Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kultura

@CeBrk (12.01.2019 11:47): Nicméně později se ke Classics vrať, pochopíš kde se spousta věcí objevila poprvé. Vtipné je, že čas od času se zjistí, že někdě v zemi XY se našla stará kopie některé epizody která se nedochovala. Takže se slepá místa stále doplňují.

ad ženy, tak on seriál je hodně postavené na vztazích, takže to je pochopitelné. Obecně je zacílený hodně široce a mezi scénáristy je poslední dobou hodně žen. To je taky výhoda, že jednotlivé epizody jsou vždy trochu jiné.

Do 11 serie jsem ještě nenaskočil ale celkem se teším a ta herečka předvedla slušný výkon už v Broadchurch, takže v tomhle ohledu se nebojím. Na druhou stranu hodně mladších holek se s ní bude moci ztotožnovat, takže tady by mohlo publikum zase narůst ;)
@90210 (12.01.2019 11:29): Bohužel mluvím o té novodobé verzi, jenž započala rokem 2005. Nepřesně jsem se vyjádřil. I když je pravdou, že i toho starého Doktora bych rád zhlédl. Vlastně by mne docela zajímalo, jestli ty staré klasické díly někdo zná. Novodobý Doktor je celkem hodně známý, ale ten starý nikoli. Mimochodem, všimli jste si, jak je tento seriál oblíbený mezi ženami? Každá si jistě představuje, že by s takovým fešným a inteligentním mužem cestovala za dobrodružstvím. Rád bych viděl statistiku, jestli obliba tohoto seriálu nepoklesla s tou novodobou ženskou Doktorkou.
@CeBrk (12.01.2019 09:33): Ten starej puvodni Doctor Who? O tom jsem kdysi v puberte cetl v Zivlu, v UK je to prej strasnej kult, u nas to bohuzel nikdy neslo, kdyz jeste mistni vkus formovala televize.
Není tomu tak dávno, co jsem se v duchu vlastního kulturního rozvoje rozhodl zhlédnout chronologicky všechny díly Pána času, jehož vy angličtináři zovete Doctor Who. Možná ale málokdo ví, že s Pánem času se svého času setkal i medojed. Ale setkání to nebylo příliš šťastné. Doktor zrovna vyprávěl Rose nějaké vtípky proti kolouškům, což medojed pojal jako urážku a kousl Doktora do paty tak drsně, že tento musel třináctkrát zregenerovat do nové podoby, aby se z toho vylízal. A stejně potom kulhal. Naštěstí se později skamarádili a zažili spolu mnohá dobrodružství. Tedy až do té doby, co medojed překousl Doktorovi sonický šroubovák. Prý se na něj díval s nedostatečným respektem. Později medojed cestoval po čase i prostoru s kuřátkem a kolouškem a zažili spolu mimořádná dobrodružství, která ta Doktorova dalece převyšují. Někdy vám třeba povyprávím, jak medojed donutil Plačící anděly plakat a jak z nich pomocí dláta a majzlíku nadělal nájezdy pro vozíčkáře. Nebo o tom, jak Vashta Nerada přiměl k veganství a donutil Silence křičet. S Daleky se sice nesetkal, ale střetl s Blízky, kteří jsou ještě horší. A všechny je rozsekal.

Ale jinak jsem téměř normální.
@AlieN (11.01.2019 17:25): jsou tam i slabší místa kolem prostredka (Hermiona a její tým Holky proti šikaně, některé bitvy), ale z větší části je to nářez. Rozecetl jsem to potřetí (i když bych měl spíš číst knižní predlohu v rámci přípravy na Frederik Pohl's Gateway, velká škoda, že se mi nepodařilo sehnat ebook).
Nebo to jen začalo jako knížka pro děti a vyvinulo se to v dobrodružné knihy pro dospívající, takže se tam neřešila taková hovna.
@strejdafido (07.01.2019 21:14): S tou magií to je něco jako s mutantími schopnostmi v X-Menech - prostě se s tím člověk narodí. Používali jí lidé už ve starověkém Egyptě, aby kouzly ochránili hrobky faraónů, nebo i ve starověkém Řecku, kde byl třeba jistý maník Herpo Protiva, který je zas znám vytvořením prvního viteálu na světě, plus stejně tak i prvního baziliška.
No a pak přichází středověk, přičemž na scénu přicházejí právě oni bradavičtí zakladatelé.
@strejdafido (07.01.2019 21:14): Neřekl bych že ty knihy budou hlavně pro děti. Hlavně to co je ve filmech je pouze hlavní zápletka, v knihách se toho řeší mnohem víc, třeba to že to jídlo na hostinách v té hale s levitujícímy svíčky a holooblohou ve skutečnosti vaří skřítci, a hermiona tam řeší, že s nima není férově zacházeno.

