Ono to hlavně na plný detaily není o moc hezčí :D Textury to má fakt hnusný a chce to stahnout hi-res texture pack, aby to trochu vypadalo.
Paul: Jo, jeden z nejlepsich post-apo zazitku, ale jen proto, ze jich mnoho nevyslo.xD

btw. Poprve jsem to hral na grafice x1600xt takze nastaveni medium/low a neprislo mi to nijak zvlast hnusny. Nj, to jsme mi co nam na grafice nezalezi.:)
A připravit se o jeden z nejlepších post-apo herních zážitků vůbec? to snad ne :P
sniz to jen trosku, mozna pomuzou jen textury na stredni, a stejne nevypadaji nejak spatne a mozna trochu dohled .. nevim chce si to s tim pohrat
SW: Hm, to je ten problém. Díky, přitom mi to na nejvyšší jede 30-60. Ale na nižší detaily to vypadá hnusně, není nějaký fix, či něco takového?
zkus dat grafiku na nejnizsi jestli to taky udela, zrovna komplexni hry jako stalker a fallout se mi na nejvyssi nesekaji ale padaji , chce to snizit antialiasing, dohled a vypnout stiny a mam to v pohode
fak: Mám nVidii, spadne mi to vždy také s bonusem "systémová chyba Windows" + něco s pamětí. Kdyžtak až mi to příště spadne, zkusím udělat screen, sám nevím rady oč mě to žádá.
F3 byl pro některé peklo co se padání a bugů týče, ale mě např. hra spadla jen jedinkrát ještě ve Vaultu (i s bonusem "systémová chyba Windows") a potom už ani ťuk, krásný hraní až do konce.. Klasicky zkus ovladače.. Máš ATI či nVidii?
Mám problém - jakmile jsem opustil vault (tutorial), tak mi neustále po krátce chvilce spadne "hra" - konkrétně zasekne se grafika na místě, ale přitom zvuk funguje (slyším např. jak se pohybuji) a dělá mi to neustále. Neví někdo co s tím, respektive nezažil to?
Flynn: doufám, že jsi myslel, že nemám pravdu s vydáním trilogie. Pravda je, že ta trilogie se tak prodává už dost dlouho. Záleží jen na tom, kdo si zrovna koupí autorská práva a jak viditelně začne prodávat. Takže pravdu mám já;)
No není to jedno, protože ty statistiky byly z USA a číslo patřilo k Fallout Trilogy. Interplay pro změnu píše v dubnu.
Release date:
April 22, 2009 (US)
November 20, 2006 (AU)
2004 (Poland)

To tam píší v pravém sloupečku. Ta trilogie je na trhu kurňa spoustu let. A je ouplně jedno, že se to jmenovalo jinak. Neděláte náhodou úředníky? Nebo nesedíte na telefonech v technické podpoře?
Fallout trilogie je na trhu mnoho let!!!
obsahuje
Fallout
Fallout 2
Fallout Tactic

neobsahuje Fallout 3

Změna je akorát v ceně
Další týden byla osmá... Bohužel nemám víc příček než prvních 10, takže před tím mohla být 11. a potom taky... (top 10 v USA)

Jab: Ta trilogie je na trhu ani ne rok. Před tím byla na trhu kolekce White Label minimálně od roku 2007 a takové úspěchy nezaznamenala.
Hmm, ta trilogie Falloutu je, co si pamatuji, na trhu už mnoho let. Možná teď vydali nějakou levnější verzi, ale to je tak vše.
Nějaká čísla bych taky rád viděl, ale i s nima by to porovnání bylo problematické vzhledem k tomu, že dříve původní Fallouty už nebyly moc v nabídce obchodů. Velký vliv na prodejnost Falloutů jistě měl prostý fakt, že se objevily v nabídce GOG a dalších digitálních distribucí. Troufám si tvrdit, že i bez Fo3 by tam nezapadly, přestože by třeba nevyskočily až tak vysoko. Samozřejmě v tomhle případě jde jen o mojí domněnku, ale celá tahle diskuze je na domněnkách evidetně založená.

