monatana: U mě příběh Ezia skončil v podstatě příchodem toho neznámého Deus Ex Machina mnicha. Všechno potom bylo už na standard zbytku hry hodně slabé. Ale musím uznat, že atmosféra po těch X letech v zdevastované Florencii byla parádní.
Tedy, jízda to byla parádní. Škoda těch technických chyb, z nichž některé jsou fakt neomluvitelné (kromě zmíněného mě silně vytáčela desynchronizace zvuku s obrazem v ukázkách - způsobil ji nestabilní framerate), jinak by AC2 totiž mohl aspirovat ještě na vyšší hodnocení. I když by se muselo přimhouřit oko za opravdu odfláknutý Řím a také nad možná až příliš strohým příběhovým závěrem (Eziův příběh byl parádní, příběh Desmonda má ale na můj vkus příliš neukončených částí).
Já měl jeden výjeb ochrany (attempting to restore connection..) ikdyž jsem byl připojen, ale jinak hra nespadla a se zapínáním problémy taky nemám. A zjistil jsem že v ini se dá nastavit high profile toggle jako v jedničce, takže už nemusím neustále držet pravý tlačítko myši - dost to zpříjemnilo ovládání. Proč to ty kreténi nezahrnuli do nastavení nechápu. Akcelerace myši mě furt sere, stejně jako ten odpornej LOD a stíny. Ale jinak hra cool. Fakt jenom škoda posraný technický stránky.
Tedy jednička byla fakt lépe technicky vyladěná. Už mě potkal jeden pád hry (slétává opravdu rychle) a sem tam zazlobil start hry (respektive toho programu na ověřování hry). Kolem a kolem byla jednička technicky na mnohem vyšší úrovni. Nicméně ale ta proklínaná ochrana jako taková kupodivu drží a ustojí i delší (desítky sekund) výpadky netu.
Tak to asi vyoptimalizovali jenom na sedmičky..mám XP a myš blbne, lidem co maj 7 neblbne. Asi taky brzo přejdu, chjo :).

montana - no užívej si je, ale nemusíš se furt opakovat :P PS3 je fajn, uznávám, to jenom xbox je odpadek :).
Paul: Win7 a myš je low-end A4Tech B7.

montana: Konzole je fajn věc, já osobně jsem dokonce zarytý fanoušek konzolí (bohužel fanoušek bez peněz :D), ale i tak by každá hra měla podporovat základní vstupní periferie dané platformy, pokud tedy není stavěná přímo na danou periferii (závodní simulátory, letecké sim., EyeToy aspol., Wii hry atp.)... Ten tvůj postoj mi připomíná doby cca před pěti lety: "Nepoužíváte IE6? Jděte do háje. Vaše banka." :D
Neprovokuj, you dirty console peasant! : )
NL - co máš za myš a windows? xp nebo něco new?
Myš mi přijde zcela v pořádku, tedy, jen o trochu horší než v AC1 (kamera mi přijde omezenější). A LoD je příšerný, jak na texturách, tak na stínech. A taky pohyby hlavní postavy jsou podle mě horší než v jedničce (nejsou tak elegantní). Prostě obecně oproti jedničce je dvojka krokem zpátky co se technického zpracování týká (možná za to může ale konverze..., měli tolik práce s integrací ochrany, že na to ostatní zapomněli :D).

Ale i tak mě to baví, já mám pro tenhle typ her slabost. Ale ten podraz v podobě ikon mě fakt štve. Tohle už je druhá velká hra od Ubi, co má takovýto zprasený systém (po PoP).
Takže už taky dorazilo jo? Co ta myš? Taky ti akceleruje, takže když s ní hejbeš extra pomalu tak to hra ani neregistruje? Jinak zkurveně neoptimalizovaný to je, o tom žádná, a taky to má odporný stíny a hnusnej Level of Detail (baráky mění textury a modely 20 metrů přede mnou, na max detaily).Jako, game design je možná proti jedničce nesrovnatelně lepší, ale technicky to naprosto zprasili jak mohli - skoro bych to přirovnal k Double Agentovi. Ubisoft budu od teď pirátit a až po vyzkoušení warezu kupovat, a pokud nepůjde upirátit, maj smůlu. Tohle mi stačilo.
Mimo to mi jednička přišla lépe optimalizovaná (soudě dle začátku v přítomnosti).

