@strejdafido (08.09.2024 20:04): v ratajích, jak jste v bathhauzu, Hans tě pošle pro chlast, pak je tam snad bitka se sralbotkou (arse-and-balls), pamatuju si to jen letmo, je to přeci jen půl dekády co jsem to hrál
@Avathar (08.09.2024 19:47): měl jsem trochu strach z toho bossfightu s Prckem, protože to umím jen s palcátem a to ještě tak akorát, aby se neřeklo. celou bitvu nešlo ukládat, pak mě hra hodí k Prckovi a kdybych chcípnul, celé to opakuju... nakonec se mi podařilo ho nějak udolat skrz mistrovské výpady na první dobrou.
@Garret (08.09.2024 19:45): Tak to gratulujem, taký hardcore nie som. :) Ale hej, nad tou sabotážou som tiež uvažoval, ale ako je už u mňa zvykom, rovno som sa vrhol do boja. Hovoril som si, že keď som doteraz všetko zvládol, tak to nebude také ťažké. No, bolo. :D
@Avathar (07.09.2024 20:49): zrovna nedávno jsem ten quest dělal. jako zloděj s dýkou a lukem jsem vymlátil oba tábory kumánů a lapků, všechno otrávil a zapálil. při útoku už jsem potom jen stál opodál a koukal kolem :-)
Po cca nejakých 12 hodinách, kedy som sa nevedel rozhodnúť, či ma to baví alebo nie, sa to našťastie zlomilo a hru si už dosť užívam. :) Z toho súbojového systému som stále trochu v rozpakoch. Hlavne teda boje proti trom a viacerým nepriateľom sú o držku (dvaja sa ešte dajú). Na jednej strane vítam, že prišli s niečím novým, na tej druhej je také trochu nedotiahnuté. Quest Baptism of Fire bol ale solídny difficulty spike, to som musel načítať predchádzajúcu uloženú pozíciu a išiel robiť side-questy, čistiť lesy od banditov a naberať skúsenosti. Po dvoch dňoch trénovania a plnenia vedľajšákov (a po zohnaní lepších zbraní a zbroje) som to ale konečne zmákol. :)
@Red (26.08.2024 21:59): nevím to 100% ale vzhledem k tomu, jak časté byly ve 14. století morové epidemie (obzvláště na konci) a s tím jak pokleslo množství obyvatel, tak došlo i k zániku spousty sídel a tedy rozšíření lesů - s tím ruku v ruce by mohlo jít i rozšíření velkých šelem. Ostatně to samé se pak stalo po Třicetileté válce
Tak mě napadá, jak to bylo s vlky a medvědy? Opravdu ve středověku na Sázavě nebyli?
@Avathar (26.08.2024 21:38): No a ještě tam máš reálný lokace, to je další omezení, že nemůžeš všude cpát jeskyně, stavby, věci, který tam nemohly bejt apod., v tom to má navrch i nad RDR ;)
@Neelixx (18.03.2018 09:58):  Když si pročítám diskuzi, tak si vždycky vzpomenu na tenhle svůj koment.. Mimořádný herní zážitek. Tenkrát jsem to jel na GTX 760 a celkem se to dalo, dneska mám 3070 a říkám si, že by to stálo za to vyzkoušet, ale na druhou stranu by byl zas měsíc v čudu, tak radši počkám rovnou na dvojku... :D Btw, asi jsem tehdy neodpověděl Mazarovi na otázku, tak zabranej jsem do hry byl... Takže ne, neodpaluje (v době psaní příspěvku).
@rikuhahl (26.08.2024 21:34): Jo, jo, tak napríklad ja v hrách realizmus dosť vítam. Ale odtiaľ potiaľ, že áno :D. Hoci v prípade KCD mi to príde ešte znesiteľné. Najlepšie sa podľa mňa podarilo trafiť balans medzi realistickosťou a určitou hernou štylizáciou v prípade Red Dead Redemption 2. Ale je fakt, že hier, ktoré si zakladajú na realizme zase tak veľa nevychádza, takže o to viac je fajn, keď vyjde niečo typu KCD. Len je to občas pain. Asi tak ako by to bolo v realite (teda, to by bolo vlastne ešte horšie) :)
@Paul (26.08.2024 21:05): Jo, to je fair point. Oceňujem ten ich dôraz na realizmus, tá hra má rozhodne víziu, ktorej sa dosť držali, to oceňujem, hoci to nie je úplne moja šálka kávy. Resp. pokojne by som prijal trochu menej realizmu a viac štylizácie, ale chápem, že to práve nechceli. :)
@Avathar (26.08.2024 19:39): questy v KCD jsou ze života. Warhorse tu nemají možnost ti na hlavu seslat draka nebo tě poslat do dungeonu řešit puzzly a zabíjet gobliny. Ale jinak skvělé questy se tu najdou a není jich málo. Jen tak z hlavy se mi vybavují třeba Valdenští, chlastačky s Hansem a Bohutou, halucinogeny s čarodějkama, celá questline s Johankou z Woman's Lot, sázavskej klášter..