Cobra: "Fallout 3 prodává Oblivion... Fakt..." - Fallout 3 se prodává díky mnoha věcem, Oblivion a původní Fallouty jsou jen jednou z nich. Neodvažuju se hádat, která z nich měla větší vliv. Ovšem odvážil jsem se ve svém předchozím příspěvku tvrdit, že větší vliv mají původní Fallouty na prodej Fo3 než Fo3 na prodej původních Falloutů.
No ty jsem si našel taky :-) Čísla by byla lepší - tam by byl vidět ten skok z několika stovek (kdo ví jestli) na statisíce - v posledním týdnu v březnu 2009 byla dokonce Fallout Trilogie podle NPD sedmou nejprodávanější hrou v USA.

Daemon: To by asi těžko způsobilo objevení se Fallout Trilogie na trhu (v únoru 2009, Fallout 3 vyšel v říjnu 2008).
Cobra: s cislami je problem. NPD cisla PC hier neuvadzala, Steam aj ostatne digital download sluzby su na tom rovnako. Cize konkretne cisla nie, len rebricky poradia.
MCZ: Je to zbytečný :-)

Co nechápeš na tom, že české forum není v globálním měřítku určující? Navíc má Sigil 1000 členů, to ti tam ještě spousta lidí s podobnými dotazy přijde...

Doměnky ne... Si myslíš, že jsem k tomu mému závěru došel přes noc? A MtM taky? Jak jsem napsal, takových sérií je v historii spousta a většina se chová podobně.

Blbý je, že prodejnost reedicí se moc nesleduje. Zkusím stejně něco vyhrabat...

MtM: No to je přesně ono... Ty máš nějaký čísla? Celkem by mě to zajímalo...
MCZ - myslim, ze by som mal este svoju poznamku uplne upresnit. Hlavne sa tykala toho, ako rapidne vystrelila predajnost do rebrickov. To ze stale niekoho zaujima nejaka hra je normalne. Aj ten Planescape si najdu novi ludia, ale nie je nic masove, nic velke. Co v pripade Fallout Trilogy neplatilo - bol to sakra obrovsky narast! A ten by nenastal, keby nebolo humbuku okolo F3
Cobra: tohle je vážně zbytečné...

"Planescape, Baldur's Gate v určité míře také stále oslovují nové hráče i bez dalších dílů (ano, zkušenosti z komunity, kdy přijde na Sigil nováček a začne se vyptávat na tipy, mody apod., což se stává relativně často)..."

A to si prosím necucám z prstu. Ty mi předhazuješ své doměnky, já reálné případy, tak nevím.
code: Asi hodnotí ty, co po F1 a F2 vůbec neštěknou, takže nemají s čím srovnávat:)
Ano, nebýt resurekce v podobě F3, Fallouty by zapadly prachem a vzpomněli by si na ně jen hráči, kteří je už hráli. Takových sérií je spousta a je to poměrně běžný vývoj.

Jsem to špatně napsal. Informace se mezi tu trošku lidí rozšíří lépe a účinněji, než když se jedná o miliony. Rozhodně tu nejsou stovky tisích hráčů, kteří jsou zároveň uživatelé diskusních fór. Tak maximálně desetitisíce...

To jsem samozřejmě pochopil. Ale tvrdím, že Doom 1 nebo 2 už dneska někoho zaujme jen výjimečně (aby ho hrál víc jak pár hodin).

Fallout 3 prodává Oblivion... Fakt...
Stejne je s podivem, jak ma zde F3 vysoke hodnoceni (dnes 79%), protoze oproti F1 a F2 je to fakt sracka.. :). Ted jsem nedavno hral "Piknik u cesty" a ta atmosfera z F1 na mne dychla vice nez z F3. Myslim ze znalci mne pochopi..
Cobra: a čím je nepravdivý? Takže Fallout 1&2 byly zapomenuté hry (jako třeba... toto?), to chceš pořád tvrdit? S tím jdi laskavě k šípku, tohle opravdu uznat nehodlám.

Vidíš, já bych řekl, že je to naopak; ČR je malá a lze předpokládat, že čím větší (resp. lidnatější, resp. počítačově gramotnější) země bude, tím více bude mít daná hra fandů; samozřejmě to neplatí na 100%, ale je to vcelku logický předpoklad.

