@
Jumas (09.11.2013 09:10):
Steam
Výhody: rozsáhlý katalog, úžasný slevy, aut. aktualizace her, různé komunitní funkce (přátelé, diskuse, pořizování a sdílení screenshotů a videí, měření hrací doby, achievmenty, kartičky, atd.) a i chystáné sdílení her v rámci rodiny.
Nevýhody: Je to jedno velké DRM, až Valve zkrachuje a Steam vypne, tak naše knihovničky zmizí v propadlišti dějin - naštěstí to zatím moc pravděpodobně nevypadá. Nefér ceny (1$=1€ a ve slevách je to často i horší). Občas regionální zámky (viz Skyrim, kdy česká krabice se stejně na Steamu musela registrovat, ale českou verzi si přes Steam nekoupil.)
GOG
Výhody: Žádné DRM, pokud si stáhneš a zálohuješ instalačky, jsi za vodou. Sdílení her v rodině - GOG to přímo dovoluje v podmínkách. Staré hry, které často jinde sehnat nejdou. Férové ceny v dolarech pro všechny. Pravidelné slevy. Hromada bonusů ke každé hře v ceně (hlavně soundtrack se většinou u jiných distribucí platí).
Není potřeba instalovat žádného klienta.
Nevýhody: Absence většiny novějších AAA her v katalogu. Kromě diskusního fóra a wishlistu v podstatě nulové komunitní funkce.
Origin:
Výhody: Já fakt nevím. Jedině snad pár exkluzivních EA titulů, které se jinde koupit nedají.
Nevýhody: DRM, Špionážní klient, Nepřehledný katalog, Drahé ceny v porovnání se Steamem, Slevy jen namátkově, Omezená nabídka her, Nulové komunitní funkce, Některé instalace připomínají drbání se levou nohou za pravým uchem (viz Sims 3).
Určitě jsem na něco zapomněl, ale v rychlosti asi tak. Jinak bych ještě jako alternativu ke Steamu doporučil GamersGate (bez klienta a s pomocí malé finty i bez DRM, pokud hra přímo neobsahuje nějakou standardní ochranu typu Starforce, nebo Securom, resp registraci GFWL nebo uplay) a nebo GreenManGaming (ceny v dolarech a často prodávají steam klíče levnější než na Steamu, Hry v jejich klientovi se dají "odprodávat" zpět, ale nedostanete peníze jen jakýsi kredit, za který můžete koupit novou hru.)