Se světem je to podobné, nenajdeš tu dungeony plné pokladů a jeskyně se zlými černoknězníky. Prostě se to snaží držet co nejautentičtěji reality.
@Avathar (26.08.2024 19:39): Ono toho zas tak málo není. Vedle úkolů je tam lov a sběr, alchymie, rytířský turnaj, závod na koni, závody v lukostřelbě, kostky, pěstní souboje, můžeš vykrádat domy, okrádat a přepadávat obyvatele, hledat poklady, chodit do lázní a chlastat:)
Chybí pořádní kuchaření a rybaření... mohly by být taky pořádný turnajový klání na koních.
Trénuj vořecha, občas tě může dovést k něčemu zajímavému.
Svet ako taký sa mi páči, ale tie questy ma teda zatiaľ neohúrili (dones prsteň, zazvoň na zvon, flirtuj s mlynárovou dcérou, zober si výstroj, hliadkuj po meste), asi som nenašiel zatiaľ žiadny, ktorý by mi utkvel v pamäti. Plus, je v tom svete (okrem krásnej prírody) aj niečo iné, s čím sa dá nejako interagovať (okrem banditov)? Lebo zatiaľ som síce natrafil na nejaké zaujímavé miesta, ale nič sa s nimi robiť nedalo (neboli tam žiadne itemy, atď).
Mám k tej hre zatiaľ (po cca 10 hodinách) taký nejaký divný vzťah. Nevadí mi ju hrať, ale zároveň ma to nejako zvlášť nebaví. :D Príbeh je zatiaľ taký meh, prostredie veľmi pekné, ksichty postáv už menej (nebola už tá Mafia lepšia v tomto? Ok, to možno nie, ale chápeme sa), na nejaké väčšie bugy som zatiaľ nenarazil (akurát teda keď som so Štepánkou riešil, že potrebujem zdrhnúť z hradu, aby sa o tom nedozvedel Diviš... tak ten počas celého rozhovoru sedel kúsok od nás a nijako nereagoval, ehm). ale mám problém sa do tej hry dostať. Proste splním quest a je to: "Hm, dobre, ďalej". Súbojový systém je celkom zaujímavý, nie som v ňom príliš dobrý, ale pár potýčok so zlodejmi som už vyhral. Ale nejak nemám nutkanie sa do toho sveta vracať, niečo ma z tej imerzie stále vytrháva (pričom nedokážem presne definovať, čo to je). No, uvidíme, ako sa to vyvinie...
@Vynex (09.08.2024 19:17): Dost dlouho mi trvalo (nebo spíš jsem to trochu lépe zvládl až v DLC) jak správě blokovat. Po naučení dokonalého odrazu (nebo jak se to jmenuje) u Bernarda je třeba být u souboje trpělivý a opravdu vždy směřovat na místo kde má soupeř zbraň. Při útoku jen odrazit a vlastně trefíš i jeho. Ve výsledku touhle mechanikou se dá vyhrát takřka vše (pokud soupeřů není více) :-D
@Brasikona (09.08.2024 18:44): Louskáček jsem neměl. Komba moc nedělám, spíš se snažím blokovat a vracet úder. Nakonec jsem Runta porazil lukem, což jsem popravdě našel na internetu, že by mohlo fungovat. Díky za poznatky :) A když jsem přemýšlel proč mě dřív hra nechytla a teď jsem se do ní konečně dostal, tak asi je to dabingem.