A co má být toto? "ČR je malá a hráčů/uživatelů internetu je u nás pár, takže se informace šíří poměrně rychle..." Pominu teď tu první část (tj. že za "pár" považuješ stovky tisíc lidí)... to jako u nás se dostane informace přes internet z Chebu do Ostravy rychleji než třeba v USA z jednoho pobřeží na druhé, jelikož je ta země větší? Ale vážně, tohle je opravdu mimořádně zcestný argument; více lidí => více komunit (a větší komunity) - tak tomu opradu JE.

Mohlo ti také dojít, že Fallouty s Doomy nesrovnávám v absolutní rovině (to bych byl opravdu idiot...), nýbrž v relativní - ještě jednou: "řekl bych, že pro svůj žánr znamenaly to samé, co F pro RPG). Přirozeně bylo v té době (a stále je) více hráčů FPS než RPG (dáno *nejspíše* tím, že pravidla Dooma dokázal pochopit i člověk, který viděl počítač poprvé v životě), což nic nemění na tom, že obě série byly (jsou) kultovní a schopné zaujmout neznalé i dnes (viz předchozí post, prostřední odstavec).

Jinak Daemon se ve druhém odstavci vyjádřil naprosto přesně.
MCZ: Ale já jsem reagoval na tebe, to se nesmí?
Ten výrok jsi sice vysvětlil, ale vzhledem k tomu, že je nepravdivý... Nelze hodnotit celosvětovou situaci podle situace na českých forech - ČR je malá a hráčů/uživatelů internetu je u nás pár, takže se informace šíří poměrně rychle... Když navíc stahujou všechno, co jim přijde pod ruku (včetně reedicí), je jasné, že se sem tam objeví někdo, kdo se o nějakou zapomenoutou pecku zajímá.

Doom 1 a 2 byly před Doomem 3 populární, protože běhaly na školních plečkách a pařily se o přestávkách po LANce... Navíc to byly podstatně prodávanější a známější hry než Fallout ve svých nejlepších letech.
yep, suhlasim. Na zahranicnych forach som sa stretol s velmi zaujimavou odozvou na fallouty. Vela modernych hracov si kupuje Fo3 a caka od toho FPS, kde sa nakoniec k tejto hre aj takto stavaju. Po max tyzdni sa stazuju na rozne aspekty hry, a po odkazani na starsie tituly vas maximalne vyfakuju.
Sám jsem byl kolikrát překvapen, jak moc je Fallout známý i mezi běžnými hráči, kteří RPG nehrají. I když ho třeba nehráli, tak o něm alespoň slyšeli od jiných hráčů. Jinak z různých reakcí na internetu mám spíš zkušenost, že není moc hráčů, kteří by neznali předchozí Fallouty a po dohrání Fo3 se do nich pustili. A pokud ano, tak většinou jsou zklamaní, protože jde o staré a hlavně jiné hry než je Fo3.

Nějak nechápu, jak tahle diskuze mohla vůbec vzniknout. To spíš předchozí Fallouty, tedy jejich kultovní status, prodávají třetí díl a ne naopak. Kdyby Fallout nebyla známá značka, tak jí Bethesda nekupuje.
MtM: tím si nejsem jistý; Doom 1 & 2 byly také velmi populární (podle mě docela dobrá analogie; řekl bych, že pro svůj žánr znamenaly to samé, co F pro RPG) ještě před nějakým D3.

Jinak já netvrdím, že s nějakým novým pokračováním by se zájem nezvedl (o tom určitě pochybovat nejde), ale rozhodně nejde o zapomenuté hry (ještě jednou - jak jsi snad nechtěně naznačil - "ani pes nestekol").
MCZ - ale uznaj vseobecne povedomie o predchadzajucich Falloutoch u novych hracov v kategorii (povedzme) 2001+ bolo takmer nulove az do doby nez prisiel F3 a zaujem sa strhol aj na predchadzajuce diely. Bez toho by to ostali hry len pre uzku komunitu fanusikov a znalcov :) zanru.
Cobra: s tebou jsem se vůbec nebavil (což bys mohl poznat podle toho, že jsem tě neoslovil), řešil jsem výrok od MtM a myslím, že jsem svůj pohled v předchozím postu (tj. proč mi ten výrok přijde vadný) docela dobře vysvětlil (viz onen druhý odstavec). Pokud ti to nepřijde, kušuj si jej přečíst znovu, než tu bude opět (pomýleně a nežádaně) reagovat, děkuji.
Ale stejně si bude mlýt svojí :D
Nový díl je způsobem, jak se noví hráči dozvěděli o starších Falloutech a zjistili, že jim mají co nabídnout i po letech. Stačí mediální humbuk kolem Fallout 3, protože ta trojka na konci musí každému hráči s IQ větším než 60 napovědět, že muselo být i něco před tím -> zvědavost -> zvýšený zájem.

