(stahni warez a otestuj, delate jako by pak uz neslo koupit originalku)

Cobra> vseobecne je taky nemam moc rad, tim spis kdyz jsou hned na zacatku. Co je standardem Bioware me v zasade muze byt ukradene. Vadilo mi to s vyjimkou prvnich kotoru snad vsude, je to pomerne nesmyslne a souboje tu vazne nejsou tak jednoduchy aby mi bylo u riti ze ostatni postavy se kdesi flakaji, zatimco ja dostavam na budku.

Btw framerate je locknuta na max 30.
Taky nemám rád v RPG moc velký města, taky se v nich cítím ztraceně (včetně BG2),
ale 60 % mi přijde stejně dost málo :-)

V NWN bylo omezení jen na jednoho, tohle je docela velký posun :D Na druhou stranu, u Bioware je tohle omezování docela standard (KOTOR, ME...). Druhý standard je, že úkon dělá nejkvalifikovanější postava, občas mě to štvalo, občas se to hodilo... S obojím se dalo počítat...
pipboy: Zrovna to kvantum questu ve meste mi prijde vzdycky jako nejnudnejsi cast BG2 soa, poprve jsem nemel ani naladu vsechny questy delat a tedy jsem rychle nasetril 15tis a pokracoval ve hre, hra se pak celkem pekne rozjede:).

Jinak dneska jsem sel kvuli DA do JRC, meli tam vystavenou prazdnou krabicku a na ni napsano v prodeji jiz od 6.listopadu :/:(. Ale porad nevim zdali ma cenu si DA vubec kupovat, vzhledem k memu hw vybaveni (mam ho napsane v profilu), co myslite ma cenu to vubec zkusit? Kdyby alespon byla nejaka hratelna demoverze, tak bych to mohl ozkouset, takhle je to docela sazka do loterie.:/
pipboy: asis to moc hrotil, nevim, nikdy mi neprislo, ze bych byl v BG2 nejak moc ztracenej a to jsem predtim dohral BG, ale pulku veci jsem si uz nepamatoval... kazdopadne mi ale prijde, ze dost veci, co vytykas DA bylo uplne stejen v BG (parta 4 nebo 6, to je prece jedno, omezeni to je, ukon dela nejkvalifikovanejsi postava atp)
Garion> obavam se ze duvody proc jsem bg2 naparil 60 lezely zcasti k antipatiim k tuctovym fantasy, coz sice dragon age v zasade je, ale z casti taky v tom, ze me jednoduse nasralo kdyz jsem po uvodnim dunegonu vylez uprostred obriho mesta kde jsem 95% casu stravil behanim odnekud nekam aniz by me questy a souboje ktere se v tech 5% odehravaly jakkoliv zajimaly, protoze jsem kurva vubec nevedel co se deje, protoze autori si rekli ze BG1 bylo patrne tak kulervouci rpg ze si ho kazdy zahral i se vsema datadiskama a ze tudiz urcite nikomu neprijde divne zacinat hru v zajeti hlavniho padoucha, se spolecnikama ktery jakoze davno znam a ze jak utecu objevim se uprostred mesta velkyho jak krava bez poneti co vlastne delat a proc. (teda poneti mzna bylo ale rozhodne si ho uz nepamatuju)
Tos mě Pipboyi moc nepotěšil. Sice jsem těm pozitivním žvástům nadšenců moc nevěřil, ale tajně jsem doufal, že jsou pravdivé.
No, limitka se zase opozdila - bude zítra nebo v pátek, tak pak taky napíšu nějaký dojmy.
tak to se nelze divit, kdyz jsi dal BG2 60%, ze z tohohle nebudes na vetvi :)
s tímhle (rozhovory) s pipboyem souhlasím. i když jsem na začátku otce vyfakoval co to šlo, stejně to nemělo na nic vliv a hra vás navede do stejných kolejí, jako když se chováte jako jelimánek. i tak jsem přesvědčený, že v záplavě toho primitivního balastu kolem nás bude Dragon Age dobrou hrou, i kdyby byl plný chyb.
napsal jsem to ja. A ackoliv jsem predtim hral torchlight.
Jinak co se souboju tyce bud at nechaji ty skilly na me, nebo at je to nadesignovane tak, aby si s tim AI bez vetsich problemu poradila. Takhle i kdybych chtel neco ovlivnit tak zjistim ze skill je zrovna vypatlany nebo neni energie, takze v zasade ovlivnuju jen kdo bude na koho utocit. Navic cokoliv silenjsiho co co muzu pouzit ma splash damage a tudiz zabiji i moje vlastni kolegy. Ze mi vadi parta max 4 lidi jestli je zkonzolovateni, tak to bych se na to podival, hlavne je to pekna zhovadilost. Ze skill pouziva nejlepsi ve skupine pamatuju poprve ve Falloutu.

