Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

Dotyčný uživatel zřejmě nebude člověk, ale program (robot, skript, říkejte si tomu, jak chcete). :-) Mně zatím naštěstí takové zprávy nechodí, ale kdyby se to trochu víc rozšířilo, tak by asi bylo záhodno uvažovat o něčem jako CAPTCHA (nebo snad bude už v DH2?)...
Vidím, že i na DH se dostanou uživatelé, kteří se chtějí JAKOBY seznámit. Tohle jsem měl v DH poště a hovoří to za vše:
"ahoj, mé jméno je Miss Ruth jsem viděl váš profil dnes a stal se zájem o vás, budu také rád vědět víc, a chci vám poslat mail na mou e-mailovou adresu, takže mohu dát můj obraz, abyste věděli, na koho l am.Please odpovězte mi na můj e-mail Adresa (ruth.toure22@yahoo.com)".

Byl bych docela rád, kdyby dotyčného uživatele admin kicknul nebo minimálně upozornil, kde se vlastně nachází.



Falagar (12.09.2011 10:29:58): Počkej, měl jsi je nechat se dohadovat, třeba by to vyřešili za nás :-).

Jinak ne/přítomnost konzolí byla zmíněna už mnohem dříve ve článku... a stejně se pořád všichni ptají a chtějí další informace :-( .
hellhouse99: Takže pro ty, co nebyli na přdváděčce DH 2.0 na DH srazu. Ano, konzolové sekce jsou v plánu v DH 2.X. Už si teda nepamatuju, jestli X bylo šest, čtyři nebo kolik, protože mne to naprosto nezajímá. :-) A ano, Memphis zmiňoval, že právě to, na co se ptáš bude hlavní problém, který se bude muset vyřešit, než se to zprovozní... :-)
Není náhodou smyslem jakékoliv takovéhle databáze, aby byla přehledná, i pokud bude obsahovat kupříkladu 5018 položek?

Pokud se databáze stane za jakýchkoliv okolností "mrdníkem", tak to snad sotva bude problém obsažených položek samotných.

Asi je předpokládatelné, že by v takovém případě existovala rychlá filtrace ve stylu "zobraz jen diskuze + komentáře + hodnocení k PC", nebo k PS3 atp. Hráči Xboxu 360 a Atari 2600 by se na webu ani nemuseli potkat, natož se navzájem obtěžovat se svými hrami.
Já jsem teda taky proti. Už takhle se do klasických her motají freeware tituly a kdyby se do statistik ještě navíc motaly konzole, byl by to fakt, jak říká Aaron_Hill strašnej mrdník. Jedině, že by se to nějak rozdělilo a případně i barevně odlišilo. Já bych ale nechal DH zaměřenou vyloženě na PC hry.
Přidání konzolí způsobí více problémů, než užitku. Bude v tom neuvěřitelnej mrdník. Samozřejmě bude hezké, zavzpomínat si na stará NES, SNES, Commodore, GameBoy.. Ale až se budou řešit nějaký PS3, Xboxy, Wii.. osobně budu dost mimo mísu, takže se rozhodně netěším :P
Say - Databáze her, ve které nemůže být Chrono Trigger, není dokonalou databází...;)
Marcusss: Není. Jsi v domově hráčů počítačových her pokud vím=)
to trochu předbíháš... vzhledem k tomu, že konzolovky jsou stále hudbou budoucnosti, je dávání konečné odpovědi na položenou otázku poněkud předčasné:)
Tak mě napadlo, že když se v budoucnu v databázi počítá i s konzolovými hrami (což jedině schvaluji), jakým způsobem to vlastně bude vypadat? Myslím třeba zrovna hry, které vyšly na několika platformách (a v jiných letech). Bude mít každá hra svůj profil? Konzolová, pc verze nebo se to nějak zakomponuje do jednoho profilu? Už ať tu je Dé há dvojka :-)
Memphis: na twitter sem se zkoušel připojit a nějak mi to nešlo a na Steam sem dočista zapomněl :-) doufám, že se někdo přpojí :-)
Už jen na DH. A proto pak u mě nastávají takový ty momenty "jé ono to už vyšlo" nebo "a hele už je i trojka" apod. :)
games.tiscali.cz - rubrika bleskovky
eurogamer.cz - rovněž pravý sloupec :)
Kotaku, Gametrailers, The Escapist, Hrej.cz, Games.cz...
A webkomiksy jako "Nerfnow" nebo "Penny Arcade"...XD
Něco takového nahradilo uživatelovu timeline na http://raptr.com a já tu službu minimálně dočasně kvůli tomu přestal využívat. Zbytečný bordel, i když tam se to snaží alespoň filtrovat podle her a ke hrám.