Zapomenuté nebyly v kruhu lidí, kteří je pamatují (u nás i těch, kteří si koupili Score nebo Level s Fallouty na cover CD). Noví hráči by o nich vůbec nevěděli, kdyby nevyšel F3, případně by je až tak nezajímaly.

Pochop, že nejsi reprezentativní vzorek...

Kdyby vyšel nový díl Wizardry, zvýšil by se zájem o celou sérii (kdyby se někdo obtěžoval ji znovu vydat).
MtM: ok, pokud to bereš takhle; určitě to pár lidí ke starším dílům přitáhlo. Na druhou stranu ten nový díl není podmínkou, jelikož F mají co nabídnout novým hráčům i po letech od vydání bez toho, že by kolem nich probíhal nějaký mediální humbuk (příkladem budiž já, který se k F1 dostal někdy před pár lety).

Každopádně tvé prohlášení "ani pes nestekol" mi implikuje, jako by snad F1&2 (nebít F3) byly naprosto zapomenuté hry. A to není pravda.
Ne díky kvalitám, ale díky jménu :-) Navíc Fallout 3 nemusí být úplně špatná hra pro lidi, kteří od něj neočekávali plnohodnotné pokračování známé série. Ne každej totiž hrál RPG z devadesátých let.
MtM - nechceš tím snad ale doufám naznačovat, že se zájem o předchozí díly zvedl snad díky údajným kvalitám F3?
MCZ - Ach, pan je od RPG, takze by nemal merat svet svojim pohladom na komunitu, v ktorej sa pohybuje ;-) Durha vec, zmienka o "stekani" bola hlavne mierena na -vyrazne zvyseny- predaj v obchodnych retazcoch a digital download sluzbach, ktory nastal po vydani Falloutu 3. Aj predtym sa totiz predavali rozne kompilacia Falloutov, ale nikdy nezaznamenali taky vyrazny zaujem (skor sa povalovali v skladoch a prasilo sa na ne :-)) ako prave po vydani Bethesdackeho pokracovania.
Jen tak pro pořádek, bavíme se tu o povědomí o značce Fallout mezi běžnými a novými hráči, ne mezi dlouholetými pařany...
MtM: a mohl bys své tvrzení nějak podepřít, prosím?

F3 vyšel v roce 2008 a vědět se o něm začalo teprve někdy kolem 2006-2007... já jen, že i do té doby jsem o Falloutech (1&2&T) slýchával docela dost a troufám si tvrdit, že nebýt tohoto dílu, bude to +/- stejné.
Tos mi připomněl, že tu mám rozehranej Fallout Tactics na Though Guy (naposled mě na konci mise roztrhala mina, to celkem naštve...).
"Žádnou jinou hru jsem víc jak 12x nedohrál, takže je to jasný :-)"

Fixed.
Hlavně že my máme jasno ;-)
Žádnou jinou hru jsem víc jak 5x nedohrál, takže je to jasný :-)
Vždyť říkám, že názory odborné veřejnosti (hodnocení je složené z průměru z recenzí časopisů či velkých webů) silně smrdí. Názory běžných hráčů zase mohou být tímto ovlivněny (viz pojem "tupé stádo") a prostě vybrat tu nejlepší hru není objektivně možné :D
Hlavně, že je v TOP 30 Orange Box, což je vlastně kompilace několika her...
No vzhledem k tomu, co je tam za hry, bych to jako určující moc nebral ;-)
Toť otázka. Metacritic to tak rozhodně nevidí (i když na ně já třeba kašlu, hype a peníze s "odbornou" veřejností hýbe neskutečným způsobem). Ale čert to vem, v rámci PC her bych to klidně potvrdil :)