A ze by kazdy slovo ovlivnilo budouci dej jsem samozrejme taky necekal, ale pokud si prectu jak strasne bude zalezet na tom co rikam ackoli jsme zatim nerozhodnul vubec nic, mohli to alespon zaobalit tak, aby volby proti hlavni dejovy lince se k ni nejak slusne logicky vratily a ne ze nebudou vubec, nebo reakci na ne bude, ze me s tim vsichni poslou do prdele.
ja myslel ze to on nekde napsal a zkopiroval to at to nepise znovu xD doufam ze to teda neni jeho vyplod...
tys myslel ze kazde slovo ovlivni budouci dej ? xD a kazde slovo jinak vam narysuje novych 100h zabavy xD
Hm. Po odbyti uvodu a probehnuti te prvni vesnicky u me jdou dojmy z DA tezce dolu... uz me unavuje jakym tempem narusta obtiznost souboju, ze muzu mit partu max 4 lidi najednou, ktery se vsadim ze nebudou levelovat, pokud je s sebou nebudu tahat. Taky cekam ze kdyz kliknu na zamcenou truhlu, ze ji proste pujde otevrit ten, kdo na to ma nejlepsi skill, a ne ze tam beham s pocitem ze ty pozadavky na lockpick stoupaji nejak moc rychle - pokud vim tak tahle ficura je vic jak dekadu stara zalezitost. Tez uz me stve ze mi mizej moznosti v dialozich jen proto, ze jsem se chtel ptat na veci v jinem poradi, nez nekdo zamyslel bez nejakeho logickeho vysvetleni (pokud dotycneho vubec napadlo, ze by nekoho mohla zajimat vic nez jedna okolnost kolem nejasne situace) a ze moje volba odpovedi ovlivnuje celkem hovno - nechci byt Grey Warden? Ani nemam moznost odporovat, nanejvys muzu neznit uplne nadsene. A toho blbone prede mnou jsem se chtel zastat. Hm. Nezajima me sjednocovani narodu? Ostatni postavy se tomu zasmejou a jde se sjednocovat. Uzasne, opravdu jsem zvedavy jestli to vyrdzim hrat tak dlouho abych taky vazne o necem rozhodnul. Zrus bandity za vesnici - banditi stojej uprostred cesty jak tvrdy Y. Vidim pred sebou past, kurzor si ji nevsima. Dalsi tri postavy skrz ni probehnou jako by tam nebyla, zkusim to taky a v zapeti ja a vsechno kolem me hori.
WTF?!

No jsem zvedavy co me jeste ceka, najednou to DA ale vypada neskutecne lacine.

//copypaste od jinud, enjoy :)
Jen postřeh - proč je artwork sběratelské edice tak tuctový? Ten klasický (zde) vypadá mnohem lépe a oproti té sb. edici a 98% jiných her velmi nápaditě, řekl bych.

Edit: jinak já se vcelku těším (byť se k tomu dostanu až za pár měsíců s novým PC); KOTOR byl fajn, ale za propracovanější soubojový systém, větší náročnost a izometrický pohled bych se vůbec nezlobil. Příběhově od toho moc nečekám.
Nebo třeba v porovnání s Uncharted 2 :D Na eBay se prodává limitka za 3500 dolarů...

EA to zkrátka podělali no :-)
kur'! Ja vedel, ze si ji mam objednat. Jenze prachy nebudu mit driv jak v polovine listopadu a nevim jak dlouho by to na poste nechali. To zas budu muset ten soundtrack a making of piratit na warezu. Ale na JRCcku maji stale akci pri koupi do konce roku dostanou zakaznici nejakou 200 strankovou knizecku o hre, tak alespon to no. No,nejdriv si zjistim, jestli to nahodou nemaji i na megahrach, kde je hra o 200 levnejsi.
No zrovna very limited bych tomu nerikal. Zvlast treba v porovnani se Zaklinacem :)
Tech kusu byla kopa, akorat se to diky te ultra masirce rychle rozebralo :)
To je na limitovaný edici Dragon Age to nejlepší, je opravdu limitovaná. Takže nehrozí, že jí i za rok budou plný obchody a ještě za zlomek původní ceny:)
Anno 1404 mělo bugy, Shift mělo bugy... Tak nevím, proč by se měl trend měnit :D
Jen tu Forzu jsem ještě neměl na čem zkusit.