@Paul (09.08.2024 18:58): Popravdě nevím jestli jsem masterstrike uměl. Celkově jsem ještě dost zmatený ve hře. Hraju normal. Hardcore by byl případně další run, až se trošku ve hře zorientuju. Ohledně Runta a luku, byla to v podstatě taktika, kterou jsem v zoufalství našel na internetu a fungovala. Děkuji moc za rady :)
@Vynex (09.08.2024 17:09): Masterstrike ses předpokládám u Bernarda naučil? Je to trochu "press x to win" rozbitá mechanika, ale protože jí používaj často i nepřátelé, tak to bez ní jde blbě (jsem rád že ve dvojce to bude přepracovaný). A hraješ normal nebo hardcore? Jestli normal tak mám dojem že můžeš Prcka (Runt) střelit do hlavy lukem a je finíto. Jestli hardcore tak má snad helmu. Já hrál hardcore a problémy mi nedělal, ale šel jsem na něm s celkem vylevelovanym Jindrou. Možná by ti taky pomohlo naučit se to základní kombo (tři údery a pak na hlavu) a používat jedy.
@Vynex (09.08.2024 17:09): Per Louskáček může být odpovědí na řadu trápení, nebo alespoň na Prcka/Runta - máš ho? Každopádně komba děláš, nebo jen prostě mácháš? Já s mácháním a bodáním zvládla projít hru třikrát, ale nebyla to moc legrace, jsem zjistila. Každopádně se neboj v Přibkách něco ještě ukrást od Kumánů, mívají třeba dobré přilby, kterou jsem se tam vždycky ještě posilnila.
Vždy po rozehrání jsem skončil někde po prvním příjezdu do Ratají. Teď si asi věci nějak sedly a hra mě opravdu chytla a jsem za to rád. Až na jednu věc. Strašně trpím u soubojů. Absolutně nevím, co dělám špatně, ale každý souboj je pro mě peklo. Přitom mechaniku jako takovou chápu. Cvičil jsem několik hodin na kolbišti, abych si to pořádně osahal, ale jakmile dojde na souboj proti skutečnému protivníkovi, tak málokdy vyhraju. Zatím jsem se snažil soubojům vyhýbat použitím plížení, ale momentálně jsem v úkolu "Křest ohněm" , kde je první velká bitva, kterou jsem asi po 2 hodinách úspěšně vyhrál tím, že jsem se v poslední fázi skrčil za vůz a nechal NPC, ať se postarají o nepřátele. Ale pak přišel "první boss" - Runt a absolutně mě rozbil. Tak jsem si loadl save před bitvou.

A tak bych se chtěl zeptat, když trénuju statistiky a perky na kolbišti, soubojový systém chápu. Je možné, že dělám něco blbě ? Používám longsword. Je nějaký tip či trik v podobě dobré zbraně nebo zbroje do začátku ? Případně jak se líp připravit atd... ?
@Sasakr (04.08.2024 21:27): zrovna to mam rozehrané podruhé, taxem to řešil. jakmile zapnu borderless, vypne se Gsynch a naopak zapnu fullscreen, zase se zapne a to má vliv na fps ve videosekvencích. ten fix mi nefungoval...
@Vynex (04.08.2024 16:21): Zrovna jsem to zacal hrat na switchi, fps drop je druhy jmeno tyhle verze. Prvni jmeno je rozmazany videni. Vypada to presne, jako kdyz jsem hraval pc verzi uplne na slupky.
@Vynex (04.08.2024 16:21): Při takových dotazech je dobrý rovnou napsat jakou hraješ verzi (pc, konzole). Každopádně fps dropy jsou v KC častý.

