Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kultura

@blackJag (16.01.2017 11:26): Pokud si viděl Zrcadlo tak to trochu chápu (zvláště unavený). Tím máš asi na Tarkovského jiný názor :).

Přeci jen Kurosawa je více ten svižný a zábavný, naopak Tarkovský pozorností náročný a symbolický.
@strejdafido (15.01.2017 20:17): první díl ještě celkem šel, ten druhý už byl skoro úplně blbý - mexický bandita otřesný, to prohledávání dna jezera dobré WTF, Vinnetou je tam za hrozného trola (absolute no skill). Taky už to nepotřebuji nikdy vidět :-)
@Drolin (16.01.2017 00:16): Má volba by byla snadná, Kurosawa, ani bych nemrkl :-) Tarkovsky si to u mě zabil Zrcadlem - asi jsem na to neměl chodit unavený (jeden z mála filmů, na kterých jsem v kině nadrzo usnul) a určitě jsem si to neměl dávat jako první seznámení s tímto filmařem. Ještě aspoň Stalkera a Solaris bych ale vidět chtěl, někdy...
@strejdafido (15.01.2017 20:17): Nie som nejaky fanusik stareho Winnetoua, ale ten novy sa mi vyslovene nepacil. Indiani mi prisli taki... Hollywoodsko popcornovi.
Cele to bolo roztahane a vela sa nestalo.
Do toho romanticka cast, ktora posobila tak nejak... povinne.

Nic co by som chcel este niekedy vidiet. :)
(Videl som len Strieborne jazero)
Tak co říkáte na další díl nového Vinetoua? Já jsem opět spokojen - museli si opatřit (ulovit) koně, museli si opatřit (ukrást) zbraně... jen ta zápletka s Nšo-či a záporákem byla taková divná, jak tam huhlal o víře v život po životě a tak, to mi úplně nesedlo. Ale celkově opět povedené, indiáni nebyli takoví suchaři jako v původních filmech, ale byli i vtipní a taky ironičtí.
@BINGMAN (13.01.2017 14:11): tak vono celkově - jasně, děje se to, ale takhle z fleku unést holku, znásilnit ji do zadku (!), pak ji ještě táhnout tak, aby po ní nezůstaly stopy a zvednout již zmíněný poklop... ten kluk je prostě Rambo. Ale jo, je to dobrovolný hasič, je fakt, že to jsou machři :)
@Walome (12.01.2017 23:01): JJ, obzvlášť ke konci to u mě hraničilo téměř s jistotou. Ale popravdě, konec docela dokopali. Aby vrah byla postava, která se tam mihne asi jen 3x a z toho tam má jen pár štěků a navíc aby měla motiv, který se v seriálu vůbec neřeší, takže o tom divák ani neví... Nevím, na mě to působilo docela lacině. Pustina na mě však neskutečně zapůsobila svou atmoškou a uvěřitelnými postavami a jejich vztahy. Jako detektivka je to horší. Hlavně to rozuzlení..
Existuje filmová databáze, kde je možné dohledat o filmech následující informace - délka filmu, originální formát obrazu a jazyk, případně další jazyky, do kterých byl nadabován, vydání na VHS/DVD/Blu-ray s podrobnou specifikací. Prostě něco jako je discogs.com pro hudbu. Na Imdb je u filmu pouze seznam jazyků, ale není poznat originál a u VHS/DVD nejsou uvedeny žádné podrobnosti.
@Aaron_Hill (11.01.2017 21:57): Jestli je to míněno jako kvalita jak píše Romca, tak kvalita značkových Zippo zapalovačů je stejná všude - tzn. Vyborna. Cena podle vzoru tuším od 500 nahoru. Vydrží hodně dlouho.kupoval bych asi v GECO trafikách v marketech, tam mívají na výběr.
Perfektní, pánové, díky za tipy. Ještě dotaz na kuřáky, napadl mě k tomu benzinový zapalovač ZIPPO, dejme tomu v nějaké dárkové kazetě. Samozřejmě už nestíhám objednávku přes internet, neboť oslava je v sobotu. Jak velká rakovina je pořídit takovou hračku v trafice?
@Aaron_Hill (11.01.2017 21:00): Klasika, která neurazí jsou již zmíněné Diplomatico (vesměs všechny varianty, a zpravidla platí, že čím dražší, tím lepší, ovšem i ty "levné" jsou ok). Takže pro dárek myslím ideální - sázka na jistotu a není co zkazit (ve smyslu jde o rum, který bude chutnat širšímu publiku). Pampero taktéž.

Co se mě týče tak samozřejmě Smith & Cross (ale ten bych si raději nechal, než někomu daroval), případně Gosling's a výborný (a u nás i relativně levný) Blackwell.
Pánové, jedna kulturní otázka, vyznáte se v rumu? Strýc má narozeniny a mám dojem, že si potrpí na kvalitní rum. Bohužel se v této kategorii absolutně neorientuji a rád bych pořídil láhev, řekněme do cca. 1000,- Kč, která by byla běžně dostupná (Tesco, Globus atp.). Je nějaká vhodná varianta?
@Gordon (09.01.2017 14:45): Mluvím o knihách, pochopitelně. Filmy jsou plus mínus hnis.

