trochu nešťastne zvolený. V angličtine je to The Saint of Killers, čo by sa skôr malo preložiť ako Svätý alebo patrón zabijakov). Zabijakove revolvery sú vyrobené z meča anjela smrti, nikdy neminú a sú vždy smrtiace. O tom sa presvedčil už diabol, ktorého Zabijak pri odchode z pekla odstrelil. A práve to Custer potreboval. Rozhodol sa totiž obetovať sám seba. Týmto činom Genesis zaniklo, pretože nemohlo existovať bez svojho hostiteľa. Ukončenie hrozby Genesis vylákalo Boha z jeho úkrytu. Keď sa vrátil na nebesá, zistil, že Svätý zabijak podľa dohody s Custerom vstúpil do neba ešte pred ním, vystrieľal pritom všetkých anjelov a čaká na neho, sediac na nebeskom tróne. Konečná konfrontácia. Boh dostane guľlku do hlavy a Svätý zabijak sa uloží ku konečnému odpočinku na nebeskom tróne.