Našel jsem tohle, to je ten fix?
Ok i found the solution, it was gsync/vsync related maxfps bug.

- in-game, make sure to select the Fullscreen display option (so not borderless, or windowed). Now exit the game.
- go to the install directory (by default, this is: C:Program Files (x86)SteamsteamappscommonKingdomComeDeliverance)
- make a new file called user.cfg, place it in the install directory
- open the new file in notepad
- write the following in the file:

r_VSync = 0
sys_MaxFPS = 144

Set the MaxFPS to the rate of your Monitor, like 60, 120, 144, 244 and so on.
Nesetkal se někdo s problémem fps dropu při cutscenach? Našel jsem nějaký fix, ale bohužel nefungoval. Vše běží naprosto skvěle, ale jakmile mám nějakou renderovanou cutscene tak fps padne na 15 - 20.
Jsem si dal pri hrani za Terezu trochu gulase a hned je precpana a mam ikonku prasete.

Women.
Dobrý den, potřeboval bych pomoci s questem Můj kamarád Péťa. U větrného mlýna jsem lapkům řekl kde se Péťa nachází. A od té doby nemám zadaný žádný waypoint od hlavního questu. Jedinou informaci kterou mám je, že mám najít tábor lapků, ale nevím jak. Byl jsem na Kolbenově statku a tam mi řekli, že u nich Péťa je/byl, ale neřekli mi kde je.
Předem děkuji za pomoc
Neměl by někdo transcript všech básniček od Jana Ptáčka z DLC jak balí Karolínu pod oknem za pomocí Jindry? Budu vděčný.
No bugfest je to furt. V kombinaci s hc modem a omezenim ukladani je to o to vic frustrujici.
@Gordon (01.05.2024 00:47): No jo, stačí to zaplatiť :-D, len ma zarazilo, že nejaké "original" vešiaky sú meč, meč, meč, meč...... ale samozrejme existujú, veď na hradoch som videl, ale neviem to kúpiť.

Ale k hre, dá sa grindovať weapon skills krásne na zvieratách. Dobré miesto je pred kláštorom, tam stačí obehnúť kolečko svine, kravy, kone a to sa potom súbojuje na turnaji s 20/20/20...
Ja riešim teraz problém ako si dať na stenu bytovú dekoráciu, všetky stojany sú na meč (počítajú s tým, že záštita to ukotví), lenže ja mám Palcát , ešte chcem kladivo a meč, meč je OK ale kladivo vytvorí rovnaký problém ako Palcát.
@SilentWolf (30.04.2024 21:16): zakys ne spis proste jestli to jde tak jak hra puvodne planovala. Protoze vzhledem k tomu ze je vsechno drazsi tak "poctive" na uhli nemas dost penez. Samozrejme to jse obcurat 50 zpusoby.

Ja vyhral v kostkach a mel na uhli presne a zbylo mi 0.2 penizku.
@Walome (30.04.2024 19:25): nevím co tím myslíš. Vždyť jde jen o vydělání peněz na uhlí. Což jde klidně i z prodeje bylinek. Nebo s kamarády přeprat Kuneše. Nevím kde by měl být zakys.

Já si nešetřil 200 zlatých na nějaký černý kabátec. Právě kostkami. Nevědom si toho, že by mi pak bylo líp bez něj a s 200 penězi v kapse. :-D
@pipboy (30.04.2024 12:43): a navíc by měla hra obsahovat funkce na automatický prodej věcí s nastavitelným poměrem cena / váha, tříděním podle setů a upozorňováním, kde se ve hře nachází chybějící kus zbroje :).
To není chyba hry, ale pohodlnost a zmlsanost hráčů.
To je taky vůbec ojeb těhle her - hra ti řekne kolik něco váží, řekne ti i jakou to má cenu, ale že by rovnou napsala i cenu za kilo ať můžu snadno rozhodnout jakej kus veteše zahodit, to neee...