Zas až tak limited to nebylo, jen byl prý obrovský zájem. Ani se nedostalo na všechny předobjednatele...
Sakra práce, všichni už to hrajou... Já si zas předobjednal limitku a zas to budu mít později. A zas tam budou nějaký hnusný bugy...
A zda se, ze bude DA docela obtizne, hned pri prvnim setkani s magem nebo co to je jsem skoncil. Stoji si tam tak v klidu na moste, pred vami ale utece, za mostem jsou pasti, ktere vas omami, zrani uspi nebo co a zbytek vas dodela jako nic. Zkousel jsem to asi petkrat a ani jsem si neskrtl. O to snazsi je to vymazat a pockat na nakup ceske verze.xD
No tak vidíš, takže to očividně nebylo určeno tobě. Nebuď tak vztahovačný.
Ano, umim anglicky natolik, abych si precetl recenzi na hru, abych dohral Risen ci Dragon Age v anglictine, ale priznavam, na NWN2 v anglictine nemam. Takze z toho si muzes udelat obrazek myslim.

Clovek si klidne rypnout muze, ale mel by predem zvazit, jestli to padne na urodnou pudu nebo ne. Resp. Jake reakce muze ocekavat a zda mu to za to stoji.
Člověk už si nemůže ani rýpnout... Napadá mě něco o potrefených husách...
Dekujeme za dojmy, ale vazne si myslis, ze jsi jediny kdo tu umi mluvit anglicky, ze pises takove priblble hlasky typu : " Jo vlastně vy neumíte anglicky, tak nic :D"?
Chtěli jste dojmy, tak jsem odkázal na recenzi... Na Destructoidu je mimochodem podstatně negativnější recenze stejné verze (7.4 bodů). A anglicky neumíš nebo snad jo?
Cobra: Cim dal vic me utvrzujes v dojmu, ze si idiot.

Jinka stahl jsem to kvuli HW naroku a zda se s tim moje grafika vyporada (zda to ma vubec cenu kupovat). Tak narocne to moc neni, ale jak jsem predpokladal, Bioware pouzivaji nejakou zkurvenou technologii na zobrazovani svetel, kterou moje grafika jendnoduse neni schopna zobrazit spravne, takze vzdalene objekty jsou rozmazane. Ale i presto musim rict, ze to vypada slusne a narocne to taky tak moc neni. I kdyz Zaklinac vypada lip a je narocny min.

A musim rict, ze jsem se spletl a tudiz jsem trosku zklaman. Hra je opravdu mnohem vic podobna KotORum nez Baldur's Gate ci NWN2. Ovladani kamery je bezproblemove, ale moznosti taktiky jsou vyrazne nizsi nez v NWN2. Jinak videjka, dabing, vsechno na jednicku, skutecne z toho salaji emoce na sto honu.

Ale hus, mazu, ceka na svou ceskou verzi. Krom toho mam jeden velky rest, ktery nehodlam znovu zanedbat. (NWN2, rozhodl jsem se, ze je konecne dohraji a to mi tak jeste 14 dni potrva)
Recenze XBoxové verze na IGN AU celkem pozitivní až na grafiku a UI. Jo vlastně vy neumíte anglicky, tak nic :D
Asli vas zajimaji dojmy tak herni mechanismy vypadaji celkem sofistikovane a pribeh zatim taky docela drzi, ale hlavni postava stejne jako v kotorech nemluvi (coz me vzhledem k moznosti zvolit hlas pri tvorbe postavy docela nasralo) a kvalita dabigu celkove taky pokulhava. A mizeji mi moznosti v rozhovorech, coz uz me parkrat nasralo.

Graficky je to nic moc, ale neurazi. Respektive neurazilo by kdyby se mi to obcas nezaskublo, takhle si rikam wtf.
"No, tak nějaké prvky, co jsem četl v recenzi - příšery mají jakýsik měřič, podle kterého poznají, kdo je ve vaší skupině nejnebezpečnější a pokusí se na něj zaměřit apod. - vypadá docela zajímavě."