A taky mě napadlo, že to můžou řešit tak, že vymyslí internátní školu která bude mít v mudlovském světě skutečnou záštitu.
@strejdafido (07.01.2019 21:14): Harryho rodina řekla v okolí, že ho poslali na internátní školu a z té se vrací domů jen na prázdniny. Kouzelníci se musejí narodit se schopnostmi kouzlit. Nemusí mít v rodině kouzelníka, není to dědičná záležitost. Prostě můžeš se narodit jako mudla - neumíš kouzlit a nemůžeš se to naučit. Nebo jako matlák - umíš kouzlit ale nejde ti to, nebo jako kouzelník. A to buď čistokrevný (rodiče jsou kouzelníci) a nebo nečistokrevný (hanlivě mudlovský šmejd) a to se prostě kouzelnické dítě narodí mudlům. V knížce je to vysvětleno určitě lépe. A knihy nejsou zdaleka pro děti. Možná první tři, čtyři díly, pak bych to jako dětskou literaturu už moc nedoporučovala ;o)
@Crash (07.01.2019 17:53):
@RomcaT (06.01.2019 23:28): Děkuji za odpověď. Určitě je tam nabalena spousta pracovních míst, která jsou ve filmi vidět, některá vidět nejsou. Ovšem pořád netuším, jak se všem známým, kamarádům, široké rodině atd atd vysvětlilo, že celou školní docházku je dítko pryč. Na to přece vymazání paměti nefunguje.
A taky se ve filmu říká, že Bradavice založili 4 kouzelníci - kde se ti vzali, thlavně kde získali magické schopnosti? Před nimi byli jiní kouzelníci? Odkud to získali oni? Asi do toho moc reju, ale jen mě to zajímá, jestli to v knize bylo nějak ošetřeno. Uznávám, knihy jsou spíš pro děti než rýpavého kmeta, ale i tak by měl ten svět dávat nějaký smysl.
@strejdafido (06.01.2019 23:03): V podstatě kdykoliv, kdy se mudlové dozvědí o světě kouzelníků tak se to řeší vymazáním jejich paměti, na což mají na ministerstvech kouzel příslušné odbory, takže předpokládám, že i tímto způsobem, by autorka řešila případnou sociálku, ale jinak se tam ten problém skutečně neřeší.

Ta zaměstnání se tam trochu řeší a taky jich spoustu můžeš vidět na pozadí toho příběhu, jsou tam samozřejmě učitelé, u školy máš školníka, šafáře, je tam spousta prodejců všeho možného, a ty věci co prodávají taky někdo musí vyrábět , jsou tam hostince, novináři, samozřejmě hromada úředníků, bystrozorové, atd. Takže ne, že by se to tam nějak zvlášť řešilo, spíš jen okrajově, ale dá se z toho trochu ten život vydedukovat.
@strejdafido (06.01.2019 23:03): sociálka to neřešila ;o) tohle se tam fakt neřeší. Zaměstnání se tam řeší už při studiu. Přečti si to, v těch knížkách se řeší fakt o hodně více věcí co se do filmu nevešly ;o) nebudeš zklamaný.
Mám takový dotaz k Harry Potterovi. Na stará kolena se mi tyto knihy číst vůbec nechce, tak se optám - je tam někde vysvětleno, jak probíhal život po ukončení školy běžného kouzelníka? Tím myslím, co z nich vlastně bylo po škole, co všichni dělali? A jak se ve světě mudlů vysvětlilo, že byli celou povinnou školní docházku pryč? Na prázdniny mazali domů a školní rok zase v trapu. Sociálka je neřešila? Nebo byli všichni kolem očarovaní? Děkuji
https://www.csfd.cz/film/578298-bird-box/prehled/ Celkem solidni zanrovka... Ale Sandricka dost vyrusovala. Preci jen za chvilku 60leta baba, je tam za prvorodicku a to zkoumani jejich plastik, vylepseni, pod tunou makeupu, byla takova dalsi linka filmu :D Pekna zenska a vypada ted jako neprirozeny a umely cosi...

@Shoggot (04.01.2019 12:07): Tak to je fanj. 4* jsem mel fakt rad. Kdyby byl tak spin off s Trojanem, protoze ten tomu tam naprosto dominoval :) Opravdu kvalitni herec, a tech je dneska jako safranu...

https://www.csfd.cz/film/431480-svet-pod-hlavou/prehled/ to by nemuselo bejt uplne marny... koukal na to nekdo? Uz pres rok jsem nezapnul TV, tak zjistuju, jestli se treba cirou nahodou neco lepsiho neurodilo :D
@Drolin (04.01.2019 15:00): Doma ale přijdeš o část zážitku, když polovina filmu je ve 3D.

Maoyan je appka sloužící především k nakupování lístků, tam mají běžně věci jako Aquaman a Venom hodnocení 9+, to se nedá brát vážně. Na databázi Douban to má solidních 6.9/10. Že ten film schytá vlnu negativních reakcí, bylo jasné už při pohledu na jeho herecké obsazení.
Poslední večery na Zemi

Podle uživatelských recenzí ale řada čínských diváků z náročného uměleckého filmu, přirovnávaného k dílům Andreje Tarkovského či Wong Kar-Waie, odešla, případně v sála usnula.