Ale jedna věc mě fakt vytáčí... Který kre*** nedal do manuálu u popisu ovládání příslušné ikony? Vždyť takhle vlastně celý ten manuál pozbývá smyslu :-/
Jednička se na myši a klávesnici hrála líp, u dvojky by to bylo stejný kdyby to neposrali.

"I'll give you my mouse when you take it from my cold, dead hands!"
To jsem nezkoušel, jen jsem ho vypínal/zapínal ve hře.Pak to možná zkusím..

mimochodem už mne hra jednou vykopla, přestože mi připojení samozřejmě nespadlo (browsil jsem v druhým okně).
Paul: Nestačí jako u Dead Space ve hře zakázat Vsync a natvrdo jej zapnout v ovladačích (u DS jen zakázání ve hře nestačilo)?

PS: Ale vážně, na konverzi si dali půl roku čas a dopadlo to takhle? Něco mi říká, že páni betatesteři hráli jen na Xbox ovladači...
Ty a myslim NateLogan si furt stezujete u kdeceho na akceleraci mysi. Ten problem bude jinde :)))
Tak je jasný že na tom v 800*600 není nic moc poznat. Jako ta hra vypadá dost pěkně na max, akorát ty stíny teda slabota, ale sere mě ta akcelerace myši..ovládá se to kvůli tomu dost debilně.
Já tam zase nevidím extra rozdíly mezi minimálními a maximálními detaily :-)

Buď jsem slepý nebo je to tím, že obrázky jsou příliš malé anebo poznám jenom motion blur (aspoň myslím, že to jediné jsem trochu poznal).
Eh, nevypadá, viděl jsem to tam :).Ale je fakt že ani na PC to není žádnej extra zázrak.
Hmmm, tak to asi vypadá na poslední Ubi hru co jsem si koupil.DRM je mi fuk, funguje jak má a neotravuje.
Co mě ale sere:
1) akcelerace myši je šílená, skoro se to nedá ovládat (zvyknout na to půjde, ale těžce a je to prostě zkurvený), přitom v jedničce byla keyboard+mouse super
2) je to divně náročný - mám 30-40 fps ať dám jakýkoliv detaily (800*600, vše minimum nebo 1920*1200 vše max) - pěknej hnus
3) debilní piktogramy místo kláves, takže ze začátku musím čumět do menu abych věděl co mačkat

Jako vypadá to hezky, ale tyhle tři věci (známky zkurvenýho portu) mě drtěj.
Na druhou stranu - už je v ingame menu položka "exit to windows", oh yeah! A daj se zapnout titulky! škoda že k vylepšení těchto dvou věcí musel Ubisoft dalších několik (závažnějších) posrat.

Vše na maximum, 1920*1200, 8*AA

Vše na minimum, 800*600

...5 fps rozdíl. What a joke.
Paul: no zalezi na typu hry, mam dojem, ze treba Splinter Cell ma byt linearni az hruza? tak u toho bude stacit, kdyz to nekdo dohraje prvni den a bude hotovo, ale jinak jo, pred datem vydani uz to asi nebude (na druhou stranu to uz bylo treba u Bioshocku, kterej stahoval .exe ze serveru)