Nj, tak tohle neni nic extrovniho, dokonce i ve starickem IWD se nekteri nepratele snazili zamerit naopak na nejslabsi (s nejhorsi obranou) clanky (napr. nepratelstelsti lucisnici se snazili odstranit co nejdrive magy z tve party atd...).

Jinak proti izometrickým rpg zase tak moc nemám, ale stejně si myslím, že hry typu Risen apod. jsou atmosfericky udělány lépe a více jim věřím, že mě chytnou.
A já nestihl koupit nové PC... :D Tak se mi tu bude sběratelská pár týdnů válet, ale o vánocích na to naběhnu 8-)
mirus: dojmy asi těžko, když to vyšlo až dneska, sběratelská edice (na kterou čekám) přijde až někdy ve čtvrtek + ta hra má kolem 100 h gameplay, takže mít to dohraný je nemožné a to i kdyby člověk měl warez verzi, která vyšla včera
Chlapci,nějaký stovečky % zatím ne? :D
Zatím nikdo nedohrál?:D
Tak aspoň dojmy :/
Tak na xzone mají tyto minimální požadavky:
Procesor: 1400 MHz (asi tam ten dual core zapoměli dopsat s 1,4 procíkem by to asi nerozjeli).
Operační pamět: 1000 MB RAM
Grafická karta: 3D grafická karta se 128 MB

mimochodem na xzone mají i odpočítávač a do vydání zbývá už jen 1:20:56
min pozadavky: minimum uvádí procesor Intel Core 2 Duo na frekvenci 1.4GHz, případně AMD X2 na 1.8GHz. Stačit by k tomu mělo 1GB RAM a grafická karta GeForce 6600GT...(dle eurogamer.cz), to bych jeste mohl splnovat, ale nebude to zadny zazrak, jeste s rozlis 1680x1050 to taky moc dobreho neprida :/, asi bych si mohl uz koupit novy stroj, z tech videi jsem na to dostal docela chut:).
S partou. Na HW to snad tak náročné nebude, bo se mi to graficky nezdá nějaké úžasné, tak snad tomu budou odpovídat i nároky.

Jinak na fan webu je odkaz na pár videí, hned nahoře je videorecenze z gamespotu
No uvidime, ale na full si to urcite neuziju, coz je skoda:), ale tak ja ani moc nove hry zatim nehraju, takze mi prijde zbytecne za nejaky kus kovu a plastu vyhazovat prachy:). Ale prave se ted blizi par her, kvuli kterym si to mozna rozmyslim ( Starcraft 2, Diablo 3, Mafia 2 atd... + Dragon Age by byla takova tresnicka na dortu:)). Jen skoda, ze se to uz neridi pravidly DaD :/, ty ja docela muzu.

EDIT: Jinak hraje se s partou, nebo pouze 1dna postava? Pokud je to parta, tak ten izometricky pohled docela chapu:).
Myslíš, že to bude tolik náročné v izometrickém pohledu? Já jsem koupi nového pc dlouho zvažoval a nakonec mne ke koupi "přemluvil" až Risen. :-) Co jsem zatím viděl z Origins, tak moc pěkná neherní videa - ale nějaký gameplay, aby člověk lupou hledal, takže těžko říct...
To ja mam zase radsi izometricky pohled a jsem rad, ze se takove RPG jeste delaji (krom diablovek:)). Mit tak novejsi pocitac, tak bych se na tuhle hru i docela tesil:), asi si ho nekdy budu muset poridit (docela se blizi datum vydani nekolika novych her, ktere bych si rad zahral).
Stejně jako Pivo izometrickým rpg příliš nevěřím. Dokud nevydají demo, tak to určitě nekoupím.
Hehe, oficialne pro evropu je datum vydani 6.11. a my uz to tu mame snad jako prvni prodejna u nas :)
A ty prirucky jsou vazne luxusni!
Co jsem četl kousek recenze, tak to vypadá zajímavě a jako hra dokáže navodit dobrou atmosféru. Bohužel se mi to nestává u her z izometrického pohledu. Já potřebuji 1st nebo 3rd person pohled. No, ale jinak to vypadá slušně, přesto nevím, zda do toho půjdu. Se musím první podívat na videa a trochu si to poobhlídnout.

EDIT: Ale svět je prý dobře udělaný - netradičně a komplexně. Co jsem teda četl. A to prý hodně komplexně, že to nejde ani moc nastínit a hru potřebujete hrát. No nevím.