Problém ale je, že většinu těhle věcí tvoří aktuality. A aktuality už ze své podstaty rychle zastarají (často i přestanou platit)... A něco takového u databáze faktů nemá co dělat. I když to jsou jen odkazy.
Say - Problém je, že odrážkový způsob je nekonsistentní. Dáš jedni informaci, dáš druhou informaci, dáš třetí... bez jakéhokoli pojítka mezi nimi. Když píšeš souvislý text, tak plynule procházíš tématy a rozebíráš je.
Já například většinou rozděluju komentář na odstavce, kde probírám jednotlivé prvky hry (hratelnost, grafiku, zvuky, příběh) a tak v daném odstavci rozeberu klady a zápory dané části...
U tebe se člověku stává to, že si přečte pět odrážek a už si nepamatuje, o čem jsi mluvil v prvních dvou, což je problém, zvláště když máš odělené "co je dobré a co špatné", protože když pak pročítám níž co je špatné na dané části hry (třeba na grafice) tak už dávno nevím, cos vlastně psal, že bylo dobré a v té spoustě odrážek se to zpětně blbě hledá...
Hamster: Netvrdím, že entrování zažere tolik místa, ale...=) Stále to jsou odrážky za kterými se hned v prvních 2 slovech snažím vypsat positivum/neagtivum. To zatím je vesměs omáčka kolem.
Say: Všiml sis, že ty tvé letmé výcucy bývají delší, než průměrný komentář na DH? Kde je pak ten profit?
Nacházím na databázi her s hráčskou základnou. Průměrný hráč sem přijde, podívá se na nějakou hru, letmo prosviští komentáře a v tu chvíli (aspoň já) bych uvítal letmý výcuc toho, co dotyčného na hře zaujalo, překvapilo, co ho nasralo, kde se poohlídl po nějakém tom módu, nějakou zajímavost v podobě statistik, atp. Na rozsáhlé odstavce plné textu (/myšlenkových pochodů) si skočím na nějaký server s recenzemi... Pokud vůbec.
Odrážkový styl komentářů používají začasté lidé, kteří neumějí psát, tudíž nejsou s to sestavit promyšlený ucelený text. Kdyby Say své poznámky naskládal za sebe do klasických odstavců, nepochybně by byl výsledek více nepřehledný, pokud si však pod pojmem "komentář" představíme kvalitní ucelený text, je takovýto argument přehledností nesmyslný. Komentáře v odrážkách (tím spíše od Saye) opravdu nečtu, pročež ani nehodnotím.
Mno... Někdo rád hromady písmenek, někdo rád (imo přehlednější) řádky=)
Je pravda, že Say by udělal lépe, kdyby dělal své komenty v PowerPointu a jen linkoval na uploady. :)
Say - Já taky ne... nemám rád tvoje komenty, jsou imho nečitelné.
Ale dal jsem ti plusko za Audiosurf.... protože je to krátké....
Klasických her asi ne (PS1 a PS2 mají obě zhruba po 2500 hrách), IBM PC je s námi přece jen jenom 30 let. Teď ale s rozmachem indie a freeware her (a i takové ludum dare a podobné soutěže) ta hranice určitě brzy padne.
A už je tam znova 5000 - W40k:Space Marine... takže příští laťka je 40.000? Existuje vůbec tolik her?
motana: Ale kde pak, jen tvá nepozornost. A ugrovo členství ve spolku Illuminati s tím určitě nemá nic společného :D