jinak v tom linku, co jsem postoval, kdesi pisou, ze snad je kompletnich 97%, tudiz ke kompletaci uz neni tak daleko, coz je docela dost, az jsem byl prekvapenej, vzhledem k tomu, ze svet se o tom emulatoru dozvedeli doslova pred par dny
Nate - Tak instaluju :).
Přišlo to dneska spolu s CD Hybrid - Disappear Here co jsem si taky objednal z Uk. Juchů :)
To asi jo, ale jde právě o ty data..kompletní zprovoznění by znamenalo dohrát kompletně hru, všechny sidemise atd a najít všechny calls and responses.Každopádně to znamená že žádná Ubi hra už nebude hratelná nelegálně před vydáním (a asi ani nějakou dobu po vydání).
Paul: no imho ta aplikacni cast serveru uz zustane prakticky stejna, budou se menit jen data (a mam dojem, ze v nekterym tom prispevku uz nekdo navrhoval, ze se udela automatickej sber dat pres nejakou aplikaci), tudiz jen staci, aby nekdo hru dohral (a bude to asi o dost lehci, kdyz bude hra linearni)
Vratis se tam pokud si dobre pamatuju jen jednou. A pak samozrejme na konci hry.
Tahle hra nemá chybu, úplně žeru tu jejich italštinu, úkoly jsou super a konečně (snad) minimum částí s animusem , kolik jich tam je ?? zatím jen začátek a jinak jedu čistě a teď už jsem u těch 4 co mám zavraždit v Toskánsku, tuším blok 4 nebo 5
Kouknul jsem do toho fóra a...good for Ubi! Srát se s takovejma blbostma, to ten čas raději věnuju vydělání peněz za který si to koupim.Každopádně jestli bude potřeba vytvářet takovejhle emu pro každou hru zvlášť (a řekl bych že jo, Ubi si to pohlídá), tak by se konečně z PC mohla stát zase prioritní platforma, olé! :)
NateLogan: no nejsem si jistej, jestli to uz nezmenili, ale pri vypadku > nekolik sekund te to asi vykopne do menu, coz by me teda s tvym netem asi dost stvalo :) ja nastesti mam jeste tolik her, ze az zlevni AC2 na prijatelnou cenu, bude snad uz tahle hloupost odstranena :)
Já jsem na to docela dost zvědavý... Můj net je posledních pár dní silně astabilní (třeba se někdy dokopu ke změně providera, jenže vidina toho papírování ohledně změn IP adres... fuj), 2 nebo 3 minutové výpadky do hodiny nejsou neobvyklé... Uvidíme, jak moc to nabourá požitek ze hry :)
Pooky: source topic pravdepodobne zde, zatim si muzes vybrat, bud dohrajes hru bez vedlejsich misi, nebo se dostanes cca do 8. sekvence, ale uz to ma i vedlejsi mise (procitam nove prispevky, kdyz se nudim :)
Jinak offline emulátory jsou zatím už beta a fungují cca do 50% hry, kdyby to někoho zajímalo. (Pouze čerpám z mnohočetných dojmů v mnohosáhlích fórech a nejedná se o joke - pokud nevěříte prohrabte se torrenty)
Same here : ).Docela divný, když to odeslali před tejdnem..snad to dorazí zejtra.
Tady to vetsinou funguje tak, protoze posta jezdi se svozem do cca 16:00. Pak mas smulu...
montana: Aha, mno, i tak jsem to ale objednával už za tmy :). U nás to tak funguje jen při objednání před obědem...
Jak vis ze ti to odeslali v jedenact vecer? To ti akorat prisel mail ze ti to odeslali :))
Přesně tak, mě to také odeslali cca do hodiny od objednávky... A navíc to posílali zhruba v 11 večer. O něčem takovém se nám v ČR může asi jenom zdát.
Já to objednal taky včera, a včera (v neděli!) to odeslali. Tak se mi to líbí : ).V UK za tyhle ceny kupuju novinky furt, Dragon Age, AvP, Mass Effect 2, Borderlands..atd atd.
Paul: Jop, já se neudržel. Za podobné ceny bych u novinek neváhal skoro nikdy. AC2 jsem vzal i přes jistou nejistotu (:D), že mi to nepojede plynule.
Tak na zavvi už to je za míň jak 500 i s dovozem..asi se neudržím a obědnám to : ).
pipboy: Level :)
Kubulus: Keby len zaciatky... Ono to vzdy stalo za to (a ked tam obcas dnes kuknem, tak stale stoji)