@90210 (09.01.2017 20:34): Bombadill je hustodémonsky krutopřísná postava. Ale chápu, že někomu může ta jeho linie přijít trochu zvláštní.
Mně na Tolkienovi uchvacuje mj. schopnost kompozice - dokáže velmi dlouho (a dobře) budovat podhoubí pro situaci, že v moment, kdy konečně nastane, je čtenář rozbuldozerován jednou větou.
@Aaron_Hill (10.01.2017 18:56): Já to myslel spíše tak, že ta kniha žije jen na tom, že zmiňuje všechny ty slavný jména a všem z nostalgie vlhnou očička a srdíčka. Bez toho je ta kniha prachsprostá mizerně napsaná sračka. A to mluvím o RPO.

Nevidím tudíž rozdíl mezi tím co jsi psal o Armadě a tím co je RPO. Jen to prostě na tebe tentokrát nefungovalo.
@Bodkin (10.01.2017 17:47): Neřekl bych, že dochází k prznění reálných filmů, spíš je to zprzněná kombinace všech filmů dohromady, akorát bez zajímavých postav, bez zvratů, bez originálního příběhu, bez záporáka, bez nadhledu a bez humoru. Zhruba jako kdyby Poslední hvězdný bojovník byl naprosto vážně natočená sci-fi. Bez všeho výše jmenovaného.
Pokud by někdo zatoužil po dalším díle Ernesta Clinea, autora zdařilé knihy Ready Player One, ať se raději Armadě vyhne.

Můj komentář zde: Bohužel, druhá kniha E. Clinea díru do světa neudělá. Přiznanou inspirací pro příběh Armady jsou klasické sci-fi a akční filmy z 70. a 80 let. Motivy ze Star Wars, Posledního hvězdného bojovníka, Železného orla, Top Gunu a dalších pecek bych osobně doplnil ještě o Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Bizarní? Ano, příšerně. Jako by se Marie Poledňáková utrhla z řetězu. Předchozí veleúspěšná kniha autora dostala čtenáře originálním příběhem těžícím ze známých motivů z 80. let. V Armadě je ale příběh sám o sobě tak příšerně pitomý, že by ani v 80. letech neprorazil. Děj se navíc odehrává v roce 2017. Příběh je jednoduše neskutečná patlanina, což by samo o sobě nevadilo, kdyby knize nechyběl nadhled a vtip. Bohužel, chybí. Emoce? Chybí. Ztotožnění s hlavní postavou? Ani omylem. Zajímavé záporné postavy? Neexistují.

Knihu jsem dočetl jen ze setrvačnosti a abych pravdu řekl, stejným způsobem nejspíš i autor knihu dopsal. Ke konci je už vyprávění silně odbyté. Nahodilých a nesmyslných událostí v závěru razantně přibývá. Mimochodem, autorovi se povedlo vměstnat do příběhu i souložící gaye, souložící multikulturní hrdiny a prezidentku USA (ta kupodivu nesouložila). Abych pravdu řekl, jediné, co se mě na knize zaujalo, byl soundtrack (který byl do příběhu, stejně jako v předchozím autorově díle, zdařile vpašován) a těch několik málo skrytých hlášek z filmů, které autor ponechal bez otravného vysvětlování.
@Flowerpot (09.01.2017 20:44): Jo, ja vim ze to tak hodne lidi vnima, ale me to tam vzdy nudilo az iritovalo.

A to navic jeste vlastnim dnes celkem cenne vydani "Prihod z carovne zeme", kde tato veskrze nesympaticka postava opet vystupuje.

Obecne se v pripade Bombadila jedna spis o takovy Tolkienuv outtake, ktery Tolkien dodal do Pana Prstenu a IMHO je tam navic, nekoho to bavi a nekoho ne. Me ne.
@90210 (09.01.2017 20:34): Scéna s Tomom Bombadilom je myslím kvôli svojej bizardnosti nielen jednou z pre mňa najpôsobivejších scén Pána prsteňov (a je aj všeobecne veľmi populárna, viď už len ten outrage, keď ho vypustili z filmu, aj keď ja som za to rád), ale je myslím aj veľmi subtílnym spôsobom naprosto zásadná pre vyznenie celého diela, kde práve uvedením jednej z najmocnejších a najstarších bytostí Stredozeme ako lesného dedka hríbika pospevujúceho si veselé pesničky tvorí taký drobný divný, ale strašne dôležitý atmosférický kontrast k inak zväčša heroicky epickému vyzneniu hlavného príbehu. Ja si teda úprimne bez Toma Bombadila neviem Pána Prsteňov predstaviť.